Home News 44% Amerykanów nie wyobraża sobie życia bez Netflixa
44% Amerykanów nie wyobraża sobie życia bez Netflixa

44% Amerykanów nie wyobraża sobie życia bez Netflixa

175
0

Firma Hub przeprowadziła w USA badanie na temat oglądania mediów. Wynikło z niego, że 44% Amerykanów nie wyobraża sobie życia bez platformy Netflix.

W styczniu 2019 firma Hub przeprowadziła badanie na próbce 1692 amerykańskich konsumentów. Były to osoby z dostępem do szybkiego Internetu i oglądające przynajmniej godzinę treści wideo na telewizorze tygodniowo.

Z sondy wynika, że nawyki starszych i młodszych widzów są radykalnie od siebie różne. Przede wszystkim osoby w wieku 16-34 lat, gdyby miały ograniczyć się jedynie do kilku źródeł zawartości wideo, wskazywały w przeważającej części na Netflix (59%), w drugiej kolejności Hulu (26%) i trzeciej ESPN (24%). Na czwartym miejscu ex æquo znajdowały się HBO i Amazon Prime (17%).

Netflix

Jeśli zaś chodzi o osoby powyżej 35. roku życia, to one nie wyobrażały sobie życia bez CBS (41%), ABC (37%) i NBC (37%). Netflix był dopiero na czwartym miejscu z 35%. Jeśli zsumować wyniki tych dwóch grup odbiorców, to Netflix całościowo miałby współczynnik preferencji na poziomie 44%, CBS 29% a ABC i NBC po 28%.

Większość konsumentów (80%) słyszało o usługach typu OTT / IPTV, takich jak Hulu + Live TV, YouTube TV, DirecTV Now, Sling TV, and PlayStation Vue ale niewielka ich część (mniej niż 50%) mogłaby w stanie opisać ich ofertę.

Używanie branding “original” w odniesieniu do serialu sprawia, że – przede wszystkim młodsi widzowie – są nim bardziej zainteresowani. To własnie dla osób w grupie 16-34 lat ta informacja wzbudza ich ciekawość: bardziej (22%) lub trochę (47%). Co ciekawe, najczęściej ten typu produkcji jest przez młodszą publikę kojarzony z Netflixem. Peter Fondulas zauważa, że wielu nadawców dysponuje własnymi tytułami, ale najwidoczniej w postrzeganiu odbiorców najwyższa jakość lub najlepszy branding stoi właśnie po stronie Netflixa.

Netflix: w 2018 było więcej Originals niż tytułów na licencji

Nie jest to być może dziwne, gdy 99% respondentów słyszało o tej platformie VOD a 80% było w stanie dokładnie opisać jej ofertę. W przypadku YouTube, ten ostatni współczynnik (oferta) wynosił 66%, natomiast u HBO Now i Amazon Prime Video było to 60%.

Źródło: Hub

(175)

0 0 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x