Home News Roku w Europie! Firma ogłosiła partnerstwo z Hisense
Roku w Europie! Firma ogłosiła partnerstwo z Hisense

Roku w Europie! Firma ogłosiła partnerstwo z Hisense

570
3

Firma Roku wkracza na europejski rynek. Na targach IFA dowiedzieliśmy się, że amerykański koncern rozszerzy swój program licencyjny o telewizory dostępne w Europie. Poznaliśmy także pierwszego partnera amerykańskiego koncernu, którym jest Hisense.

Roku ma pozycję lidera w USA w segmencie streamingu wideo. Rynek ten jest wręcz zdominowany przez tę platformę, a według najnowszych prognoz Strategy Analytics wzrost przewagi Roku ma się jeszcze pogłębić. Roku oferuje w Stanach zarówno sprzęt (w formie dedykowanych przystawek), jak i usługi w formie aplikacji na Smart TV.

W 2019 amerykańska firma wkroczy także na rynek europejski, gdzie jej usługi będą dostępne początkowo w UK. Jej partnerem na tamtejszym rynku ma być Hisense. Pierwszy model z dostępem do platformy Roku powinien ukazać się w ostatnim kwartale 2019.

Roku

Wstępnie wiemy, że telewizory Hisense będą w rozmiarach do 65 cali ze wsparciem 4K i HDR. Jeden z modeli można obecnie obejrzeć na stoisku Roku na IFA 2019.

Jak podkreślił w swoim wystąpieniu na IFA CEO firmy Anthony Wood, konsumenci pokochali platformę za prostotę i zaawansowaną funkcjonalność. Używając Roku mamy natychmiastowy dostęp do treści od różnych dostawców VOD z usunięciem niepotrzebnych, przeładowanych elementów wizualnych.


ZOBACZ TAKŻE: Telewizory Hisense OLED wchodzą do sprzedaży w Europie


Szczegółowa cena i dostępność Hisense Roku TV zostanie ogłoszona w późniejszym czasie. Niewykluczone, że po UK, firma będzie chciała szybko wkroczyć na pozostałe europejskie rynki i współpracować z innymi producentami telewizorów.

Źródło: informacja własna

(570)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(3)

  1. A czemu nie z tcl, jak w USA ?

  2. A , gdzie w Polsce można kupić Hisense ? Mają swój salon , serwis ? 

  3. 23 hours ago, raf7705 said:

    A czemu nie z tcl, jak w USA ?

    Hisense jako pierwsze zawiązało partnerstwo, ale firma na pewno znajdzie też innych dostawców usług. Na 100% jestem pewien, że będzie to też TCL w późniejszym czasie :)