Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Po czym poznam że model jest nowy a nie "nowy z wystawy"? Zawsze brałem nowy TV w sklepie, ale obecnie jest to niemożliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pattro napisał:

Po czym poznam że model jest nowy a nie "nowy z wystawy"? Zawsze brałem nowy TV w sklepie, ale obecnie jest to niemożliwe. 

Przecież sklepy zamknięte więc i na wystawie nic nie mają. Idąc tą logiką niemożliwe jest żebyś dostał TV "nowy z wystawy" :D.

A tak serio to poza opakowaniem, foliami itp to nie da się tego stwierdzić. Nawet opakowanie może zostać wymienione na fabryczne po zwrocie, więc tak naprawdę nie przejmuj się tym i zwróć uwagę czy z telewizorem jest wszystko ok, a nie czy jest z wystawy czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grafii napisał:

 OLED są nawet w komórkach wiec wielu z nas je ma. Ilu ma wypalone ekrany w komórkach? Znaczki zasięgu sieci, zegar, itp? Kto coś?

Ja mam wypaloną belkę powiadomień w S7 a na forach i portalach o telefonach nie raz był spory hejt na LG i Samsunga za wypalone i przebarwione (wprost z pudełka) ekrany. Najszybszej taki ekran OLED w telefonie uszkadza się/wypala kiedy ktoś używa nawigacji bo wtedy zazwyczaj jasność musi mieć ustawioną na maksimum. 

W tv sytuacja wygląda podobnie. Najlepszym dowodem jest pisanie tutaj na forum przez niektórych tekstów o "świadomym użytkowaniu", tj. nie za bardzo byle się taki tv nie wypalił. I  te porady i czary typu "koniecznie zmniejszyć jasność do 30%", unikać zbyt długiego oglądania programów info z paskami. Najlepiej tylko filmy, Netflixy. A nawet pomimo tego był nie jeden przypadek (tutaj na forum również)  że zostały wypalenia w miejscu napisów!

Także Twoje bagatelizowanie problemu wcale nie oznacza że go nie ma. 

Bądźmy uczciwi i nie zakłamujmy rzeczywistości. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczą mnie wszyscy co biadolą że OLEDy czy LCD, QLED się wypalają. Ludzie zrozumcie ze wszystko można spierd....lić. W dużej mierze zależy to od użytkownika i koniec!!! Jako dowód podam przykład:

Kup kolumny głośnikowe (dowolne nawet super drogie) i podłącz je do przeciętnego wzmacniacza. Słuchaj potem głośno muzyki (górny zakres głośności). I co? Duże prawdopodobieństwo że padnie głośnik wysokotonowy. Czy tzn że te kolumny głośnikowe są do [beeep]y czy użytkownik kretyn? A może producent głupi bo nie napisał żeby nie podłączać do słabego wzmacniacza bo ten może wejść w przesterowania i spalić głośniki? Trzeba wiedzieć co robimy i tyle. Łatwiej spalić dowolne głośniki słabym wzmacniaczem niż super mocnym, co dla wielu na logikę jest nie realne. Słaby wejdzie w przestery i jest problem. Duży ma spory zapas mocy i nie zrobi przesterowania które uszkodzą głośnik.

Jak kupisz drogi porządny samochód sedan lub kombi i zaczniesz jeździć po off-road i samochód się rozleci to będziesz miał pretensje do producenta ze bubel albo ze nie napisał ze ten samochód do tego nie służy? Przecież zapłaciłem 200 tys to powinien robić wszystko...

Rolą producentów sprzętu nie jest nas edukować (od tego jest szkoła). Sami musimy wiedzieć co można a czego nie.
Wszystkie TV są do oglądania. Możesz oglądać co chcesz, ale zawsze musisz mieć rozum w tym co robisz.

Gdyby wypalenia pojawiały się po paru godz oglądania jednego kanału to możemy mówić o bublu. Jak jesteś użytkownikiem który tylko ogląda TVN24 to to nie jest TV dla Ciebie. Szczerze mówiąc chyba żaden nie jest bo każdy może się wypalić, tylko kwestia czasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak straszycie tym wypalaniem że zastanawiam się czy nie zrezygnować z zakupu C9. 

Może głupie, ale proste pytania:

1. Granie na PS4 Pro 2-3 godziny co kilka dni, czasami codziennie, raz kiedyś 6-7 godzin. Obecnie ogrywam codziennie po 2 godziny Far Cry 5. To jest możliwość że coś się wypali po tygodniu takiego grania? 

2. Kanały TV to średnio nie dłużej niż 2 godziny jeden kanał, informacyjne stacje raz dziennie nie dłużej niż 30 minut. To co wypali mi się po tygodniu logo Canal+ bo oglądałem kilka filmów? 

