Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nic z tym nie da się zrobić , wysłałem jeszcze materiał do samsunga dział techniczny może trzeba coś ustawić w ustawieniach bieli , lub tonacji itd . Na tym zdjęciu udało mi sie uchwycić jak ta biel daje mocno na tle czarnych .

IMG_2285.jpg

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem może podobnie, z białymi napisami na czarnym tle, ale wtedy gdy jasność i podświetlanie były tak ustawione że firanę z boku paliło.. a pod konsole (u mnie co prawda PS4Pro) to nie wyobrażam sobie lepszego TV - naprawdę obraz bajka, w taki RDR2 to aż chce się podziwiać widoczki :) tylko odrazu mówię, że mam porównanie tylko do JS9500 (gdzie też na początku obraz wydał mi się bajką) lub to co widziałem w sklepie lub u kumpli.. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozuniem jak można wobec powyższego zmienić na NU...?

Przecież na logikę tam powinno być tylko gorzej.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, STELVIO napisał:

U@hubio tego nie ma.

U nikogo tego nie ma... :) Akurat blooming to jest tu niższy niż w Sony ZF9 gdzie nawet osoby, które wymieniły tego Q9FN na Samsunga to zauważyły... :) Jak dla mnie to tam było coś nie tak z ustawieniami albo na xboxie albo i na konsoli i na TV, albo na samym TV... Oczywiście nie możemy wykluczyć jakiejś usterki.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Od razu zaznaczę, że nie jestem jakimś fanatykiem technologi OLED, QLED, LED czy fanatykiem jakieś marki jak widzę tutaj niektóre wypowiedzi.

Przechodząc do meritum od mniej więcej tygodnia wertowałem różne testy TV Samsung v Sony, zagraniczne jak i polskie strony, fora, filmy itp. Od tego wszystkiego już miałem mętlik w głowie bo jak to w życiu każdy chwali swego i jak nie ma się porównania w różnych warunkach TV to skąd Wszyscy mają takie "super" wyrobione zdanie. Nie chcę powtarzać różnych wypowiedzi bo pewnie każdy je zna ale najlepiej sobie obejrzeć film z SHOOTOUT 2018, gdzie "raczej" nikt nie ustawił ocen pod danego producenta, nie jest płatny test itp szczególnie materiał zaczynający się od 5:52 minuty

 Tutaj pokazują ten sam film, w tym samym czasie SONY ZN9 v SAMSUNG Q9FN. Jestem ciekaw waszych opinii:) Jak to możliwe, że wszyscy się jarają Samsungiem, a tutaj takie kwiatki? Jak to możliwe, że w testach "ekspertów" z miernikami Sony ma kiepski kontrast, a tutaj OBRAZ w realu pokazuje co innego? 

To taki mały kamyk do dyskusji :)

Teraz jestem w kropce bo już sam nie wiem co mam kupić. Chyba w końcu pozostanę przy moim starym W905, a może Panasonic zrobi coś dobrego:)

Edytowane przez Konrad Majewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli @hubio jest ekspertem :) To chętnie się dowiem co myśli o tym wyniku rankingu przez ekspertów i w szczególności obrazu pokazującego w realu obraz na Samsung v Sony.

Edytowane przez Konrad Majewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Konrad Majewski napisał:

Witam wszystkich :)

Od razu zaznaczę, że nie jestem jakimś fanatykiem technologi OLED, QLED, LED czy fanatykiem jakieś marki jak widzę tutaj niektóre wypowiedzi.

