Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie LG C9 i  Onkyo TX-Nr676 działa ale z haczykiem.

Do tv mam podpiętego xboxa i odroida z openelec (kodi). Do onkyo tuner upc.

Czasami potrafi się zrobić tak, że na onkyo pokazuje "TV" (wtedy audio idzie od tv do onkyo przez ARCa) ale nie ma dźwięku. Gdy się wtedy na pilocie onkyo wciśnie "i" to będzie informacja UNKNOWN... ANALOG. Więc tak jakby onkyo widział analogowe audio.

Jeśli dźwięk jest poprawnie przesyłany to "i" pokazuje np PCM albo coś innego (ale nie ANALOG).

Doszedłem do tego, że "winny" jest odroid/kodi. Najwyraźniej wysyła coś  (przy starcie onkyo np) co onkyo źle interpretuje (ów ANALOG) i onkyo się już potem nie chce przestawić. Gdy odepnę odroida i robię różne włączenia/wyłączenia dźwięk jest zawsze poprawnie zestawiany. Gdy nie odpinam odroida ale kliknę restart kodi (ale nie całego odroida) w openelec to dźwięk też się zestawia poprawnie. W logach kodi nawet jest trop na to ("Requested Layout: RAW, RAW" - wtedy nie mam audio,  " Requested Layout: FL, FR" - wtedy mam).

W tv audio mam wszędzie passthrough, włączony eARC (mimo, że ten onkyo obsługuje tylko ARC ale działa też z ustawieniem eARC).

 

Edit: w onkyo firmware z listopada 2019. W lg to niedawno wydane.

Edytowane przez arekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Jasiek_31 napisał:

W obu urządzeniach powinno być włączone HDMI control, inaczej ARC nie zadziała.

A jest coś takiego jak HDMI Control w C9 ? bo nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Erald napisał:

A jest coś takiego jak HDMI Control w C9 ? bo nie widziałem

Tak, nazywa się SIMPLINK(HDMI-CEC) i musi być włączone żeby działał kanal zwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, WinterX napisał:

eARC dziala. Atmosa slucham na Netflixie.

To że masz Atmosa na Netflixie wynika z tego że jest on zaszyty w ścieżce DD i eARC nie ma nic do tego, żeby działało ma ścieżkach bezstratnych musisz mieć w amplitunerze HDMI2.1.
Spawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 676 pokazuje "Dolby D+ 5.1" przy atmosie wybranym w aplikacji netflixa i włączonym passtrough.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jasiek_31 napisał:

To że masz Atmosa na Netflixie wynika z tego że jest on zaszyty w ścieżce DD i eARC nie ma nic do tego, żeby działało ma ścieżkach bezstratnych musisz mieć w amplitunerze HDMI2.1.
Spawdzałem.

Precyzyjniej należy powiedzieć, że po prostu działa transmisja ARC, a ta obsługuje DD+ z zaszytym "gorszym" Atmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, WinterX napisał:

Jakie ustawienia TruMotion polecacie do filmow?

Ja polecam nie włączać.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, chmiel2k napisał:

Ja polecam nie włączać.

Nawet chłopaki z serwisu polecają lekko upłynnić obraz.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WinterX napisał:

Nawet chłopaki z serwisu polecają lekko upłynnić obraz.

cudne :)

upłynniacz to bardzo indywidualna sprawa - ja osobiście wyłączam całkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, WinterX napisał:

Nawet chłopaki z serwisu polecają lekko upłynnić obraz.

To kwestia gustu. Ja nie toleruję żadnych upłynniaczy. Wszystko mam na zero. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Teoretycznie ceny telewizorów w okresie marzec-kwiecień powinny pikować w dół, a mam możliwość OLEDy od LG z tygodnia na tydzień zamiast tanieć to drożeją. Pod koniec roku szło okazyjnie wyrwać C9 poniżej 5k. Od początku tego roku jest coraz drożej. Dzisiaj jak popatrzyłem to RTVEuro AGD czy MediaExpert ceny poszybowały do 5999zł. To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie LG się wycwaniło i może nie być już żadnych sensownych promek, sklepy też (być może fikcyjnie) straszą,  bo w MM C9 wielokrotnie już niby był dostępny tylko z ekspozycji, ale wraca jako nowy z magazynu ponownie dostępny podobno.

Kupiłem tak C9 z oficjalnego sklepu Allegro pod koniec listopada 2019 r. za 4799 zł myśląc właśnie, że wiele lepiej nie będzie.

