Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym sklepie jest promocja na zakup w pakiecie z tv i dodają LG SJ4. Dobry ten konkretny soundbar czy jednak coś innego lepiej?

 

Soundbar sugerowałbym kupić na osluch, a nie opinie z netu. Posłuchaj czy Ci się dźwięk podoba i wybierz pod swoje preferencje. Poproś żeby puścili np ulubiona muzykę lub ulubiony film i posłuchaj. Przesłuchaj obowiązkowo ze 2-3 modele to będziesz miał porównanie. Nie koniecznie w tej cenie. Posłuchać możesz czegoś nawet dużo droższego/tańszego (kupować nie musisz) ale będziesz miał porównanie czy warto dopłacać.

 

Nie kieruj się opinia innych bo każdy zachowali to co ma, a nie to co jest najlepsze. Poza tym najlepsze dla kogo?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, konrado75 napisał:

A czemu nie podlaczysz beposrednio do Denona, po co pod Tv?

Żeby mi ampli nie śmiecił w sygnale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jasiek_31 napisał:

Żeby mi ampli nie śmiecił w sygnale.

Ja nie widze zadnego problemu w obrazie jak i dzwieku, wiec tak zostawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Soundbar sugerowałbym kupić na osluch, a nie opinie z netu. Posłuchaj czy Ci się dźwięk podoba i wybierz pod swoje preferencje. Poproś żeby puścili np ulubiona muzykę lub ulubiony film i posłuchaj. Przesłuchaj obowiązkowo ze 2-3 modele to będziesz miał porównanie. Nie koniecznie w tej cenie. Posłuchać możesz czegoś nawet dużo droższego/tańszego (kupować nie musisz) ale będziesz miał porównanie czy warto dopłacać.
 
Nie kieruj się opinia innych bo każdy zachowali to co ma, a nie to co jest najlepsze. Poza tym najlepsze dla kogo?
 
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak posłucha na tym muzyki to nie kupi soundbara :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz? Nie każdy oczekuje nie wiadomo czego. Może wystarczy w miarę czyste granie i mocny bas i będzie zadowolony?

Jak nie ma dużego porównania to łatwiej pójść na kompromis. Tak czy siak na pewno warto porównać kilka modeli, niż kupić w ciemno jakikolwiek polecany np na forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wiesz? Nie każdy oczekuje nie wiadomo czego. Może wystarczy w miarę czyste granie i mocny bas i będzie zadowolony?

 

Jak nie ma dużego porównania to łatwiej pójść na kompromis. Tak czy siak na pewno warto porównać kilka modeli, niż kupić w ciemno jakikolwiek polecany np na forum.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale to prawda. Żaden soundbar nie dorówna stereo. Ja odesłałem kilka soundbarów. Taki JBL 5.1 to skandal dźwiękowy. Nie nadaje się do muzyki ani do oglądania sportu. Jedynie do czego się nada od biedy to do filmów, pod warunkiem, że ktoś lubi mocne (bo napewno nie soczyste) wybuchy bomb, ten sub nadaje się tylko do tego.

Np taka Yamaha yas 207, uważana jest za rewelację jakość vs cena. Jak to podłączyłem, to żona zaczęła się śmiać. Bo po recenzjach na YT człowiek wyobrażał sobie cholera wie co, ale prawda jest taka, że zwykle 15 letnie głośniki Ligitecha za cenę 400 PLN z subem (cena taka była 15 lat temu, więc teraz pewnie z 50 PLN albo za darmo u kogoś w piwnicy ) temu grają lepiej.

Takie głośniki Ligitecha poradzą sobie słabo z muzyką czy transmisja sportową w TV, ale ciągle lepiej jak soundbar, mecz na sounbarze można obejrzec, ale komentator idzie przez belkę która brzmi bez basu jak głośniki z Lidla za 15 PLN.

Nie pisze o Barach za 1000 euro, bo w tej cenie można kupić świetne stereo, które chce się słuchać .

 

 

 

  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TrueGrand napisał:

Ale to prawda. Żaden soundbar nie dorówna stereo. Ja odesłałem kilka soundbarów. Taki JBL 5.1 to skandal dźwiękowy. Nie nadaje się do muzyki ani do oglądania sportu. Jedynie do czego się nada od biedy to do filmów, pod warunkiem, że ktoś lubi mocne (bo napewno nie soczyste) wybuchy bomb, ten sub nadaje się tylko do tego.

