Skocz do zawartości
Gmeru

Testujemy nowy LG OLED C9. Pierwsze wrażenia!

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, gangi007 napisał:

Za 2k jakiego kupisz ''AJFONA''?Rodzina lekką ręką w Macdonalds potrafi wydać na żarcie ponad 150zł na obiadek?Dużo gimnazjalistów ma telefony za 3-4k.

Niech PS5 i nowy XBOX kosztuje ponad 3k,ważne aby dostarczyć widocznej różnicy jakościowej od obecnej generacji.

Pod 1080p mamy świetnego SWITCHA za 1350zł.

 

Sory ale co ma iPhone do ps5 przykład z [beeep]y . Ja wydaje na obiad w granicach 20 zł  . Nie niech ps5 i Xbox kosztuje 2 kafle żeby większość sobie mogła na te konsole pozwolić a niech odbijają sobie na cenach gier co i taj już robią. 1080 mam na ps4 i nie narzekam zapłaciłem za nią 1100 zł 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie pojęcie jak dobra luksusowe. A poza tym poruszanie w temacie o TV, które kosztują po 8k problemu ceny konsoli za 2k wydaje się być dość zabawne.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozowana cena PS5 to $499. Koszty produkcji wg przecieków to $449. W Polsce cena może być różna. Na razie nie ms co gdybać. Drożej będzie na pewno, bo dostaniemy dyski SSD. Co więcej, mogą to być małe dyski, które wystarczą na max 2 gry! I tutaj będzie problem, jeśli ktoś będzie chciał dokupić nowy.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie uciekacie trochę od tematu. Zadam konkretne pytanie kiedy najlepiej kupić lgc9 65. Maj? Czy nie będzie za późno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie za późno ? Możesz czekac na premierę C10? Jeśli takowy tv wyjdzie wg mnie c9 jeden z bardziej udanych tv od LG i dużo osób go tutaj zachwala wiec nie ma co czekac bo tak to można czekac do usra... śmierci 😂

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TomeksWro napisał:

Panowie uciekacie trochę od tematu. Zadam konkretne pytanie kiedy najlepiej kupić lgc9 65. Maj? Czy nie będzie za późno?

Czekaj, czekaj tatka latka i tak bez końca. Moim zdaniem (obserwując poprzednie modele) to cena 8k to maks w jakiej wyprzedają się ostatnie sztuki. Więc albo kupujesz, albo czekasz na ostanie sztuki C10 :D ... w przyszłym roku

Edytowane przez wtykacz
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw opinii ludzi minusujących wypowiedzi na temat czekania na spadki cen C9. Nie podobają wam się wypowiedzi/opinie poparte obserwacją poprzednich modeli, ta rzeczywistość wam się nie podoba, czy nie zgadzacie się z tymi opiniami. A jeśli się nie zgadzacie się z opiniami to możecie napisać dlaczego? Bo po jaką cholerę ludzie na tym forum mają poświęcać czas na pomoc kupującym w wyborze jeśli taka niemowa bez języka w gębie tylko klika, ale nie wiadomo kto i co ma na myśli. Jeśli chcecie tylko potwierdzenia waszej opinii to proszę pytać klakiera, zamiast pytać na tym forum. Ten post można minusowa jak najbardziej za słowa pełne braku szacunku ;) do tychże... ten post nie jest pomocą dla takich...

Edytowane przez wtykacz
  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, wtykacz napisał:

Czekaj, czekaj tatka latka i tak bez końca. Moim zdaniem (obserwując poprzednie modele) to cena 8k to maks w jakiej wyprzedają się ostatnie sztuki.

To jest nieprawda, bo z roku na rok cena finałowa, przy której dany model znika z rynku dla danego calażu jest coraz niższa.

11 godzin temu, wtykacz napisał:

Więc albo kupujesz, albo czekasz na ostanie sztuki C10 :D ... w przyszłym roku

 

9 godzin temu, wtykacz napisał:

Nie podobają wam się wypowiedzi/opinie poparte obserwacją poprzednich modeli, ta rzeczywistość wam się nie podoba

Obserwacje poprzednich modeli dowodzą że OLEDy LG znikają z rynku w okolicach maja, wtedy kiedy mają premierę nowe modele. Wtedy też są najniższe ceny na poprzednią generację. Także wyśmiewanie przez Ciebie ludzi, którzy się wahają i postanawiają poczekać do kwietnia/maja jest dla mnie niezrozumiałe, szczególnie że używasz argumentu obserwacji rynku, który dowodzi przeciwnej tezie: że warto poczekać.

Oczywiście w tym roku sytuacja nie musi się powtórzyć: OLEDy mogą zniknąć szybciej, bo ceny będą najniższe w historii, bo jest Euro w piłce kopanej, albo dostawy się skurczą ze względu na koronawirusa itp. Jeżeli taka sytuacja wystąpi, to ktoś w LG powinien stracić pracę, bo podjął złą decyzję i naraził firmę na wielomilionowe straty - sytuacja w której producent nie nadąża z podażą jest najgorszą z możliwych bo powoduje odpływ klientów do konkurencji. Zanim nastąpi prawdziwy kryzys dostępności OLEDów LG powinniśmy zaobserwować wzrost cen - ponieważ podaż będzie niższa niż popyt sprzedawcy na pewno to wykorzystają i podniosą ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupi C9 w maju czy teraz to nie będzie znaczącej różnicy w cenie. Ale jeśli ktoś zakupi TV teraz, to już teraz będzie cieszył się z tego TV w swoim domu, a to jest bezcenne ;) Chyba, że ktoś liczy się z każdą złotówka i nie zależy mu aby mieć telewizor "na teraz" to niech czeka, oby nie przespał.

