Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi



. Sam miałem kupować nowy tv na Euro2020...



Euro za rok, także masz czas

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahania walut są normalnym objawem w takiej sytuacji. Polska gospodarka do mocnych nie należy to PLN traci na wartości. Mam nadzieje ze będzie to tylko czasowe (kilka m-cy). Jeżeli chodzi o ceny tv to sadze ze po pandemi spadną więcej niż różnica kursowa, jeżeli sytuacja będzie się utrzymywać jeszcze kilka m-cy. Ludzie nie będą skłoni do wydatków, a producentom będzie zależało na sprzedaży.

Dużo sklepów już stosuje zniżki zachęcając do zakupów online (buty, ciuchy, [beeep]erele i inne produkty nie pierwszej potrzeby).

Poczekamy zobaczymy. Najlepiej żeby to się jak najszybciej skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grafii napisał:

Poczekamy zobaczymy. Najlepiej żeby to się jak najszybciej skończyło.

W najlepszym razie początkiem czerwca powinno zacząć wracać wszystko do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dnia wczorajszego wyskoczyła mi na ekranie czerwona linia,ekran ma już zatwierdzoną wymianę matrycy,jednakże po epidemi wirusa wszelakie naprawy w domu klienta przez serwis zostały wstrzymane,sama wymiana została zatwerdzona przez LG za sprawą wypalonego jednego piksele,sama linia ujawniła się teraz,telewizor z listopada 2019,zakupiony 13 lutego.

20200320_162320.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2020 o 21:37, sebciof11 napisał:

Witam,może mi ktoś wytłumaczyć jak to jest z tymi liniami banding w oledzie? Czy jakoś po czasie to zniknie ? 

20200224_212917.jpg

Tak wygląda banding

usterka2.jpg

Edytowane przez Brudziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Brudziszewski napisał:

Tak wygląda banding

usterka2.jpg

Spoko,moje zdjęcie które zacytowałeś nie w pełni oddaje zjawisko gdyż na żywo owe linie są bardziej widoczne i mają czarny kolor,ja jednak przedstawiam w tym poście problem który pojawił się dnia wczorajszego z czerwoną linią w tle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz w związku z nawałem informacji więcej oglądam na YT więcej contentu z paskami u dołu. Jest w C9/B9 możliwość zoomu? Aby pochować te paski?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TrueGrand napisał:

oglądam na YT więcej contentu z paskami u dołu.

Hmmm a co to za materiały z paskami na YouTube??? 😏 Paski postępu? przecież one znikają automatycznie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, paski wyślij dotacje na numer... , czy jak w TVP Info z newsami. Oglądam informacje w sieci nie w TVN czy TVO info, jest możliwość zoomu?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TrueGrand napisał:

Witam, teraz w związku z nawałem informacji więcej oglądam na YT więcej contentu z paskami u dołu. Jest w C9/B9 możliwość zoomu? Aby pochować te paski?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Zawsze możesz wybrać inny format wyświetlanego obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zeby było jasne, wciąż uważam ze Oled to najlepsza dostępna jakość ale dziś zauważyłem bunt in😡😡😡 . Ok model C6 i coś mi mignęło oglądając BD myśle nie no niemożliwe. 
zapodalem z YT czerwoną planszę i OMG belki z info widać jak cholera. Mało naprawdę mało i krótko oglądałem Polsat news czy info i nigdy kilka godz max z pół godz. Co jakiś czas 1-2 tyg włączam czyszczenie matrycy na noc . Oprócz tego widać ślad u góry po czarnym pasku  z filmów anamorficznych. 
no powiem wam ze myślałem o 65c9 albo nawet 77” ale wiecie zaczekam na micro led ze 2 lata 

pozdr

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde c8 miał zoom klikając OK, cholera jasna nie ma tego już w tym TV? Gdzieś ukryta ta funkcja jest głębiej?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lexi27 napisał:

Oprócz tego widać ślad u góry po czarnym pasku  z filmów anamorficznych. 