3. Sport co weekend, NBA, Premier League, żużel. To jeden weekend z Premier League i wypali mi się tablica z wynikiem? 

4. Ipla codziennie, nie dłużej niż godzina. Może wypalić się logo statyczne Ipla w dolnym rogu ekranu? 

5. Netflix, Amazon, HBO GO codziennie. Ale tutaj chyba nie ma ryzyka wypalenia? 

+ jest możliwość wypalenia się czarnych pasów które często mamy na dole i u góry ekranu w filmach? 

No i teraz najciekawsze pytanie, który LCD da mi tak dobry obraz jak OLED C9 od LG? Nawet nie tyle co obraz tylko czerń bez efektu "latarki". 

Obecnie mam Samsunga NU8042, ale niestety mam problem z PS4 i dość często podczas gry ekran robi się ciemny i na nowo uruchamia się tryb gry, problem znany i do dziś nie rozwiązany przez Samsunga. ;)

Edytowane przez pattro
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według LG wyświetlanie na ekranie telewizora OLED, dłużej niż 1 godzinę jakiegoś statycznego obrazu typu logo stacji lub HUD w grze może powodować permanentne wypalenia, i jest to informacja prosto ze strony LG:

https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT32004562-1428561538732

Edytowane przez Brudziszewski
  • Lubię 1
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pattro napisał:

Tak straszycie tym wypalaniem że zastanawiam się czy nie zrezygnować z zakupu C9. 

Jeśli jesteś gotowy żyć ze stosunkowo niewielkim ryzykiem wypalenia (póki co pokrywanym przez gwarancję) to bierz oleda. Jeśli nie - rozejrzyj się za LCD z najwyższej półki, ale w mniejszych rozmiarach będą zauważalnie droższe.

  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raus, no to prawda taki Sony 55XG95 około 5 tyś trzeba dać. O Qledach nie wspominam. 

Czy są w TV jakieś ustawienia wygaszania statycznych elementów jak logo stacji, oznaczenia wiekowe itp? 

Edytowane przez pattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim używaniu raczej nic się nie stanie i nawet jeśli to prędzej od oglądania sportu po dłuższym czasie jak przy takim graniu na konsoli. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pattro napisał:

No i teraz najciekawsze pytanie, który LCD da mi tak dobry obraz jak OLED C9 od LG? Nawet nie tyle co obraz tylko czerń bez efektu "latarki". 

Żaden.

16 godzin temu, pattro napisał:

Tak straszycie tym wypalaniem że zastanawiam się czy nie zrezygnować z zakupu C9. 

Może głupie, ale proste pytania:

Nie daj się zastraszyć. Takie używanie OLEDa jak napisałeś jest książkowe i w ogóle nie powinieneś mieć problemów. No chyba że trafisz na jakiś uszkodzony egzemplarz, ale pecha można mieć zawsze i popsuć może się wszystko.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Brudziszewski napisał:

Według LG wyświetlanie na ekranie telewizora OLED, dłużej niż 1 godzinę jakiegoś statycznego obrazu typu logo stacji lub HUD w grze może powodować permanentne wypalenia, i jest to informacja prosto ze strony LG:

https://www.lg.com/pl/wsparcie/pomoc-produktowa/CT32004562-1428561538732

Bzdura! I nie tylko pokazuj więcej skanów czy instrukcji.

Radzę ci również nie kupować kawy w McDonald's;)

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, efel napisał:

Przecież sklepy zamknięte więc i na wystawie nic nie mają. Idąc tą logiką niemożliwe jest żebyś dostał TV "nowy z wystawy" :D.

😪😥😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Barnaba napisał:

Bzdura! I nie tylko pokazuj więcej skanów czy instrukcji.

Radzę ci również nie kupować kawy w McDonald's;)

Czyli Barnaba wie lepiej od LG czy ich telewizory się wypalają? Buhahaha. Bedę wstawiał tutaj co zechcę. Kolejny wypalony OLED:

ys6Bf7i.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, daj spokój. Wydaje ci się że jesteś krzyżowcem na krucjacie,a jesteś jedynie zwykłym, upierdliwym, męczącym trollem. Nikim więcej.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nurnik napisał:

Człowieku, daj spokój. Wydaje ci się że jesteś krzyżowcem na krucjacie,a jesteś jedynie zwykłym, upierdliwym, męczącym trollem. Nikim więcej.

Dzieci kochane, Jeśli to dla was troll to przestańcie reagować na jego zaczepki. Na trola działa jedynie brak reakcji, obojętność, ustępuje po jakimś czasie. Trol potrzebuje zainteresowania więc po co się angażujecie, a tak wodzi was za nos w te i nazad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś dla tych których tak bardzo boli to co pisze @Brudziszewski

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?do=findComment&comment=515430

Cytat

 

Panowie, stało się i mi. Wypalony żółty kolor, szczególnie kropka szukaj z prawego dolnego rogu w aplikacji YouTube

Dodatkowo po ostatnim zwiększonym oglądaniu TVN24 z okazji epidemii widać że w krok za kropką pojawiły się pasy poziome - odpowiedniki dolnej belki tekstowej  żółtej.

