Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już u was dostępna aplikacja apple tv ??? Miałabyć dostępna podobno w formie aktualizacji oprogramowania ? A na moim C9 aktualizacji nie ma jest tylko aplikacja w sklepie LG Content Store.  I nawet nie mogę jej zainstalować wyskakuje "Aplikacja nie została zainstalowana. Spróbuj ponownie."

Wersja oprogramowania 04.71.05 

Wyskakuje nie znaleziono aktualizacji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, filolog napisał:

Jak żyć teraz? Co kupić? 🤨😪

Może warto dodać 20% ceny i wybrać inną firme?

Ja dołożyłem 30% ceny LG i oledem cieszę się ponad 2 lata przy XBOX-ie,Netflixie.

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, filolog napisał:

Telewizor oddałem. Jak żyć teraz? Co kupić? 🤨😪

Losuj drugiego C9 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gangi007 napisał:

Może warto dodać 20% ceny i wybrać inną firme?

Ja dołożyłem 30% ceny LG i oledem cieszę się ponad 2 lata przy XBOX-ie,Netflixie.

No i co kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 65''A1

Dwa lata temu jakość wykonania Sony A1 była dużo większa niż LG C,B

Edytowane przez gangi007
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maniak84 napisał:

Jest już u was dostępna aplikacja apple tv ??? Miałabyć dostępna podobno w formie aktualizacji oprogramowania ? A na moim C9 aktualizacji nie ma jest tylko aplikacja w sklepie LG Content Store.  I nawet nie mogę jej zainstalować wyskakuje "Aplikacja nie została zainstalowana. Spróbuj ponownie."

Wersja oprogramowania 04.71.05 

Wyskakuje nie znaleziono aktualizacji.

 

 

Widocznie chwilowo mieli jakieś problemy bo w końcu udało mi się zainstalować aplikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli już nie ma dostępności w głównych sklepach na C9 65" - jak sądzicie to przejściowe czy juz nie pojawią się raczej serie z 2019 a dopiero zaistnieją linie na 2020?

Pozdrawiam,

Krzysiek

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwię się, że w TV od SONY czy Panasonic jakość paneli OLED jest lepsza, ponieważ te firmy nie pozwolą sobie aby LG sprzedawała im panele wybrakowane. A tak się właśnie dzieje jw przypadku sprzedaży TV od LG. To co odrzuca SONY i Panasonic idzie w TV LG na rynek sprzedaży detalicznej. Stąd te częste przypadki wadliwych paneli i biadolenia na forach. Oczywiście dlatego cena TV LG jest niższa. Za brak jakości/powtarzalności płacicie mniej, ale ryzyko jest większe, że dostaniecie panel z wadami.

Edytowane przez wtykacz
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 4
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wtykacz napisał:

Wcale nie dziwię się, że w TV od SONY czy Panasonic jakość paneli OLED jest lepsza, ponieważ te firmy nie pozwolą sobie aby LG sprzedawała im panele wybrakowane. A tak się właśnie dzieje jw przypadku sprzedaży TV od LG. To co odrzuca SONY i Panasonic idzie w TV LG na rynek sprzedaży detalicznej. Stąd te częste przypadki wadliwych paneli i biadolenia na forach. Oczywiście dlatego cena TV LG jest niższa. Za brak jakości/powtarzalności płacicie mniej, ale ryzyko jest większe, że dostaniecie panel z wadami.

Dawno się tak nie uśmiałem. Oczywiście wiesz to wszystko bo zajmujesz manadżerskie stanowisko w Panasonic lub Sony? Dowodów na to że w Sony lub Panasonic są montowane lepsze panele nikt nie przedstawił nigdy. Widziałem zdjęcia OLEDów Sony które miały olbrzymie problemy z zafarbem, widziałem wiele zdjęć OLEDów LG z niemal idealnymi matrycami bez żadnych problemów. Także Twoja teoria w rzeczywistości się kupy nie trzyma. Dodajmy  do tego fakt, że w dzisiejszym świecie kontrola jakości jest słaba, bo liczy się czas i pieniądz. Nie ma szans żeby każdy panel był szczegółowo testowany w fabryce, bo to kosztuje pieniądze. W globalnej skali ogromne pieniądze. Dlatego kontrola jakości jest na tyle minimalna, żebyś nie dostał ekranu który w ogóle nie działa. A jak on wyświetla obraz to już sprawa drugorzędna. Z doświadczenia wiemy, że banding na OLEDach często znika i się wyrównuje po kilku krótkich cyklach kompensacji, co wymaga pracy panelu przez około kilkanaście godzin. Myślisz że w fabryce ekran będzie działał kilkanaście godzin tylko po to, żeby trafić do telewizora Sony bez żadnych wad? Buahaha.  

