Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

To zapewne ziarno, której nadaje cech filmowości! Na jakim materiale to masz ? Każdym ?
Serwisach VOD, Netflix, IPTV
Wolę oglądać 1080p bo ziarno tam nie występuje.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie o co chodzi, że jak oglądam materiał 4k, to widzę mroczki, taki Piasek poza postaciami . Czy da się to w jakiś sposób zlikwidować?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Nie mam żadnego ziarna na C9, chyba, że jest taki zabieg wizualny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le. MANS 66 ma taki zabieg w 4k? Ktos oglądał?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Le. MANS 66 ma taki zabieg w 4k? Ktos oglądał?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Tak, jest ziarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, WinterX napisał:

Moze to od ostrosci w ustawieniach.

Niestety jest wiele materiałów, które nawet przy ostrości ustawionej na '0' w ustawieniach TV wskazują ziarno w tle i takie mroczki latające, przykładem tego może być w sumie prawie wszystko od Marvela na Netflixie (Jessica Jones, Daredevil itd.), taki niby zabieg estetyczny, którego z całego serca nienawidzę.

Można to porównać do idiotycznej aberracji chromatycznej w grach czy motion bluru, ale tam chociaż można to wyłączyć i zawsze jest to pierwsze co robię w ustawieniach. Tutaj w przypadku telewizji i materiałów wybranych niestety nie idzie tego obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rafał Bejszczuk napisał:

To jest oprogramowanie z grudnia 2019....

Faktycznie. Zmyliła mnie data dodania pliku.

Screenshot_20200222-134525_Opera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

Niestety jest wiele materiałów, które nawet przy ostrości ustawionej na '0' w ustawieniach TV wskazują ziarno w tle i takie mroczki latające, przykładem tego może być w sumie prawie wszystko od Marvela na Netflixie (Jessica Jones, Daredevil itd.), taki niby zabieg estetyczny, którego z całego serca nienawidzę.

Można to porównać do idiotycznej aberracji chromatycznej w grach czy motion bluru, ale tam chociaż można to wyłączyć i zawsze jest to pierwsze co robię w ustawieniach. Tutaj w przypadku telewizji i materiałów wybranych niestety nie idzie tego obejść.

Moze zrob jakiegos screena, bo ogladam duzo seriali z Netflixa i nic takiego u siebie nie widzialem. Akuraty tych dwoch wymienionych nie widzialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z liniami wertykalnymi typu banding? Czy po czasie ustępują,co jest przyczyną ich występowania? Czy częste manualne uruchanianie czyszczenia matrycy przyczyni się do usunięcia owych lini ?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie seriale Marvela mają ziarno, jak i sporo filmów 4k na płytach. Osobiście również jestem przeciwnikiem takiego zabiegu, ale takie były intencje reżysera i nic na to nie poradzimy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi byłem wydając tyle szmalu na. OLEDA, Gdybym miał wybierać drugi raz, kupiłbym świetnego xf 9005 o wiele tańszego, w poważaniu miałbym czerń, ale co zrobić...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głupi byłem wydając tyle szmalu na. OLEDA, Gdybym miał wybierać drugi raz, kupiłbym świetnego xf 9005 o wiele tańszego, w poważaniu miałbym czerń, ale co zrobić...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Rozwiń proszę swoją myśl.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz oglądać w nieskończoność content na YouTube typu :
4k HDR Test, Black OLED Test to jest wow, i warto. Jeśli kupujesz każdy film na BlueRay i gardzisz innym źródłem oglądania filmów, to OLED jest dla ciebie.
W innym wypadku wywalenie kasy w błoto. Lepiej kupić wysokiej klasy LCD i przynajmniej nie ma sraczki, że coś się wypali. Ten telewizor ma tylko małe chwilę efektu wow, które nie są adekwatne do ceny.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, TrueGrand napisał:

