Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Brudziszewski napisał:

Kolejny "szczęśliwy" użytkownik OLED z wypaloną matrycą. Właśnie byłem u sąsiada i nieźle się uśmiałem jak przeklinał że zapłacił 10000zł za takiego bubla.

maxresdefault.jpg

Zrób zdjęcie sąsiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to wygląda na TV w sklepie.Po lewej stronie w oddali są inne które wyświetlają obraz o dominacji niebieskiego.Możliwe że jest to egzemplarz ze zwrotu od konsumenta który katował non stop informacje.Pytanie ''KTÓRE''???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, gangi007 napisał:

Raczej to wygląda na TV w sklepie.Po lewej stronie w oddali są inne które wyświetlają obraz o dominacji niebieskiego.Możliwe że jest to egzemplarz ze zwrotu od konsumenta który katował non stop informacje.Pytanie ''KTÓRE''???????

wygląda na MSNBC

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak ustawić w LG C9 tryb Full RGB dla konsoli ? Czy to może funkcja black level w menu telewizora? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim b7 jak bym nie zapuścił tablic nawet nie wiedział bym że istnieją koleś się spina pewnie piana leci z pyska, jeszcze chwila a sam się wypali...

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurlaaa, moj telewizor jest cztyry ka, a wszystko na nim leciii w full hade. Ni mozna wierzyc skosnymm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OLED to najbardziej wadliwa i podatna na wypalenia technologia, zostawia pod tym względem daleko w tyłu Plazmę. Na plazmie można było siedzieć nawet i 10 lat bez wypaleń, na oledach 20 miesięcy to jest maks i cała matryca do wymiany po promocyjnej cenie 4000-5000zł w serwisie LG.

Co Ty za brednie wypisujesz? Zajmij się czymś innym, bo pier.... od rzeczy. Widać siedzenie w domu Ci szkodzi. Kilka postów wyżej ktoś napisał ze wymieniają wypalone matryce na gwaranacji, to jak Tobie proponują po 20 m-cach (gwarancja) za 4-5tys tzn ze poznali się na Tobie żeś frajer :)

Kup Audi A6 za 200 tys i pojeździj 10 tys km po bezdrożach, górach, polach. Jak się rozleci to płacz przez całe życie ze Audi to tandeta, nawet 10tys km nie wytrzymuje. Przecież w instrukcji nie pisali ze tak nie można :)

Twoje wpisy i podobnych użytkowników uświadamiają mnie że są ludzie i ludzie. Jedni mają rozum i wiedzą co można a innym się tylko zdaje (że mają rozum).

Po co się męczysz na OLEDie? Kup LCD i będziesz szczęśliwy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wkleja jakieś randomowe zdjęcie z sieci a nikt nie wie co to. Zero autentyczności. Na drugi raz pokaż nam swoją buźkę i dołącz ją do zdjęcia: wtedy Ci uwierzymy. 

Niech wklei obraz TV + obok zdjęcie smartfona z aktualną datą i godziną.

Dla mnie to typ człowieka który nie ma żadnych sąsiadów (którzy by go lubili o do domu wpuszczali). Tylko siedzi na necie i wyszukuje fotek. Ciekawe ze wszystkie fotki są na jednolitym tle (zielony, czerwony, itp). Większość osób nie ma pojęcia skąd wziąć taki obraz bo oglądają telewizje/filmy a nie plansze testowe.
  • Lubię 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2020 o 14:16, Brudziszewski napisał:

Właśnie byłem u sąsiada i nieźle się uśmiałem (...)

