Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, LV426 napisał:

OLED + samsungowe kropki kwantowe. Ciekawe kiedy się to pojawi. Samsung umie w OLEDy w telefonach ale  się wypalają więc pewnie szlifują nadal technologie aby w tv nie było cyrków jak u LG.

Ciekawy jestem jak Samsung obróci swój marketing, który obecnie działa jak święta inkwizycja i prowadzi olbrzymią krucjatę przeciwko OLEDom strasząc ludzi głównie wypaleniami. Nie wierzę że są w stanie zrobić OLED kompletnie bez problemów wypaleń, więc będziemy mogli się pośmiać jak punkt widzenia Samsunga nagle obróci się o 180 stopni w momencie premiery pierwszego Samsugowego TV OLEDa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, efel napisał:

Ciekawy jestem jak Samsung obróci swój marketing, który obecnie działa jak święta inkwizycja i prowadzi olbrzymią krucjatę przeciwko OLEDom strasząc ludzi głównie wypaleniami. Nie wierzę że są w stanie zrobić OLED kompletnie bez problemów wypaleń, więc będziemy mogli się pośmiać jak punkt widzenia Samsunga nagle obróci się o 180 stopni w momencie premiery pierwszego Samsugowego TV OLEDa.

Nie pójdą w Oleda . Będą promowali Qled , weszli w microledy  także Oled do niczego im nie jest potrzebny  póki co.Zresztą po co wzmacniać konkurenta kupując od niego matryce .

Edytowane przez Damianos19932
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Damianos19932 napisał:

Nie pójdą w Oleda . Będą promowali Qled , weszli w microledy  także Oled do niczego im nie jest potrzebny  póki co.

Ole Oni JUŻ poszli w OLED a nawet w coś bardziej dziwacznego jak QNED ahahahahahaha 😄 😂

Cytat

Dopiero w 2021 roku na rynku mają pojawić się wytwarzane przez Samsung Display panele Quantum Dot OLED, tymczasem Koreańczycy podobno już pracują nad nową technologią. Quantum Nano Emitting Diode, w skrócie QNED, ma pozwolić na zastąpienie obecnie wykorzystywanego przez producenta emitera niebieskiego światła nowym, lepszym w wielu aspektach
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-trwaja-prace-nad-nastepca-technologii-quantum-dot-czym-jest-qned/

zapychają rynek swoimi pierdołami a....i tak wszyscy skończą na microLED bo to sie wydaje przyszłością na wiele lat............

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damianos19932 napisał:

Zresztą po co wzmacniać konkurenta kupując od niego matryce .

przecież Samsung ma własne matryce - QD-Oled - nic nie będą kupować

i jak Efel napisał - ich marketing będzie w niezłym szpagacie lub "zgięciu"

no chyba że QD-Oled się nie wypala - wtedy od razu przechodzę na QD-Oled Samsunga - zwłaszcza jak będzie w konkurencyjnej cenie w 75calach

2 godziny temu, CeZaR83 napisał:

i tak wszyscy skończą na microLED bo to sie wydaje przyszłością na wiele lat............

a mi to się wydaje na razie fantastyką - i jeśli koszty produkcji QD-Oled są tak niskie jak sugerują (3x taniej niż oled) to microLEDa nie zobaczymy nigdy jako produktu dla mas

a w kolejce stoją być może jeszcze tańsze oledy robione techniką drukowania

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, CeZaR83 napisał:

Ole Oni JUŻ poszli w OLED a nawet w coś bardziej dziwacznego jak QNED ahahahahahaha 😄 😂

zapychają rynek swoimi pierdołami a....i tak wszyscy skończą na microLED bo to sie wydaje przyszłością na wiele lat............

To o tym nie słyszałem , Qned dziwna nazwa . Zamiast pójść w microledy to pchają się w tą niezbyt udaną technologie ... nie wróżę również sukcesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test sukcesora C9 czyli najnowszej serii od LG a konkretnie CX w rozmiarze 65 cali poniżej:

KLIK

miłego czytania 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam
jak można sprawdzić czas pracy w lg65c9 ?
Tylko w menu serwisowym. Bez specjalnego pilota tego nie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, chmiel2k napisał:
3 godziny temu, qqwerty napisał:
witam
jak można sprawdzić czas pracy w lg65c9 ?