Przechodząc do meritum od mniej więcej tygodnia wertowałem różne testy TV Samsung v Sony, zagraniczne jak i polskie strony, fora, filmy itp. Od tego wszystkiego już miałem mętlik w głowie bo jak to w życiu każdy chwali swego i jak nie ma się porównania w różnych warunkach TV to skąd Wszyscy mają takie "super" wyrobione zdanie. Nie chcę powtarzać różnych wypowiedzi bo pewnie każdy je zna ale najlepiej sobie obejrzeć film z SHOOTOUT 2018, gdzie "raczej" nikt nie ustawił ocen pod danego producenta, nie jest płatny test itp szczególnie materiał zaczynający się od 5:52 minuty

 Tutaj pokazują ten sam film, w tym samym czasie SONY ZN9 v SAMSUNG Q9FN. Jestem ciekaw waszych opinii:) Jak to możliwe, że wszyscy się jarają Samsungiem, a tutaj takie kwiatki? Jak to możliwe, że w testach "ekspertów" z miernikami Sony ma kiepski kontrast, a tutaj OBRAZ w realu pokazuje co innego? 

To taki mały kamyk do dyskusji :)

Teraz jestem w kropce bo już sam nie wiem co mam kupić. Chyba w końcu pozostanę przy moim starym W905, a może Panasonic zrobi coś dobrego:)

Poczwórne przekłamanie: raz ustawienia TV, dwa - źródło, trzy - komórka, 4 - to co widzisz na swoim kompie :) to na twoim poziomie... Na poziomie osób biorących dział w tym shootoutcie - kwestia ustawień bądź wojen między konkurencyjnymi firmami... To chyba tutaj zginęła słynna już armia z Harrego Pottera co się okazało jak sami sprawdziliśmy, że to nieprawda co samo w sobie podważa wiarygodność (jeśli to było tutaj)

Generalnie inny obraz zaobserwujesz wyłącznie między Q9FN/ZF9 a OLEDami więc wybór  w zasadzie powinien dotyczyć tego... Różnice między Q9FN a Sony ZF9 są, jak wiele osób pisało, w odbiorze marginalne, a nawet wg niektórych lepiej wypadło Sony (choć wg mnie dlatego, że nie umieli dobrze ustawić Samsunga)... Na papierze lepiej wypada Samsung... Głównie w parametrze: kontrast ANSI, który ma o wiele, wiele wyższy niż Sony i znacznie więcej stref wygaszania... Tym nie mnie to na papierze... W codziennym odbiorze zauważalna różnica będzie z OLEDami, a tu już poczytać o całej technologii... Lepsza czerń, ale mniejsza jasność w HDR i potencjalnie niższa jasność/efektywność/jaskrawość niż na FALDzie...

Do testowania na OLEDdzie vs FALD polecam film Fargo lub Pojutrze (dużo bieli), skoki narciarskie lub sporty zimowe, a do testowania z kolei pod kątem czerni np jakieś star wars :) I trzeba się zastanowić na czym bardziej zależy.

Moim zdaniem - Samsung Q9FN łączy zalety LCD w postaci super bieli, super jasności HDR z bliską oledowej czernią co daje najlepszy na tą chwilę kompromis w świecie telewizorów i co czyni ten TV najlepszym na świecie bo łączy zalety obu technologii...

  • Plusik 3
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

Poczwórne przekłamanie: raz ustawienia TV, dwa - źródło, trzy - komórka, 4 - to co widzisz na swoim kompie :) to na twoim poziomie... Na poziomie osób biorących dział w tym shootoutcie - kwestia ustawień bądź wojen między konkurencyjnymi firmami... To chyba tutaj zginęła słynna już armia z Harrego Pottera co się okazało jak sami sprawdziliśmy, że to nieprawda co samo w sobie podważa wiarygodność (jeśli to było tutaj)

Opadają mi ręce jak na wstępie jest rzucony tekst "na twoim poziomie".. a skąd wiesz jaki jest mój poziom wiedzy, co widziałem itd. Nie oceniaj ludzi po pozorach i od razu z góry hmmm stwierdzać, że ktoś jest ciemnym ludem :P Jeśli piszesz, że ludzie przebywający tam to "bez wiedzy, laicy itp" to mówisz także o osobie z tego Działu HDTVPOLSKA bo z tego co pamiętam był właśnie na tym pokazie i chwalił jacy tam są eksperci. To czegoś tutaj nie rozumiem....

