Skocz do zawartości
Adam60

Od telewizora do projektora i z powrotem czyli dlaczego nie warto kupować projektora i tracić pieniędzy !

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, szewi napisał:

Nie wiedziałem ze postanowiłeś zostać wróżbitą :)

Przeczytaj jeszcze raz to co napisał @Gmeru. Projektor ma sens w dedykowanej salce wg niego oraz drugi argument to kwestia finansowa jak np zestawimy tani prjektor vs tani TV.

Na dzień dzisiejszy pisał Gmeru, a ja piszę na przyszłość. W dedykowanej salce można mieć i 150'' TV i tak będzie

Cytat

Wg mnie dochodzi jeszcz 3 aspekt ktoś po porstu chce mieć to i to i takiej osobie nie sprzedasz na siłe że TV lepszy, bo Ty sprzedałeś prjektor :)

Ok można mieć to i to i ja miałem przez 3 miesiące, ale wierz mi, że jak byś miał OLEDa w tej samej przekątnej nie miałbyś i tego i tego co sam przyznałeś, że byś sprzedał proj...

Nie mówimy o różnicy kiedy mamy różne przekątne tylko zbliżone przekątne... A ja myślę, że szybciej niż myślicie będą do kupienia w normalnych cenach duże TV...

Pytanie więc, także z ekonomicznego punktu widzenia czy opłaca się obecnie inwestować w projektory. Moim zdaniem nie.

 

Co do wyśmiewania się z dania dziadkowi TV zamiast proja to odpowiadam:

- bo mimo wszystko zamontowanie TV nawet 75'' przy dobrej podstawce, albo na ścianie to nie to samo co wygospodarowanie PUSTEJ BIAŁEJ ściany na 100'', nie mówiąc o ekranie

- bo przy okazji trzeba by zrobić niezłe przemeblowanie u dziadka tak żeby miał wszystko czarne, czyli adaptacja pomieszczenia

Pewnie, że sam proj jest mniejszy, ale co z tego ? A taki jaki my tu mamy na myśli to nie jest ST tylko normalnego rzutu.

 

A teraz wyjaśniam dlaczego również z ekonomicznego punktu widzenia może to być lepsze rozwiązanie czyli kupno TV: ponieważ im będą większe przekątne w TV i będą tańsze takie TV tym mniej ludzi będzie chciało kupować proje w ogóle. Pewno nowe utrzymają wysokie ceny, ale używek nikt nie będzie chciał kupować bo będą takie głosy jak mój na tym forum i pojawi się więcej takich głosów. Ja wiem, że można sobie ironizować co będzie za 6 lat, ale ten proces może być rozłożony w czasie i ja nie mówię, że równo za 6 lat cena obecnie kupionego TV będzie wyższa niż proja tylko stawiam tezę, że szybciej zaczną spadać ceny używek projów niż TV. O to mi chodziło...

Innymi słowy mówiąc dla osób chcących mieć wielki obraz może lepiej "przeczekać" najbliższy okres przy TV z mniejszą przekątną i kupić za parę lat TV z większą... Pewnie, że jak ktoś ma dedykowaną salkę to pewno i stać go żeby sobie robić co chce... Ja mam na myśli osoby, które jednak nie zarabiają kilku średnich krajowych...

A najważniejsze dla mnie w dyskusji jest również to, że taki spec od technologii który przynajmniej dla mnie jest wielkim autorytetem dokonał w swoim życiu prywatnym takiego dokładnie wyboru ! Nie bawił się w adaptację salonu (co też pewno wcześniej robił przy JVC), nie wymienił mieszkania żeby sobie zrobić salkę specjalnie dla projektora JVC tylko... co zrobił - kupił Samsunga 85'''.... I tyle dla mnie w temacie.... Hahahaha :) a proj mu się kurzy tak odstaje jakością i to JVC ! Pewno miał tak samo jak ja z Epsonem...

38 minut temu, szewi napisał:

@llukk dobrze podsumował stronę wczesniej. Temat powinien sie nazywać jak nie powinno sie kupować prjektora ;)

Nie Szewi nie masz racji... Ja kupiłem proj, zaadaptowałem sobie pomieszczenie na ile mogłem i byłem zachwycony przez 1,5 roku projekcją... to było dla mnie jak objawienie, a jakość była lepsza niż na budżetowym TV... To co się dało wycisnąłem z projektora... Myślę, że na JVC obraz byłby lepszy, ale to wciąż by nie było to co na Q9FN.