Edytowane przez wtykacz
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wtykacz napisał:

Czy ktoś kupi C9 w maju czy teraz to nie będzie znaczącej różnicy w cenie. 

Co to jest znacząca różnica wg Ciebie? Moim zdaniem w maju będziesz mógł kupić C9 65 cali za około 6.5 tys. To daje ponad tysiąc zł różnicy w stosunku do obecnie najniższych cen tego modelu. Dla większości ludzi, w tym mnie, jest to znacząca różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy i jaki model był w cenie 6.5k na koniec maja za 65" OLED LG? Bo ja nie pamiętam, ale pamiętam ceny 7.7k, to i owszem. Mam na myśli ceny w marketach. Ceny 6,5 k nie spotkałem. Może myślisz o cenach TV powystawowych. Może wróżysz z fusów ?

Edytowane przez wtykacz
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efel nie napisał, że C8 tyle kosztował wiosną tylko, że wiosną był najtańszy. Ceny C8 wiosną były wyraźnie niższe niż na czarny piątek. W tym roku w MM C9 był poniżej 8k PLN za 65”, dlatego podejrzenia Efela co do ceny równej 6500 nie są nierealne. Aczkolwiek bardzo optymistyczne. W tym roku OLEDy od LG dużo szybciej zmalały niż rok temu. 
 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W moim domu też, gdzieś od miesiąca zawitał nowy LG 55 C9. Przyjechał zafoliowany z dwóch stron i wszystko ok. Chodzi, działa i można z nim nawet trochę porozmawiać i w ogóle nie "pyskuje".

 

Na razie mam z nim jedną nie wiadomą. Czasami oglądam filmy na Netflix i jak film jest w technologi 4K to obraz jest taki "ziarnisty"  - inne filmy nie 4K są super. Próbowałem różnych ustawień, ale na razie bez efektu - czy ktoś może podpowiedzieć czy można ten obraz 4K jakoś poprawić aby tego ziarna nie było widać ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziarno pojawia sie czesto na produkacjach Netflixa. Jest to efekt zamierzony, wiec nie da sie go calkowicie zlikwidowac, natomisat mozliwe, ze poprzez ustawienia efekt ten potegujesz.

Czy uzywasz trybu ISF ciemne pomieszczenie? Jesli nie to sprobuj. Zmniejsz dodatkowo ostrosc do 0 i wylacz wszystkie ulepszacze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za podpowiedź  -  poćwiczę takie ustawienie.

Ciekawe czy na innych telewizorach (inne marki czy ledy ) też jest ten problem na Netflix-ie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno - oceniaj z normalnej odleglosci ogladnia. Bo w moim przypadku, o ile z bliska ziarno jest bardzo widoczne to na 55" z 2.5m juz nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziarno w wielu produkcjach BR UHD jest dodawane celowo jako "efekt filmowy".
W NETFLIX maskuje poprostu artefakty kompresji.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam również pytanie odnośnie serwisu Netflix ale bardziej interesuje mnie zmiana proporcji wyświetlanego ekranu,czy jest to możliwe? Na ten moment mam jedynie opcję proporcje ekranu-oryginalny i nic poza tym zmienić się nie da,owe proporcje powodują tylko obcięcie dolnej i górnej części wyświetlanego obrazu,zależało by mi na wypełnieniu całego ekranu,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sebciof11 napisał:

....zależało by mi na wypełnieniu całego ekranu,pozdrawiam.

To znaczy że chciałbyś oglądać jajogłowych ludzi ?

Tak musi być. Nie widzę w tym nic złego.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Eleonor napisał:

To znaczy że chciałbyś oglądać jajogłowych ludzi ?

Tak musi być. Nie widzę w tym nic złego.

Czy ustawienie owej opcji na sztywno to jakiś zabieg celowy? Nie zamierzam wypalić sobie ekranu przez owe proporcje.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypalisz przez to ekranu. Te czarne pasy to wyłączone piksele przecież. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tescie RTINGS modelu serii 6, gdzie pasy byly nadawane przez chyba 40% czasu, pierwsze slady wypalen (pasow) widac po ok 80tyg (20h na dobe) czyli ok 11tys godzin (nie chodzi o wypalenie pasow, tylko  wieksze zuzycie reszty obrazu niz pasow):

 

burn-in-1-week-84-uniformity-b6-magenta-

Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracając do mojego zapytania,nie można ustawić innych proporcji ekranu w aplikacji Netflix na LG C9?

Edytowane przez sebciof11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LV426 napisał:

Nie wypalisz przez to ekranu. Te czarne pasy to wyłączone piksele przecież. 

Czarne pasy to wyłączone piksele, ale te włączone cały czas się zużywają bardziej od tych wyłączonych . Po pewnym czasie takiego oglądania na pewno będzie ślad. Tyle, że nikt nie powie czy to będzie po 2000 godzin czy też 20000. 

pana.jpg

Edytowane przez Bartosz Szumny
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podawany czas o który się licytujecie to jest sumą czasów włącznie z przerwami (normalne użytkowanie) czy czas jednostkowej próby włączenia telewizora wyświetlenia danego elementu i oczekiwania na pierwsze defekty?

Edytowane przez TomeksWro
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...