Skocz do zawartości
tybul

LG 55 C7 piękne wypalenie ;(

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też w 65b7 wypaliło matrycę po niecałych dwóch latach.

Firma bez problemu wymieniła matrycę na nową w lipcu tego roku.

Po około miesiącu zauważyłem banding później było już tylko gorzej.

Aktualnie po niemiłych spotkaniach z serwisem lokalnym i przepychankach z LG z moim naciskiem o zwrot kasy lub nowy oled jest decyzja wymiany na nowy.

Podobno w tym tygodniu mam mieć nowy oled.

Naciskałem aby była to seria C9 w 65calach.

Za 65b7 dałem niecałe 10tyszł.

Także czekam na nowy tv i chyba go sprzedam i kupię coś innego.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu po ponad miesiacu dostalem odpowiedz. LG wymienilo mi matryce (jeszcze nie wiem na jaka), wiec rekojmi mi nie uznaja tak jak ktos tutaj sugerowal.

Calkiem mozliwe ze wystawie ten TV na sprzedaz, albo pouzywam przez kolejny rok, wypali sie - do widzenia.

Watek sie rozrosl bardziej niz tego oczekiwalem, ale widac ze jest cos na rzeczy z tymi OLEDami. Maciek w kazdym tescie wstawia preambule, ze problem wypalen juz praktycznie nie istnieje i dotyczy promila egzemplarzy. Troche w to zaczynam powatpiewac.

 

@Gmeru Czy macie mozliwosc zrobienia dlugotrwalego testu katujac telewizor 50% filmem / 50% paskami info, jakims randomowym OLEDem z marketu?

Podejzewam ze niektorzy producenci moga miec obiekcje :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak katujesz tvn 24 24/7 to co się dziwisz
To do mnie było? :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

W koncu po ponad miesiacu dostalem odpowiedz. LG wymienilo mi matryce (jeszcze nie wiem na jaka), wiec rekojmi mi nie uznaja tak jak ktos tutaj sugerowal.
Calkiem mozliwe ze wystawie ten TV na sprzedaz, albo pouzywam przez kolejny rok, wypali sie - do widzenia.
Watek sie rozrosl bardziej niz tego oczekiwalem, ale widac ze jest cos na rzeczy z tymi OLEDami. Maciek w kazdym tescie wstawia preambule, ze problem wypalen juz praktycznie nie istnieje i dotyczy promila egzemplarzy. Troche w to zaczynam powatpiewac.
 
[mention=1]Gmeru[/mention] Czy macie mozliwosc zrobienia dlugotrwalego testu katujac telewizor 50% filmem / 50% paskami info, jakims randomowym OLEDem z marketu?
Podejzewam ze niektorzy producenci moga miec obiekcje
Jeśli wymienili Ci matrycę to masz na nią gwarancję 2 lata, kolejne wypalenie np. za rok to myślę niemal na pewno wymiana TV na nowy :) Kolejna gwarancja 24 m-ce :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, JohnnyCash napisał:

Jeśli wymienili Ci matrycę to masz na nią gwarancję 2 lata, kolejne wypalenie np. za rok to myślę niemal na pewno wymiana TV na nowy :) Kolejna gwarancja 24 m-ce
 

Dokładnie tak jak piszesz, 2 lata od wymiany lub wymiana tv jak wcześniej się wypali. Serwisant jak do mnie dzwonił na wymianę to najpierw się pytał czy tv był wcześniej naprawiany. Gdyby był to wymiana tv na nowy. Tak jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjeżdża serwisant z nowym tv info SMS z ser LG.

Ale z jakim tv to nie wiem.

Serwis telefonu nie odbiera. Na smsy też nie odpisują.

Dziwne zachowanie.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Juras Juras napisał:

Jutro przyjeżdża serwisant z nowym tv info SMS z ser LG.

Ale z jakim tv to nie wiem.

Serwis telefonu nie odbiera. Na smsy też nie odpisują.

Dziwne zachowanie.

 

Napisz e-maila, będą musieli odpowiedzieć. Zwykle odpowiadają szybko i na temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana tv została zlecona serwisowi lokalnemu z Wrocławia.

W zeszłym tygodniu dodzwoniłem się i otrzymałem info że dopiero co otrzymali z LG Polska zgodę na wymianę tv i do środy mają czas na realizacje.

Pytałem o 65c9 powiedziano mi że jeśli będzie w magazynie to oki.

Dziś z rana info o wymianie tv ale już brak kontaktu z serwisem lokalnym.

Dzwonilem pisałem i nic z tego.

Także nie wiem jaki przywiozą.

Oby był C9 inaczej będziemy darli koty i tyle w temacie.

