Home News Oczekiwane telewizory Panasonic LED Android TV, HDMI 2.1 i Dolby Atmos wchodzą do sprzedaży! Ile kosztują trzy nowe modele i co jeszcze oferują?
Oczekiwane telewizory Panasonic LED Android TV, HDMI 2.1 i Dolby Atmos wchodzą do sprzedaży! Ile kosztują trzy nowe modele i co jeszcze oferują?

Oczekiwane telewizory Panasonic LED Android TV, HDMI 2.1 i Dolby Atmos wchodzą do sprzedaży! Ile kosztują trzy nowe modele i co jeszcze oferują?

1.87K
9

Panasonic wprowadza już do sprzedaży linię najnowszych telewizorów LED na 2021 rok. W europejskich sklepach pojawiają się modele JX940, JX850 i JX800 Android TV. Najwyższy model wyposażono w porty HDMI 2.1 z obsługą VRR AMD FreeSync Premium, a najniższy posiada na pokładzie system multimedialny Android TV. Co trzeba wiedzieć o nowościach? Ile kosztują poszczególne warianty? Gdzie kupić najnowsze telewizory JX800 Android TV?

Panasonic Android TV- nowe telewizory LED na 2021 rok trafiają do sklepów. HDMI 2.1, Dolby Atmos – jakie ceny?

Nowe telewizory Panasonic z matrycami LED to modele JX940, JX850 i JX800. Będą występować w wariantach od 40 cali do 75 cali. Nie ma jeszcze mowy o ich pełnej dostępności w polskich sklepach, ale to już zapewne kwestia kilku tygodni – zaczynają się bowiem pojawiać w europejskich sieciach sprzedaży. W naszym kraju można już kupić najniższy z nowych modeli, który na pewno skusi wielu z powodu obecności systemu Android TV. Pozostałe pracują pod kontrolą autorskiego oprogramowania My Home Screen, która nie oferuje dostępu do wszystkich najpopularniejszych aplikacji multimedialnych.

Wyższe modele z serii 8 i 9 na 2021 rok są za to nieco lepiej wyposażone, jeżeli chodzi o technologie. JX850 obsługuje Dolby Atmos, a JX940 posiada porty HDMI 2.1 ze wsparciem dla HFR i VRR. Pełna wiedza na temat wszystkich najnowszych telewizorów znajduje się poniżej. Gdzie kupić najnowszą serię JX800 Android TV?

Dostępność modelu logo rtv euro agd
Telewizor Panasonic TX-50JX800E 50″ (Nowość 2021) 3 699 zł
Telewizor Panasonic TX-50JX800E 58″ (Nowość 2021) 4 499 zł
Telewizor Panasonic TX-50JX800E 65″ (Nowość 2021) 5 999 zł

Nowe telewizory Panasonic LED na 2021 z Android TV – co o nich wiemy?

Poza obiecującymi telewizorami OLED, które firma Panasonic również zaprezentowała w marcu, przygotowano także nowe LED’y na rok 2021. Nadchodzące telewizory LCD LED to JX940 (75, 55 oraz 49 cali), JX850 (65, 58, 50 oraz 40 cali), JX800 Android TV (65, 58, 50 oraz 40 cali). Dla miłośników sportu oraz gier wyjątkowo obiecujący może okazać się model JX940 120Hz!

Telewizory Panasonic LCD LED 2021 premiera polska

  • Po pierwsze, nowy JX940, podobnie jak telewizory OLED, będzie wyposażony w procesor HCX Pro AI, który dopasuje tryb obrazu do wyświetlanych treści. Warto też wspomnieć o technologii Intelligent Clear Motion, która zwiększy komfort podczas oglądania eliminując efekt migotania;
  • Po drugie, model JX940 jest wyposażony w panel HDR Cinema Display Pro, który pozwoli na szeroki kąt widzenia i częstotliwość odświeżania 120 Hz – idealne rozwiązanie dla miłośników oglądania wydarzeń sportowych;
Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
fot. informacje prasowe
  • Po trzecie, obsługa Dolby Atmos zapewni dźwięk porównywalny do tego na stadionie. Model JX940 będzie także wyposażony w odwracane nóżki, pozwalające na zmianę wysokości telewizora (tak aby idealnie dopasować soundbar HTB490). Ta technologia znacząco zwiększy jakość dźwięku.
Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
Panasonic LED JX940; fot. informacje prasowe

W kwestii gier, JX940 jest wyposażony w procesor HCX PRO AI, obsługuje HDMI 2.1 (HFR i VRR) oraz technologię AMD FreeSync Premium, co sprawi, że będzie obiecującym kandydatem dla wytrawnych graczy.

