Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, TrueGrand napisał:

Więc, jeśli ktoś napisze, że ma białe ściany i dużo słońca w pokoju, to pewnie ktoś coś takiej osobie doradzi, może inny TV, może kontrast i ustawienia oled na 100?Coś w tym zdrożnego? Szukasz problemu gdzie go nie ma kolego. Teraz robisz prawdziwy off top, bo kolegi pytanie ginie pośród twoich wywodów

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

No tak 2 posty, sam nie komentuj bo bedzie ich mnniej a nie czepiaj sie innych, wchodze tu by poczytac o c9 a nie 2 strony o soundbarach, mala aluzja ale widze komus juz sie nie podoba, nie odpisuj bo po co

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomasz Wolpe napisał:

Ja kupiłem przed świętami i też jeszcze nie dostałem. Jutro chyba zadzwonię do MM.

Dzięki za odpowiedź :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, miał być telewizor do sypialni ale zmieniliśmy zdanie. Kupiliśmy kilka rzeczy i teraz nie chcemy wszystkiego zwracać. Mam zapakowany, nigdy nie otwierany, kupiony 13.01.20 r. w RTVEuroAGD LG 55C9. W razie zainteresowania proszę o kontakt :) Na pewno ustalimy niższą cenę niż w sklepie ale z głową :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bonów z MM za kupno C9 to np. ja zamawialem TV 7 grudnia, po świętach skontaktowalem się z obsługą klienta w sprawie bonów których wciąż nie dostałem, odpowiedź brzmiała że bony należą się tylko gdy podczas kupna wskoczyły do koszyka z zakupami...

Oczywiście nic takiego nie bylo w regulaminie, napisałem reklamacje listem poleconym na podany adres, czas był do 6 stycznia, jutro mam dostac jakąś przesyłkę kurierem z MM, mam nadzieje że to bony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka:

1. Czy da radę ustawić Magic Pilot pod dekoder z Multimedii? Bo niestety żadne z ustawień nie wychwytują mojego modelu.

2. Czy da radę podłączyć dysk zewnętrzny pod telewizor i nagrywać programy z dekodera? Czy może to być pendrive?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa pytanka:
1. Czy da radę ustawić Magic Pilot pod dekoder z Multimedii? Bo niestety żadne z ustawień nie wychwytują mojego modelu.
2. Czy da radę podłączyć dysk zewnętrzny pod telewizor i nagrywać programy z dekodera? Czy może to być pendrive?
Napisz do supportu multimedii, może wiedzą jakie urządzenie wybrać.
Ja kupiłem kolumny duńskie podłączyłem pod optyk. Chciałem je zwrócić, bo sterowanie głośnością z pilota TV nie działało, ale napisałem do supportu czy mają rozwiązanie i ci kazali mi wybrać z listy Denona. Oczywiście działa jak należy. Np dla Sonos wybierasz Phillips.

Na pytanie nr 2 nie znam odpowiedzi.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pietrex napisał:

Mam dwa pytanka:

1. Czy da radę ustawić Magic Pilot pod dekoder z Multimedii? Bo niestety żadne z ustawień nie wychwytują mojego modelu.

2. Czy da radę podłączyć dysk zewnętrzny pod telewizor i nagrywać programy z dekodera? Czy może to być pendrive?

AD 2.
Niestety według mej wiedzy nie da się, jedyne co możesz nagrywac to program z tunera wbudowanego w telewizor.
Co więcej to co nagrywa TV jest nadal zakodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2020 o 20:56, Grafii napisał:


O bonach do MM i Carrefour :)
A tak na poważnie, to czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie. O co chodzi z tym niepłynnym obrazem? Czy tu jest gorzej niż na innych TV bez uplynniaczy lub w kinie, czy teraz wszyscy oczekują uplynniaczy? Pytam bo jeszcze nie mam tego TV.

 

Szarpie, wcześniej mialem plazme i było widać delikatne szarpnięcia przy podaniu materiału 23,9fps w 60hz przez hdmi (pulldown), po przestawieniu na 23,9hz obraz byl raczej plynny (a przynajmniej nie przeszkadzało nic).

Na C9 nie ma znaczenia czy puszcze film z wbudowanej apki, czy przez hdmi, z pulldown lub bez pulldown, i tak szarpie :)

Oczywiście wszystko zależy jak kto jest na to wyczulony, również odleglosc od tv ma znaczenie. Ja na 55" z 2m widze szarpanie, z 8m juz nie (starość nie radość...).

Włączyłem w true motion > dejudder na 2 , deblur na 6  i szarpanie spadło do akceptowalnego poziomu nie wprowadzając przy tym efektu teatru.

