Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

TV zawsze będzie pracował w 4K bo taką ma rozdzielczość matrycy...

 

Chyba że pytasz się gdzie sprawdzić w jakiej rozdzielczości jest dostarczany materiał źródłowy?

 

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kakarotosongo napisał:

Nieprecyzyjnie się wyraziłęm, chodzi mi o parametry wyświetlanego materiału. W YT mogę mieć tę informację, w materiałach z USB nie mogę znaleźć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kakarotosongo napisał:

 

 

7 minut temu, kakarotosongo napisał:

Na filmie z usb wciśnij "..." (dodatkowe opcje) i tam będzie rozdzielczość filmu

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Hmm...

po wciśnięciu ... widzę okienko wyboru:

- Aplikacja

- Podręcznik obsługi

- Multi-view

Edytowane przez janwojx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyświetla ci się w lewym dolnym rogu w jakiej rozdzielczości jest film? Dziwne

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ale film masz już załączony?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kakarotosongo napisał:

Nie wyświetla ci się w lewym dolnym rogu w jakiej rozdzielczości jest film? Dziwne

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Znalazłem :) Nie ... na pilocie, a na ekranie.

Ale dalej nie widzę fps.

Edytowane przez janwojx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na to samo wychodzi , X to 10 po rzymsku  w 2021 pewnie nie C11 tylko CXI 
Też o tym pomyślałem.
Jako ciekawostkę napiszę, że w UK, jak napisałem w dokumencie datę i użyłem rzymskich znaków, dla odznaczenia miesiąca, to mój szef, nie wiedział co to jest .
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2020 o 19:52, Zykfyr napisał:

Na to samo wychodzi , X to 10 po rzymsku ;) w 2021 pewnie nie C11 tylko CXI 

Niby tak ale jak mamy sie trzymać nomenklatury rzymskiej to C (100) też oznacza cyfrę arabską 100 😁 a nie mówimy o modelu 110 tylko o modelu CX wiec dobrze napisałem ze nie bedzie modelu C10 tylko CX i to nie jest to samo...........................

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka karta sieciowa w tym modelu sieci też tylko 100Mb czy już 1Gb włożyli?

Edytowane przez mxmxm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mxmxm napisał:

A jaka karta sieciowa w tym modelu sieci też tylko 100Mb czy już 1Gb włożyli?

Niestety, ale w środku siedzi karta 100Mb.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafał Bejszczuk napisał:

W telewizorze 100mbit wystarczy.

Czasem może być za mało przy niektórych UHD. Dość niszowe, ale jednak...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odbieram dzisiaj LG 55 C9 od kuriera i stąd krótkie pytanie.

Czy można gdzieś odczytać w prosty sposób ile godzin pracował już telewizor (jakaś zakładka ?) - chcę się uchronić przed ewentualnym egzemplarzem powystawowym.

Czytałem na ten temat i nic konkretnego nie wyczytałem.

Jak ktoś wie to proszę o krótką merytoryczną odpowiedź :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Barnaba napisał:

Czasem może być za mało przy niektórych UHD. Dość niszowe, ale jednak...

Z tym że tego UHD w postaci oryginalnej na TV wprost nie wyświetli więc problem raczej wydumany.
Dla UHD maksymalny dopuszczalny strumień z płyty to 120Mbit, ale mówimy o całości która idzie z płyty i są to tak jak napisałeś niszowe przypadki, z tego co obsewuje u siebie to 70-80mbit to taki standard.

7 godzin temu, leszekgd napisał:

@Rafał Bejszczuk jakby 100mbit wystarczyło to nie kupowałbym do B7, Nvidii Shield. 100mbit jest na papierze, a w realu przesył jest niższy.

Tak.z ciekawości możesz napisać cóż takiego masz zamiar przesyłac na TV że 10mbit to dla Ciebie za mało?

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałem z szuflady jakiś chiński "wynalazek" - rozgałęziacz (hub) 3*usb + rj45, podłączyłem do B7 i ...działa :)

Tv informuje, że podłączono nierozpoznane urządzenie, ale sieć hula i test netflixa (fast.com) pokazał 180 Mbs (na łączu 1Gbs)

Więc jeśli ktoś potrzebuje przełamania bariery 100 Mbs na telewizorach LG, to za kilka $  jest proste rozwiązanie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31 w tej chwili już nie pamiętam, bo od 2 lat mam Shield TV. Miałem filmy z bitrate'em 80mbit, które teoretycznie powinny "chodzić"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, leszekgd napisał:

@Jasiek_31 w tej chwili już nie pamiętam, bo od 2 lat mam Shield TV. Miałem filmy z bitrate'em 80mbit, które teoretycznie powinny "chodzić"...

OK, rozumiem.
Pytanie z czego to ciągnąłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że były to "zgrabowane" przez HDMI filmy, kiedy jeszcze nie było narzędzi do robienia kopii z płyt UHD. Takie kopie miały zdecydowanie większy rozmiar i bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2020 o 16:18, TomeksWro napisał:

Witam

Planuje zakupić LG c9 65. Dzisiaj byłem w sklepie zobaczyć go na własne oczy i przy okazji chwilę porozmawiałem z doradcą. Osoba ta powiedziała mi że ten model będzie dostępny jeszcze przez miesiąc i muszę się spieszyć bo w marcu zamiast c9 będzie c10 i aktualny model nie będzie już dostępny, czy to prawda...?

Druga sprawa to kwestia wypalania pikseli w matrycy. Doradca powiedział mi że jak mam zamiar grać w gry gdzie przykładowo pasek życia świeci się cały czas to bez sensu jest kupowanie modelu c9. Wiem że kiedyś był to duży problem ale czy tak jest również w tym modelu?

Ogólnie gość zrobił na mnie słabe wrażenie, proszę zweryfikujcie te dwie kwestie

Najlepiej kup C9 w kwietniu lub maju 2020. Telewizor będzie wtedy jeszcze szeroko dostępny i będzie intensywnie wyprzedawany (czyszczenie magazynów przed lipcowymi premierami nowej linii od LG). Spoojniet kupisz C9 w 65" za 6000 w maju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No LG 55 C9  przyjechał kurierem w całości. Z przodu folia i z tyłu folia, a wyprodukowany w listopadzie.

Powieszony na ścianie  i chodzi a odbiera sygnał cyfrowy z nadajnika naziemnego.

Takie pierwsze spostrzeżenia to w porównaniu do mojej plazmy Panasonica St50  obraz jest jakby bardziej wyrazisty, albo powiem to inaczej w plazmie jest bardziej plastyczny.

 

Tak więc TY chodzi a po 1,5 roku sprawdzimy czy coś się gdzieś nie wypaliło aby ewentualnie skorzystać jeszcze z gwarancji  i tyle :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, leszekgd napisał:

@Jasiek_31 w tej chwili już nie pamiętam, bo od 2 lat mam Shield TV. Miałem filmy z bitrate'em 80mbit, które teoretycznie powinny "chodzić"...

Bardziej pytałem co było źródłem (w sensie z jakiego urządzenia ciągnołeś to na TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źródłem był komputer. TV i PC połączone przewodowo z ruterem. NVIDIA Shield w takiej konfiguracji "łyka" na razie wszystko (no ale wiadomo, że ta maszynka jest stworzona do neta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...