Home News Roku w Europie! Firma ogłosiła partnerstwo z Hisense
Roku w Europie! Firma ogłosiła partnerstwo z Hisense

Roku w Europie! Firma ogłosiła partnerstwo z Hisense

611
3

Firma Roku wkracza na europejski rynek. Na targach IFA dowiedzieliśmy się, że amerykański koncern rozszerzy swój program licencyjny o telewizory dostępne w Europie. Poznaliśmy także pierwszego partnera amerykańskiego koncernu, którym jest Hisense.

Roku ma pozycję lidera w USA w segmencie streamingu wideo. Rynek ten jest wręcz zdominowany przez tę platformę, a według najnowszych prognoz Strategy Analytics wzrost przewagi Roku ma się jeszcze pogłębić. Roku oferuje w Stanach zarówno sprzęt (w formie dedykowanych przystawek), jak i usługi w formie aplikacji na Smart TV.

W 2019 amerykańska firma wkroczy także na rynek europejski, gdzie jej usługi będą dostępne początkowo w UK. Jej partnerem na tamtejszym rynku ma być Hisense. Pierwszy model z dostępem do platformy Roku powinien ukazać się w ostatnim kwartale 2019.

Roku

Wstępnie wiemy, że telewizory Hisense będą w rozmiarach do 65 cali ze wsparciem 4K i HDR. Jeden z modeli można obecnie obejrzeć na stoisku Roku na IFA 2019.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu na IFA CEO firmy Anthony Wood, konsumenci pokochali platformę za prostotę i zaawansowaną funkcjonalność. Używając Roku mamy natychmiastowy dostęp do treści od różnych dostawców VOD z usunięciem niepotrzebnych, przeładowanych elementów wizualnych.


ZOBACZ TAKŻE: Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie


Szczegółowa cena i dostępność Hisense Roku TV zostanie ogłoszona w późniejszym czasie. Niewykluczone, że po UK, firma będzie chciała szybko wkroczyć na pozostałe europejskie rynki i współpracować z innymi producentami telewizorów.

Źródło: informacja własna

(611)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

3
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o