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdro :) Ciekawe kiedy moja matryca znów powie: pa pa :) Oby nie szybko, najlepiej przed końcem gwarancji :D

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Juras Juras napisał:

Oby był C9 inaczej będziemy darli koty i tyle w temacie.

Ja pierdziolę, ludziom nie dogodzisz. Dasz palec, to będą chcieli rękę. Chłopie, dostaniesz nowy telewizor. Zgodnie z prawem nie możesz dostać gorszego. Nawet jeżeli dadzą Ci B9 to on jest sporo lepszy od C7mki którą reklamowałeś. Nie wiem o co chcesz drzeć koty? Następnym razem kup sobie Sony albo Philipsa - docenisz serwis LG jak któraś z tamtych firm wydyma Cię bez mydła i odmówią reklamacji z byle bzdurnego powodu.

  • Plusik 3
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki palec jaka ręka.

Powtarzam tylko że zgodnie z obietnicą na infolinii z serwisem powiedziano że wymienią tv i podałem konkretny model.

Co przyjęto do wiadomości.

Dziś przywieźli 65b9 i taki pozostał.

Nie mogę nic złego powiedzieć o LG Polska. Wypaliło matrycę szybko wymienili bez zbędnej dyskusji. Druga była z tragicznym bandingiem i 4miechy walczyłem aż do dzisiaj. Gorzej z serwisem lokalnym.

Także jest 65b9 i  jest oki .

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak w teście dla 55B7 czytałem, że OLEDy się już nie wypalają :) Teraz już wiem, że to bullshit :D :D :D

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mojego wypalenia zakonczony. LG wymieniolo matryce, nawet zadnych stawien nie zmieniali;) Na 1szy rzut oka matryca lepsza, nie widac pionowych pasow w szarosciach.

Na info lini powiedzieli ze wymienili na matryce z 2019, ale jaka nie wiem.

2 lata daja gwarancji, jesli tvn wypali znowu - rekojmia.

Tak wiec zobaczymy :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2019 o 20:21, tybul napisał:

2 lata daja gwarancji, jesli tvn wypali znowu - rekojmia.

Rękojmię masz u sprzedawcy. Nie mylmy pojęć. Dostałeś 2 lata gwarancji na panel i jeżeli znowu się wypali możesz reklamować z tytułu gwarancji u LG, a nie rękojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tybul napisał:

To sie okaze

Nic się nie okaże, bo przepisy są jasne w tym wypadku. Rękojmię masz przez dwa lata od zakupu. Jeżeli miałeś wymieniany w tym czasie, albo naprawiany sprzęt to rękojmia się nie przedłuża. Oczywiście inną kwestią jest gwarancja. Tam po wymianie, albo naprawie gwarancję masz nową albo na całość, albo na wymieniony komponent. W Twoim przypadku masz od teraz gwarancję na panel 2 lata, a nie rękojmię jak napisałeś. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby uniknąć wypaleń najlepiej ustawić PODŚWIETLENIE OLED na 30-40% wtedy jest małe ryzyko wypaleń. Dużo osób ogląda TVN 24 z podświetleniem oled na 100% i dlatego powstają wypalenia. 

Na wymienioną matrycę LG daje 24 miesiące gwarancji więc sprawę wypaleń zgłaszać prosto do LG a nie przez sprzedawcę.

Edytowane przez novy66
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne aby uniknąć wypaleń najlepiej ustawić PODŚWIETLENIE OLED na 30-40% wtedy jest małe ryzyko wypaleń. Dużo osób ogląda TVN 24 z podświetleniem oled na 100% i dlatego powstają wypalenia. 
Na wymienioną matrycę LG daje 24 miesiące gwarancji więc sprawę wypaleń zgłaszać prosto do LG a nie przez sprzedawcę.
A może w ogóle nie oglądacie? Albo dajcie wszytko na zero. Wtedy też nie będzie wypaleń. Jak Solscy w Koglu moglu. Mieli kibel, nieodłączny, ale mieli.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, TrueGrand napisał:

A może w ogóle nie oglądacie? Albo dajcie wszytko na zero. Wtedy też nie będzie wypaleń. Jak Solscy w Koglu moglu. Mieli kibel, nieodłączny, ale mieli.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Powodzenia w oglądaniu programów TV na 100% podświetlenie Oled  szczególnie TVN 24 lub inny program iformacyjny zobaczymy jak długo pożyje Twoja matryca. Sam serwisant gdy był niedawno powiedział aby nie ustawiać maksymalnego podświetlenia i najlepiej aby podświetlenie było max na 40 więc coś jest na rzeczy z tym podświetleniem. Poprzedniego oleda miałem ustawionego na 60-80 i wypaliło się logo 12 w kwadracie z obu stron po 1,5 roku, teraz ustawiłem jak powiedział serwisant na 40 i zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. OLED to nie LCD i trzeba uważać, oraz stosować się do zaleceń producenta aby taka matryca pożyła.

