Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni testuję oglądanie filmów SDR w trybie HDR+ na naszym telewizorku... Jedyne co zmieniłem to tonację na ciepły 1, bo ciepły 2 mi nie odpowiada... Wyłączyłem contrast enhancer, local dimming standardowy, reszta bez zmian... Ten tryb naturalny w którym oglądałem wcześniej był ok, ale po prostu ten kontrast był za wielki jak na filmy... :)

Generalnie wiadomo, że HDR+ nigdy nie zrobi z SDR - HDR... Nie ma mowy o efektach HDR jak olśniewające światło itd, ale obraz jest ładnie skontrastowany, na innej zasadzie niż np. w trybie naturalnym... Po prostu przyjemniej mi się ogląda... Niewątpliwie, myślę, że jeszcze w tym roku zrobię sobie kalibrację tego wyświetlacza bo tu naprawdę jest potrzebna, na razie bawię się różnymi ustawieniami...

A jakie wy macie ustawienia ? Zapraszam do dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio chyba troche mylisz pojecia. Ustawiasz sobie do zwyklych filmow (SDR bez HDR) funkcje HDR+, ktora nie ma nic wspólnego z prawdziwym HDR+ ktory jest/bedzie na plytach UHD.
W samsungu jest to po prostu "ulepszacz" obrazu. Jednym sie podoba innym nie. Ja np. jak testowalem Samsunga ten tryb wyłączałem bo podbijał masakrycznie kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, user7878 napisał:

@hubio chyba troche mylisz pojecia. Ustawiasz sobie do zwyklych filmow (SDR bez HDR) funkcje HDR+, ktora nie ma nic wspólnego z prawdziwym HDR+ ktory jest/bedzie na plytach UHD.
W samsungu jest to po prostu "ulepszacz" obrazu. Jednym sie podoba innym nie. Ja np. jak testowalem Samsunga ten tryb wyłączałem bo podbijał masakrycznie kolory.

Tak, tak ja mam pełną świadomość jak to działa, że to ulepszacz i nie ma nic wspólnego z prawdziwym HDR... Traktuję to raczej jako kolejne, alternatywne ustawienie i powiem Ci, że obejrzałem tak ze 2 filmy i całkiem mi się podobały... Nie było wrażenia jakiejś sztuczności itd... No cóż eksperymentuję... :) Po coś jednak producenci dają taki tryb... Np na MU8002 to mnie momentalnie odrzuciło, ale tutaj całkiem ładnie mi się to podoba...

A już nie pisałem w wątku o SONY, ale 75'' z odległości 4,5 m to ciut za daleko... :) Właściwie tak ze 2 razy za daleko... :) Nie masz jak bliżej ?

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tabelki odległości to masz rację ale to jest TV w salonie. Do codziennego uzytku idealny. Na filmy z 4m mam projektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, user7878 napisał:

Patrząc na tabelki odległości to masz rację ale to jest TV w salonie. Do codziennego uzytku idealny. Na filmy z 4m mam projektor emoji6.png

Pal licho z tabelkami ! :) Chodzi o to, że obraz nie wypełnia Ci całego pola widzenia... Po prostu obraz jest za mały... tzn. dla mnie by był... Ja mam tak: odległość do ekranu do proja jak i TV jest taka sama bo ekran mam zssuwany tuż za TV i jest to ok 2,5 m . Ekran 100'' TV 75''. Pełne 16:9 na TV idealnie mi się ogląda, nic mi nie ucieka z pola widzenia i obraz wydaje się idealnie dopasowany, na proju to 100'' jest już za duże i nie obejmuję całym wzrokiem.. Jeśli chodzi o filmy z czarnymi pasami na górze i dole (panoramiczne) to na TV jest obraz za mały, natomiast na proju jest idealnie... Tak to wygląda u mnie...

Ekran ilu masz calowy ? Z odległości 4,5m to chyba mógłbyś walnąć sobie 150''' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio ja mam dwa inne pomieszczenia
TV mam w salonie i 75" jest idealne do codziennego ogladania TV. Oczywiście moglby byc wiekszy i moze kiedyś jak beda wieksze przekatne to sobie zmienie. Teraz jest ok. Odleglosc jest jaka jest. Wg tabelek moglbym siedziec blizej ale dla mnie jest dobrze.
Natomiast w salce kinowej mam projektor i ekran 110" i też jest ok. Oczy ogarniają caly ekran i ogląda się bardzo dobrze. Mam ok 4m do ekranu. Pod ekranem mam stary 55" TV ktory planuje zmienic na OLED - ale to melodia przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, user7878 napisał:

@hubio ja mam dwa inne pomieszczenia emoji1.png
TV mam w salonie i 75" jest idealne do codziennego ogladania TV. Oczywiście moglby byc wiekszy i moze kiedyś jak beda wieksze przekatne to sobie zmienie. Teraz jest ok. Odleglosc jest jaka jest. Wg tabelek moglbym siedziec blizej ale dla mnie jest dobrze.
Natomiast w salce kinowej mam projektor i ekran 110" i też jest ok. Oczy ogarniają caly ekran i ogląda się bardzo dobrze. Mam ok 4m do ekranu. Pod ekranem mam stary 55" TV ktory planuje zmienic na OLED - ale to melodia przyszłości.

