Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL X10 MiniLED QLED | TEST | Nowa konkurencja dla OLED TV? Pierwszy telewizor w technologii MiniLED debiutuje w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

TCL X10 MiniLED QLED | TEST | Nowa konkurencja dla OLED TV? Pierwszy telewizor w technologii MiniLED debiutuje w Polsce

Flagowy TCL X10 MiniLED QLED to arcyciekawy telewizor i pierwszy taki model na rynku, który pobudza wyobraźnie ile można wciąż wykrzesać z technologi LCD, gdy połączy się ją z podświetleniem MiniLED. Cechuje go przede wszystkim świetna czerń, porównywalna z telewizorem OLED - to coś czego nie potrafi żaden inny telewizor w tym roku na ten moment.

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy w sprzedaży pojawi się wersja 8K i oczywiście w jakimś konkretnym rozmiarze?

Może ruszy u nas sprzedaż modelu TCL X91?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś ciekawego w branży TV a nie odgrzewane kotlety. 

Następna generacja tych tv (TCL X91) może już napwradę nieźle namieszać :) - powłoka zwiększająca kąty, więcej mini ledów,jaśniejszy obraz oraz hdmi 2.1.

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma na Europę większego rozmiaru TCL X91, bo tylko 75" póki co zapowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo TCL. Znakomita alternatywa dla OLEDa jezeli ktos lubi kanaly informacyjne i lubi bez stresu grac na konsoli. 

PS. Jak jeszcze by poprawili katy boczne mamy OLED killera.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wypuścili taki z 85" to kąty boczne bez znaczenia...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze im wieksza przekatna tym katy boczne maja wlasnie wieksze znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mini LED od mało znanej na europejskim rynku firmy TCL za 12500 zł czy OLED LG od potentata za 7500 zł ... oto jest pytanie 🙂

???

Wiecie co mnie najbardziej przeszkadza w tym TCLu? Nie kąty tylko ... Android. Patrząc na to co mają Philipsy i co przeżyło SONY na początku drogi aż mnie ciarki przechodzą.

A obraz ... malinka. Musze gdzieś oblukać na żywca w porównaniu do OLEDa.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przypadkiem nie ten tv o którym jedna z recenzji jaką widziałem mówi: "niby dobrze ale to jeszcze nie to na co czekaliśmy"? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sobie szanuje testy Hdtvpolska, ale ten test chyba sponsorowany przez TCL.

Poszukam jeszcze innych testów TCL X10 w sieci aby się upewnić, obym się mylił.

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sponsorowany? Zadowoleni są bo to zawsze jakaś nowość i pozytywnie podeszli. Ja bym chciał taki tv tylko mniejszy. Pozostaje mi tylko czekać skoro od dwóch lat czekam aż SONY nadgoni konkurencję i doczekać się jakoś nie mogę, to zaczekam jeszcze trochę ale może już na TCL.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, LV426 napisał:

Dlaczego sponsorowany? Zadowoleni są bo to zawsze jakaś nowość i pozytywnie podeszli. Ja bym chciał taki tv tylko mniejszy. Pozostaje mi tylko czekać skoro od dwóch lat czekam aż SONY nadgoni konkurencję i doczekać się jakoś nie mogę, to zaczekam jeszcze trochę ale może już na TCL.

oglądałeś test Vincent Teoh z HDTVtest?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nadal LCD za 125000 🙃 dla mnie lepszy wybór to q950r, ostatnio nawet widziałem OLED w8 na promce za 13000

10 godzin temu, Xisiek napisał:

Brawo TCL. Znakomita alternatywa dla OLEDa jezeli ktos lubi kanaly informacyjne i lubi bez stresu grac na konsoli. 

PS. Jak jeszcze by poprawili katy boczne mamy OLED killera.

Gram na OLED b7 i to nie mało, wyciskam platyny, calaki już prawie 2 lata i zero wypaleń, co do serwisów informacyjnych to nie oglądam więc nie wiem, ale jak ktoś kupuje OLED żeby po 6 godz na dzień oglądać serwisy informacyjne to nic tylko pogratulować odpowiedniego wyboru

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś pod koniec żywota tego tv. 2-3 latka bez wypaleń jak się dobry egzemplarz trafi a zaraz po gwarancji problemy. Od lat jest tak samo w temacie OLED i żadne opowieści o magicznym postępie w temacie trwałości tej technologii tego nie zmienią. OLED ma pewne cechy wynikające z budowy,  tak samo jak LCD/LED czy projektory. 