Wracając do meritum jeśli ktoś sprawdzał ten sam film na Samsungu i tam są bzdury to podeślijcie linka do strony, gdzie to zostało podważone albo jakiś film :) bo kartka to wszystko przyjmie :P i mam prośbę, bez wrzutek personalnych bo to do niczego nie prowadzi, a ja chce się MERYTORYCZNIE czegoś dowiedzieć i o FAKTACH.

  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie były moje wnioski zanim go kupiłem na podstawie analiz parametrów i ocen ekspertów i takie są teraz. Jest to TV najbardziej wszechstronny... Natomiast jak ktoś by chciał wyłącznie oglądać filmy i nie zależało by mu na wyższej jasność w HDR (to jedyny minusik OLEDów jeśli chodzi o filmy) to powinien wybrać OLEDa...

Do sportu, gier, filmów przyrodniczych typu animal planet itd bardziej wszechstronny moim zdaniem Samsung...

3 minuty temu, Konrad Majewski napisał:

Opadają mi ręce jak na wstępie jest rzucony tekst "na twoim poziomie".. a skąd wiesz jaki jest mój poziom wiedzy, co widziałem itd. Nie oceniaj ludzi po pozorach i od razu z góry hmmm stwierdzać, że ktoś jest ciemnym ludem :P Jeśli piszesz, że ludzie przebywający tam to "bez wiedzy, laicy itp" to mówisz także o osobie z tego Działu HDTVPOLSKA bo z tego co pamiętam był właśnie na tym pokazie i chwalił jacy tam są eksperci. To czegoś tutaj nie rozumiem....

Ale przyjacielu opacznie mnie zrozumiałeś :) Nie ma co się denerwować... Mając na myśli Twój poziom nie miałem na myśli poziomu wiedzy, doświadczenia itd tylko poziom odbioru... Po prostu co widziały Twoje oczy... Po co coś od razu brać do siebie i myśleć, że ktoś chce Cię skrytykować...

Cytat

Wracając do meritum jeśli ktoś sprawdzał ten sam film na Samsungu i tam są bzdury to podeślijcie linka do strony, gdzie to zostało podważone albo jakiś film :) bo kartka to wszystko przyjmie :P i mam prośbę, bez wrzutek personalnych bo to do niczego nie prowadzi, a ja chce się MERYTORYCZNIE czegoś dowiedzieć i o FAKTACH.

Sprawdzało ten film sporo ludzi... Sam zrobiłem filmiki w 2 trybach co są na YT - wszystko jest na forum... Zaufaj mi... nie ginie żadna armia... :)

Jak się nie mylę ten shootout nie miał nic wspólnego z tym co robli MK z tego portalu i Vincent - znani eksperci w Europie... W tym co brał udział MK i Vincent nie było w ogóle Sony ZF9 tylko jedyny LCD jaki wzięli to był właśnie Samsung Q9FN i reszta to OLEDy... Zresztą to też o czymś świadczy, że wzięli jedynie ze wszystkich LCD tego Samsunga... :)

I powtarzam, pisząc twój poziom nie miałem wcale na myśli jakiegoś poziomu wiedzy czy przemyśleń, a już tym bardziej sugerowania, że to niski poziom, a wyłącznie poziom percepcji, mój, twój i każdej osoby co ogląda na monitorze filmik z shotuatu... :) Jesteś widać strasznie uczulony na to, że ktoś od razu hejtuje.. W sumie nie ma co się dziwić, wiedząc co się dzieje w necie..., ale mnie nie o to chodziło... Mam nadzieję, że rozumiesz o co...

24 minuty temu, Konrad Majewski napisał:

Czyli @hubio jest ekspertem :) To chętnie się dowiem co myśli o tym wyniku rankingu przez ekspertów i w szczególności obrazu pokazującego w realu obraz na Samsung v Sony.

Dla mnie to nie są żadni eksperci, a jak pisałem "obraz z realu" jaki widzisz na swoim poziomie (twoim poziomie percepcji na monitorze komputerowym) to poczwórne przekłamanie...