Aaa... ok rozumiem... Każdy ma inny gust... Generalnie jak dla mnie masz oba wyświetlacze za daleko... W salce bym ustawił fotel  3,5m, a w salonie 2,5m... Oczywiście wiadomo, że są różne przeszkody związane z aranżacją pomieszczenia itd no i kwestia gustu... Ja np. miałem TV 65'' i z odległości 2,5m obraz był dla mnie za mały, dlatego zmieniłem na 75''

Szczególnie w źródłach 4K na tym Sony mogą Ci ginąć detale obrazu z odległości 4,5 m. A napisz, proszę, gdzie oglądasz filmy HDR ? Na JVC czy SONY ? Bo chyba na SONY jaśniej ? Bardzo ciężki masz wybór... :)

No i zasadnicze pytanie - gdzie lepszy obraz ? :) Tak ujmując całościowo... Czy masz np. jakieś rozróżnienie, że filmy BD oglądasz tu a nie tam, 4K tu, a nie tam czy sport ? Oba bardzo dobre wyświetlacze i ja bym był w kropce... :)

Ja na dzień dzisiejszy robię tak, że filmy fabularne, kinowe, starsze na BD, czy nawet 4K/HDR oglądam na proju... Cała reszta na TV... Np te nowe filmy 4K z efektami HDR to na Samsungu wymiatają...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio Ty jesteś nie do podrobienia
Nic mi nie ginie żadne detale.
Odleglosc projektora mam moim zdaniem idealną dla mnie. Nie męczy mnie i wszystko jest mega ostre i wyraźne. Co do TV to pewnie ze chcialbym 100" ale obecnie to niemozliwe . 75" musi wystarczyć. I nie zmieni mi nic czy siądę tak jak teraz z ok 4,5m czy np. z 2m. Ja mam się czuc wygodnie. Wazniejsze jest dla mnie to jaki obraz generuje Sony. Dla mnie świetny.

Filmy ogladam na projektorze bo lubie klimat projekcji. JVC jest mega projektorem. Obraz w 4k jest swietny.
Ale mocny efekt HDR na TV też swietnie widac. Np. Mad Max Na drodze gniewu i scena z burzą piaskową na Sony wyglada rewelacyjnie! Nie zmienia to jednak faktu ze wole filmy na JVC.
Poza tym TV służy do codziennego ogladania programow typu tvn24 itp.
Sport w 4k na projektorze ale na TV tez super wygląda - szczególnie nasza ekstraklasa w 4k.
Mam wszystko poustawiane zarowno na TV jak i JVC. W zaleznosci jaki material leci tryby wskakuja same. Nic juz nie ruszam i nie przestawiam. Oglądam i cieszę sie jakoscia.
Plany na przyszłośc - OLED do salki oraz marzenie - jakiś 100" TV do salonu za kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, user7878 napisał:

@hubio Ty jesteś nie do podrobienia emoji6.png
Nic mi nie ginie emoji1.png żadne detale.

Akurat o tych detalach, że giną z dalszej odległości to pisał MK. :) Nie chodzi, że detale giną tylko, że ich nie widać np. masz scenę panoramiczną np. wielka łąka - zobaczysz komara z odległości 4,5m przy 75'' ? :) O to mi chodziło i o tym pisał kiedyś MK przy okazji tabelki odległości...

25 minut temu, user7878 napisał:

Odleglosc projektora mam moim zdaniem idealną dla mnie. Nie męczy mnie i wszystko jest mega ostre i wyraźne. Co do TV to pewnie ze chcialbym 100" ale obecnie to niemozliwe emoji6.png. 75" musi wystarczyć. I nie zmieni mi nic czy siądę tak jak teraz z ok 4,5m czy np. z 2m. Ja mam się czuc wygodnie. Wazniejsze jest dla mnie to jaki obraz generuje Sony. Dla mnie świetny.

