Skocz do zawartości
Maciej Koper

TCL X10 MiniLED QLED | TEST | Nowa konkurencja dla OLED TV? Pierwszy telewizor w technologii MiniLED debiutuje w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli neonet sprzedaje go za 9k, to ile za niego płacą dostawcy (producentowi)? Pewnie nie więcej niż 7k i za tyle rozważałbym jego zakup pod warunkiem dopracowanego softu.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz bladego pojęcia jak działają promocje, sprzedaż w takich sklepach a obecne działania to ratowanie się w dobie koronawirusa. Już pisano tutaj o kursach walut. Będzie drożej a nie taniej. To nie kolekcja wiosna-lato-jesień-zima w CCC. Poczytaj o rynku aut i innego tego typu. Czekają nas nie spadki a podwyżki w tego typu sektorach. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale ludzie teraz będą mieli w d... kupowanie co 2-3lata nowego tv. Sklep niby próbuje się ratować? I co, sprzedaje za mniej niż kupił od producenta? Bzdura, ślepy maja po 100% marży i to mam nadzieję się w końcu ukruci. Sprzedaż bardzo spadnie. Narazie kupują ci, którzy wogóle nie mieli tv lub im się zepsuł. Sam miałem zamiar zmienić z 55'' na 65-75''', ale się wstrzymam conajmniej do końca roku choć mam nie zagrożone źródło dochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2020 o 16:48, MarcinC napisał:

Nie masz bladego pojęcia jak działają promocje, sprzedaż w takich sklepach a obecne działania to ratowanie się w dobie koronawirusa. Już pisano tutaj o kursach walut. Będzie drożej a nie taniej. To nie kolekcja wiosna-lato-jesień-zima w CCC. Poczytaj o rynku aut i innego tego typu. Czekają nas nie spadki a podwyżki w tego typu sektorach. 

Technik wprowadzania na rynek nowości jest wiele. Mocne obniżenie ceny na "dzień dobry" pozwala szybko wprowadzić na rynek pierwszą partię po to by (oczekiwana przez producenta) pozytywna reakcja rynku ułatwiła dalszy wzrost popytu. TV jest produkowany w Żyrardowie. Export do strefy EURO jest obecnie bardzo korzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe wrażenie robi płynność ruchu jakie TCL zaserwowało ,coś co wielkie LG ze swoimi smużącymi  premium  Oledami za grube hajsy nie potrafi zrobić od lat 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Danio31b napisał:

Największe wrażenie robi płynność ruchu jakie TCL zaserwowało ,coś co wielkie LG ze swoimi smużącymi  premium  Oledami za grube hajsy nie potrafi zrobić od lat 😀

czyli? nie ma artefaktów i jest lepiej niż u sony lub panasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile razy.. i od jak dawna.. czytało się że, technologia LCD jest już na wymarciu :-)

Ja osobiście nie dał bym mu szans, w konfrontacji z dobrym telewizorem OLED - (oczywiście w chwili obecnej).

Bo, nigdy nie twierdziłem że, w technologii LCD brak już potencjału.. Zapewne potencjał będzie rozwijany w przyszłości.

Szkoda natomiast że, LG display leci sobie ostatnio w "kulki" - (research). I firmy "trzecie" tj. Panasonic, muszą ich poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dokumentacji która podałeś jasno są wskazane parametry zasilania dla których producent podaje dane. Częstotliwość wynosi 50Hz i dla takiej częstotliwości odświeżanie matrycy wynosi 100Hz. Jeśli częstotliwość sieci zasilającej wzrośnie do 60Hz, odświeżanie ekranu do 120Hz. Nigdzie nie ma błędu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, VectorOPC napisał:

W dokumentacji która podałeś jasno są wskazane parametry zasilania dla których producent podaje dane. Częstotliwość wynosi 50Hz i dla takiej częstotliwości odświeżanie matrycy wynosi 100Hz. Jeśli częstotliwość sieci zasilającej wzrośnie do 60Hz, odświeżanie ekranu do 120Hz. Nigdzie nie ma błędu.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ok. Thx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury piszecie. Częstotliwość odświeżania matryc nie jest związana z zasilaniem urządzenia.  Mamy matryce 50/60 Hz lub alternatywne z wyższej półki 100/120 Hz.

Odświeżanie matryc jest zmienne i zależy od video na wejściu. DVB-T/SAT TV to zawsze 50 Hz. PC to 60 Hz. Sygnał na wejściu TV decyduje o trybie Hz matrycy.  Dodatkowo są tryby "True Cinema" z Hz 48/96 dla optymalizacji reprodukcji materiałów 24 fps. 

Czy ktoś widział już na żywo TCL X10 ?  Po 18 maja ruszą sklepy RTV. Na pewno podjadę pendrivem.

Edytowane przez UHD fan
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2020 o 23:52, bobtong napisał:

Jak dla mnie to nadal LCD za 125000 🙃 dla mnie lepszy wybór to q950r, ostatnio nawet widziałem OLED w8 na promce za 13000

Gram na OLED b7 i to nie mało, wyciskam platyny, calaki już prawie 2 lata i zero wypaleń, co do serwisów informacyjnych to nie oglądam więc nie wiem, ale jak ktoś kupuje OLED żeby po 6 godz na dzień oglądać serwisy informacyjne to nic tylko pogratulować odpowiedniego wyboru

Q950r?

Normalnie ci na dekiel padło. Tv bez kodeka dts🙈 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, krempla napisał:

Q950r?

Normalnie ci na dekiel padło. Tv bez kodeka dts🙈 

Napisałem że lepszy wybór a to czy bym kupił to druga para kaloszy, w większości przypadków jak coś ma DTS to i posiada DOLBY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2020 o 16:08, zwierzak14 napisał:

a co byście preferowali 75XG9505 czy 65x10 ? bo myślę nad zakupem

Ja bym ci "preferował" pójść osobiście z własnym materiałem video (różnej rozdzielczości i różnym biterate) i obczaić własnym wzrokiem. Sam oglądałem model 65" xg9505 i skalowanie (używany był wbudowany oryginalnie player) materiałów o rozdzielczości 720p kieprawe i to bardzo mocno, 1080p lepiej wiadomo. W obu przypadkach nie potrafiłem ustawić upłynniacza żeby było podobnie jak na moim staruszku Sama F6640. Do tego stojący obok XF9005 radził sobie lepiej ale za to player ogólnie bardziej mulił. Niestety jesli chodzi sygnał TV nie miałem szans obczaić. Na plus na obu nie zaobserwowałem najbardziej dyskwalifikującego DSE, choć na XG dostrzegłem zaledwie kilka maleńkich plam, w normalnym użytkowaniu zupełnie można by je olać. Prawdopodobnie sam łyknę tego XFa w 55" jak będzie w dobrej promo bo z Samsungów się wyleczyłem. Warto sprawdzić bo będzie rozczarowanie jak  podepniesz do tego sygnał z kablowej gdzie obok 1080i jest sporo materiałów w niskiej rozdziałce i na bank większości nie da się oglądać.

Edytowane przez witek-tychy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrałem XG ( rozmiar ma znaczenie), np. TVN na kablu bardzo ładnie wygląda, a obrazy płyt 4k to sama przyjemność, faktycznie kiepski materiał nie wygląda najlepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...