Wrzucisz zdjęcie? Bo jestem ciekawy tego paska. Mam starszego OLEDa i zero śladów po czarnych pasach. Jedynie lekkie mrowienie w miejscu loga nicktoons, ale trzeba z lupą siedzieć.

 

@TrueGrand A nie masz pod zębatką, na żółtym kółku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, TrueGrand napisał:

Kurde c8 miał zoom klikając OK, cholera jasna nie ma tego już w tym TV? Gdzieś ukryta ta funkcja jest głębiej?

Moja B7mka ma guzik na pilocie ZOOM. Seria 8 też zdaje się go miała. Jako że nikt tego nie używał nigdy zamienili ten przycisk na coś innego po prostu... Ale sama funkcjonalność w webos pewnie została, tylko się ją inaczej odpala teraz.

20 godzin temu, Lexi27 napisał:

zauważyłem bunt in

Zbuntował Ci się TV? :D

Wiem że miało być 'burn in'. Generalnie nieciekawa sytuacja, ale do przewidzenia: seria 6 była podatna na wypalenia bardzo. Nawet jak oglądałeś te kanały info po pół godzinki dziennie, to przez te 3-4 lata uzbierało się tych infogodzin sporo i masz teraz wypalony TV. Od serii 7 oledy są dużo bardziej wytrzymałe na wypalenia, seria 8ma też wniosła podobno nieznaczną poprawę (sterowanie przez usera funkcją przygaszającą loga, większy subpixel czerwony).

21 godzin temu, Lexi27 napisał:

no powiem wam ze myślałem o 65c9 albo nawet 77” ale wiecie zaczekam na micro led ze 2 lata 

Ja bym nie skreślał C9 - na bank jest dużo bardziej wytrzymała od Twojej C6tki i ten profil oglądania który masz na pewno zniesie dużo dłużej. Na micro-led to sobie poczekasz tak minimum z 5 lat, ta technologia jest jeszcze w powijakach, jest ekstremalnie droga i dostępna w bardzo małym nakładzie, bo nie ma jeszcze masowej produkcji. To co jest to są prototypy. OLED był w takiej fazie jakieś 15 lat temu. Zanim to się upowszechni do konsumenckiego poziomu (cena) i zanim wyeliminują wszystkie problemy wieku dziecięcego (jakość) minie minimum 5 lat, jak nie 10. Także nieciekawą perspektywę sobie narysowałeś: czekanie ponad 5 lat na nową technologię ze swoją wypaloną C6tką...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdenek117

Niestety nie

[mention=157608]efel[/mention]

No właśnie, tylko gdzie to cholerstwo ukryli.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=160036]zdenek117[/mention]

Niestety nie

[mention=157608]efel[/mention]

No właśnie, tylko gdzie to cholerstwo ukryli.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Szybkie ustawienia, kliknij raz w koło zębate.

 

Edit: Niestety nie działa z aplikacjami na Webos, tylko na zewnętrznym źródle.

 

 

 

 

f933d2b7e99525075136cedff3d951ba.jpg&key=d391cfccdfbfffbac7ec6169966761a9bf3fd95831bcbadcb32791442bcbbbd7

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie wada, dziwne, że LG całkowicie usuną tą funkcje systemu.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, efel napisał:

 Na micro-led to sobie poczekasz tak minimum z 5 lat, ta technologia jest jeszcze w powijakach, jest ekstremalnie droga i dostępna w bardzo małym nakładzie, bo nie ma jeszcze masowej produkcji. To co jest to są prototypy. OLED był w takiej fazie jakieś 15 lat temu. Zanim to się upowszechni do konsumenckiego poziomu (cena) i zanim wyeliminują wszystkie problemy wieku dziecięcego (jakość) minie minimum 5 lat, jak nie 10. Także nieciekawą perspektywę sobie narysowałeś: czekanie ponad 5 lat na nową technologię ze swoją wypaloną C6tką...