I przypadkiem to zdjęcie wypalonego OLEDa sąsiada znalazło się w hiszpańskim artykule o wadach wyświetlaczy z 2018 roku:

https://hardzone.es/2018/04/15/defectos-monitores/

ja pier... co za koleś...brak słów

  • Plusik 2
  • Lubię 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brudziszewskikupił OLEDA bez nr seryjnego i tylko z roczną gwarancją. Swoją drogą nie wiem jak głupim trzeba być aby dokonać takiego zakupu buhahah

Teraz przez swoją ignorancję wylewa żale na forum i odradza każdemu OLEDA bo sam nabył śmiecia niewiadomego pochodzenia buhahah

Tutaj link do wątku na forum od którego zaczęła się jego frustracja i hejt na OLEDY.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/50298-lg-oled-b7-okropne-pasy-na-calej-szerokosci-ekranu/#entry503433

Edytowane przez Ketsurui
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich jak[mention=167501]Brudziszewski[/mention] jest wielu

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Koleś wstawia nie swoje foty i wypisuje bzdury o sąsiadach 🤣🤣🤣.

 

Zaraz napiszę że zdjęcie było poglądowe a opis był tylko o sąsiadach 🤣🤣🤣

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił chłopak w AFG  a tam kto mądry nie kupuje - oni od zawsze mieli coś nie tak z gwarancjami  jak pamiętam.

Zaoszczędzić chciał i teraz ma .....

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam, dlaczego nie jest wkurzony na sklep? tylko na technologie oled?? To, taka kolejna ciekawostka.

Bo na siebie to powinien być mocno wkurzony. A z drugiej strony, tylko współczuć chłopakowi, ciekawe jak on w lustro patrzy? Może już powyrzucał wszystkie z domu?

Edytowane przez Nygus
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

I przypadkiem to zdjęcie wypalonego OLEDa sąsiada znalazło się w hiszpańskim artykule o wadach wyświetlaczy z 2018 roku:

https://hardzone.es/2018/04/15/defectos-monitores/

ja pier... co za koleś...brak słów

U Nas w domu na takich sie mówi jedno słowo: Z j e b 🤣

Edytowane przez CeZaR83
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kilka dni temu sony xe93 na LG C9 i chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami, wadami i zaletami obu tych TV. O niektórych moich spostrzeżeniach rzadko się w recenzjach wspomina więc może komuś się przyda.
 
-o lepszych kątach widzenia i idealnej czerni w oledzie nie ma co wspominać, bo wszyscy to wiedzą.

- Gry w hdr wyglądają zupełnie inaczej. Na XE93 była jakby podniesiona gamma, obraz w wielu grach był jakby za lekką mgiełką + w miejscach mocniej podświetlonych pojawiał się mocny blooming, szczególnie na bokach ekranu gdzie tworzył się już pewien kąt widzenia i pogarszał się przez to kontrast. Na oledzie znikła całkowicie mgiełka i blooming, widać to szczególnie np w uncharted lost legacy czy shadow of the tomb raider(niestety kolory w uncharted czasami dalej są zrąbane, ale to już wina naughty dogów). W gearsach 4 i 5 na XE93 w ciemniejszych lokacjach niewielkie światełko na zbroi gearsa potrafiło kompletnie zrujnować obraz powodując wyraźnie widoczny blooming.

-niektóre gry gdzie akcja dzieje się za dnia lepiej wyglądały na xe93 dzięki większej szczytowej jasności. Przykładowo w Days gone niebo i słoneczko wyglądały bardziej realistycznie na XE93, na oledzie ze względu na mniejszą szczytową jasność i ABL jest trochę blado. Sytuacja zmienia się gdy zapadnie noc, wtedy przewagę uzyskuje C9.

- W ciemniejszych grach gdzie jest wiele punktowych świateł oled wydaje się praktycznie tak samo jasny jak xe93 lub tylko minimalnie mu ustępuje, mimo że teoretycznie szczytowa jasność powinna być wyraźnie lepsza w xe93. Przykładem jest tu resident evil 3 remake gdzie rożne  światełka potrafiły świecić na C9 podobnie jak xe 93, a naprawdę małe światełka nawet jaśniej. Dopiero kiedy jakieś źródło światła zajmowało większą powierzchnię np ogień to oled dostawał zadyszki za to xe93 się "rozkręcał" i nieźle walił po oczach.

