Home News Normalne zakupy PlayStation 5 i Xbox Series X dopiero w 2023 roku? Fatalna prognoza eksperta
Normalne zakupy PlayStation 5 i Xbox Series X dopiero w 2023 roku? Fatalna prognoza eksperta

Normalne zakupy PlayStation 5 i Xbox Series X dopiero w 2023 roku? Fatalna prognoza eksperta

691
1

Gdzie kupić PlayStation 5 oraz Xbox Series X? To pytanie od wielu miesięcy zadaje sobie wielu graczy ciągle czekających na najlepszy moment zakupu ze względu na wygórowane ceny, czy brak dostępności sprzętu w sklepach. Jednak co raz mniej dobrych wieści płynie z rynku dla wyczekujących większej dostępności i niższych cen konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. Prognozowany termin powrotu do normalności na rynku elektroniki jest wciąż przesuwany przez ekspertów, a wedle najnowszej prognozy, maszyn nowej generacji może brakować na półkach sklepowych nawet do 2023 roku! Przewiduje tak nie byle kto, bo CEO Intela. Będzie aż tak źle?

Gdzie kupić PlayStation 5 i Xbox Series X? Fatalna prognoza eksperta: duża dostępność konsol dopiero w 2023 roku?!

Już od przeszło ośmiu miesięcy trwa saga z drastycznie ograniczoną dostępnością konsol nowej generacji. Po drodze co rusz pojawiały się kolejne przewidywania dotyczące powrotu do normy, czyli zapewniania wystarczających dostaw w skali globalnej. Jeszcze jesienią nie do pomyślenia było, by gracze musieli czekać na pełne wejście PS5 i XSX do sklepów dłużej, niż kilka miesięcy. Mamy tymczasem lipiec 2021, a sprawy wciąż wyglądają bardzo źle. W sklepach – także polskich – pojawiają się wciąż co najwyżej zestawy z grami i akcesoriami, a ich ceny są dalekie od realnej wartości tych sprzętów.

Kiedy już wydawało się, że łańcuch dostaw powoli odzyskuje drożność, a producenci zaczynają nadrabiać straty, na scenę wszedł CEO Intela Pat Gelsinger i wylał na całe środowisko graczy kubeł zimnej wody. Stwierdził on bowiem, że kryzys związany z niedoborem kluczowych w procesie produkcji między innymi konsol półprzewodników potrwa jeszcze bardzo długo. Jego zdaniem reperkusje w postaci słabej dostępności PlayStation 5 i Xboxa Series X potrwają co najmniej do 2023 roku. Dopuszcza on nawet, że problemy przeciągną się jeszcze bardziej.

Wypłynęła polska cena PS5 i Xbox Series X oraz data premiery konsoli Sony! Na którą się zdecydujecie?
Prezes Intela prognozuje, że jeszcze długo nie wybierzemy się do sklepu po konsole PlayStation 5 i Xbox Series X…

Dopóki podaż nie dorówna popytowi, nadal będziemy obserwować patologiczne zjawisko masowego skupowania konsol przez chciwych handlarzy, a to z kolei wciąż będzie powodować podwyżkę cen. Według Gelsingera normalność nie powróci tak po prostu – do załatania “dziur” potrzebne będą długie miesiące.

Jak sytuacja wygląda u Was? Zdążyliście już zaopatrzyć się w jedną z nowych konsol? Ile musieliście zapłacić? A może wstrzymujecie się z zakupem do czasu, aż te maszyny pojawią się stacjonarnie na półkach sklepowych?

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.ppe.pl/news/159724/ps5-i-xsx-z-ograniczona-dostepnoscia-nawet-do-2023-roku-szef-intela-zwiastuje-dalsze-braki-podzespolow.html


Więcej na temat konsol i gier:

(691)

1 1 głos
Article Rating

2
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Mac
Mac
3 dni temu
1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x