Z tego co czytałem to OLEDA nie masz i nie wiesz jak to jest.

Edytowane przez novy66
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, novy66 napisał:

Powodzenia w oglądaniu programów TV na 100% podświetlenie Oled  szczególnie TVN 24 lub inny program iformacyjny zobaczymy jak długo pożyje Twoja matryca. Sam serwisant gdy był niedawno powiedział aby nie ustawiać maksymalnego podświetlenia i najlepiej aby podświetlenie było max na 40 więc coś jest na rzeczy z tym podświetleniem. Poprzedniego oleda miałem ustawionego na 60-80 i wypaliło się logo 12 w kwadracie z obu stron po 1,5 roku, teraz ustawiłem jak powiedział serwisant na 40 i zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. OLED to nie LCD i trzeba uważać, oraz stosować się do zaleceń producenta aby taka matryca pożyła.

Z tego co czytałem to OLEDA nie masz i nie wiesz jak to jest.

U mnie podświetlenie 100 i matryca żyje juz 3 lata.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 65 calowego B9

 

Po co wam OLED i HDR skoro zmniejszanie to do irracjonalnych wartości?

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciągu dnia oglądam z podświetleniem na 5, wieczorami schodze do 1. Nic mi się nie wypali! Gdybym miał sie tak bać jak niektórzy i oglądać na niskim podświetleniu to już bym wolał LCD kupić. Normalnie mam ustawione na 80 w ciągu dnia, dla HDR wiadomo - 100. Prawie rok czasu grania na Ps4 i nic się nie wypaliło, a jak się wypali to kupię drugiego albo LCD. To tylko telewizor i ma sprawiać przyjemność z oglądania a nie ciągle katowanie się ciemnym obrazem. Majątku nie kosztował. Niektórzy o telewizor dbają pewnie bardziej niż o żonę xD

Edytowane przez Ketsurui
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, TrueGrand napisał:

Mam 65 calowego B9

 

Po co wam OLED i HDR skoro zmniejszanie to do irracjonalnych wartości?

 

 

 

 

Niskie podświetlenie dotyczy przy oglądaniu treści ze statycznymi obrazami jak np. loga stacji TV czy belki stacji informacyjnych. Takie treści powinno oglądać się na niskim podświetleniu matrycy ze względu na treści stałe. Filmy i inne treści gdzie nie ma stałych treści owszem oglądam na 100 podświetlenia ze względu na HDR. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, novy66 napisał:

Powodzenia w oglądaniu programów TV na 100% podświetlenie Oled  szczególnie TVN 24 lub inny program iformacyjny zobaczymy jak długo pożyje Twoja matryca. Sam serwisant gdy był niedawno powiedział aby nie ustawiać maksymalnego podświetlenia i najlepiej aby podświetlenie było max na 40 więc coś jest na rzeczy z tym podświetleniem. Poprzedniego oleda miałem ustawionego na 60-80 i wypaliło się logo 12 w kwadracie z obu stron po 1,5 roku, teraz ustawiłem jak powiedział serwisant na 40 i zobaczymy jak będzie wyglądała sytuacja. OLED to nie LCD i trzeba uważać, oraz stosować się do zaleceń producenta aby taka matryca pożyła.

Z tego co czytałem to OLEDA nie masz i nie wiesz jak to jest.

Teraz wypali Ci sie po dwóch latach ,czyli po gwarancji i zostaniesz z niczym , moj Sony A1 wypalił się po 18 miesiącach i całe szczęście ,że nie po upływie gwarancji

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, stefek38 napisał:

Teraz wypali Ci sie po dwóch latach ,czyli po gwarancji i zostaniesz z niczym , moj Sony A1 wypalił się po 18 miesiącach i całe szczęście ,że nie po upływie gwarancji

Jak się wypali to trudno, kupię LCD. Telewizor ma służyć mi a nie ja jemu. Nie będę się męczył z ciemnym obrazem aby posłużył trochę dłużej. 

Edytowane przez Ketsurui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Ketsurui napisał:

Jak się wypali to trudno, kupię LCD. Telewizor ma służyć mi a nie ja jemu. Nie będę się męczył z ciemnym obrazem aby posłużył trochę dłużej. 

Nie zrozumiałeś mnie właśnie pisze o tym ,że nie oszczędzam swego oleda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...