Home News 7 nowych, wyczekiwanych kanałów ruszyło w telewizji naziemnej! Jak i gdzie odbierać?
7 nowych, wyczekiwanych kanałów ruszyło w telewizji naziemnej! Jak i gdzie odbierać?

7 nowych, wyczekiwanych kanałów ruszyło w telewizji naziemnej! Jak i gdzie odbierać?

35.58K
0

Telewizja naziemna: lokalny multipleks MUX-L3 powrócił w Częstochowie! Do przekazu ponownie trafiło kilka stacji, pojawiły się też nowości. Jakie kanały można tam już odbierać i oglądać za darmo? Gdzie jeszcze nadaje MUX-L3?

Telewizja naziemna – wrócił MUX-L3, pojawiły się nowe kanały! Gdzie i jak odbierać?

Wcześniej zapowiadano, że zarządzany przez Grupę MWE i wyłączony pierwotnie w czerwcu 2022 roku multipleks lokalny MUX-L3 ma powrócić w Częstochowie jeszcze w styczniu. Tak się jednak nie stało – ostatecznie sygnał aktywowano 15 lutego. W innej lokalizacji – Tomaszowie Mazowieckim – odbiorcy otrzymali 5 stacji, natomiast w Częstochowie mogą ich oglądać 7! Sygnał dystrybuowany jest z poziomu nadajnika na kominie dawnej spółdzielni mleczarskiej Mleczgal przy ul. Kisielewskiego 18/28.

Jakie kanały pojawiły się na MUX-L3 w Częstochowie? Są tam dostępne za darmo następujące pozycje:

  • Filmax, Junior MusicTVC, STARS.TV, TV Okazje, TV Puls, Puls 2
MUX-L3 powrócił w Częstochowie!

Wcześniej, zanim MUX-L3 został wyłączony w Częstochowie w połowie 2022 roku, nadawane tam były natomiast następujące kanały:

  • Antena HD, Filmax, Junior Music, Nuta.TV, Nuta Gold, Power TV, Red Carpet, Stars.TV, TV Okazje, TV Puls, TV Puls 2, TVC i XtremeTV

Co ciekawe, MUX-L3 był obecny jeszcze w Radomsku i okolicach (z nadajnika w Amelinie), gdzie zakończył nadawanie dopiero w listopadzie 2022. Okazało się, że emisja była prowadzona bez pozwolenia Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w związku z czym organ rozpoczął postępowanie mające wyjaśnić sprawę. Grupa MWE chce nadawać i oferować widzom kanały za pomocą własnej infrastruktury, a w lipcu przestała współpracować z firmą Emitel, posiadającą nadajnik nieopodal Amelina – na Górze Kamieńsk. Nadawca złożył wniosek o rezerwację częstotliwości z nadajnika w Amelinie, jednak UKE nie wydał pozytywnej decyzji.

Źródło: https://satkurier.pl/news/225684/mux-l3-dostepny-w-czestochowie.html


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(35580)

2.5 2 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x