Zacytuję Twoje ulubione słówko :) : co się zobaczy nie da się odzobaczyć... Tak było u mnie z Q9FN, a wierz mi bardzo chciałem odzobaczyć... Z kolei gmeru zachwycił się tym monstrum od Samsunga i Sony co jest poświęcony temu wątek... Ja myślę, że jeszcze może tak być, że i u Ciebie za 2 lata w salce wyląduje jakiś 100'' gigant TV i nawet się pogodzisz z utratą tych 130'' jakie masz obecnie...

Czas to wszystko pokaże jak się zmienicie technologicznie koledzy: raf, szewi i inni.. :)

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio czekac dwa lata. A może cztery lub pięć... Trzeba zyc cieszyc się z oglądanych filmów bez różnicy czy na tv 40 cali czy 75 czy na projektorze, życie czasem jest przewrotne biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia. Idziesz w góry uderza piorun już cię nie ma, płyniesz motorówka już cie nie ma.jedziesz samochodem uderza samochod już cie nie ma. Polecam braci marx filmy maja juz 90 lat nie maja 4 k, nie maja hdr nie maju nawet full hd i nawet nie maja koloru, a daja wiecej radości niż nie jeden blockbuster z hollywood. 

 

Edytowane przez llukk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, llukk napisał:

Hubio czekac dwa lata. A może cztery lub pięć... Trzeba zyc cieszyc się z oglądanych filmów bez różnicy czy na tv 40 cali czy 75 czy na projektorze, życie czasem jest przewrotne biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia. Idziesz w góry uderza piorun już cię nie ma, płyniesz motorówka już cie nie ma.jedziesz samochodem uderza samochod już cie nie ma. Polecam braci marx filmy maja juz 90 lat nie maja 4 k, nie maja hdr nie maju nawet full hd i nawet nie maja koloru, a daja wiecej radości niż nie jeden blockbuster z hollywood.

Ja właśnie zawsze też kierowałem się taką zasadą i dlatego bez sprawdzania co niesie ze sobą technologia TV, kupiłem 2 lata temu proj... a teraz przyszła refleksja, że przez takie podejście straciłem 10 000zł więc mam nauczkę i nie będę się tym dalej kierował... Dokładnie tak myślałem jak piszesz, że nie ma co czekać... Zresztą cały swój sprzęt, a nawet mieszkanie kupiłem na podobnej zasadzie... Na szczęście wpadka był tylko z projem... :) Hahaha

Czasami jednak warto poczekać i się zastanowić i dlatego też jest ta dyskusja tutaj...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio wytlumacz mi jak straciles 10tys przeciez projektor chyba sprzedałes? No i na q9fn przeciez już też straciles z 5tys..a jak nie niedlugo stracisz. Ale powtarzam sie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cieszyć się życiem i w miarę możliwości spełniać marzenia. Podstawa to optymizm.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam60 napisał:

No ok... Argument ekonomiczny może nie do końca trafny z mojej strony. Przyznaję... ale chodzi mi o to, że jak ludzie zobaczą, że TV w dużych przekątnych szybko tanieją to po prostu cały rynek projów może stanąć w miejscu i ceny używek zaczną szybko spadać... O to mi mniej więcej chodzi...

Po za tym 6 letni TV łatwiej dać babci lub dziecku do sypialni niż proj gdzie trzeba rezerwować ścianę na ekran... :) Hahaha

Nigdy nie kupiłem żadnego klocka audio video kierując się jego przyszłą odsprzewadalnością czyli ew. ceną odsprzedaży i łatwością odsprzedaży.

To jest hobby i sprawianie sobie i swoim bliskim przyjemności.

35 minut temu, Adam60 napisał:

Ja właśnie zawsze też kierowałem się taką zasadą i dlatego bez sprawdzania co niesie ze sobą technologia TV, kupiłem 2 lata temu proj... a teraz przyszła refleksja, że przez takie podejście straciłem 10 000zł więc mam nauczkę i nie będę się tym dalej kierował... Dokładnie tak myślałem jak piszesz, że nie ma co czekać... Zresztą cały swój sprzęt, a nawet mieszkanie kupiłem na podobnej zasadzie... Na szczęście wpadka był tylko z projem... :) Hahaha

Czasami jednak warto poczekać i się zastanowić i dlatego też jest ta dyskusja tutaj...

Dyskusja jest bezsensowna. Każda elektronika cyfrowa tanieje na potęgę. Technologie cyfrowe pędzą do przodu.

Odwrotnie jest z analogiem ;) . Moje studyjne magnetofony szpulowe, które kupiłem ok 2-3 lata temu są już droższe ok. 3 razy. I będą drożeć bo na świecie ich ubywa z każdym dniem. A producenci nowych technologii maja nieskończone apetyty na sprzedaż nieograniczonych ilości.