Kupując Sony czy Panasonic kupujesz ich know how z zakresu obróbki obrazu, całej ścieżki która zaczyna się na wejściu HDMI a kończy na drutach podłączonych do ekranu. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie dla finalnej jakości wyświetlanego obrazu, ale i tu LG od paru lat odrabia lekcje i dogoniło starych wyjadaczy w niemal każdym aspekcie.

  • Plusik 9
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, myślę że nie ma znaczenia czy to Sony, LG, czy inna firma wszyscy dostają panele jak leci.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to mnie nie obchodzi co myśli @efel czy inny pseudo manager z koziej [beeep]y trąba z LG. Zakupiłem pewnego czasu GZ2000 i jest mi z nim dobrze. Reszta jest milczeniem.

Edytowane przez wtykacz
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może jakieś doświadczenie w połączeniu AirPlay pomiędzy Iphonem a TV OLED LG65C9? Dokładnie chodzi mi o przesyłanie obrazu z Ipone'a lub komputera MacBook Pro do TV OLED LG! Zarówno z YouTube czy TVP SPORT oraz innych źródeł strasznie zacina się obraz. Na komputerze obraz jest normalny a na telewizorze strasznie klamkuje. Nic praktycznie nie można oglądać. Wszystko jest podłączone przez WiFi. Połączenie sprawdzone i szybkość połączenia prawie 500 Mb/s. Czy są sposoby na poprawę jakości obrazu poprzez ściągnięcie jakichś dodatkowych programów na system IOS. Od czego to może zależeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga grupo zaczynam panikować. 65- cio calowy pacjent kosztuje 8500 i nie zapowiada się na obniżkę. Warto jeszcze poczekać czy lepiej kupić telewizor teraz?. W 2 sklepach we Wrocławiu został już wyprzedany

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2020 o 13:51, efel napisał:

Dodajmy  do tego fakt, że w dzisiejszym świecie kontrola jakości jest słaba, bo liczy się czas i pieniądz. Nie ma szans żeby każdy panel był szczegółowo testowany w fabryce, bo to kosztuje pieniądze. W globalnej skali ogromne pieniądze. Dlatego kontrola jakości jest na tyle minimalna, żebyś nie dostał ekranu który w ogóle nie działa. A jak on wyświetla obraz to już sprawa drugorzędna.

Więcej - prawdopodobnie bandingu i nawet lekkich wypaleń większość użytkowników nie zauważy. Więc zamiast robić długie i szczegółowe testy i odrzucać panele, które można sprzedać, lepiej być miłym dla tego jednego procenta wariatów, którzy narzekają i mogą robić czarny PR - bo to ostatecznie kosztuje mniej (wizyta serwisu to pewnie koszt rzędu kilkudziesięciu zł, a TV czy panel po wymianie zawsze można komuś wcisnąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dnia wczorajszego zakupiłem z sieci MM LG C9 55,chciał bym prosić o pomoc,co na początku można sprawdzić by stwierdzić czy panel jest w porządku jeżeli chodzi o banding itp.Pozdrawiam.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sebciof11 napisał:

Witam dnia wczorajszego zakupiłem z sieci MM LG C9 55,chciał bym prosić o pomoc,co na początku można sprawdzić by stwierdzić czy panel jest w porządku jeżeli chodzi o banding itp.Pozdrawiam.

Po prostu oglądaj filmy, ciesz się z zakupu i nie wymyślaj problemów na siłę. Po jakimś czasie zobaczysz czy w ogóle warto sprawdzać dokładniej czy nie.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nygus napisał:

Po prostu oglądaj filmy, ciesz się z zakupu i nie wymyślaj problemów na siłę. Po jakimś czasie zobaczysz czy w ogóle warto sprawdzać dokładniej czy nie.

