Home News Oto przezroczyste meble Panasonic OLED
Oto przezroczyste meble Panasonic OLED

Oto przezroczyste meble Panasonic OLED

1.24K
0

Na trwających targach Salon del Mobile, Panasonic zademonstrował mebel w formie przezroczystego ekranu OLED z drewnianym korpusem.

Panasonic pracował nad technologią przezroczystych OLED-ów od lat i pokazywał ją w różnych wydaniach. Tym razem japońska firma spróbowała zastosować ją w lifestyle’owym ujęciu.

Propozycja Panasonica nie jest telewizorem takim, jak The Frame Samsunga. Według opisu firmy, jest to przezroczysty ekran OLED, w formie witryny z drewnianymi ramkami. Całość może być używana jako element pokoju czy salonu w stanie spoczynku. Przy włączeniu natomiast wyświetla obraz korzystając z dobrodziejstw technologii OLED. Wydaje się, że ma służyć bardziej wizualnym zdobieniu wnętrza niż oglądaniu treści wideo.

OLED

Wszystkie komponenty, a także elementy podświetlające konstrukcje, są ukryte w drewnianej ramie. Projekt był rezultatem współpracy Panasonica ze szwajcarską firmą Vitra, zajmującą się meblami. Autorem tego prototypu był skandynawski projektant Daniel Rybakken.

Źródło: Panasonic

 

(1242)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.