- w SDR na c9 jest problem z prawidłową gradacją ciemnych odcieni. Początkowo na fabrycznych ustawieniach tzw black crash był dramatyczny po podłączeniu ps4 pro. Po ustawieniu poziomu czerni na wysoki znacznie się poprawiło, ale problem dalej występował. Pierwsze 5 odcieni na C9 były kompletnie czarne, a w szarościach z przedziału ok 5-20 był brak "liniowości". Długo siedziałem nad tym aby to naprawić. Z początku dłubałem długo przy ustawieniach 22 stopniowej gammy, ale ostatecznie najlepszy efekt płynnych przejść tonalnych dało ustawienie jasności(nie podświetlenia tylko jasności) na wartość 60 a gamme ustawioną na 2.2. Idealnie dalej nie jest, bo pierwszy odcień szarości jest dalej czarny, dalsze odcienie są już widoczne i zachowują w miarę "linowość" bez  bandingu itp. Ogólnie po kilku godzinach ustawień odcienie bliskie czerni wyglądają zadowalająco i black crush jest prawie żaden.

-algorytmy wyostrzające obraz zgodnie z moim przewidywaniem w LG C9 są zdecydowanie gorsze od tych w bravii. Suwak "ostrość" w c9 działa gorzej niż suwak "rozdzielczość" w XE93.

-upłynniacz w c9 ku mojemu zaskoczeniu jest dobry i powiedziałbym nawet, że ostrość obrazu ruchomego jest odrobinę lepsza niż w xe93.

-w xe93 lokalne wygaszanie często zmniejszało jasność jasnych punktów aby uzyskać lepszą czerń w pobliżu, było to głównie zauważalne w SDR co od początku mi przeszkadzało(z kolei w hdr priorytetem dla tego TV są już wysokie jasności co objawia się sporym bloomingiem). Przykładowo w nocy w horizon zero dawn w SDR wszystkie roślinki odbijające światło księżyca po włączeniu lokalnego wygaszania mocno się przyciemniały, natomiast wyłączenie lokalnego wygaszania powodowało mleko na ekranie. W oledzie oczywiście tego efektu nie ma dzięki czemu biel jest jaśniejsza a czerń ciemniejsza. Przygasająca  biel w xe93 była właśnie jednym z 2 głównych powodów zmiany XE93 na C9. Drugim powodem zmiany xe93 na C9 był wspomniany irytujący blooming w HDR.

Edytowane przez Wulfen
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wulfen napisał:

- w SDR na c9 jest problem z prawidłową gradacją ciemnych odcieni. Początkowo na fabrycznych ustawieniach tzw black crash był dramatyczny po podłączeniu ps4 pro. Po ustawieniu poziomu czerni na wysoki znacznie się poprawiło, ale problem dalej występował. Pierwsze 5 odcieni na C9 były kompletnie czarne, a w szarościach z przedziału ok 5-20 był brak "liniowości". Długo siedziałem nad tym aby to naprawić. Z początku dłubałem długo przy ustawieniach 22 stopniowej gammy, ale ostatecznie najlepszy efekt płynnych przejść tonalnych dało ustawienie jasności(nie podświetlenia tylko jasności) na wartość 60 a gamme ustawioną na 2.2. Idealnie dalej nie jest, bo pierwszy odcień szarości jest dalej czarny, dalsze odcienie są już widoczne i zachowują w miarę "linowość" bez  bandingu itp. Ogólnie po kilku godzinach ustawień odcienie bliskie czerni wyglądają zadowalająco i black crush jest prawie żaden.