Tutaj masz film z tej sceny z HP jaki sam nakręciłem:

 

Edytowane przez hubio
  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hubio napisał:

Takie były moje wnioski zanim go kupiłem na podstawie analiz parametrów i ocen ekspertów i takie są teraz. Jest to TV najbardziej wszechstronny... Natomiast jak ktoś by chciał wyłącznie oglądać filmy i nie zależało by mu na wyższej jasność w HDR (to jedyny minusik OLEDów jeśli chodzi o filmy) to powinien wybrać OLEDa...

Do sportu, gier, filmów przyrodniczych typu animal planet itd bardziej wszechstronny moim zdaniem Samsung...

Ale przyjacielu opacznie mnie zrozumiałeś :) Nie ma co się denerwować... Mając na myśli Twój poziom nie miałem na myśli poziomu wiedzy, doświadczenia itd tylko poziom odbioru... Po prostu co widziały Twoje oczy... Po co coś od razu brać do siebie i myśleć, że ktoś chce Cię skrytykować...

Sprawdzało ten film sporo ludzi... Sam zrobiłem filmiki w 2 trybach co są na YT - wszystko jest na forum... Zaufaj mi... nie ginie żadna armia... :)

aaa bez stresu :P Nie tak łatwo mnie wyprowadzić z równowagi...ale zbitka słów spowodowała, że myślałem o personalnym odniesieniu do mnie...ale luz...

A wracając do meritum to masz rację, że wszystko zależy z jakiego źródła korzystamy, w jakim otoczeniu oglądamy, pod kątem czy nie itp. Nie ma idealnego TV do wszystkiego bo przypuszczam, że żadnej firmie nie zależy nawet na zrobieniu takiego bo co później będą sprzedawać.

Jeśli masz linka do tego filmu na Samsungu to poproszę. Chętnie zobaczę

Ustawienia obrazu są mega istotne bo obraz dzięki temu będzie czasami zupełnie inny, można jakieś mankamenty usunąć itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu masz w innym trybie (fabryczny, bardzo, bardzo ciemny tryb kino), a  wyżej tryb naturalny:

pamiętaj też co pisałem o poczwórnym przekłamaniu, bo tu też oczywiście jest...

sprawdzali też koledzy co mieli skalibrowane TV bo był zarzut, że w trybach fabrycznych jest armia, a w skalibrowanym znika (LOL :) )... i też im nic nie zniknęło..

Podobno w tym shotaucie co dałeś linka męczyli się, żeby to ustawić i im się nie udało, ale skoro to tak wszędzie rozgłoszono to dla mnie to jest po prostu wojna firm... :) lub... robione było przed aktualizacjami... Dla mnie w każdym razie to bardzo mało wiarygodne źródło...

A tu masz link do shotautu robionego przez MK i Vincenta i ten test i ci eksperci są dla mnie autorytetem, ale należy podkreślić fakt, że testy były robione w lipcu 2018 więc przed bardzo licznymi aktualizacjami Q9FN poprawiającymi bardzo istotne sprawy np białe detale w czerniach... I cofam słowa o sony ZF9, że go nie wzięto celowo... Po prostu go jeszcze wtedy nie było na świecie... :)

https://hdtvpolska.com/najlepszy-tv-2018-roku-wyniki-uk-tv-shotoout-2018-z-udzialem-hdtvpolska/

 

Edytowane przez hubio
  • Plusik 3
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tutaj nie ma takiego efektu jak tam. Czyli może być tak jak piszesz, że TV był bez kalibracji albo w inny sposób to specjalnie zrobili. Niestety wojna firm istnieje i wiem coś o tym ale z branży elektronicznej do samochodów albo home ale muzycznych Yamaha v Denon v Onkyo v Dali itp. Szkoda gadać. Dopiero jak sprzęt porównasz na żywo, postawisz u siebie w domu to możesz stwierdzić jak jest naprawdę, a tak to hmmm koloryzują sprzedawcy :P

Pewnie też już o tym była mowa to jak wygląda sprawa z obrazem HDR? Samsung nie ma Dolby Vision, to ma jakieś znaczenie w codziennym użytkowaniu? Czy po kalibracji Samsunga kolory stają się bardziej naturalne, a nie takie hmmm "wyostrzone na maxa"?