Telewizory Panasonic OLED 2021 freesync premium pro

Wszystkie warianty LED JX940 będą posiadały 2 porty HDMI obsługujące HDMI 2.1 (HFR i VRR). Porty te będą obsługiwać wejście 4K, ale w przypadku HDMI High Frame Rate i 4K 120Hz VRR będą wyświetlać jedynie połowę rozdzielczości pionowej. W 2021 roku zostanie dodana aktualizacja, która przywróci pełną obsługę 4K. W przypadku VRR 4K 120Hz w przyszłości producent opublikuje ogłoszenie. Rozdzielczości inne niż 4K 120Hz VRR, takie jak Full HD i 4K 60Hz VRR będą w pełni wspierane od momentu pojawienia się telewizorów.

fot. informacje prasowe

Panasonic LED JX800 Android TV – idealny do przesyłania strumieniowego

Wprowadzenie procesora HCX Pro AI sprawi, że od teraz poprzedni procesor – HCX zostanie wprowadzony do podstawowych modeli takich jak na przykład JX800. W rezultacie model JX800 stanie się idealnym rodzinnym telewizorem w przystępnej cenie, wyposażonym w wiele przydatnych funkcji oraz technologii, takich jak: HDR Bright Panel Plus oraz możliwość przesyłania strumieniowego. JX800 połączy w sobie także procesor HCX firmy Panasonic z systemem operacyjnym Android TV.

Nowe telewizory Panasonic OLED wchodzą na rynek! Producent prezentuje strojone w Hollywood modele 2021 z panelem Master HDR!
fot. informacje prasowe

Telewizory Panasonic LED 2021 – obsługa formatów

W roku 2021 firma Panasonic kontynuuje swoje wsparcie dla funkcji premium we wszystkich produktach. Tryb Filmmaker z 2020 będzie dalej otrzymywał wsparcie w roku 2021 aż do serii JX800. Formaty HDR, Dolby Vision IQ będą obsługiwane na wszystkich telewizorach OLED z 2021 roku, a także w modelu LED JX940. Formaty Dolby Vision, HDR 10+Adaptive będą obsługiwane także przez JX800 Android TV, z wyłączeniem HDR10 i Hybrid Log Gamma.

Nowe telewizory Panasonic OLED wchodzą na rynek! Producent prezentuje strojone w Hollywood modele 2021 z panelem Master HDR!
fot. informacje prasowe

W kwestii gier – tryb Game Mode Extreme będzie obsługiwany przez JX940, oferując wysoką częstotliwość odświeżania i 4K (HFR).

Pod względem audio – Dolby Atmos będzie obsługiwany do modelu JX800 Android TV.

Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
fot. informacje prasowe

System My Home Screen – nowa wersja 6.0

Wszystkie modele aż do JX850 będą wyposażone w najnowszą iterację systemu Smart TV Panasonic – my Home Screen 6.0. My Scenery pozwoli na wybranie zestawu filmów lub zdjęć tak, aby pasowały do pory dnia lub samopoczucia widza. Poza zdjęciami LUMIX CLUB podkreślającymi piękno Japonii, na drodze współpracy z LoungeV Studio (loungev.com) zapewni  materiały, które pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy.

Nowy wyłącznik czasowy umożliwi użytkownikom ustawienie czasu po którym telewizor wyłączy się automatycznie. Teraz będzie także możliwe ustawienie preferowanego kanału, wyjścia HDMI lub funkcji My Scenery. Funkcja Dual Bluetooth Connection pozwoli na przesyłanie dźwięku do dwóch różnych urządzeń jednocześnie. Pozwoli to na bezgłośne, wspólne oglądanie podczas snu pociech użytkowników. Główny interfejs pozwoli teraz na szybkie przejście do najczęściej używanych ustawień dźwięku, obrazu oraz wielu innych.