Zauważyłem tez, ze stosowanie upłynniacza doustnego znacząco wygładza obraz, ale z tym należy uważać bo za duża ilość może spowodować spadki w ostrości ;) 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie o podświetlenie tylne montowane za ekranem w celu nocnego oglądania. Czy "opłaca się" zamontowanie jakiegoś światełka led czy to raczej profanacja oleda? Pytam, bo jeszcze nie mam tego telewizora, ale już zamówiłem. W swoim lcd Samsung H6410 mam zamontowaną niebieską taśmę led, która świeci na minimum. Ogląda się dobrze. Jak z tym by było w 55C9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka jak może wyglądać matryca. Wymieniona w nowej C9 z powodu bandingu. Tym razem będzie reklamacja że względu na odbarwienia. Trzy szerokie, żółte pasy na całą wysokość matrycy. Właściwie to matryca jest w zebrę, tylko biało-żółtą.

Tak wygląda fabryczny tryb technikolor zmierzony na środku matrycy i w miejscu żółtego pasa.




d6fdff31b20115f64eb4278450c7d118.jpgf573514a32cb9cfde671c9def8802772.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2020 o 16:27, filolog napisał:

Mam do Was pytanie o podświetlenie tylne montowane za ekranem w celu nocnego oglądania. Czy "opłaca się" zamontowanie jakiegoś światełka led czy to raczej profanacja oleda? Pytam, bo jeszcze nie mam tego telewizora, ale już zamówiłem. W swoim lcd Samsung H6410 mam zamontowaną niebieską taśmę led, która świeci na minimum. Ogląda się dobrze. Jak z tym by było w 55C9?

Żadna profanacja, wszystko jest dla ludzi. Sam mam taśmę LED za moim OLEDem. Czasami jak mam ochotę oglądać w ciemności to oglądam w ciemności, żeby docenić niesamowity kontrast i czerń OLEDa. Ale częściej oglądam z delikatnym podświetleniem, bo po prostu tak lubię i mniej się męczą oczy. 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej :) Kup do tego tani zasilacz z regulowanym napięciem 9-12V i będziesz mógł dobrać intensywność świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i testuję 55 C9. Jakie macie ustawienia oled light w HDR i Dolby Vision, bo przecież 100% tak świeci, że oczy bolą.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, filolog napisał:

Jakie macie ustawienia oled light w HDR i Dolby Vision, bo przecież 100% tak świeci, że oczy bolą.

Mamy - ustaw sobie tak, żeby Cię oczy nie bolały 😊

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie pytanko mam, jezeli podlacze dysk zewnetrzny pod tv, to czy da rade udostepnic jakos jego zawartosc w sieci domowej, samba itp

IP telewizora wyswietla mi sie w swieci, jest jakas mozliwosc "wejsc w niego" 🙃

Pozdr🤠

Edytowane przez John Forum Usa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2020 o 16:27, filolog napisał:

Mam do Was pytanie o podświetlenie tylne montowane za ekranem w celu nocnego oglądania. Czy "opłaca się" zamontowanie jakiegoś światełka led czy to raczej profanacja oleda? Pytam, bo jeszcze nie mam tego telewizora, ale już zamówiłem. W swoim lcd Samsung H6410 mam zamontowaną niebieską taśmę led, która świeci na minimum. Ogląda się dobrze. Jak z tym by było w 55C9?

 

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakupić LG c9 65. Dzisiaj byłem w sklepie zobaczyć go na własne oczy i przy okazji chwilę porozmawiałem z doradcą. Osoba ta powiedziała mi że ten model będzie dostępny jeszcze przez miesiąc i muszę się spieszyć bo w marcu zamiast c9 będzie c10 i aktualny model nie będzie już dostępny, czy to prawda...?

Druga sprawa to kwestia wypalania pikseli w matrycy. Doradca powiedział mi że jak mam zamiar grać w gry gdzie przykładowo pasek życia świeci się cały czas to bez sensu jest kupowanie modelu c9. Wiem że kiedyś był to duży problem ale czy tak jest również w tym modelu?

Ogólnie gość zrobił na mnie słabe wrażenie, proszę zweryfikujcie te dwie kwestie

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TomeksWro napisał:

Ogólnie gość zrobił na mnie słabe wrażenie, proszę zweryfikujcie te dwie kwestie

Żal, jak czytam co mówią doradcy w w marketach, kto tam pracuje jacyś ludzie z łapanki, studenci?

NIE BĘDZIE C10 bo na CES2020 LG juz zaprezentowało następce C9 czyli CX

Druga kwestia wypalania, chyba nie zamierzasz grac 10h i więcej bez przerwy....? Jedna ważna zasada nie odłączaj TV od prądu po wyłączeniu...i nie będziesz miał wypaleń.

Edytowane przez CeZaR83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, CeZaR83 napisał:

NIE BĘDZIE C10 bo na CES2020 LG juz zaprezentowało następce C9 czyli CX

Na to samo wychodzi , X to 10 po rzymsku ;) w 2021 pewnie nie C11 tylko CXI 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś mi może podpowiedzieć, jak uzyskać na ekranie informację z jakimi parametrami pracuje aktualnie telewizor (rozdzielczość, fps)?

W Panasonicu miałem na pilocie klawisz Info...

Edytowane przez janwojx
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...