Skopałeś to. Prawdopodobnie masz błędnie ustawioną opcję Poziom czerni względem opcji Zakres RGB na PS4.  Tu masz mój post sprzed roku który to wyjaśnia:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43592-lg-oled-55-b8-2018-test-organiczny-wyświetlacz-4k-hdr-z-technologią-thinq-ai/?do=findComment&comment=485671

Ustawiając jasność na wartość 60 i kombinując z gammą prawdopodobnie skopałeś sobie detale w bielach. Jasność ma być ustawiona na wartość 50. Ewentualne korekty można wprowadzać, ale maksymalnie o jedno, dwa oczka a nie o 10.

Tu masz zestaw filmików i plansz testowych:

https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8/edit

wrzuć to sobie na pendrive i odtwarzaj w konsoli. Szczególnie zwróć uwagę na filmiki z nazwą 'clipping'. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Prawdopodobnie masz błędnie ustawioną opcję Poziom czerni względem opcji Zakres RGB na PS4.  Tu masz mój post sprzed roku który to wyjaśnia:

Na początku był źle ustawiony poziom czerni czyli na low a w konsoli na pełny zakres co powodowało ogromną utratę detali, zmiana ustawienia w tv na high i w konsoli na full bardzo poprawiła obraz, ale do ideału jeszcze  brakowało. Ustawienie czerni w lg na high i w konsoli na full nie rozwiązało do końca problemu, chociaż wiele osób może tego nie zauważyć i zaakceptować, ale ja jestem maniakiem dobrego obrazu i staram się dążyć do ideału więc musiałem kombinować dalej :)

Cytat

Ustawiając jasność na wartość 60 i kombinując z gammą prawdopodobnie skopałeś sobie detale w bielach. Jasność ma być ustawiona na wartość 50. Ewentualne korekty można wprowadzać, ale maksymalnie o jedno, dwa oczka a nie o 10.

Hmmm nie wiem, może to też zależy od danego egzemplarza TV bo u mnie nie zauważyłem żadnych problemów, dopiero jak podbiję jasność powyżej 60 wtedy pojawia się już minimalne świecenie czerni. Detale w bielach są ok o ile nie podbiję kontrastu na więcej niż 90-93.

 

Cytat

wrzuć to sobie na pendrive i odtwarzaj w konsoli. Szczególnie zwróć uwagę na filmiki z nazwą 'clipping'. 

To znaczy ja sobie zrobiłem własne plansze w photoshopie :) na przykład taką:53pDn1X.png 

I tutaj bez podbicia jasności pierwsze 4-5 kwadraty były niewidoczne pomimo dobrze ustawionej czerni w tv i konsoli.

ale dzięki, może coś się jeszcze  przyda z tych plansz. Chociaż obecnie i tak jestem już zadowolony z obrazu i na razie daje sobie spokój z dalszymi ustawieniami. W tym momencie już chyba tylko profesjonalna kalibracja mogłaby jeszcze poprawić obraz.

 

Edytowane przez Wulfen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie masz błędnie ustawioną opcję Poziom czerni względem opcji Zakres RGB na PS4.  Tu masz mój post sprzed roku który to wyjaśnia:
Na początku był źle ustawiony poziom czerni czyli na low a w konsoli na pełny zakres co powodowało ogromną utratę detali, zmiana ustawienia w tv na high i w konsoli na full bardzo poprawiła obraz, ale do ideału jeszcze  brakowało. Ustawienie czerni w lg na high i w konsoli na full nie rozwiązało do końca problemu, chociaż wiele osób może tego nie zauważyć i zaakceptować, ale ja jestem maniakiem dobrego obrazu i staram się dążyć do ideału więc musiałem kombinować dalej 
Ustawiając jasność na wartość 60 i kombinując z gammą prawdopodobnie skopałeś sobie detale w bielach. Jasność ma być ustawiona na wartość 50. Ewentualne korekty można wprowadzać, ale maksymalnie o jedno, dwa oczka a nie o 10.
Hmmm nie wiem, może to też zależy od danego egzemplarza TV bo u mnie nie zauważyłem żadnych problemów, dopiero jak podbiję jasność powyżej 60 wtedy pojawia się już minimalne świecenie czerni. Detale w bielach są ok o ile nie podbiję kontrastu na więcej niż 90-93.
 
