Home News Joker pobił październikowy kinowy rekord wszech czasów!
Joker pobił październikowy kinowy rekord wszech czasów!

Joker pobił październikowy kinowy rekord wszech czasów!

4.83K
2

Głośny film Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem, “Joker”, zarobił właśnie 93,5 milionów dolarów w premierowy weekend w USA! Tym samym produkcja ta pobiła październikowy rekord otwarcia należący do tej pory do “Venoma”. Jest to box office’owy rekord wszech czasów w USA za ten miesiąc!

Joker | RECENZJA | W paszczy szaleństwa

[AKTUALIZACJA, 2019-10-06, 18:41:54 – dodano informację o wyniku kasowym na świecie)

Począwszy od zdobycia Złotego Lwa na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji dobra passa filmu “Joker” trwa nadal. Co prawda stał się on przedmiotem kontrowersji i część krytyków (ale również osób, które filmu nie widziały) przypisuje mu gloryfikację przemocy, ale nie przeszkadza mu to w osiągnięciu ogromnego sukcesu komercyjnego. A wszystko to pomimo swojego mrocznego, nihilistycznego i przygnębiającego tonu. Całkiem niezła sztuka.

Joker

Film zarobił 93,5 miliona dolarów w otwierającym weekendzie w kinach w USA. Jest to październikowy rekord wszech czasów, a poprzedni najlepszy wynik należał do “Venoma” (80,2 mln dol.). Już w przedpremierowych pokazach w czwartek “Joker” zarobił 13,3 mln dol., a piątek dołożył drugie tyle (a łącznie 39,9 mln dol.). Jest to niesamowite osiągnięcie, lepsze od tegorocznego “To: Rozdział 2” (91 mln dol.) i “Spider-Man: Daleko od domu” (92,5 mln dol.) . Wynik “Jokera” pokazuje, że Warner najlepiej sobie radzi, gdy robi filmy na własnych zasadach, a nie wtedy, gdy usiłuje być “dietetycznym Marvelem”.


ZOBACZ TAKŻE: Joker: zanim go zobaczysz, koniecznie obejrzyj “Taksówkarza”


Jeśli chodzi zaś o światowy box office, produkcja Warnera dołożyła kolejne 140,5 mln dolarów. W 39 krajach, w tym Polsce, pobiła rekordy najlepiej zarabiających filmów tej wytwórni w premierowy weekend.

Źródło: Variety

Możecie również u nas przeczytać:

(4833)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

2
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o