Home News Wenecja 2019: Joker wyróżniony Złotym Lwem za najlepszy film
Wenecja 2019: Joker wyróżniony Złotym Lwem za najlepszy film

Wenecja 2019: Joker wyróżniony Złotym Lwem za najlepszy film

438
5

Film “Joker” Todda Phillipsa zdobył nagrodę za najlepszy film (Złoty Lew) na Festiwalu w Wenecji 2019. Wśród innych ważnych nagród, Roman Polański otrzymał Wielką Nagrodę Jury.

Joker | RECENZJA | W paszczy szaleństwa

Jeśli zwiastuny i wczesne reakcje były niedostateczną nobilitacją, teraz “Joker” może poszczycić się Złotym Lwem. Nagroda ta przyznawana jest najlepszemu filmowi na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Joker

Obraz Todda Phillipsa traktujący o legendarnym nemezis Batmana niedługo, bo 4 października, wchodzi do polskich kin. Tytułową rolę gra Joaquin Phoenix. Aktor znany z metodycznego aktorstwa tak intensywnie przygotowywał się do swojej roli w izolacji od innych, że przyznał, że zaczął dosłownie tracić kontakt z rzeczywistością. Phoenix, aby wcielić się w Jokera, zrzucił w bardzo szybkim tempie aż 23 kilogramy. Cały ten proces miał na niego ogromny wpływ psychologiczny.


ZOBACZ TAKŻE: Joker: zanim go zobaczysz, koniecznie obejrzyj ten film


Patrząc na szum medialny wokół “Jokera” można odnieść wrażenie, że będzie to jeden z głównych kandydatów do Oscara, szczególnie w kontekście roli Phoenixa. Film zyskał do tej pory bardzo przychylne recenzje ze średnią ocen 8,61/10 (85% pozytywnych publikacji).


Wielka Nagroda Jury (Srebrny Lew) na MFF w Wenecji, przyznawana za drugie miejsce, powędrowała do Romana Polańskiego za film “Oficer i szpieg”. Reżyser nie pojawił się jednak na ceremonii. Nagrodę odebrała za niego żona Emmanuelle Seigner.

Źródło: Variety

Możecie również u nas przeczytać:

(438)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

5
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o