  • Plusik 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, llukk napisał:

Hubio czekac dwa lata. A może cztery lub pięć... Trzeba zyc cieszyc się z oglądanych filmów bez różnicy czy na tv 40 cali czy 75 czy na projektorze, życie czasem jest przewrotne biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia. Idziesz w góry uderza piorun już cię nie ma, płyniesz motorówka już cie nie ma.jedziesz samochodem uderza samochod już cie nie ma. Polecam braci marx filmy maja juz 90 lat nie maja 4 k, nie maja hdr nie maju nawet full hd i nawet nie maja koloru, a daja wiecej radości niż nie jeden blockbuster z hollywood. 

 

Amen.

 

Jeszcze jedno. Ja wolę w salonie chowany w rolce w suficie ekran projekcyjny niż TV czarną landarę 85 cali na pół ściany jako czarny pusty obraz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, llukk napisał:

Hubio wytlumacz mi jak straciles 10tys przeciez projektor chyba sprzedałes? No i na q9fn przeciez już też straciles z 5tys..a jak nie niedlugo stracisz. Ale powtarzam sie. 

Kupiłem za 14, sprzedałem za 6 + bezużyteczny ekran za 2,5 czyli straciłem 10,5...

Wiem, że wszystko tanieje i na wszystkim się traci, ale np TV jaki miałem wcześniej budżetowy kupiłem za 10 a sprzedałem za 7 czyli nie straciłem ponad połowy... Taka różnica... Jeszcze wcześniej też miałem TV i poszła połowa, ale po 3 latach, a nie 1,5 roku !!! Popyt już na proje jest mniejszy, a będzie jeszcze mniejszy...

Ja wiem, że to hobby itd, ale aspekty ekonomiczne ja przynajmniej też biorę pod uwagę i dzielę się tutaj z innymi swoimi doświadczeniami...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś nowy model i nawet nie negocjowałeś ceny, to nic dziwnego że tyle straciłeś. W zeszłym roku kupiłem swojego HW65ES w obecnej cenie. Nabywając nowy drogi tv czy projektor należy spodziewać się sporej utraty wartości tak jak w wypadku samochodu z salonu.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MarianPaz napisał:

Jak kupiłeś nowy model i nawet nie negocjowałeś ceny, to nic dziwnego że tyle straciłeś. W zeszłym roku kupiłem swojego HW65ES w obecnej cenie. Nabywając nowy drogi tv czy projektor należy spodziewać się sporej utraty wartości tak jak w wypadku samochodu z salonu.

No właśnie nie ! Bo swój drogi TV Samsunga z pierwszą kropką kwantową sprzedałem za połowę ceny, ale po ponad 3 latach gdzie nawet gwarancji już nie było. Zresztą ja nie piszę o teraz. Może ja źle kupiłem proj jak piszesz. Nie o to mi chodzi w dyskusji tylko o to, że proje używki będę szybciej tanieć niż TV używki w przyszłości bo prognozuję wraz z pojawieniem się tańszych TV z dużymi przekątnymi spadek popytu na proje. A o tym ile ja straciłem teraz tak tylko napisałem, a nie, że z powodu proja.

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupuje się coś drogiego po cenie katalogowej, to nie możliwościowi żeby po kilku latach nie być mocno w plecy, no chyba że dany model dosyć długo trzyma podobna cenę.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio , weź pod uwagę jeszcze zużycie prądu . Najrozsądniej będzie kupno max 24" 

Zobacz ile zaoszczędzisz na energii w ciągu roku 

Edytowane przez Tofikmax
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zawsze też kierowałem się taką zasadą i dlatego bez sprawdzania co niesie ze sobą technologia TV, kupiłem 2 lata temu proj... a teraz przyszła refleksja, że przez takie podejście straciłem 10 000zł więc mam nauczkę i nie będę się tym dalej kierował... Dokładnie tak myślałem jak piszesz, że nie ma co czekać... Zresztą cały swój sprzęt, a nawet mieszkanie kupiłem na podobnej zasadzie... Na szczęście wpadka był tylko z projem... Hahaha Czasami jednak warto poczekać i się zastanowić i dlatego też jest ta dyskusja tutaj...

 

Trzeba było nie sprzedawać Epsona, to byś nie stracił 10tys i nie płakał teraz, tylko cieszył się dużym ekranem, no prawie dużym i do tego dokupić tv 75 i cieszyć się nim również a nie płakać, oooo straciłem straciłem, jakie te projektory nie dobre. Hehehe. 

 

Dziecko, normalnie dziecko....

