Home News LG coraz bliższe wydania przezroczystego OLED TV?
LG coraz bliższe wydania przezroczystego OLED TV?

LG coraz bliższe wydania przezroczystego OLED TV?

5.69K
2

Firma LG pokazywała w lutym na ISE 2019 przezroczysty telewizor OLED. Od teraz ma on swoje oznaczenie modelu. Może to znaczyć, że w niedługim czasie trafi on do sprzedaży.

55-calowy przezroczysty OLED TV nosi oznaczenie 55EW5F TOLED. Informacja padła na chińskich targach CITE 2019. Jego dokładne parametry – poza jednym – nie są znane. Wiadomo jedynie, że ekran charakteryzuje się 40% przezroczystością. Finalny produkt może jednak się różnić – LG produkuje też ekrany OLED o stopniu przezroczystości wynoszącym 45%. Jego nabywcami są firmy z branży samochodowej.LG

OLED okazuje się być bardzo wszechstronnym typem panelu, wykorzystywanym na wiele sposobów przez różnych producentów. Od kilku lat, w różnych formach, nad przezroczystymi panelami OLED pracował Panasonic.

Przezroczysty telewizor OLED | WIDEO | Panasonic

Jeśli chodzi o inne przykłady takiego produktu, to na niedawnych targach Salon de Mobile Panasonic zaprezentował… mebel. Samsung z kolei opatentował przezroczysty telewizor o nazwie The Window. Trudno ostatecznie powiedzieć jak daleka jest firma LG od wprowadzenia 55EW5F TOLED na rynek. Tak czy inaczej, wprowadzenie oznaczenia modelu jest niewątpliwie pierwszym ku temu krokiem.

Źródło: OLED-info

(5692)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(2)

  1. E-tam, na co to komu... Mucha będzie leciała - wpadnie na ekran i plama gotowa...
  2. kolejny gadżet

    matryce w końcu do notebooków może by zaczęli produkować (takie odporne na wypalanie najlepiej)