Skocz do zawartości
tybul

LG 55 C7 piękne wypalenie ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Telewizor mam od grudnia 2017, po roku użytkowania zaczęły sie problemy. Teraz sytuacja wygląda tak jak na zdjęciach.

TV kupiony w Warszawie z marketu, ale nie powystawowy. Nie sądziłem że temat wypalenia mnie dopadnie. TVN ogladany jakies 30%. Reszta filmy. Średnio 5-8h dziennie TV był używany. 3 razy w ciągu 2 lat odpalałem odświeżanie matrycy. Nic to nie dało.

Pionowy banding też jest wyraznie widoczny na szarych tłach. 

Rozumiem, że gwarancja to obejmuje? Pisać z tym do LG, czy marketu? Najchętniej bym wystąpił o zwrot kasy i upgrade na 65 cali.

 

 

 

IMG_20191008_174549.jpg

IMG_20191008_174551.jpg

IMG_20191008_174553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją teorie, że wypalenia najbardziej dotyczą tanich modeli serii 7 czyli z 2017 roku.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, za rok jak grzyby po deszczu pojawią się użytkownicy wypalonych modeli z serii 8. Moim zdaniem chodzi tylko o łączny czas pracy, nic więcej. Nie wypalisz nic w tydzień, ale już dwa lata oglądania np. kanałów informacyjnych mogą zrobić swoje.

Edytowane przez Mr.Hankey
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

3 razy w ciągu 2 lat odpalałem odświeżanie matrycy. Nic to nie dało.

Nie za "często"? Gdzie kupiłeś TV? Pisz do marketu i do LG i koniecznie daj znać jak się toczy sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby to bylo zbyt czesto. Nigdzie nie znalazlem informacji o przeciwskazaniach.

TV kupiony w saturnie w warszawie, ale mysle ze to nie ma znaczenia. Byl brany z magazynu, nie mialem podejrzen o sztuce ze zwrotu. Dziwie sie, ze po roku juz takie akcje wyszly, jakies 2.5k godzin i juz wypalenie.

Prawde mowiac zastanawialbym sie nad QLED, HDR lepszy, troche czern slabsza ale moze bedzie bardziej zyciowy. Mam gwarancje przedluzona na 5 lat takze w sumie to sie jakos nie obawiam ;)

Napisze do LG i marketu, dam znac jak poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tybul napisał:

Prawde mowiac zastanawialbym sie nad QLED, HDR lepszy,

Wyższa jasność wyświetlacza nie oznacza od razu, że efekt HDR jest lepszy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2019 o 15:38, Mr.Hankey napisał:

Spokojnie, za rok jak grzyby po deszczu pojawią się użytkownicy wypalonych modeli z serii 8. Moim zdaniem chodzi tylko o łączny czas pracy, nic więcej. Nie wypalisz nic w tydzień, ale już dwa lata oglądania np. kanałów informacyjnych mogą zrobić swoje.

Wydaje mi się, że jednak wieści o wypaleniach 7 serii były szybciej. Poza tym 8 seria w 55" w pewnym momencie była najtańszym TV ze średniej półki (o wysokiej nie wspominając), więc jestem pewny że tych modeli poszło dużo więcej niż starszych. Na pewno problemu wypaleń nie udało się rozwiązać w 100%, ale myślę że serio jest lepiej.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raus napisał:

Wydaje mi się, że jednak wieści o wypaleniach 7 serii były szybciej. Poza tym 8 seria w 55" w pewnym momencie była najtańszym TV ze średniej półki (o wysokiej nie wspominając), więc jestem pewny że tych modeli poszło dużo więcej niż starszych. Na pewno problemu wypaleń nie udało się rozwiązać w 100%, ale myślę że serio jest lepiej.

Też tak uważam. Dodatkowo seria 8 miała nieco inną strukturę pikseli niż seria 7. Wyraźnie zwiększył się subpiksel czerwony, a on jak udowodniły testy RTINGs był najbardziej podatny na wypalenie. LG Display jak widać uczy się na błędach i drobnymi kroczkami pcha ten wózek do przodu. U mnie po ponad 2 latach na B7 nie widać żadnych wypaleń, a w żaden szczególny sposób nie traktuję swojego TV i absolutnie nie obchodzę się z nim jak z jajkiem.  

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsparcie, we srode ide po rekojmie. Bedzie upgrade na 65, jeszcze nie wiem jaki. Z jakosci TV jestem zadowolony. Moze rzeczywiscie jakas lipa z tymi z 2017. Grunt zeby gwarancje uznali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za wsparcie, we srode ide po rekojmie. Bedzie upgrade na 65, jeszcze nie wiem jaki. Z jakosci TV jestem zadowolony. Moze rzeczywiscie jakas lipa z tymi z 2017. Grunt zeby gwarancje uznali.
Liczysz na zwrot pieniędzy od sprzedawcy czy wymiana panelu?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tybul napisał:

Licze na zwrot kasy.