Ile ty masz lat chłopie....

 

Masz na pocieszenie, mój dzisiejszy dzień.

f0686e14226a4e2f4fbf3c69d5b4a904.jpg&key=cb7e0216bd3bf4eb2bf97d0040865d893dc778e8690c55a8ba56cf303c5fa672

 

 

 

6e1a67360d710d4946bc3a0a284cb4f4.jpg

Stracę 4tys w weekend.
Jak bym był tobą, to bym się chyba pochlastał

A ja kurde cieszę, że mogę stracić na coś fajnego.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2019 o 23:53, raf7705 napisał:

Trzeba było nie sprzedawać Epsona, to byś nie stracił 10tys i nie płakał teraz, tylko cieszył się dużym ekranem, no prawie dużym i do tego dokupić tv 75 i cieszyć się nim również a nie płakać, oooo straciłem straciłem, jakie te projektory nie dobre. Hehehe. 

 

Dziecko, normalnie dziecko....

Ile ty masz lat chłopie....

 

Masz na pocieszenie, mój dzisiejszy dzień.

f0686e14226a4e2f4fbf3c69d5b4a904.jpg&key=cb7e0216bd3bf4eb2bf97d0040865d893dc778e8690c55a8ba56cf303c5fa672

 

 

 

6e1a67360d710d4946bc3a0a284cb4f4.jpg

Stracę 4tys w weekend.
Jak bym był tobą, to bym się chyba pochlastał emoji16.png

A ja kurde cieszę, że mogę stracić na coś fajnego.

Raf ja jakoś specjalnie nie płaczę, że straciłem 10 tyś, ale tytuł posta miał przyciągnąć ludzi :) Po prostu napisałem swoją historię gdzie jednym z wątków była kwestia ekonomiczna choć przyznaję na innym sprzęcie tv - video tyle nie traciłem... A proj sprzedałem nie z powodów finansowych tylko dlatego, że jak u gmeru stał i się kurzył.. na 109 filmów tylko 3 na proju... Wszystko jest dokładnie opisane...

Cieszę się, że cię stać aby przez weekend "stracić" 4000... Nie należę wbrew chyba większości Polaków do osób co zazdroszczą innym, bliżej mi do Amerykanów i ludzie, którzy się czegoś uczciwie dorobili i są bogaci mają u mnie duży podziw i szacunek... Więc sobie spokojnie odpoczywaj w tej słonecznej Portugalii, ale u nas też teraz do końca tygodnia po 30 C :)

 

Edytowane przez Adam60
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam60 osobiście uważam że temat jest jak najbardziej potrzebny i na pewno sporej grupie ludzi pomoże. Fajnie by to było streścić do:

Projektor:

+.............

+.............

- ..............

-..............

TV:

+.............

+.............

- ..............

-..............

 

Na pewno tytuł tematu powinien się ograniczyć do

"Od telewizora do projektora i z powrotem".

Edytowane przez tomgda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raf ja jakoś specjalnie nie płaczę, że straciłem 10 tyś, ale tytuł posta miał przyciągnąć ludzi Po prostu napisałem swoją historię gdzie jednym z wątków była kwestia ekonomiczna choć przyznaję na innym sprzęcie tv - video tyle nie traciłem... A proj sprzedałem nie z powodów finansowych tylko dlatego, że jak u gmeru stał i się kurzył.. na 109 filmów tylko 3 na proju... Wszystko jest dokładnie opisane... Cieszę się, że cię stać aby przez weekend "stracić" 4000... Nie należę wbrew chyba większości Polaków do osób co zazdroszczą innym, bliżej mi do Amerykanów i ludzie, którzy się czegoś uczciwie dorobili i są bogaci mają u mnie duży podziw i szacunek... Więc sobie spokojnie odpoczywaj w tej słonecznej Portugalii, ale u nas też teraz do końca tygodnia po 30 C  

 

 

Niestety już po weekendzie. Nie pisałem tego żebyś miał zazdrościć, tylko żebyś zrozumiał, że na przyjemności wydajemy i się nimi cieszymy a nie płaczemy ile to straciliśmy.

Tak samo wakacje, tak samo sprzęt, dobre jedzenie, fajne autko, itd.

 

Stracić to można na nietrafionej inwestycji a nie na wydatku na przyjemności.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tomgda napisał:

"Od telewizora do projektora i z powrotem".

No, ale ja uważam, że nie warto obecnie kupować projów i że lepiej przeczekać rok lub parę i kupić TV, które będą w większych przekątnych. To oczywiście moje zdanie i dyskusja więc każdy poczyta także zdania innych osób i wyciągnie dla siebie to co mu potrzebne.

