Home News Sony prezentuje ekran 16K Crystal LED
Sony prezentuje ekran 16K Crystal LED

Sony prezentuje ekran 16K Crystal LED

2.13K
3

W trakcie targów organizowanych przez National Association of Broadcasters, firma Sony zaprezentowała ekran 16K Crystal LED. Jego długość porównywalna jest do autobusu a wysokość do dwupiętrowego domu.

16K to zasadniczo 16x więcej pikseli niż w telewizorze 4K. Jest to drugi tego typu produkt Sony – poprzednio japońska korporacja zaprezentowała takowy w 2014 na lotnisku Haneda w Tokio. Jednakże ten najnowszy model wyróżnia się całkowitym brakiem ramek, przez co nie da się optycznie odróżnić jednego panelu od drugiego, będącego częścią całości. Konstrukcja ma wymiary 5,4m x 19,2m. Zasadniczo jest to wysokość żyrafy.

16K
Ekran 16K z 2014, używany na lotnisku Haneda w Tokio

Sony nazywa swoją technologię Crystal LED, która jest odpowiedzią na micro-LED Samsunga. Nie wymaga ona podświetlenia tylnego, zapewnia 1000 nitów jasności i odznacza się czernią na poziomie micro-LED. Ponadto panele obsługują High Frame Rate (120 Hz, a więc 120 FPS). Co więcej propozycja Sony jest modularna, to znaczy, na życzenie klienta dodatkowe panele mogą być dodawane lub odejmowane – w zależności od możliwości finansowych.

W tym momencie rynek dla 16K jest ograniczony wyłącznie do zastosowań pokazowych lub biznesowych. Model, który był zademonstrowany w Las Vegas będzie docelowo użyty przez firmę kosmetyczną Shiseido w Yokohamie.

Źródło: What Hi-Fi, avforums

(2130)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(3)

  1. 16K - to musi robić wrażenie... :rolleyes:

  2. Zalecana odległość do oglądania w tym przypadku to?

  3. 3 hours ago, gangi007 said:

    Zalecana odległość do oglądania w tym przypadku to?

    2 cm :P