To najważniejsze żeby dla Ciebie było dobrze... Zgadzam się..., ale jak byś miał TV 100'' to byś oglądał z odległości np 7m ? Proporcjonalnie ? Bo jeśli jednak z tej samej to podobny efekt uzyskasz zbliżając się do obecnego... Oczywiście kwestia jakości najważniejsza... Rozumiem to...

25 minut temu, user7878 napisał:

Filmy ogladam na projektorze bo lubie klimat projekcji. JVC jest mega projektorem. Obraz w 4k jest swietny.
Ale mocny efekt HDR na TV też swietnie widac. Np. Mad Max Na drodze gniewu i scena z burzą piaskową na Sony wyglada rewelacyjnie! Nie zmienia to jednak faktu ze wole filmy na JVC.
Poza tym TV służy do codziennego ogladania programow typu tvn24 itp.
Sport w 4k na projektorze ale na TV tez super wygląda - szczególnie nasza ekstraklasa w 4k.
Mam wszystko poustawiane zarowno na TV jak i JVC. W zaleznosci jaki material leci tryby wskakuja same. Nic juz nie ruszam i nie przestawiam. Oglądam i cieszę sie jakoscia.
Plany na przyszłośc - OLED do salki oraz marzenie - jakiś 100" TV do salonu emoji1.pngemoji1.pngemoji1.png za kilka lat.

Ok dzięki za odpowiedź... A jak byś miał porównywać całościowo jakość obrazu - kontrast, jasność to co by lepiej wypadło - JVC czy to SONY ? Lub innymi słowami: jeśli to SONY co obecnie masz w salonie 75'' było by w tej samej cenie co JVC, które Ci daje 110''  czyli TV 110'' = JVC to co by powędrowało do salki... ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED 100" i wtedy mozna się zastanawiać ;)

Na teraz to jeszcze projektor ma "to coś".
Nowe TV, czy to LCD czy Qled są super i maja rewelacyjny kontrast i efekt HDR ale to projektor dla mnie dodaje ten efekt kinowy. Pewnie też za sprawą rozmiaru obrazu ale nie tylko.
Dodatkowo mogę też porównać kilka projektorów od Epsona 3200 przez BENQ W1700 , Epsona 7300/9300 i wreszcie Sony 270 i JVC RS440 aż na JVC X7900 koncząc. Tylko Sony i JVC potrafią zrobić taki mega klimat. Obraz na nich jest zblizony do tego co widzę na ZF9. Wszystko jest "poukładane" w kwestii kolorów, czerni i kontrastu. Dla mnie na dzisiaj JVC dalej wygrywa.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
24 minuty temu, user7878 napisał:

OLED 100" i wtedy mozna się zastanawiać ;)

Na teraz to jeszcze projektor ma "to coś".
Nowe TV, czy to LCD czy Qled są super i maja rewelacyjny kontrast i efekt HDR ale to projektor dla mnie dodaje ten efekt kinowy. Pewnie też za sprawą rozmiaru obrazu ale nie tylko.
Dodatkowo mogę też porównać kilka projektorów od Epsona 3200 przez BENQ W1700 , Epsona 7300/9300 i wreszcie Sony 270 i JVC RS440 aż na JVC X7900 koncząc. Tylko Sony i JVC potrafią zrobić taki mega klimat. Obraz na nich jest zblizony do tego co widzę na ZF9. Wszystko jest "poukładane" w kwestii kolorów, czerni i kontrastu. Dla mnie na dzisiaj JVC dalej wygrywa.

No to naprawdę bardzo dobra rekomendacja dla JVC skoro piszesz, że obraz zbliżony do flagowca FALDa od SONY... Jak bym był bardzo, bardzo złośliwy to bym powiedział, że zarówno JVC jak i to SONY mają zbliżony kontrast ANSI, ale to tak pół żartem pół serio bo wiadomo, że w SONY działa cały czas lokalne wygaszanie... :)

Co do klimatu kinowego z proja w pełni się zgadzam, też tak czuję... Jednak te nowe filmy, szczególnie jakieś akcji czy s-f jak avengersi czy Ciche miejsce czy Nowy Początek itp to lepiej mi pasują na TV, a te starsze nawet po remasteringu jak Ojciec Chrzestny na proja. Być może kwestia tego, że ja mam jednak Epsona, pewno na JVC byłyby inne odczucia... Natomiast filmy obyczajowe bez jakiś efektów specjalnych nadal wolę na proju np. Romę obejrzałem na proju... Generalnie jednak nie ma co ukrywać - obraz na Q9FN jest właściwie pod każdym względem lepszy od tego na proju...