Np taka Yamaha yas 207, uważana jest za rewelację jakość vs cena. Jak to podłączyłem, to żona zaczęła się śmiać. Bo po recenzjach na YT człowiek wyobrażał sobie cholera wie co, ale prawda jest taka, że zwykle 15 letnie głośniki Ligitecha za cenę 400 PLN z subem (cena taka była 15 lat temu, więc teraz pewnie z 50 PLN albo za darmo u kogoś w piwnicy ) temu grają lepiej.

Takie głośniki Ligitecha poradzą sobie słabo z muzyką czy transmisja sportową w TV, ale ciągle lepiej jak soundbar, mecz na sounbarze można obejrzec, ale komentator idzie przez belkę która brzmi bez basu jak głośniki z Lidla za 15 PLN.

Nie pisze o Barach za 1000 euro, bo w tej cenie można kupić świetne stereo, które chce się słuchać .

 

 

 

Dość radykalne poglądy, też kiedyś takie miałem :)

Dopóki nie posłuchałem belki Samsunga HW-N950 (za 2600 zł z subem i tyłami) i ... jej nie kupiłem.

Dopóki nie posłuchałem Apple Homepod i ... nie wymieniłem systemu mutiroom na te kapitalne głośniki do muzyki.

Także  ten, tego, świat się zmienia :)

 

20200111_111534.gif

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dość radykalne poglądy, też kiedyś takie miałem 
Dopóki nie posłuchałem belki Samsunga HW-N950 (za 2600 zł z subem i tyłami) i ... jej nie kupiłem.
Dopóki nie posłuchałem Apple Homepod i ... nie wymieniłem systemu mutiroom na te kapitalne głośniki do muzyki.
Także  ten, tego, świat się zmienia
 
20200111_111534.gif.74dcdc677d29f1a98f448762420d751c.gif
Wieszl, ludzie ciągle zachwycają się gamingiwymi słuchawkami surround . Też piszą :
- świat i technologia się zmienia

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, niech autor pytania kupi co jemu się podoba, a nie nam. Najważniejsze żeby posłuchał przed zakupem a nie kierował się opiniami czy SJ4 (czy jak to tam było) jest OK czy nie.

To ze większość soundbarow gra jak gra to je znaczy ze żaden nikomu się nie spodoba, bo by ich nie produkowali. Nie kady ma na zbyciu 5-20tys na zestaw stereo.

Słyszałem kiedyś w markecie jak ludzie obsłuchiwali różne modele z wooferem. Tylko jeden mi się spodobał pod względem basu. Wydawał się naprawdę niezły, miał moc, lekkość i różnorodność tego basu, bynajmniej jak na pierwsze wrażenie.

Każdemu może podobać się co innego i nie każdy musi jeździć Mercedesem. Autor pytania szuka czegoś do 1,5 tys, wiec rozmowa o zestawie audio nie ma sensu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać co to jest prawdziwy surround. Podobnie z soundbarem. Polecam posłuchać dobre stereo a później soundbar.

 

Ale, wasza kasa, do takiego TV warto kupić dobre granie :)

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ wymyślasz 🙄 Wyjątkowo zgadzam się z tym co napisał @Barnaba

Człowiek potrzebuje czegoś w miarę niedrogiego do telewizora,  do oglądania filmów i posłuchania czasem muzyki a Ty wyskakujesz z tekstami jak jakiś "audiofil" radykał. Nie każdy zadowoli się stereo i będzie podniecać jego "jakością" bo i takie systemy się trafią które wcale tak świetnie nie grają. Sam słucham muzyki z belki Samsunga MS750 i źle wcale nie gra, a jak chcę się powczuwać w detale to mam do tego dobry DAP i różne porządne słuchawki do wyboru. 