W tej chwili mam Sony W905 55 cali i chcę wymienić na 65 i cały czas zastanawiam się co wybrać. Nie chcę wyrzucić prawie 10k na marne... Może chwilowo sobie odpuścić i poczekać na coś ciekawszego w przyszłości? QLED czy OLED odpuszczam bo TV chcę bardziej uniwersalny do oglądania w dzień i nocy, NC+, nie mam Play4, filmów 4K. Na tym W905 obraz nie jest zły patrząc na materiały nadawane z NC+.

 

Ale teraz patrzę na necie to tego Samsunga już nie można kupić :( Chyba, że się mylę? Czyli pozostaje mi tylko Sony ZF9? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie za ten TV i taką cenę minus dla mnie to tylko te napisy , jakby można było zniwelować tą biel , coś ściemnić , albo to wyłączyć byłoby 10 na 10 . Oglądałem film w trybie KINO HDR , przepiękny obraz , czerń na wysokim poziomie i te kolory to obłęd . Ale oglądasz oglądasz i nagle pauza i jak wyskoczył napis predator to myślałem że oślepne tak mocno dawał  . Zdjęcie zrobione . Polecam dla graczy i kinomaniaków , ale pamiętajcie o tej bieli że daje nieźle w czapę :) Film w 4k Chili Predator  . 

IMG_2292.jpg

IMG_2295.jpg

IMG_2296.jpg

IMG_2291.jpg

IMG_2290.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Konrad Majewski napisał:

Faktycznie tutaj nie ma takiego efektu jak tam. Czyli może być tak jak piszesz, że TV był bez kalibracji albo w inny sposób to specjalnie zrobili. Niestety wojna firm istnieje i wiem coś o tym ale z branży elektronicznej do samochodów albo home ale muzycznych Yamaha v Denon v Onkyo v Dali itp. Szkoda gadać. Dopiero jak sprzęt porównasz na żywo, postawisz u siebie w domu to możesz stwierdzić jak jest naprawdę, a tak to hmmm koloryzują sprzedawcy :P

Wczoraj obejrzałem w całości ten shotout jeszcze raz i ciekawa sprawa, że akurat mimo porównywania 4 TV przyjrzano się tym 2 no i te ironiczne komentarze, że wszystko ginie... Dla mnie to mógł być zabieg celowy, ale ponieważ testy były robione we wrześniu to nie wykluczam, że tak było bo potem było z 10 aktualizacji... Chyba Samsung dopieścił ten TV do ideału... :)

10 godzin temu, Konrad Majewski napisał:

Pewnie też już o tym była mowa to jak wygląda sprawa z obrazem HDR? Samsung nie ma Dolby Vision, to ma jakieś znaczenie w codziennym użytkowaniu? Czy po kalibracji Samsunga kolory stają się bardziej naturalne, a nie takie hmmm "wyostrzone na maxa"?

nie ma DV ale jest HDR10+ gdzie np. wydane jest Bohemian Rhapsody. Obiektywnie patrząc na dzień dzisiejszy format DV jest raczej powszechniejszy, ale pamiętajmy, że to tylko dynamiczne metadane... HDR tak czy inaczej będzie zawsze... :) Co do kolorów ja takie lubię i jak dla mnie są całkowicie naturalne... Na pewno po kalibracji były by bardziej zgodne z wytycznymi.

10 godzin temu, Konrad Majewski napisał:

W tej chwili mam Sony W905 55 cali i chcę wymienić na 65 i cały czas zastanawiam się co wybrać. Nie chcę wyrzucić prawie 10k na marne... Może chwilowo sobie odpuścić i poczekać na coś ciekawszego w przyszłości?