Widać to mocno na planszach testowych czerwonej i magenta (fiolet/róż).

Wszystko się po 2 latach pojawiło, po gwarancji. Poprzednio miałem plazmę przez 11 lat, dbałem o przełączanie kanałów, nie oglądanie niczego ze statycznymi obrazami nic takiego mi się nie zdarzyło

 

 

Czy jego też zwyzywacie od trolli? Przecież OLED się nie wypala!

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

A teraz coś dla tych których tak bardzo boli to co pisze @Brudziszewski

https://hdtvpolska.com/forum/topic/39529-lg-oled-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-z-ultra-hd-i-hdr/?do=findComment&comment=515430

 

Czy jego też zwyzywacie od trolli? Przecież OLED się nie wypala!

Tak jak się wypalały plazmy i psuły żelazka. Wiesz, że nawet prezerwatywy pękają?

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spinać. Besztacie gościa a on przecież nie pisze nieprawdy. Dobrze wiesz przecież że co jakiś czas ktoś tutaj na forum pisze o tym, że złapał wypalenie na OLED. Świeży przykład podałem. 

Jak prezerwatywy pękają to parafrazując niektórych tutaj: "pewnie źle używa" 😜

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a Opny i dętki wybuchają, faceci łysieją, kobiety puszczają się, samoloty spadaja, żarówki się przepalają, a gacie brudzą się i trzeba je prac codziennie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc osob wychwalajaych OLED to zapewnie trolle oplacone przez LG lub co gorsza robiacy to za darmo. LG oficjalnie przyznaje ze wypalenia moga powstac po 1 godzinie statycznego obrazu (logo stacji lub hud w grze). Pytanie co kto woli. Idealną czern i wypalenia ekranu czy brak idealnej czerni i brak wypalen.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LV426 napisał:

Nie ma się co spinać. Besztacie gościa a on przecież nie pisze nieprawdy. Dobrze wiesz przecież że co jakiś czas ktoś tutaj na forum pisze o tym, że złapał wypalenie na OLED. Świeży przykład podałem. 

Co innego poinformować społeczność o swoim przypadku, podać jakieś fakty np ile TV był używany, co prawdopodobnie się wypaliło itp. To jest wartościowy post. 

Wrzucanie losowych zdjęć OLEDów znalezionych w Google grafika w celu udowodnienia swojej durnej tezy że każdy OLED się wypala to jednak coś zupełnie innego.

Godzinę temu, Brudziszewski napisał:

LG oficjalnie przyznaje ze wypalenia moga powstac po 1 godzinie statycznego obrazu (logo stacji lub hud w grze)

Przekręcasz fakty. Po jednej godzinie wyświetlania statycznego elementu (a czasem nawet krócej) może powstać powidok, który sam po kilku minutach zniknie. Jest to normalne i niegroźne. Powidok a wypalenie to jednak zupełnie inny kaliber wady. Polecam się do edukować zanim pójdziesz ze wszystkimi na noże, bo na razie nie dość że jesteś trollem, to wygląda na to że jeszcze niedouczonym trollem...

Wszystkim zmęczonym postami kolegi Brudziszewski polecam taką fajną opcję na tym forum: ignoruj użytkownika.

image.png.d94eabdf866bab573a5e6cf8f74f44d7.png

 

  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam naukę czytania ze zrozumieniem skoro nie rozumiesz co na oficjalnej stronie pisze LG o wypaleniach OLED, a może potrzebujesz okularów:

 

Screenshot_2020-04-09 Na ekranie widoczna jest poświata (wypalenie obrazu) LG Poland.png

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

Wszystkim zmęczonym postami kolegi Brudziszewski polecam taką fajną opcję na tym forum: ignoruj użytkownika.

Mi już ten emocjonalnie rozchwiany typ nie przeszkadza :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Brudziszewski napisał:

A ja polecam naukę czytania ze zrozumieniem skoro nie rozumiesz co na oficjalnej stronie pisze LG o wypaleniach OLED, a może potrzebujesz okularów:

 

Screenshot_2020-04-09 Na ekranie widoczna jest poświata (wypalenie obrazu) LG Poland.png

Śmieszne że cytujesz coś co było opisane 5 lat temu ... 13/04/2015

Pewnie z wszystkim innym też jesteś 5 lat do tyłu :)

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie LG wie, że nic od 5 lat się nie zmieniło w kwestii wypalania się telewizorów. OLEDY się wypalały, wypalają i będą wypalać :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...