Racja że wiele jest soundbarów które przy muzyce nie spisują się szczególnie ale nawet te są najczęściej lepsze i tak jak głośniki montowane w tv.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ wymyślasz  Wyjątkowo zgadzam się z tym co napisał [mention=4042]Barnaba[/mention]
Człowiek potrzebuje czegoś w miarę niedrogiego do telewizora,  do oglądania filmów i posłuchania czasem muzyki a Ty wyskakujesz z tekstami jak jakiś "audiofil" radykał. Nie każdy zadowoli się stereo i będzie podniecać jego "jakością" bo i takie systemy się trafią które wcale tak świetnie nie grają. Sam słucham muzyki z belki Samsunga MS750 i źle wcale bie gra, a jak chcę się powczuwać w detale to mam do tego dobry DAP i różne porządne słuchawki do wyboru. 
Racja że wiele jest soundbarów które przy muzyce nie spisują się szczególnie ale nawet te są najczęściej lepsze i tak jak głośniki montowane w tv.
Ale zrozum, że lepiej jak belka zagrają byle logitechy na Jacka z mediamarkt. Jelsi już mówisz o czymkolwiek w miarę niedrogim. Byle logitech gra lepiej jak Yas 207 od Yamahy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy są tu osoby które tak jak ja kupiły C9 w promocji na MM z bonami carefura, ja kupiłem tv w połowie grudnia i jeszcze ich nie dostałem... czy wy juz macie? Powinienem się martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TrueGrand Wiem że ten soundbar jest przereklamowany bo troszkę go sprawdzałem jak szukałem dla siebie i dlatego wolałem kupić inny. Po prostu cena czyni cuda i widać nie ma wielu lepszych w tym przedziale (prędzej bym spojrzał jednak na LG). Z tymi głośnikami logitech to też przesadzasz trochę bo znajdą się również belki grające nie gorzej. Będą droższe bo mają też więcej funkcji. Soundbar to wygoda i kompromis bo nie każdy chce/może stawiać cały system audio. Ja mogłem ale nie chciałem bo za dużo gratów. I jakoś żyję a słuchanie muzyki cieszy, źle nie jest wcale. 

Edytowane przez LV426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, TrueGrand napisał:

Polecam posłuchać co to jest prawdziwy surround.

Masz w sumie rację - te moje słuchawki to nie jest "prawdziwy surround", to pięciokanałowe Dolby Headphone z obsługą DD/DTS;)

Philips przestał produkować te lata temu, mimo że uważano je za najlepiej brzmiące bezprzewodowe urządzenie Dolby.

Muszę je chyba wreszcie sprzedać, bo aż żal, jak się kurzą ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło jemu pewnie o to, że ma być oddzielony głośnik dla każdego kanału I profesjonalnie rozstawione i skalibrowane w idealnie przystosowanym pokoju jak np. w każdym mieszkaniu w bloku. Jak w kinie! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petroslaw napisał:

Witam, czy są tu osoby które tak jak ja kupiły C9 w promocji na MM z bonami carefura, ja kupiłem tv w połowie grudnia i jeszcze ich nie dostałem... czy wy juz macie? Powinienem się martwić?

Moje dotarły w Sylwestra , a tv też kupiony w połowie grudnia, dzwoń na infolinię media markt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petroslaw napisał:

Witam, czy są tu osoby które tak jak ja kupiły C9 w promocji na MM z bonami carefura, ja kupiłem tv w połowie grudnia i jeszcze ich nie dostałem... czy wy juz macie? Powinienem się martwić?

Kupilem 13 grudnia i bony mialem za 3 dni. Ale w tamtym roku byl problem z ta sama promocja i w koncu dostalem bony MM zamiast carrefour.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O C9 i wszystko co z nim związane. Jakbyśmy pisali o tłumikach do Mazdy 6 to faktycznie byłoby to niestosowne .

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to jest watek o Soundbarach czy o C9 ?

O bonach do MM i Carrefour :)
A tak na poważnie, to czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie. O co chodzi z tym niepłynnym obrazem? Czy tu jest gorzej niż na innych TV bez uplynniaczy lub w kinie, czy teraz wszyscy oczekują uplynniaczy? Pytam bo jeszcze nie mam tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TrueGrand napisał:

O C9 i wszystko co z nim związane. Jakbyśmy pisali o tłumikach do Mazdy 6 to faktycznie byłoby to niestosowne .

Mozna pisac o wyborze koloru scian, tez bedzie z tym zwiazane 😁

 

 

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Więc, jeśli ktoś napisze, że ma białe ściany i dużo słońca w pokoju, to pewnie ktoś coś takiej osobie doradzi, może inny TV, może kontrast i ustawienia oled na 100?Coś w tym zdrożnego? Szukasz problemu gdzie go nie ma kolego. Teraz robisz prawdziwy off top, bo kolegi pytanie ginie pośród twoich wywodów

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2020 o 13:47, Petroslaw napisał:

Witam, czy są tu osoby które tak jak ja kupiły C9 w promocji na MM z bonami carefura, ja kupiłem tv w połowie grudnia i jeszcze ich nie dostałem... czy wy juz macie? Powinienem się martwić?

Ja kupiłem przed świętami i też jeszcze nie dostałem. Jutro chyba zadzwonię do MM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...