Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL X10 MiniLED QLED | TEST | Nowa konkurencja dla OLED TV? Pierwszy telewizor w technologii MiniLED debiutuje w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Nie patrzcie po cenie nowosci bo to jest przeciez zupelnie niemiarodajne. O sensie/jego braku bedzie mozna pogadac, na moje oko, najwczesniej poznym latem/na poczatku jesieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Sebastian Baranski napisał:

10999pln w neonet 

Co byście wybrali x10 czy q90?

q90r śmiało możesz brać, lepsze kąty, jaśniejszy HDR, jak dla mnie w tym miniLed nie ma nic innowacyjnego

 

11 minut temu, bobtong napisał:

q90r śmiało możesz brać, lepsze kąty, jaśniejszy HDR, jak dla mnie w tym miniLed nie ma nic innowacyjnego, jest jeszcze opcja q950r ale musiałbyś trochę siana dołożyć

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, bobtong napisał:

q90r śmiało możesz brać, lepsze kąty, jaśniejszy HDR, jak dla mnie w tym miniLed nie ma nic innowacyjnego

 

 

W teście wyszło co innego :) Tylko kąty się zgadzają w twoim wpisie. Co z tego, że ma HDR "minimalnie" jaśniejszy jak wycina masę szczegółów i to jest problem znany od 2 generacji podkreślany we WSZYSTKICH testach gdzie testujący mierzy i się zna na temacie. HDR jest dużo lepiej zaimplementowany w miniledzie. Czerń też ma duuuużo lepszą. Czytaj dokładnie te testy, tam wszystko jest napisane. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, na dzień dzisiejszy wybrał bym Samsunga, nie TCL.
Być może będzie inaczej w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MarcinC napisał:

W teście wyszło co innego :) Tylko kąty się zgadzają w twoim wpisie. Co z tego, że ma HDR "minimalnie" jaśniejszy jak wycina masę szczegółów i to jest problem znany od 2 generacji podkreślany we WSZYSTKICH testach gdzie testujący mierzy i się zna na temacie. HDR jest dużo lepiej zaimplementowany w miniledzie. Czerń też ma duuuużo lepszą. Czytaj dokładnie te testy, tam wszystko jest napisane. 

Oczywiste jest że HDR w LCD ma problem ze szczegółami przede wszystkim w czerni oraz że czym więcej stref tym lepiej tą sprawę załatwia, ale nie wiem czy to będzie aż tak odczuwalna różnica. Chłopak chciał żeby mu doradzić na szybkiego to mu doradziłem, możesz mu doradzić inaczej bardziej mu szczegółowo wszystko opisać😉  Moim zdaniem i tak najlepszym wyborem będzie q950r jest bardziej wszechstronny no i przede wszystkim Samsung, sam dla siebie to c9 bym sobie sprawił. Zauważyłem że dużo ludzi dało się nabrać na szlachetną nazwę miniled, przypomina mi to zagrywkę samsunga z nazwą QLED. Wczoraj w neonet q950r za 11400 na nocnej promce

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

dużo ludzi dało się nabrać na szlachetną nazwę miniled

Wielu ludzi to zauważyło, że coś się w technologii wreszcie LCD ruszyło w istotnym kierunku. Producent zapowiada przyszłe zmiany z dwuletnim wyprzedzeniem. Będzie coraz więcej stref: w 2021 - 3840 stref i 2023 15 360 stref. Po prostu czad. Zwróć uwagę, że w tym wątku to tak naprawdę nikt nie zapoznał się z testem redakcji. 

Cytat

Ogromny kontrast dostarczany dzięki technologi podświetlenie MiniLED jest faktem. Siedząc na wprost telewizora wykorzystującego tę technologię – TCL X10 trudno odróżnić go od OLEDa!


Źródło: https://hdtvpolska.com/tcl-x10-miniled-qled-test-nowa-konkurencja-dla-oled-tv-pierwszy-telewizor-w-technologii-miniled-debiutuje-w-polsce/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za opinie wezmę wszystkie pod uwagę.

na dzień dzisiejszy też celuje w q90, mam chęć na 75q90 ale jeszcze chwilkę poczekam cena powinna spaść.

Jak myślicie do ile może spaść ?

Swoją drogą też myślałem o 65c9 tylko 65 cali na 77 brak $$$, ale wydaje mi się że umnie by szybko się wypalił.

tv podłączony na stałe do pc zakupy, przeglądanie stron itp...

a na dodatek jasny salon duże okna na zachód 

Edytowane przez Sebastian Baranski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz.na myśli model z 2019, to w UK jest za 14tys plus soundbar w cenie, wart 1500zl.

Myślę że cena w Polsce powinna zejść do tego poziomu.

Już jest 13500zl to całkiem nieźle.

Może tysiąca byś jeszcze utargował, to by było bardzo dobrze.

 

Polecam ten model, bo całkiem fajny TV zrobili a model na 2020, to już nie jest jego następcą.

Żeby kupić następcę Q90R z 480 strefami, to trzeba iść w 8k 75q800t, bodajże.

No i cena odpowiednio wieksza oczywiście.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, raf7705 napisał:

Jak masz.na myśli model z 2019, to w UK jest za 14tys plus soundbar w cenie, wart 1500zl.

Myślę że cena w Polsce powinna zejść do tego poziomu.

Już jest 13500zl to całkiem nieźle.

Może tysiąca byś jeszcze utargował, to by było bardzo dobrze.

 

Polecam ten model, bo całkiem fajny TV zrobili a model na 2020, to już nie jest jego następcą.

Żeby kupić następcę Q90R z 480 strefami, to trzeba iść w 8k 75q800t, bodajże.