Myślałem że tv kupuje się do oglądania czego się tylko zapragnie i używa tak samo jak każdy poprzedni. Z takim podejściem jesteś idealnym konsumentem dla firm które robią co raz mniej trwałe produkty. To śmieszne aby tłumaczyć producentów w ten sposób. Inny na każdą okazję? Absurd! 

@Sebastian Baranski No widziałem że Vincent w masce się dusił to i marudny był ;) HDR lubimy ale tutaj mu tv jest za jasny (za to oddaje lepiej kolory w HDR od OLED, nie ma syfka w postaci ABL i retencji po 10s wyświetlania białego prostokąta). Blooming jest jak go szukać ale naprawdę nie taki wielki (pod kątem nie oglądam tv więc dla mnie to bez znaczenia) i na pewno mniejszy jak w LCD od SONY. Ważne że fabryczna kalibracja jest dosyć dobra. Upłynniacz taki sobie z tego co zrozumiałem ale nie odstaje od tego w LG czy Samsungu. 

Tylko mogli dać mocniejszy SoC i HDMI 2.1 I był by tv doskonały. Trzeba czekać na kolejną generację. 

Jak dla mnie to taki środek między Samsungiem a OLED od LG. 

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sebastian Baranski napisał:

oglądałeś test Vincent Teoh z HDTVtest?

 

Moja rada ... oglądaj swój testowy film/kawałek na danym TV, a nie jego test z Youtube.

A myślisz, ze Vincent do garnka nic nie musi wkładać :) .

Edytowane przez pmcomp
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, LV426 napisał:

 

Jak dla mnie to taki środek między Samsungiem a OLED od LG. 

Jakosciowo masz racje. Ale cenowo to jakis kosmos.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jesteś pod koniec żywota tego tv. 2-3 latka bez wypaleń jak się dobry egzemplarz trafi a zaraz po gwarancji problemy. Od lat jest tak samo w temacie OLED i żadne opowieści o magicznym postępie w temacie trwałości tej technologii tego nie zmienią. OLED ma pewne cechy wynikające z budowy,  tak samo jak LCD/LED czy projektory. 

Myślałem że tv kupuje się do oglądania czego się tylko zapragnie i używa tak samo jak każdy poprzedni. Z takim podejściem jesteś idealnym konsumentem dla firm które robią co raz mniej trwałe produkty. To śmieszne aby tłumaczyć producentów w ten sposób. Inny na każdą okazję? Absurd! 

[mention=167735]Sebastian Baranski[/mention] No widziałem że Vincent w masce się dusił to i marudny był HDR lubimy ale tutaj mu tv jest za jasny (za to oddaje lepiej kolory w HDR od OLED, nie ma syfka w postaci ABL i retencji po 10s wyświetlania białego prostokąta). Blooming jest jak go szukać ale naprawdę nie taki wielki (pod kątem nie oglądam tv więc dla mnie to bez znaczenia) i na pewno mniejszy jak w LCD od SONY. Ważne że fabryczna kalibracja jest dosyć dobra. Upłynniacz taki sobie z tego co zrozumiałem ale nie odstaje od tego w LG czy Samsungu. 

Tylko mogli dać mocniejszy SoC i HDMI 2.1 I był by tv doskonały. Trzeba czekać na kolejną generację. 

Jak dla mnie to taki środek między Samsungiem a OLED od LG. 

Nie to, żebym się czepiał...

Ale Ty chyba jesteś mistrzem "czekania"

 

Na Sony czekasz, na coś tam, 2 lata.

TCL, wyszedł dopiero co model, a Ty już czekasz na kolejne modele

 

Rozumiem, że to czekanie, to tak sobie gadasz aby gadać, bo tak naprawdę, nie masz zamiaru nic kupić, z tych, co niby "czekasz".

 

Ja jestem absolutnie w przeciwieństwie, do czekania .

Jak coś chcę i stać mnie, to odrazu kupuję.

Na nic nie czekam .

Tzn. teraz na jedną rzecz czekam...

Aż się ten bałagan z wirusem skończy, bo auto chciałem zmienić.

Ale to nie ode mnie zależy.