Właśnie wczoraj kurier przywiózł mi mój egzemplarz,jedyne co mi się ciśnie na usta to magia,nie wierzyłem że czerń w telewizorze może być tak idealna,poprzednio miałem Sony XE93 65 calowy i to co LG C9 pokazuje w kwestii czerni jest nie do opisania,telewizor z systemem lokalnego wygaszania nie ma po prostu szans stanąć w szeranki z oledem,cieszę się również że nie mam żadnych widocznych lini  przy normalnym oglądaniu telewizora,naprawdę nie wierzyłem że telewizor może mnie jeszcze zaskoczyć w kwestii jakości obrazu,no nic pozostało już tylko czekać na PlayStation 5... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebciof11 napisał:

Właśnie wczoraj kurier przywiózł mi mój egzemplarz,jedyne co mi się ciśnie na usta to magia,nie wierzyłem że czerń w telewizorze może być tak idealna,poprzednio miałem Sony XE93 65 calowy i to co LG C9 pokazuje w kwestii czerni jest nie do opisania,telewizor z systemem lokalnego wygaszania nie ma po prostu szans stanąć w szeranki z oledem,cieszę się również że nie mam żadnych widocznych lini  przy normalnym oglądaniu telewizora,naprawdę nie wierzyłem że telewizor może mnie jeszcze zaskoczyć w kwestii jakości obrazu,no nic pozostało już tylko czekać na PlayStation 5... :D

Sony xe93  ma krawędziowe podświetlanie 

https://hdtvpolska.com/sony-xe93-test-kd-55xe9305-najwyzszy-model-led-lcd-4k-hdr-od-sony-z-dolby-vision/8/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz Szumny napisał:

Dokładnie,po prostu nie oczekiwałem aż takiej poprawy czerni,to moja pierwsza styczność z technologią oled,i naprawdę widać różnicę w jakości obrazu.

Edytowane przez sebciof11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Które ma przekroczyć sporo ponad 2 klocki ... słabo ze strony Sony 

W jakim sensie słabo? Okolice 3k pln to koszt dobrej karty graficznej do PC, a tutaj dostajesz całą konsolę. 

Dla mnie czym drożej tym lepiej, bo da to nadzieję, że wpakują odpowiednio mocne bebechy żeby to kilka lat utrzymało jako taki poziom graficzny, a nie tak jak w przupadku PS4, że wsadzili procesor rodem z biedronkowego tabletu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, michal102 napisał:

W jakim sensie słabo? Okolice 3k pln to koszt dobrej karty graficznej do PC, a tutaj dostajesz całą konsolę. 

Dla mnie czym drożej tym lepiej, bo da to nadzieję, że wpakują odpowiednio mocne bebechy żeby to kilka lat utrzymało jako taki poziom graficzny, a nie tak jak w przupadku PS4, że wsadzili procesor rodem z biedronkowego tabletu. 

W tym sensie , że jednak przyzwyczaiłem się , że ta konsolka w granicach 2 K maks będzie kosztować . Tylko wiesz na PC , pracujesz robisz 100 innych rzeczy a tutaj tylko grasz i nic więcej także nie porównywałbym tych rzeczy do siebie . Mam ps4 slim wiesz co ja tam z grafiki jestem mega zadowolony zobacz takiego Bloodborne , czy Red dead redemption 2 raczej nie są to gry ze słabą grafiką . Wiadomo każdy ma inne zdanie ale ponad 2 K  to dużo jak na konsole która pełni funkcje typowo rozrywkowe tylko .

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Które ma przekroczyć sporo ponad 2 klocki ... słabo ze strony Sony 

Za 2k jakiego kupisz ''AJFONA''?Rodzina lekką ręką w Macdonalds potrafi wydać na żarcie ponad 150zł na obiadek?Dużo gimnazjalistów ma telefony za 3-4k.

Niech PS5 i nowy XBOX kosztuje ponad 3k,ważne aby dostarczyć widocznej różnicy jakościowej od obecnej generacji.

Pod 1080p mamy świetnego SWITCHA za 1350zł.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...