No i cena odpowiednio wieksza oczywiście.

 

 

 

dokładnie tak jest jak piszesz

dlatego celuje w model z 2019r dokładnie 75q90RA, może masz wiedzę czy 75 cali ma więcej stref bo nigdzie nie mogę znaleźć info

 

Edytowane przez Sebastian Baranski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to ma 480-490, różnie podają.
Ale mam go w domu i jestem bardzo zadowolony.
Kupiłem 3 tygodnie temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu

a jak z blooming widać przeszkadza?

miałeś porównanie z oled?

Jak byś miał chwilę wyślesz mi kilka fotek na whatapp? 

 

Edytowane przez Sebastian Baranski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o świecące napisy?

W ostatnim update (przedwczoraj), chyba poprawili te napisy na Netflix, bo są teraz ciemniejsze i nie świecą.

Porównanie z OLED 77" c9, miałem tylko w sklepie.

Zdjęć raczej nie będę nigdzie wysyłać.

 

 

 

 

Dla mnie ten OLED odpada, raz że cena w UK jest do [beeep]y. (W Polsce są dużo lepsze promocje na LG), Dwa że mam w nosie martwić się, czy mi się coś wypali.
Może jak bym kupował 55" to mógłbym zaryzykować ale nie na 77" za tyle kasy.

A tu za 14tys mam 75" i gwarancję na 5lat.
Gwarancję, nie żadne ubezpieczenia dodatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

Chodzi o świecące napisy?

W ostatnim update (przedwczoraj), chyba poprawili te napisy na Netflix, bo są teraz ciemniejsze i nie świecą.

Porównanie z OLED 77" c9, miałem tylko w sklepie.

Zdjęć raczej nie będę nigdzie wysyłać.

 

 

 

 

Dla mnie ten OLED odpada, raz że cena w UK jest do [beeep]y. (W Polsce są dużo lepsze promocje na LG), Dwa że mam w nosie martwić się, czy mi się coś wypali.
Może jak bym kupował 55" to mógłbym zaryzykować ale nie na 77" za tyle kasy.

A tu za 14tys mam 75" i gwarancję na 5lat.
Gwarancję, nie żadne ubezpieczenia dodatkowe.

Ogólnie o blooming mi chodziło ciemne sceny w filmach.

dziękuję za odpowiedz w uk jest fajnie z tą gwarancja na 5 lat mieszkałem w uk 14 lat 

widzę że podobnie myślimy też był brany pod uwagę oled c9 ale jak mam się martwić że coś się wypali to ja dziękuję wolę full led miałem sony 65hx923 z uk jeszcze zabrany 150 stref i było ok

Edytowane przez Sebastian Baranski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak 150 stref było dobrze, to tym bardziej 480, będzie super.

Na normalnym obrazie z filmów, żadnego "święcenia" nie widzę, jedyny mały problem, to były napisy na Netflix,.ale widzę że poprawili.

 

Q90R dostał update przedwczoraj a Q9FN dostał dziś.

Na obydwu, napisy wyglądają już dobrze.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, UHD fan napisał:

Wielu ludzi to zauważyło, że coś się w technologii wreszcie LCD ruszyło w istotnym kierunku. Producent zapowiada przyszłe zmiany z dwuletnim wyprzedzeniem. Będzie coraz więcej stref: w 2021 - 3840 stref i 2023 15 360 stref. Po prostu czad. Zwróć uwagę, że w tym wątku to tak naprawdę nikt nie zapoznał się z testem redakcji. 


Źródło: https://hdtvpolska.com/tcl-x10-miniled-qled-test-nowa-konkurencja-dla-oled-tv-pierwszy-telewizor-w-technologii-miniled-debiutuje-w-polsce/

Uważam że miniled ustąpi technologi podwójnej matrycy LCD ta za to jest bardzo obiecująca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz też q9fn?
jak byś oceniał jakość który lepiej świeci?
Q9FN ma minimalnie lepszą czerń, ale stoją w dwóch różnych pokojach i mają różne rozmiary 75" i 55", więc nie jest to takie bezpośrednie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby fajny TV, ale te kąty widzenia to jakiś koszmar. Jeśli jest to poziom takiego DX900 lub jak wynika z testu nawet gorszy, to jest to mimo wszystko porażka. Siadasz przed takim 65 calowym ekranem w odległości 2,5 metra i niestety przy krawędziach masz już inny obraz niż po środku, dla mnie to jest dyskwalifikacja. I nawet oglądając z pozycji centralnej wystarczy poruszać głową na boki żeby dostrzec degradację obrazu. Jeśli ktoś z różnych przyczyn nie chce oleda, to osobiście zdecydowanie wolałbym LCD z nieco gorszym kontrastem, ale z lepszymi kątami, nawet jeśli ktoś planuje oglądać tylko na wprost.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Q9FN?

Ja mam 55" do grania. Siedzę 1.5-2m od ekranu, oczywiście na środku i żadnych problemów z kątami nie zauważyłem.

Nie wiem jak by było z większymi rozmiarami w większych pomieszczeniach i się nie dowiem, bo już tego modelu nie sprzedają.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Uważam że miniled ustąpi technologi podwójnej matrycy LCD ta za to jest bardzo obiecująca

Też tak uważam ale miniLED jest już w sprzedaży. Testerzy miniLED-a na YT pieją z zachwytu. Jest tych relacji bardzo dużo w przestrzeni internetowej.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, raf7705 napisał:

Chodzi ci o Q9FN?

Chodziło o TLC X10. Jakby poprawili kąty, i dali HDMI 2.1, którego bodajże nie ma, to byłoby prawie idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. jest w nocnej promocji i to jest mega dobra cena. Duże promo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...