Home News Wenecja 2019: Joker wyróżniony Złotym Lwem za najlepszy film
Wenecja 2019: Joker wyróżniony Złotym Lwem za najlepszy film

Wenecja 2019: Joker wyróżniony Złotym Lwem za najlepszy film

334
5

Film “Joker” Todda Phillipsa zdobył nagrodę za najlepszy film (Złoty Lew) na Festiwalu w Wenecji 2019. Wśród innych ważnych nagród, Roman Polański otrzymał Wielką Nagrodę Jury.

Jeśli zwiastuny i wczesne reakcje były niedostateczną nobilitacją, teraz “Joker” może poszczycić się Złotym Lwem. Nagroda ta przyznawana jest najlepszemu filmowi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Joker

Obraz Todda Phillipsa traktujący o legendarnym nemezis Batmana niedługo, bo 4 października, wchodzi do polskich kin. Tytułową rolę gra Joaquin Phoenix. Aktor znany z metodycznego aktorstwa tak intensywnie przygotowywał się do swojej roli w izolacji od innych, że przyznał, że zaczął dosłownie tracić kontakt z rzeczywistością. Phoenix, aby wcielić się w Jokera, zrzucił w bardzo szybkim tempie aż 23 kilogramy. Cały ten proces miał na niego ogromny wpływ psychologiczny.


ZOBACZ TAKŻE: TO: Rozdział 2 | RECENZJA | czy klaun pokazał nowe sztuczki?


Patrząc na szum medialny wokół “Jokera” można odnieść wrażenie, że będzie to jeden z głównych kandydatów do Oscara, szczególnie w kontekście roli Phoenixa. Film zyskał do tej pory bardzo przychylne recenzje ze średnią ocen 8,61/10 (85% pozytywnych publikacji).


Wielka Nagroda Jury (Srebrny Lew) na MFF w Wenecji, przyznawana za drugie miejsce, powędrowała do Romana Polańskiego za film “Oficer i szpieg”. Reżyser nie pojawił się jednak na ceremonii. Nagrodę odebrała za niego żona Emmanuelle Seigner.

Źródło: Variety

(334)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(5)

 1. A ja myślałem, że jesteś na wystawie IFA w Berlinie...

 2. 8 hours ago, Deimos said:

  A ja myślałem, że jesteś na wystawie IFA w Berlinie...

  Bo byłem ;)

 3. A w Londynie będzie na tych targach gier komputerowych?

 4. A tu fajna relacja z IFA zwłaszcza pierwsza część o upscalingu do 8K:

   

 5. Joachim Feniks znakomity jak zawsze.