wrzuć to sobie na pendrive i odtwarzaj w konsoli. Szczególnie zwróć uwagę na filmiki z nazwą 'clipping'. 
To znaczy ja sobie zrobiłem własne plansze w photoshopie  na przykład taką:53pDn1X.png&key=2e5f42fd3608ab50a783972e40a8397fea58b1fbb0c528a9e7377fc36367910d 
I tutaj bez podbicia jasności pierwsze 4-5 kwadraty były niewidoczne pomimo dobrze ustawionej czerni w tv i konsoli.
ale dzięki, może coś się jeszcze  przyda z tych plansz. Chociaż obecnie i tak jestem już zadowolony z obrazu i na razie daje sobie spokój z dalszymi ustawieniami. W tym momencie już chyba tylko profesjonalna kalibracja mogłaby jeszcze poprawić obraz.
 
Matryce są różne i może być tak, że trafiłeś na mega ciemną. Miałem taką w B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy oglądanie filmów z czarnymi pasami na dole i górze powoduje wypalenia? Niby LG zaleca aby obraz rozciągać tak aby tych pasów nie było. 

2. Czemu czasami TV przy wyłączeniu wydaje taki głośniejszy sygnał, dźwięk jakby pyknięcie? Czasami słychać to natychmiast a czasami nie. Wczoraj dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu było to słychać. 

:)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądałem setki filmów z pasami i do głowy by mi nie przyszło aby je rozciągać  

2. W moich oledach, ten odgłos pojawia się tylko przy włączeniu/wyłączeniu 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pattro napisał:2. Czemu czasami TV przy wyłączeniu wydaje taki głośniejszy sygnał, dźwięk jakby pyknięcie? Czasami słychać to natychmiast a czasami nie. Wczoraj dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu było to słychać. 
2 godziny temu, pattro napisał:

1. Czy oglądanie filmów z czarnymi pasami na dole i górze powoduje wypalenia? Niby LG zaleca aby obraz rozciągać tak aby tych pasów nie było. 

2. Czemu czasami TV przy wyłączeniu wydaje taki głośniejszy sygnał, dźwięk jakby pyknięcie? Czasami słychać to natychmiast a czasami nie. Wczoraj dopiero po około 15 minutach po wyłączeniu było to słychać. 

:)

Jak nie ma dźwięku przy wył. tv, to znaczy że tv działał więcej niż 4h i robi się odświeżanie pikseli po około 10-15 minutach powinien się objawić dźwięk wyłączenia Tv.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczymy jednorazowo 4 godziny, czy łącznie np. wczoraj 2 godziny i dzisiaj 2 godziny? 

Bo wczoraj TV używałem od 23:30 do 2 w nocy (co nie daje 4 godzin) i ten właśnie dźwięk był po około 10-15 minutach. :)

Edytowane przez pattro
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym tv można ustawić efekt lustrzanego odbicia ekranu z telefonu? Czy trzeba coś włączać w tv? Telefon OnePlus 5 nie widzi TV włączając funkcje projekcji. Natomiast YouTube itd. oczywiście chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paniczos napisał:

Czy na tym tv można ustawić efekt lustrzanego odbicia ekranu z telefonu? Czy trzeba coś włączać w tv? Telefon OnePlus 5 nie widzi TV włączając funkcje projekcji. Natomiast YouTube itd. oczywiście chodzi

 

Funkcja "projekcja" w Huawei działa bez żadnych dodatkowych działań na TV. Pojawia się komunikat i po kilku sekundach masz obraz z telefonu na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Tak mi się wydaje, że z moim S9 nie było problemów i też mogłem to zrobić. Natomiast Szwagier z OnePlus5 nie może jakoś. A w B7 chyba nie ma takiej możliwości żeby wyświetlić obraz z telefonu bezpośrednio na TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...