Home News Netflix i Amazon inwestują najwięcej w nowe produkcje
Netflix i Amazon inwestują najwięcej w nowe produkcje

Netflix i Amazon inwestują najwięcej w nowe produkcje

216
0

Firmy Netflix i Amazon wydają najwięcej pieniędzy na nowe produkcje. Tak wynika z najnowszego opracowania firmy Futuresource Consulting. Z usług tych dwóch gigantów korzysta łącznie 1/3 abonentów platform VOD.

Jeśli chodzi o poziom inwestycji, to dostawcy VOD wydali na produkcje nowych treści aż 29 miliardów USD. Jest to kwota większa o 38% niż w 2017. Niemal 2/3 z tej sumy pochodziło od Netflix i Amazon. Firmy te, ze wskazaniem na tą pierwszą, zdecydowanie liderują w produkowaniu oryginalnej zawartości, jak filmy czy seriale.

Netflix

Jeśli chodzi o liczbę subskrypcji – łączna liczba klientów Netflix i Amazon Prime Video to aż 1/3 wszystkich abonentów platform VOD na świecie. Z danych Futuresource wynika, że z tego rodzaju usług korzysta już 60% gospodarstw domowych w USA, 26% w Europie, 21% w Azji i 19% w Ameryce Łacińskiej.

Analityk David Sidebottom z Futuresource uważa, że dla klientów najważniejsze są trzy aspekty. Są to: przystępna cena, wygodna funkcjonalność oraz wysokiej jakości biblioteka tytułów na wyłączność. Sidebottom dodaje także, że praktycznie cała branża musi swoje decyzje podejmować zważając na decyzje Netflixa. Pracownik Futuresource jest także zdania, że niedługo coraz większe znaczenie będą miały usługi agregujące wiele serwisów VOD w jednym miejscu.

44% Amerykanów nie wyobraża sobie życia bez Netflixa

Źródło: Futuresource Consulting, Fiercevideo

(216)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.