Szybciej doczekamy się QD-OLED od Samsunga :) No i ceny też będą dużo niższe niż OLED produkowanych przez LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest QD-OLED? Nie słyszałem o tym. Mam nadzieje ze to nie ma nic wspólnego z dziadowskim QLED, który tylko nazwą próbuje udawać OLEDa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED + samsungowe kropki kwantowe. Ciekawe kiedy się to pojawi. Samsung umie w OLEDy w telefonach ale  się wypalają więc pewnie szlifują nadal technologie aby w tv nie było cyrków jak u LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szmelc. Skoro ich telefony się wypalają to o czym mamy rozmawiać. Nie wierzę w szajsunga, zostanę przy LG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Haha 1
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania - 04.71.25.

1. Improvement 
 1) fix CP(Youtube or Netflix, etc.) missing after s/w Update
 2) fix audio mute after s/w Update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

OLED + samsungowe kropki kwantowe. Ciekawe kiedy się to pojawi. Samsung umie w OLEDy w telefonach ale  się wypalają więc pewnie szlifują nadal technologie aby w tv nie było cyrków jak u LG.

U mnie żaden Samsung z serii  Galaxy S się nie wypalił  także to nie jest reguła no chyba że mówimy o tych co cały dzień leci w sklepach  jedna i ta sama reklama i jasność na full , to tu tak ale w warunkach domowych gdzie jasność jest ustawiona na Auto to raczej jest to nie możliwe. Obecnie mam S9+ i S10+ i tu żaden nie doznał wypaleń  :) Jeśli Samsung dawał by matrycę Super AMOLED   do TV  to raczej jestem spokojny  o wypalenia :) 

 

1 godzinę temu, Grafii napisał:

Czyli szmelc. Skoro ich telefony się wypalają to o czym mamy rozmawiać. Nie wierzę w szajsunga, zostanę przy LG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nic się nie wypala , no chyba że mowa o tych co są w  sklepach co lecą na full jasność i cały dzień ta sama reklama i tak przez 24 godziny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

Nic się nie wypala , no chyba że mowa o tych co są w  sklepach co lecą na full jasność i cały dzień ta sama reklama i tak przez 24 godziny 

Tu sie mylisz. Nie tylko sklepowe sie wypalają ale tez skrajne przypadki użytku domowego lub służbowego np znane sa przypadki wypaleń sie AMOLEDów wśród kierowców zawodowych co w lato i cały rok jeździli na nawigacji i mieli wypalone elementy tych ze nawigacji i to jest Fakt.

AMOLEDy sie nie nadaja do TV gdyby tak było juz dawno Samsung by to stosował.

Sam osobiście tez miałem kilka tel samsunga (obecnie juz 4rok leci z jednym i tym samym i to nie jest seria S) z tymi ekranami i problemu nie miałem co nie oznacza ze problemu wypaleń (sam)OLEDów nie dotyczy

Edytowane przez CeZaR83
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście w ogóle  nie używam telefonu jako nawigacji,  bo od tego mam nawigację w aucie ale wypalone ekrany tylko widziałem w sklepie i tam są katowane na full jasność a nie na auto i pewnie gdyby były tak ustawione to nie było by problemu. Przypuszczam że z telefonami jest jak  matrycami OLED co seria nowa to mniejsza obawa o wypalenia albo i nie :(

Dziś oglądałem Yutubera ( The Tech Giand ) co miał wymienioną matryce na nową w B8 i nie minęło z parę dni a już była wypalona godzina na pasku informacyjnym. Sam myślę o OLED ale przeraża mnie że w takim małym od stepie od wymiany już został ślad . Nie chce myśleć co jest na grach przy dłuższym graniu a zwłaszcza na załączonym HDR gdzie obraz się rozjaśnia  :(

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...