Powiem w sekrecie, że sam momentami "tęsknię" za tym kinowym obrazem, ale wiem, że jak bym kupił proj to bym go i tak nie używał... Po prostu Q9FN jest za dobre... Hahahaha :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kupowaniem i nie używaniem .. Widzisz człowiek powinien sam decydować co ma kupić za swoje pieniążki. Dużo jest przykładów że coś kupione , raz użyte i potem leży ... np wiertarka , zestaw kluczy , latarka  no bo przecież nie używasz tego chyba codziennie

Jestem zdania , że jak człowiek jest już w dojrzałym wieku niech robi ze swoją kasą co chce bo inaczej może mu życia nie starczyć a kasa potem jest rozdzielana przez rodzinę skłóconą.

Korzystaj z dnia i ciesz się z życia.

Widzisz kolega wyżej przez weekend wydał 4000 i jest szczęśliwy i o to chodzi :) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Eleonor napisał:

Z tym kupowaniem i nie używaniem .. Widzisz człowiek powinien sam decydować co ma kupić za swoje pieniążki. Dużo jest przykładów że coś kupione , raz użyte i potem leży ... np wiertarka , zestaw kluczy , latarka  no bo przecież nie używasz tego chyba codziennie

Jestem zdania , że jak człowiek jest już w dojrzałym wieku niech robi ze swoją kasą co chce bo inaczej może mu życia nie starczyć a kasa potem jest rozdzielana przez rodzinę skłóconą.

Korzystaj z dnia i ciesz się z życia.

Widzisz kolega wyżej przez weekend wydał 4000 i jest szczęśliwy i o to chodzi :) 

Dyskusja zupełnie niepotrzebnie skręca w stronę ekonomiczną. To jest tylko jeden z elementów tej sprawy. Obecnie dość istotny bo jak za 2,3 lata będą TV w dużych rozdzielczościach, a ktoś obecnie kupi drogi proj może czuć lekki dyskomfort... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskomfort, to ja mam, jak mi po jedzeniu mięso między zębami zostanie

 

Próbujesz nieudolnie nadać tematowi obiektywny wydźwięk.

Ale niestety w kółko powtarzasz swoje subiektywne doświadczenie, co brzmi jak....

 

Ale jestem zły, że kupiłem projektor i straciłem 10 tys na odsprzedaży.

Poużalajcie się ze mną .

 

A wystarczy pozostać przy plusach i minusach dla każdego z wyborów, jak to kolega zasugerował.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia, projektory nie znikną zbyt szybko z rynku. Podejrzewam, że zawsze znajdą się tacy esteci (jak ja) lub oszczędzający przestrzeń, którzy nie chcą umieszczać na ścianie dużego prostokąta. Wysuwany ekran w takich wypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio kiedyś Pan Horacy powiedział.. "Carpe Diem".. 🙂

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2019 o 23:53, raf7705 napisał:

Stracę 4tys w weekend.

Czy jesli wydam dwa razy wiecej powiniennem o tym tutaj pisac?  Bez urazy ale takie teksty to dziecinada, choc pewnie tego nie czujesz.

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kwasiunia napisał:

Z mojego punktu widzenia, projektory nie znikną zbyt szybko z rynku. Podejrzewam, że zawsze znajdą się tacy esteci (jak ja) lub oszczędzający przestrzeń, którzy nie chcą umieszczać na ścianie dużego prostokąta. Wysuwany ekran w takich wypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. 

Tak to niewątpliwie jest plus jeśli ma się montowanie od sufitu, ale z tego co wiem chyba większość ma i tak na ścianie... ale w tym momencie odchodzimy od salki o czym pisał gmeru więc zostajemy w salonie, lepiej lub gorzej zaadaptowanym więc jakość jeszcze gorsza... Bo chyba w salce to nie ma znaczenia czy od sufitu czy od ściany bo to salka...

2 godziny temu, Bipo napisał:

Hubio kiedyś Pan Horacy powiedział.. "Carpe Diem".. 🙂

No właśnie w taki sposób kupiłem wtedy ten proj... :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kwasiunia napisał:

Z mojego punktu widzenia, projektory nie znikną zbyt szybko z rynku. Podejrzewam, że zawsze znajdą się tacy esteci (jak ja) lub oszczędzający przestrzeń, którzy nie chcą umieszczać na ścianie dużego prostokąta. Wysuwany ekran w takich wypadkach jest najlepszym rozwiązaniem. 

Za chyba "raptem" 70 tysięcy możesz sobie kupić rozwijanego OLED-a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...