Telewizory Panasonic OLED 2021 my home screen

Wszystkie modele, włącznie z JX850, obsługują Asystenta Google oraz Amazon Alexa. Pozwoli to użytkownikom na sprawdzanie i wyświetlanie na ekranie telewizora** pogody lub wiadomości za pomocą komend głosowych. Pozostałe funkcje to HDMI Signal Power Link, które umożliwia automatyczne włączenie zasilania po wyjściu ze stanu wstrzymania i swobodne przełączanie wejść takich jak komputery niezgodne ze standardem CEC.

Telewizory Panasonic LED 2021 – design

Panasonic kontynuuje swoją filozofię polegającą na tworzeniu minimalnych i prostych projektów, umożliwiając widzom skupienie się na ich ulubionych treściach. W 2021 Panasonic wprowadzi nowy projekt pilota, który idealnie wpasuje się do wnętrza salonu. Zaokrąglone krawędzie i staranne wykończenie sprawiają, że nowy projekt jest ergonomiczny i wygodny w trzymaniu.

Panasonic pokazał nowe telewizory LED! Trzy modele, HDMI 2.1, VRR FreeSync, Dolby Atmos - wiemy wszystko!
Panasonic LED JX850; fot. informacje prasowe

*Asystent Google może być niedostępny w niektórych językach oraz krajach. Alexa może być niedostępna w niektórych językach oraz krajach. Amazon, Alexa jest znakiem towarowym Amazon.com, Inc. oraz podmiotom stowarzyszonym. Google jest znakiem towarowym Google LLC

magicLinks_2_1

Źródła: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1626942906, Panasonic, RTV Euro AGD


Więcej na temat produktów firmy Panasonic:

(1869)

2.6 5 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
Robert
26 dni temu

Dostępnośč oled Panasa w EU to kpina. Mimo iż oledy robią na Słowacji to JZ2000 czy JZ1500 od miesiąca w UK ( poza EU żeby było śmieszniej chyba ) oraz na Alza Slovakia czy Czechy.
Plus ktoś widział ze dwa w sklepie w Mediolanie.
Aha no i Panas zaopatrzył też duńczyków.
Zaiste polityka dostarczania na topie.

Maciej
Maciej
26 dni temu
Reply to  Robert

A w USA wcale nie ma

Robert
Robert
26 dni temu
Reply to  Maciej

No bo Panas “wyszedł” z USA kiedyś i chyba nie wrócił.

Tonito
Tonito
25 dni temu
Reply to  Maciej

W USA PANASONIC-a od kilku lat nie ma bo chcieli ich High End OLED telewizory oferowac i spredawac w supermarketach Walmart i podobnych shit sklepach …

Pozdrawiam z Czech.

Tony

Tonito
Tonito
25 dni temu
Reply to  Robert

Wszystkie OLED telewizory PANASONIC sa produkowane tylko w Czechach. Miasto Plzeň, gdzie jest fabryka od 1997 roku . Wszystkie modele OLEd-ow sa w Czechach oczywiscie dostepne!
Jak masz problemy z kupieniem to mozesz “podziekowac” importerowi w Polsce i “expertom”. ktorzy w testach modele PANASONIC omawiaja za slabe APP, design i podobne glupoty i robia promo na LG albo SAMSUNG na ktorych maja sprzedawcy o wiele wiecej kasy …

Pozdrawiam z Czech.

Tony

Last edited 25 dni temu by Tonito
Robert
Robert
24 dni temu
Reply to  Tonito

O czym ty mówisz? Panasów nie ma też w Niemczech, Francji, Irlandii, Holandii itp.
Tam też importerzy i experci są winni?

Qslu
Qslu
25 dni temu

Czy będzie test lg c1? Kiedy?

speed664
speed664
25 dni temu

Jak zrobią pilota takiego jak Lg, to można się wtedy skusić. Wprowadzanie tekstu i wyszukiwanie głosowe pewnie jak w 2010 r.

Krzysztof
Krzysztof
25 dni temu

Przydał by się w końcu następca DX900, oby… 🙂

9
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x