Pamiętaj, że nowe TV z tego roku wystartują z pułapu wysokich cen i do tego nie będą jeszcze przetestowane.

10 godzin temu, Konrad Majewski napisał:

QLED czy OLED odpuszczam bo TV chcę bardziej uniwersalny do oglądania w dzień i nocy, NC+, nie mam Play4, filmów 4K. Na tym W905 obraz nie jest zły patrząc na materiały nadawane z NC+.

Ale teraz patrzę na necie to tego Samsunga już nie można kupić :( Chyba, że się mylę? Czyli pozostaje mi tylko Sony ZF9? hmm

Q9FN można kupić.. Np. w MM:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-qled-samsung-qe65q9fnat?gclid=Cj0KCQjwg73kBRDVARIsAF-kEH8EyLDXPqb4F5g8KfLcK9j_7AQtX-EgEOEHWqs_wKL2bDn7PuD7-gwaAhsGEALw_wcB

2 godziny temu, hugozone napisał:

Odnośnie za ten TV i taką cenę minus dla mnie to tylko te napisy , jakby można było zniwelować tą biel , coś ściemnić , albo to wyłączyć byłoby 10 na 10 . Oglądałem film w trybie KINO HDR , przepiękny obraz , czerń na wysokim poziomie i te kolory to obłęd . Ale oglądasz oglądasz i nagle pauza i jak wyskoczył napis predator to myślałem że oślepne tak mocno dawał  . Zdjęcie zrobione . Polecam dla graczy i kinomaniaków , ale pamiętajcie o tej bieli że daje nieźle w czapę :) Film w 4k Chili Predator  .

Jak dla mnie to masz tu cały obraz coś nie tak ustawiony jeśli chodzi o HDR... Jest za jaskrawy i nie chodzi tylko o napisy... Oczywiście komórka też może przekłamać i podbić...

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś z tymi napisami musi być nie tak, i to chyba nie tylko w qledach, bo wczoraj w jak puściłem film w nc+ to napisy (chyba to robi nc'a) gdy są na czarnym tle to są wyszarzone, jak na fotce.. bez powodu by tego nie robili.. ogólnie białe napisy zawsze raziły na czarnym :)

IMG_0736.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj film z BD Panasonic + Q9FN, format filmu z pasami (2.4:1) i napisy zsunąłem na sam dół, żeby były na dolnym czarnym pasie i nie miałem wyszarzonych, nie było bloomingu, mówiąc szczerze to najbardziej intensywne, białe napisy jakie kiedykolwiek dotąd miałem, a do tego super ostre, bez jakiejś poświaty... Świetnie mi się ogląda filmy z napisami...

Wracając na chwilę do tematu czarnych detali, wszystkie sceny w których mam wrażenie, że coś ginie włączam jeszcze raz na Epsonie... I co się okazuje ? Że tam również to ginie, a nawet w większym stopniu... Przez rok kiedy używałem Epsona nawet na to nie zwracałem uwagi... Wniosek ? Q9FN wydobywa tyle detali z każdej sceny, że po prostu jak w obrazie jest jakieś ciemne, niedoświetlone ubranie może się wydawać, że to zawodzi TV, a tak naprawdę tak miało być wg. wizji reżysera... Oczywiście można zmniejszyć kontrast i zwiększyć jasność tylko to nie ma żadnego sensu...

Na TV ze znacznie gorszym obrazem, z 3x niższym kontrastem czyli Samsungiem MU8002 też 75'' nie było takich "problemów" bo kontrast i czerń była bardzo słaba... Tym nie mniej wciąż mi to nie daje spokoju więc kalibracja pewno będzie w tym roku i przy okazji dowiem się wreszcie prawidłowszych informacji, a nie bredni zasłyszanych na forach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci kalibrację polecam. Masz świetny sprzęt i należy z niego wycisnąć wszystkie soki.
Tylko nie każdy lubi kinowy efekt. Tu przeważa żółty kolor, a nie biały. Ja na swoim B7 jak oglądam film to pierwsze parę minut rozpływam się nad obrazem, później dopiero skupiam się na filmie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obejrzałem wczoraj film z BD Panasonic + Q9FN, format filmu z pasami (2.4:1) i napisy zsunąłem na sam dół, żeby były na dolnym czarnym pasie i nie miałem wyszarzonych, nie było bloomingu, mówiąc szczerze to najbardziej intensywne, białe napisy jakie kiedykolwiek dotąd miałem, a do tego super ostre, bez jakiejś poświaty... Świetnie mi się ogląda filmy z napisami...