 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować zatem jak tak wszystko kupujesz.

Niestety ja nie mam aż takich dojść aby iść i kupić teraz PS5 i porządny tv 49" z HDMI 2.1  który by nie był OLEDem. 

Mam wystarczający tv do grania ale chcę pod nowe konsole do gier i troszkę większy jak obecnie.

Z tym mi się aż tak nie pali i nie jestem też krezusem który wymienia telefon, tv, samochód co rok dla kaprysu tylko dlatego bo jest już nowy model na kokejny rok. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W minusach widział bym jeszcze:

  • brak obsługi kodeka VP9 profil 2 (HDR na YouTube - bardzo poważna ułomność) oraz
  • brak podświetlenia pilota.  To niezwykle praktyczna funkcjonalność o której mało kto pisze a korzysta się z tego każdej nocy wielokrotnie.

Mamy więc do czynienia z czymś całkowicie nowym w dziedzinie paneli. Warto by więc dopisać w teście kto jest właścicielem patentów oraz kto produkuje te innowacyjne ekrany. Spodziewam się, że patenty i produkcja pozostają w gestii BOE (ChRL).  Wychodzi na to, że mamy do czynienia z kolejnym po odtwarzaczu UHD BD OPPO 203 przełomowym produktem chińskich technologów.   

Spodziewam się, że przed biurem BOE ustawiła się kolejka chętnych na zakup praw licencyjnych. Ciekawe czy wzorem LG Display BOE będzie dysponował na wyłączność prawami do produkcji. Coś jest na rzeczy bo leaderzy zamykają 2020 fabryki matryc LCD (LG, Samsung). 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogratulować zatem jak tak wszystko kupujesz.

Niestety ja nie mam aż takich dojść aby iść i kupić teraz PS5 i porządny tv 49" z HDMI 2.1  który by nie był OLEDem. 

Mam wystarczający tv do grania ale chcę pod nowe konsole do gier i troszkę większy jak obecnie.

Z tym mi się aż tak nie pali i nie jestem też krezusem który wymienia telefon, tv, samochód co rok dla kaprysu tylko dlatego bo jest już nowy model na kokejny rok. 

Ja też nie

 

Tu bardziej chodzi o nastawienie do życia.

 

Przykład:

 

Ty czekasz na PS5 i super LCD 49".

 

Ja cieszę się graniem na PS4 pro i Samsung 55" q9fn i na nic w tym temacie nie czekam.

 

Jak będzie PS5 i będą gry, to się będę zastanawiał czy kupić.

A jak zdecyduję że tak, to minie 10sekund i zamówienie będzie zrobione.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ceny; zawsze tak było, że na debiucie ceny produktów innowacyjnych straszyły. Przypomnę: pierwsze "płaszczaki" HD Ready, pierwsze TV Full HD/4K/8K czy wreszcie pierwsze OLED TV. 

Ceny realne pojawią się po uzyskaniu takich mocy produkcyjnych, które zaspokoją popyt. LGD zajęło to kilka lat i to przy oficjalnym wsparciu rządu Korei Południowej. Zdarzenie przyszłe, niepewne. 

W świat poszedł już news: taki jak OLED tylko, że się nie wypali.  

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W minusach widział bym jeszcze:
  • brak obsługi kodeka VP9 profil 2 (HDR na YouTube - bardzo poważna ułomność) oraz
  • brak podświetlenia pilota.  To niezwykle praktyczna funkcjonalność o której mało kto pisze a korzysta się z tego każdej nocy wielokrotnie.
Mamy więc do czynienia z czymś całkowicie nowym w dziedzinie paneli. Warto by więc dopisać w teście kto jest właścicielem patentów oraz kto produkuje te innowacyjne ekrany. Spodziewam się, że patenty i produkcja pozostają w gestii BOE (ChRL).  Wychodzi na to, że mamy do czynienia z kolejnym po odtwarzaczu UHD BD OPPO 203 przełomowym produktem chińskich technologów.   
Spodziewam się, że przed biurem BOE ustawiła się kolejka chętnych na zakup praw licencyjnych. Ciekawe czy wzorem LG Display BOE będzie dysponował na wyłączność prawami do produkcji. Coś jest na rzeczy bo leaderzy zamykają 2020 fabryki matryc LCD (LG, Samsung). 
Nie czytaj newsów pierwszego kwietnia
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...