Home News Bowers & Wilkins wydał bezprzewodowy system multiroom audio
Bowers & Wilkins wydał bezprzewodowy system multiroom audio

Bowers & Wilkins wydał bezprzewodowy system multiroom audio

1.39K
0

Firma Bowers & Wilkins wprowadziła do sprzedaży Formation Suite, bezprzewodowy system nagłośnienia wielopokojowego. Składa się on z pięciu produktów różnego typu.

Pełny zestaw Formation Suite składa się z następujących akcesoriów (każde z nich jest bezprzewodowe):

  • Formation Duo (cena: 3999 USD)
  • Formation Bar (cena: 1199 USD)
  • Formation Bass (cena: 999 USD)
  • Formation Wedge (cena: 899 USD)
  • Formation Audio (cena: 699 USD)

Formation Duo to para aktywnych kolumn. Odznaczają się one futurystycznym wzornictwem i 6,5-calowymi głośnikami Continuum wraz z dodatkowym 1-calowym głośnikiem wysokotonowym.

Formation Bar to soundbar złożony z 9 głośników, który ma zapewnić bogaty, kinowy dźwięk. Pomaga w tym między innymi dedykowany kanał centralny. Według producenta zagwarantuje on niezwykle wyraźne dialogi. Jego szerokość to 122 cm i posiada on 6 wzmacniaczy o mocy 40 W.

Bowers & Wilkins

Formation Bass jest natomiast subwooferem z wzmacniaczem klasy D oraz dwoma 6,5-calowymi przeciwstawnie ustawionymi głośnikami.

Formation Wedge to następca znanego modelu Zeppelin. Ten głośnik dostarcza dźwięk przestrzennie pod kątem 120 stopni. Złożony jest z dwóch 1-calowych głośników wysokotonowych z podwójnym magnesem, dwóch 3,5-calowych głośnikach średniotonowych oraz 6-calowym głośniku niskotonowym.

Formation Audio jest urządzeniem do streamingu. Łączy się ono z innymi akcesoriami audio B&W, które nie posiadają funkcjonalności Foundation Suite.

Bowers & Wilkins

Produkty z tej serii odznaczają się opóźnieniem w synchronizacji równym zaledwie 1 mikrosekundzie i niezależnym od prędkości naszego Wi-Fi. Ponadto wspierają one formaty high-res audio, w tym próbkowanie 96 kHz przy 24-bitowym dźwięku.

Do obsługi systemu Foundation Suite istnieje specjalna aplikacja na Androida i iOS. Urządzenia z tej serii wspierają protokoły Apple AirPlay 2, Spotify Connect, Roon Ready, aptX HD oraz Bluetooth 4.1. Zestaw Bowers & Wilkins ma wejść do sprzedaży w Europie 29 kwietnia. Podane ceny pochodzą z USA, gdzie produkty te już trafiły do sklepów.

Źródło: AVSForums, What Hi-Fi

(1392)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o