Wracając na chwilę do tematu czarnych detali, wszystkie sceny w których mam wrażenie, że coś ginie włączam jeszcze raz na Epsonie... I co się okazuje ? Że tam również to ginie, a nawet w większym stopniu... Przez rok kiedy używałem Epsona nawet na to nie zwracałem uwagi... Wniosek ? Q9FN wydobywa tyle detali z każdej sceny, że po prostu jak w obrazie jest jakieś ciemne, niedoświetlone ubranie może się wydawać, że to zawodzi TV, a tak naprawdę tak miało być wg. wizji reżysera... Oczywiście można zmniejszyć kontrast i zwiększyć jasność tylko to nie ma żadnego sensu...

Na TV ze znacznie gorszym obrazem, z 3x niższym kontrastem czyli Samsungiem MU8002 też 75'' nie było takich "problemów" bo kontrast i czerń była bardzo słaba... Tym nie mniej wciąż mi to nie daje spokoju więc kalibracja pewno będzie w tym roku i przy okazji dowiem się wreszcie prawidłowszych informacji, a nie bredni zasłyszanych na forach...

 

 

Czyli wychodzi na to, ze Samsung dokanal niemozliwego dotychczas cudu i wyprodukowal pierwszy na swiecie telewizor LCD z idealnym backlitem.

Oczywiscie mozliwe sa alternatywne interpretacje powyzszego postu. spacer.png:)spacer.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, STELVIO napisał:

Ja Ci kalibrację polecam. Masz świetny sprzęt i należy z niego wycisnąć wszystkie soki.
Tylko nie każdy lubi kinowy efekt. Tu przeważa żółty kolor, a nie biały. Ja na swoim B7 jak oglądam film to pierwsze parę minut rozpływam się nad obrazem, później dopiero skupiam się na filmie.emoji3.png

No właśnie ten żółty mnie powstrzymuje cały czas... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauważyłem, że przy oglądaniu pod kątem to niestety, ale widać ten efekt o którym pisał @hugozone przynajmniej u mnie , ale ja zawsze patrze na prost więc może dlatego to nie było tak zauważalne :)

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tonybcc napisał:

Nawet Vincent pisze ze Q9FN gubi detale. A ty dalej swoje.

4CD2A5A7-8353-43DE-B46E-CD7FDD6747E7.png

Każdy TV po kalibracji zyskuje więcej i wydobywa więcej szczegółów... Jak by były TV idealne to po co kalibracja ? Więc nie rozumiem o czym ma to świadczyć co napisał Vincent... To tylko powód, że warto go kalibrować lub samemu pobawić się ustawieniami... Nie musiał mi tego pisać Vincent bo i ja wiem, że w części trybów fabrycznych po wyjęciu z pudełka są problemy... Tu rzeczywiście Samsung trochę nawalił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadczy to o tym ze na nie skalibrowanym będą uciekać detale. A powiedz w takim razie jakimi ustawieniami się „pozbawiłeś ze wydobyłes te ginące detale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, tonybcc napisał:

Świadczy to o tym ze na nie skalibrowanym będą uciekać detale. A powiedz w takim razie jakimi ustawieniami się „pozbawiłeś ze wydobyłes te ginące detale?

Podawałem w tym wątku... Ale ty chyba nie jesteś właścicielem tego TV i chcesz go sobie po prostu dobrze ustawić, a tylko szukasz tylko spiny... więc może darujmy sobie...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...