Wielkie dzięki za odpowiedź bo byłem bardzo ciekaw porównania tego TV do proja... Nawet nie chcę pytać, ale pewno to potwierdzisz, że na ZF9 obraz znacznie, znacznie lepszy od Epsona 7300... Takie oczywiście porównanie z pamięci bo już nie masz tego Epsona...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epson 7300 i 9300 są wyraźnie słabsze. W filmach jest to bardzo duża różnica. W sporcie 4k czy też zwykłej tv nie ma przepasci ale dalej widać rożnicę.
Co do ANSI to ja akurat kontrast wole przetestować na własnych oczach
Nie zapominaj też, że Q9FN też testowałem i jednak wybrałem ZF9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, user7878 napisał:

Epson 7300 i 9300 są wyraźnie słabsze. W filmach jest to bardzo duża różnica. W sporcie 4k czy też zwykłej tv nie ma przepasci ale dalej widać rożnicę.

Ale miałeś i 7300 i 9300 ? Chyba tylko 7300 jak dobrze pamiętam... Ja bym powiedział, że przepaść to jest w sporcie i TV, a w filmach różnice... Ale ok pisałeś o sporcie 4K a ja mam na myśli HD...

57 minut temu, user7878 napisał:

Co do ANSI to ja akurat kontrast wole przetestować na własnych oczach emoji6.png
Nie zapominaj też, że Q9FN też testowałem i jednak wybrałem ZF9 emoji6.png

Ale z tego co kojarzę to chyba zadecydowała cena bo miałeś to SONY 4 tyś taniej... Przy nieznacznych różnicach to olbrzymia różnica w cenie... Jeśli nie tylko cena to co jeszcze zdecydowało ?

O takim "testowaniu" sobie w domu lub sklepie to znasz moje zdanie z innego wątku... Dla mnie to bzdura, oczywiście przy tak małych różnicach jakie są między ZF9 a Q9FN bo jak byś wziął mój poprzedni MU8002 i wszystko jedno czy ZF9 czy Q9FN to nawet 5 letnie dziecko by wiedziało gdzie jest lepiej... Ale przy tak małych różnicach jakie są w ZF9 a Q9FN to bez kalibracji to nie jesteśmy w stanie nic sami dojrzeć, a nasze subiektywne odczucia w jedną lub 2 stronę mogą wynikać wyłącznie z ustawień/źródła...

Pisałem w innym wątku o znikającym żakiecie Pani Pochanke na TVN, a właściwie fałdkach... Po 2 miesiącach dopracowałem tak ustawienia, że i tu jest idealnie przy zachowaniu genialnego kontrastu i czerni... Tryb standardowy, lokalne wygaszanie standardowe, niski poziom ulepszacza kontrastu i jest pięknie... Im dłużej użytkuję ten TV tym bardziej widzę jakie w nim drzemią możliwości w zakresie ustawienia... Na dzień dzisiejszy to myślę, że jedynie OLED by mi bardziej mógł przypaść do gustu, ale i to nie jest przesądzone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja to szanuje@hubio. Wybrałeś Q9FN i super. Ja wolałem ZF9. Co do testowania w domu to wg mnie to najlepsza metoda ale nie zawsze jest możliwa. ZF9 rzeczywiście kupiłem dopiero jak cena spadla ale to że dla mnie był lepszy od Q9FN wiedziałem już kilka miesięcy temu jak je oba testowałem. Co jest fajne w Sony to to że wyciągam z pudełka, podpinam, bawie sie trybami zaawansowanymi a kolory i kontrast od razu są bardzo dobre. Niemal identyczne mam na JVC. Kalibracja jeszcze by to tylko poprawila. W Q9FN nie dałem rady z kolorami. Pewnie po kalibracji byłoby lepiej ale nie miałem możliwości sprawdzenia.
Epsona 9300 porównywałem do 7300 i roznice byly niewielkie. 9300 lepszy ale bez jakiejś przepasci. Natomiast czy to Sony 270 czy JVC X7900 kontra 7300/9300 to już przepaść. Jak wiadomo to moje odczucia i dla kogoś innego mogą być inne. Tak samo przy TV. Ja wybrałem ZF9 a Ty Q9FN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki offtopik 

Nie wiem z jakich roczników jesteście, ale ja oglądałem teleranek w latach osiemdziesiątych na rubinie 714p który miał bodajże 21 cali z odległości dwóch albo trzech metrów. Teraz mamy tv 55,65 lub 75 i trzy metry to za daleko A półtora to za blisko bo tak mówi tabelka. Może czasem żyć lepiej bez tych tabelek tak po swojemu :rolleyes:

Co do projektorów. Wiem że to całkiem inna sprawa, ale czy mieliście okazję zobaczc film na okularach VR np : od Sony na ps4 ? To jest dopiero sala kinowa.  :D