Tylko w menu serwisowym. Bez specjalnego pilota tego nie sprawdzisz.

Wystarczy smartfon.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, janwojx napisał:

Wystarczy smartfon.

przez aplikacje , czy jakiś inny sposób ? a smartfon lg czy może być innej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, frend30 napisał:

Test sukcesora C9 czyli najnowszej serii od LG a konkretnie CX w rozmiarze 65 cali poniżej:

KLIK

miłego czytania 

Dziękuję!

Myślałem, że będzie jaśniejszy, albo dostanie coś więcej. Tymczasem to niepotrzebne dodatki nie licząc kodeka AV1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zdenek117 napisał:

Dziękuję!

Myślałem, że będzie jaśniejszy, albo dostanie coś więcej. Tymczasem to niepotrzebne dodatki nie licząc kodeka AV1. 

Nawet wygląd ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zdenek117 napisał:

Myślałem, że będzie jaśniejszy, albo dostanie coś więcej. Tymczasem to niepotrzebne dodatki nie licząc kodeka AV1. 

Jednym słowem: zastój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów pracuje, lub ma znajomych pracujących, w którymś z dużych marketów z elektroniką?

 

Pytam, bo obserwuje dziwne zachowania związane z LG C9 w wersji 65 cali. Telewizor pojawia się na chwilę, po czym znika z oferty. Zacząłem podejrzewać, że zostały im pojedyncze egzemplarze, które sprzedają się, są zwracane i znowu trafiają do sklepu. Rozważam teraz C9 55 lub B9 65, bo planowałem zakup telewizora na wiosnę. Chyba, że ktoś ma przecieki odnośnie dostępności magazynowej w sieciówkach.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem zakupu. MediaExpert ma taką samą promocję jak Euro. Kupując drugą rzecz, obniża się cena obu. Przyjmując, że kupiłem odtwarzacz UHD za pełną kwotę, to udało zakupić się C9 65” za 7299. Teraz czekam na dostawę licząc, że nie będzie to egzemplarz ze zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym wymienić kabel zasilający na dłuższy. Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak wyjąć klapkę od zasilania? Po odkręceniu śrubki nadal siedzi bardzo mocno. Nie chcę na siłę jej podważać żeby czegoś nie wyłamać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2020 o 17:13, Brudziszewski napisał:

No i ceny też będą dużo niższe niż OLED produkowanych przez LG.

Na pewno nie na start. LG ma ogromną przewagę n-tej generacji fabryk i poprawionego procesu. Nawet jeśli technologia Samsunga może być tańsza to zapewne zanim ilość odpadów zostanie zredukowana, miną ze 2 lata.

 

W dniu 23.03.2020 o 21:12, Grafii napisał:

Skoro ich telefony się wypalają to o czym mamy rozmawiać. Nie wierzę w szajsunga, zostanę przy LG
 

Każda technologia z dużą ilością niezależnych świecących punktów (czy to dowolny oled, czy microled) będzie przynajmniej trochę podatna na wypalenia, bo przy różnym trybie pracy punktów, będą się w różny sposób zużywać. Mam nadzieję, że któraś z technologii zredukuje to zjawisko do niezauważalnego poziomu, ale jego kompletna eliminacja jest właściwie nierealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który lepszy sklep do zakupu TV media markt, media expert czy euro agd

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mxmxm Ja kupiłem w mediaexpert ze względu na promocję. Taka sama jest w Euro, ale nie mieli 65 cali. Ludzie często narzekali, że w Euro odbiór osobisty nie był traktowany jako zakup zdalny, a rezerwacja w sklepie, podczas gdy w MM było łatwiej ze zwrotami. Jednak teraz w okresie zdalnych zakupów może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam C9 65" no chyba że poczekam na CX tylko cena wyższa 😞

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mxmxm napisał:

Szukam C9 65" no chyba że poczekam na CX tylko cena wyższa 😞

Zdecydowanie poczekaj. Designersko nowy wygląda tak samo, a pozatym ma kilka usprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...