Home News Ten kanał może trafić do telewizji naziemnej! Nowe darmowe miejsca
Ten kanał może trafić do telewizji naziemnej! Nowe darmowe miejsca

Ten kanał może trafić do telewizji naziemnej! Nowe darmowe miejsca

1.43K
1

Telewizja naziemna wkrótce powinna zostać poszerzona o 3 kanały. Po przetasowaniach ze strony TVP zwolniły się miejsca na MUX-8. Jedno z nich może zająć TV Republika! Kiedy rozpisany zostanie konkurs i co będzie można odbierać po zmianach?

Telewizja naziemna – TV Republika za darmo na MUX-8?

Po tym, jak TVP zwolniła dwa miejsca na ogólnopolskim MUX-8, przenosząc kanały TVP Kultura HD i TVP Kobieta na nowo utworzony MUX-6, powstała tam luka. Jest już pewne, że wkrótce zostanie uzupełniona – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisze konkurs na trzy nowe pozycje, które najprawdopodobniej będą nadawane w jakości SD. Co nowego może się pojawić jeszcze w pierwszej połowie 2023 roku? Jest już przynajmniej jeden mocny kandydat: TV Republika.

Jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl, nadawca tego kanału myśli o zajęciu jednego ze zwolnionych na MUX-8 miejsc. TV Republika nadaje już naziemnie, ale tylko w ramach nadających w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu MUX-BCAST oraz obecnego w Katowicach MUX-TVS. Dodanie tej stacji na MUX-8 zapewniłoby jej ogólnopolski zasięg. Prezes TV Republika Tomasz Sakiewicz poinformował, że decyzja o wzięciu udziału w konkursie na miejsce na ósmym multipleksie będzie zależeć od warunków finansowania emisji. Obecność na nadającym na obszarze całego kraju multipleksie pociąga bowiem za sobą bardzo wysokie koszty.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji póki co zaprosiła zainteresowanych nadawców do zgłaszania swoich propozycji, ogłaszając jednocześnie:

“W związku z przeniesieniem programów Telewizji Polskiej z multipleksu ósmego (MUX-8) do multipleksu szóstego (MUX-6) Przewodniczący KRRiT informuje, że 3 miejsca zwolnione przez TVP w multipleksie ósmym, mogą zostać przyznane w postępowaniach konkursowych, ogłoszonych po zmianie przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej spółki Emitel S.A. (operatora MUX-8).”

Pierwszy etap, czyli przyjmowanie zgłoszeń, ma potrwać do końca lutego. Serwis Wirtualnemedia.pl wymienił już wcześniej kilka innych kanałów, które mogłyby potencjalnie zająć miejsca na MUX-8. W konkursie mogą wziąć udział takie stacje jak Red Carpet TV czy RedTop TV – ich nadawca, Red Carpet Media Group, wyraził zainteresowanie nadawaniem na MUX-8. Niewykluczone, że o przynajmniej jedno z miejsc powalczy Grupa MWE, która na początku 2021 wprowadziła do TV naziemnej kanał Antena HD. Te zadebiutował wtedy w miejscu ATM Rozrywka.

pilot telewizja kanały hd za darmo

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-mux-8-lista-kanalow-konkurs-tv-republika-wpolsce-pl


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(1429)

0 0 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
Tomek
1 rok temu

Ja liczę, że konkurs na multipleks 8 wygra Red Carpet, bo na tym kanale będzie można ogladac ciekawe filmy, starsze seriale i telenowele latino, brakuje kanału który by emitował starsze seriale z lat 80 i 90 i telenowele latino, myślę że na naziemnej ponownie chce ujrzeć Airwolfa, Żar tropików i Nieustraszony oraz Rajska plaża czy telki z Televisy, chciałbym też kanał dla fanów gier komputerowych i konsol Xbox i PS w którym były by programy o starych grach komputerowych i o nowościach, w którym pokazane były by turnieju FIFA, Nba, NHL czy Need For Speed.

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x