Jeśli lubisz oglądać w nieskończoność content na YouTube typu :
4k HDR Test, Black OLED Test to jest wow, i warto. Jeśli kupujesz każdy film na BlueRay i gardzisz innym źródłem oglądania filmów, to OLED jest dla ciebie.
W innym wypadku wywalenie kasy w błoto. Lepiej kupić wysokiej klasy LCD i przynajmniej nie ma sraczki, że coś się wypali. Ten telewizor ma tylko małe chwilę efektu wow, które nie są adekwatne do ceny.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Kompletna bzdura, ale mamy demokrację ;)

Z pozycji dość doświadczonego użytkownika (3 lata) OLEDów, po raz kolejny napiszę, że użytkowanie tej technologii przy codziennej telewizji jest wielką przyjemnością.

Sraczkę miewam na szczęście, nomen omen, rzadko i to z zupełnie innych powodów.

OLEDy mają wiele chwil efektu WOW, które po latach cały czas cieszą. W odróżnieniu od wad LED, które niezmiennie mnie irytują.

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodze z ks7000 i efekt wow jest we wszystkim. Ks7000 mial certyfikat hdr1000, ale kolory byly wyprane w hdr. Przy c9 podlaczam pc i gram w hdr i jest kosmos. Postawilem oba tv obok siebie i juz nie chce patrzec na lcd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WinterX napisał:

Ja przechodze z ks7000 i efekt wow jest we wszystkim. Ks7000 mial certyfikat hdr1000, ale kolory byly wyprane w hdr. Przy c9 podlaczam pc i gram w hdr i jest kosmos. Postawilem oba tv obok siebie i juz nie chce patrzec na lcd.

Dobrze, że nie porównujesz do Lg c9 telewizora z przed 10 lat. HDR jest stosunkowo " młody,a" i modele na  ten rok będą jeszcze lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze hdr to nie tylko jasnosc. To przede wszystkim kontrast i kolorki. A jako, ze oledy maja kontrast nieskonczony to hdr robi wieksze wrazenie niz w FALDach.

 

Ks7000 mial wg specyfikacji prawie 1200 nitow, owszem mocno swiecil, nawet w SDR. Niby kropki kwantowe i reszta, a w grach odczulem ogromna roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest, że ta różnica jest w materiałach demonstracyjnych. Dla zastosowań domowych (nie demo) materiał który wykorzystuje moc OLED można liczyć na palcach ręki . Lepiej kupić dobry LCD, resztę przepić a materiał HDR obejrzeć u głupiego kumpla który przepłacił za oled, np u mnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, TrueGrand napisał:

Problemem jest, że ta różnica jest w materiałach demonstracyjnych. Dla zastosowań domowych (nie demo) materiał który wykorzystuje moc OLED można liczyć na palcach ręki . Lepiej kupić dobry LCD, resztę przepić a materiał HDR obejrzeć u głupiego kumpla który przepłacił za oled, np u mnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

I tu jest chyba pies pogrzebany... Nie pij tyle! 

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu jest chyba pies pogrzebany... Nie pij tyle! 

Super się z tobą dyskutuje, jesteś niesamowicie merytoryczny.
Winszuję.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, TrueGrand napisał:


Super się z tobą dyskutuje, jesteś niesamowicie merytoryczny.
Winszuję.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Może chamstwo jest dla jego cnotą?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TrueGrand napisał:

Problemem jest, że ta różnica jest w materiałach demonstracyjnych. Dla zastosowań domowych (nie demo) materiał który wykorzystuje moc OLED można liczyć na palcach ręki . Lepiej kupić dobry LCD, resztę przepić a materiał HDR obejrzeć u głupiego kumpla który przepłacił za oled, np u mnie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Jesli masz problem z alkoholem to wylacznie ty.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, WinterX napisał:

Jesli masz problem z alkoholem to wylacznie ty.

Człowiek pisze, o tym co widzi i obserwuje, a Ty i jakiś bęcwał Barnaba zamiast merytorycznie podejść do sprawy tak jak TrueGrand to podlizujesz się komuś (Barnabie) klakierze. Najgorszy typ, lizus, każdy gardzi taką postawą.

Edytowane przez wtykacz
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...