Home Testy Telewizory OLED Panasonic Funkcja 3D LUT w Panasonic EZ1000 – TEST kalibracji TV metodą 3D LUT
Funkcja 3D LUT w Panasonic EZ1000 – TEST kalibracji TV metodą 3D LUT

Funkcja 3D LUT w Panasonic EZ1000 – TEST kalibracji TV metodą 3D LUT

3.22K
0

Słowem wstępu

Wiemy już nie od dziś, że Panasonic to firma, która uwielbia implementować rozwiązania profesjonalne, w swoich produktach domowych, które w swoich topowych odmianach są wręcz referencją jakości obrazu. Dzięki temu jest w ścisłej czołówce pod względem unikalnych funkcji związanych z jakością obrazu. Jedną z istotnych składowych tej jakości jest precyzja odwzorowania barw. W tej materii Panasonic wyszedł przed szereg, wprowadzając do swojego flagowemu modelu OLED EZ1000 funkcję znaną z monitorów studyjnych – obsługę funkcji 3D LUT. Funkcja ta jest ściśle związana z transformacjami koloru i może zostać użyta np. do bardzo precyzyjnej kalibracji wyświetlacza, do wybranej normy. Opowiedziałem nieco o tym na targach IFA 2017:

Na tym etapie dobrze by było, gdyby każdy wiedział już dokładnie czym jest kalibracja telewizora i jak wpływa na kolory. W tym celu odsyłam do dwóch tematów. Pierwszego Co to jest Kalibracja Telewizora? Jakie ustawienia są dobre i „naturalne”? i drugiego: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora / projektora / monitora?

(3222)

Maciej Koper Szef działu testów na HDTVPolska. Posiadacz certyfikatów ISF oraz THX. Zapraszam studia filmowe oraz osoby prywatne do profesjonalnej kalibracji swoich wyświetlaczy: www.skalibrujtv.pl