Home News Nadchodzą karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 SUPER! Jaką będą mieć moc? Ile będą kosztować?
Nadchodzą karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 SUPER! Jaką będą mieć moc? Ile będą kosztować?

Nadchodzą karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 SUPER! Jaką będą mieć moc? Ile będą kosztować?

1
0

Zanim nadejdzie nowa generacja kart graficznych NVIDIA z najwyższej półki, możemy się spodziewać jeszcze jednej wersji serii GeForce RTX 3000! Przecieki sugerują, że nowe jednostki będą się nazywać SUPER. Jak mocne będą i kiedy ukażą się w sklepach? Czy unikną kłopotów z dostępnością?

NVIDIA wprowadzi karty GeForce RTX 3000 SUPER. Jak mocne będą? Kiedy będzie je można kupić?

Karty NVIDIA GeForce RTX z serii 3000 jeszcze nie zdążyły trafić do wszystkich zainteresowanych, a na horyzoncie już majaczy nowa, potężniejsza seria. Wiadomo, że prędzej czy później na rynek wejdą jednostki z rodziny RTX 4000, oparte na nowej architekturze nazwanej Ada Lovelace. Zanim się pojawią, graczy czeka jednak jeszcze jedno wydanie serii 3000! Wedle doniesień, NVIDIA szykuje karty GeForce RTX 3000 SUPER.

NVIDIA pokazała nową linię kart graficznych GeForce Ampere! Poznajcie moc i ceny RTX 3070, 3080 i 3090
NVIDIA szykuje ponoć jeszcze jedną serię kart GeForce RTX 3000

Pierwotnie zapowiadano je jako jednostki przeznaczone najmocniejszym laptopom gamingowym, ale okazuje się, że zawitają one także do komputerów. Tak przynajmniej twierdzi jeden z leaksterów, który w przeszłości już kilka razy z powodzeniem przewidywał ruchy największych producentów. Ma to być ostatnia propozycja przed wprowadzeniem kolejnej generacji, która będzie dostosowana do stale powiększającej się mocy komputerów: GeForce RTX 4000.

Póki co nie wiadomo nic na temat specyfikacji jednostek z serii 3000 SUPER. Spekuluje się, że będą się opierać o układ graficzny Ampere GA103, który w rankingu mocy znajduje się pomiędzy GA102 z karty RTX 3080 a GA104 z RTX 3070 Ti. Do premiery też jeszcze daleko, bo najprawdopodobniej nie ma mowy o ich wprowadzeniu w 2021 roku.

Nadchodzą karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3000 SUPER. Jaką będą mieć moc? Ile będą kosztować?

Pozostaje jeszcze oczywiście kwestia dostępności, bo przecież świat wciąż mierzy się z potężnym niedoborem kluczowych komponentów elektronicznych. Ostatnio nastąpiła odwilż, a na rynku zaczęły nawet pojawiać się karty RTX 3000 w bardzo “normalnych” cenach. Wiąże się to z zakazaniem kryptowalut w Chinach, jest zatem nadzieja, że sytuacja poprawi się na dłuższy czas. Do czasu premiery kart GeForce RTX 3000 SUPER kryzys możemy już mieć za sobą.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-rtx-3000-super-nadchodza-ulepszone-karty-dla.html


Więcej na temat konsol i gier:

(1)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x