Raczej wątpię żebyś uzyskał zwrot gotówki. Jak zareklamujesz na rękojmi u sprzedawcy, to najprawdopodobniej odrzucą Twoje żądanie i zaproponują naprawę czyli wymianę wypalonej matrycy. Mogą to zrobić, bo takie są przepisy o rękojmi. Dopiero druga reklamacja tej samej wady daje Ci bezdyskusyjne prawo do odzyskania kasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Licze na zwrot kasy.
Zwrot kasy za pierwszym podejściem to tylko dobra wola sprzedającego... Jeśli naprawą będzie możliwa to zaproponują naprawę, jeśli niemożliwa to wtedy zwrot gotówki lub nowy egzemplarz...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JohnnyCash napisał:

Zwrot kasy za pierwszym podejściem to tylko dobra wola sprzedającego... Jeśli naprawą będzie możliwa to zaproponują naprawę, jeśli niemożliwa to wtedy zwrot gotówki lub nowy egzemplarz...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Prawo mówi, że to konsument wybiera, nie sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsument może chcieć odstąpić od umowy, jednak sprzedawca może zaproponować naprawę jeśli jest możliwa - w praktyce to naprawa lub wymiana, jeśli wada wystąpi ponownie > zwrot środków...466386d187c8dfed88d8eec6c6bc1e92.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wypalenie w OLED to przecież jest mit i te tv wytrzymują bez problemu 50 000 godzin. Tak w testach tv piszą... Tv idealne... "Wypalenia dotyczą tylko starych modeli z 2016 roku i wcześniej".

Tyle razy to już czytałem 🙄

Edytowane przez LV426
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LV426 napisał:

Ale wypalenie w OLED to przecież jest mit i te tv wytrzymują bez problemu 50 000 godzin. Tak w testach tv piszą...

aleś złośliwyś - ciesz się jedyną zaletą lcd - nie można go wypalić - wszystko inne gorsze niż w oledzie :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 4
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aleś złośliwyś - ciesz się jedyną zaletą lcd - nie można go wypalić - wszystko inne gorsze niż w oledzie
Ciężko się nie zgodzić :) Poza tym nie wiem co trzeba zrobić, żeby wypalić matrycę :) TVN24 24/7?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby wypalić? Używać tak samo jak każdy inny tv przedtem.

@klaus71 złośliwy bo piszę jak to faktycznie wygląda? Wiadomo że nie u każdego tak samo się taki tv (z)używa ale faktem jest, że to po prostu cecha tej technologii i jakoś od lat nie mogą temu producenci całkowicie zapobiec. Żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni. Tak samo faktem jest, że jakością  obrazu przebija LCD najczęściej (jeszcze kwestia kalibracji,  upłynniacza, jasności). Sam chętnie kupię OLED jak już będą w rozmiarze jaki mnie interesuje ale mam świadomość ograniczeń tych tv. 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to wyjdzie z rekojmia. Najwyzej naprawia, mam gwarancje przedluzona na 5 lat osobna na ten TV.

Wypalenie nastapilo po roku, dopiero teraz ruszam tylek zeby sie tym zajac. Wspominalem wczesniej srednio 6-8h telewizor dzialal na dobę, przy czym TVN24 mniej wiecej 4h dziennie.

Nie przejmuje sie, LG niech sie przejmuje. Przy czym ten TV to nie jest jakis duzy koszt - 7K PLN. Wscieklbym sie gdyby to bylo 77 cali. Dlatego zastanawiam sie nad QLEDem. IPS/VA nigdy mi sie nie wypalilo w monitorze komputerowym. Troche sie z tej super czerni OLEDowej naogladalem, delikatnie jasniej w niektorych miejscach jakos wytrzymam.

 

Edytowane przez tybul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tybul napisał:

Wspominalem wczesniej srednio 6-8h telewizor dzialal na dobę, przy czym TVN24 mniej wiecej 4h dziennie.

Czyli kupiłeś OLEDa głównie do TVN24. Współczuję wypaleń, ale to musiało się tak skończyć.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba do oglądania kupił sobie ten telewizor. To teraz do każdego programu kupuje się inny? Fajne czasy dla producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest wiedzą tajemną, że programy informacyjne są największym zagrożeniem dla OLED. Jeśli do tego oglądamy je w 50-75% procentach czasu użytkowania telewizora to rzeczą oczywistą dla mnie jest, że wypalenie jest kwestią czasu.
Ale cóż, człowiek uczy się na błędach - nie dziwię się w tej sytuacji chęci zwrotu kasy i życzę powodzenia. Osobiście nawet gdybym dwie godziny dziennie miał oglądać TVN24 to nie pchałbym się w OLED.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji nie widzialem obostrzen co do programow i w jakich stosunkach czasowych mam je ogladac. To telewizor w koncu. Teraz OLED pakuja do laptopow nawet, windowsa nie karza odinstalowywac.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...