Zresztą w tym samym czasie (a pamiętam dobrze bo rezerwację robiłem) w Euro był Philips 804 za 4499 zł, ale zrezygnowałem, bo mam złe doświadczenia z Philipsem, a teraz jak wpadła na ten sam model 3 miesiące później promocja na 4899 zł (400 zł drożej!), to ludzie na Pepperze szaleją i okazja płonie. 😮

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bod22 napisał:

Tak się zastanawiam. Teoretycznie ceny telewizorów w okresie marzec-kwiecień powinny pikować w dół, a mam możliwość OLEDy od LG z tygodnia na tydzień zamiast tanieć to drożeją. Pod koniec roku szło okazyjnie wyrwać C9 poniżej 5k. Od początku tego roku jest coraz drożej. Dzisiaj jak popatrzyłem to RTVEuro AGD czy MediaExpert ceny poszybowały do 5999zł. To normalne?

Bardzo mała różnica cenowa pomiędzy C9 a B9 przez co ludzie wybierają C9, ten TV stał się BARDZO popularny ze względu na wszystkie dostępne nowinki typu HDMI 2.1, DV, Atmos, DTSX. No i trzeba pamiętać o wirusie panującym w chinach przez co fabryki zmniejszyły produkcję paneli.

Sam miałem czekać do marca\kwietnia z zakupem ale kupiłem w końcu z MediaMarkt za 5339 ze zwrotem w postaci bonów 500zł i od tego czasu nie widziałem lepszej oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro RTV robi śmieszne walki z cenami. 55c9 2 tyg za 5399zl. Wczoraj wskoczył na 5999zl i tego samego dnia na nocnej promocji na 5555 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bod22 napisał:

Tak się zastanawiam. Teoretycznie ceny telewizorów w okresie marzec-kwiecień powinny pikować w dół, a mam możliwość OLEDy od LG z tygodnia na tydzień zamiast tanieć to drożeją. Pod koniec roku szło okazyjnie wyrwać C9 poniżej 5k. Od początku tego roku jest coraz drożej. Dzisiaj jak popatrzyłem to RTVEuro AGD czy MediaExpert ceny poszybowały do 5999zł. To normalne?

Może to też koronawirus powodować takie zachwiania cen. Ale to tylko moje przypuszczenia, patrząc po cenach artykułów z mojej branzy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realnie pewnie i tak C9 jak już to niewiele spadnie poniżej 5k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 15.02.2020 o 08:17, Bartosz Szumny napisał:

może i krawędziowe ale z jakimś wyrafinowanym local dimmingiem - miał czernie dużo lepsze niż następcy XF9005 i XG95

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze TV mocno tanieją co mnie bardzo cieszy. 3-4 m-ce temu wersja 77” kosztowała 30 tys PLN, a teraz są po 19 tys PLN. Pod koniec roku bez problemu powinien zejść do 15 tys taki rozmiar i to pewnie nowy model. Super już się cieszę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grafii napisał:

Widzę ze TV mocno tanieją co mnie bardzo cieszy. 3-4 m-ce temu wersja 77” kosztowała 30 tys PLN, a teraz są po 19 tys PLN. Pod koniec roku bez problemu powinien zejść do 15 tys taki rozmiar i to pewnie nowy model. Super już się cieszę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A że tak powiem "świstak siedzi i zawija"
Kolego nowy model jak się pojawi w sprzedaży to będzie w cenie zbliżonej do zeszłorocznej ceny modelu który jest obecnie w sprzedaży.
Tak jest już od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę ze TV mocno tanieją co mnie bardzo cieszy. 3-4 m-ce temu wersja 77” kosztowała 30 tys PLN, a teraz są po 19 tys PLN. Pod koniec roku bez problemu powinien zejść do 15 tys taki rozmiar i to pewnie nowy model. Super już się cieszę default_smile.png 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak nie będzie.

Teraz, tak do kwietnia, jest najlepszy czas na zakupy.

Modele 2019 lecą z ceny, potem wchodzą modele 2020 i cena wraca do najwyższej. Następne obniżki, na święta Bożego Narodzenia.

 

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drodze,  sa jeszcze wakacyjne obnizki. Z tym ze w tym roku, ze wzgledu na covid-19, moze byc slabo z wakacjami, ale i z podaza. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zejdźcie na ziemie. Model 77” będzie taniał bo technologia tanieje i cena 30 tys nie jest w żaden sposób uzasadniona. 15 tys to realna cena za 77” skoro 65” można kupić za 8 tys.

 

Na razie ceny za duże matryce są abstrakcyjne bo OLED są w miarę krótko na rynku, kilka lat. Ludzie kupują jednak coraz większe tv a koszty produkcji spadają. Mi się nie spieszy, kupię pod koniec roku i zakładam się o przysłowiowa racje ze będą po ok 15 tys model CX.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia.

Tylko w Polsce LG tak rozpieszcza spadkiem cen. W UK nadal 6tys funtów, czyli 30 tys zł.

 

W UK za to Samsung Qled jest w lepszej cenie.

Aktualnie 75q90r z 5 letnią gwarancją za 2700 funtów.

W Polsce chyba w dwóch sklepach tylko podobną cenę widziałem i oczywiście gwarancja standardowa.

 

 

Mówię o ogólnie dostępnych cenach w internecie, nie o super dealach, "po znajomości".

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...