  • Lubię 2
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, Oni said:

Taki offtopik 

Nie wiem z jakich roczników jesteście, ale ja oglądałem teleranek w latach osiemdziesiątych na rubinie 714p który miał bodajże 21 cali z odległości dwóch albo trzech metrów.

hehe... ja miałem zakaz tak blisko siedzieć - miejsce do TV to była kanapa z ok4 metry - mało co człowiek widział ? 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oni napisał:

Teraz mamy tv 55,65 lub 75 i trzy metry to za daleko A półtora to za blisko bo tak mówi tabelka. Może czasem żyć lepiej bez tych tabelek tak po swojemu :rolleyes:

Co do projektorów. Wiem że to całkiem inna sprawa, ale czy mieliście okazję zobaczc film na okularach VR np : od Sony na ps4 ? To jest dopiero sala kinowa.  :D

Jeśli chodzi o mnie to nie chodzi o żadną tabelkę... Po prostu immersja obrazu jest dla mnie lepsza jak siedzę te 2,5m od 75''... Ja nigdy nie patrzyłem na tabelki, ale wiem, że pokrywają się z moimi własnymi odczuciami... Oczywiście i 32'' można oglądać z 10 m. i jak to żartowała moja znajoma "nie widać telewizora", ale widać, że coś się rusza... Chodzi o to, żeby obraz wypełniał całe pole widzenia, żeby nie było luk tzn żeby widz nie miał wrażenia, że spokojnie mógłby zobaczyć więcej...

Przykład VR to bardzo dobry przykład bo tam idealnie wypełnia się całe pole widzenia. Nie ma na myśli treści VR tylko normalne filmy oglądane właśnie na salce... Nie miałem SONY, ale bawiłem się kilkoma telefonami i kilkoma parami gogli, również tymi drogimi, które specjalnie sprowadzałem z Francji i UK, niedostępnymi w Polsce... Jest super wrażenie wielkości... Natomiast niestety po kilku razach bardzo bolały mnie oczy, a jedno do dzisiaj trochę mi łzawi i wiem, że to nie dla mnie... Osobiście uważam, że psuje się po tym bardzo wzrok... Po za tym jakość obrazu zarówno na VR jak i treściach normalnych jest bardzo słaba... O ile jeszcze środek jest na wysokim poziomie to już boki nie... Generalnie to nie dla mnie, póki co, ale... potencjał wielki...

@Oni nie miałem okazji testować tych VR od PS4... Jak to tam wygląda w porównaniu do komórek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki offtopik 
Nie wiem z jakich roczników jesteście, ale ja oglądałem teleranek w latach osiemdziesiątych na rubinie 714p który miał bodajże 21 cali z odległości dwóch albo trzech metrów. Teraz mamy tv 55,65 lub 75 i trzy metry to za daleko A półtora to za blisko bo tak mówi tabelka. Może czasem żyć lepiej bez tych tabelek tak po swojemu :rolleyes:
Co do projektorów. Wiem że to całkiem inna sprawa, ale czy mieliście okazję zobaczc film na okularach VR np : od Sony na ps4 ? To jest dopiero sala kinowa.  
Fajnie by się oglądało jak by w tych goglach było 4k na każdy okular. A tam jest po 720p na okular. Straszna pikseloza.
Ale wielkość jest, tak jak piszesz.
Ogromna.
Jak w kinie w pierwszym rzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, raf7705 napisał:

Fajnie by się oglądało jak by w tych goglach było 4k na każdy okular. A tam jest po 720p na okular. Straszna pikseloza.
Ale wielkość jest, tak jak piszesz.
Ogromna.
Jak w kinie w pierwszym rzędzie.

Ja to bym chciał żeby było nawet to 720p... Prawda jest taka, że 720p to może jest tylko e centralnej części obrazu im dalej na bok tym gorzej, a w normalnym VR to już w ogóle VHS po bokach... Obraz na VR po prostu jest nieostry i od tego się psuje wzrok bo spróbujcie oglądać coś 2 godz co jest nieostre. To tak jak by zdrowa osoba założyła sobie okulary...

Może na SONY VR jest coś lepiej, ale na Samsungu VR tak to właśnie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio nie zgodzę się z Tobą.  Na ps4 pierwsze powiedzmy 2 metry i to Max dwa metry jest wszystko wyraźnie i to jak wyraźne. Trzymając wirtualną broń na przykład karabin w ręku można zobaczyć każdy szczegół i robi to ogromne wrażenie. Wszystko co jest dalej już pozostawia wiele do życzenia jest po prostu mało wyraźne.  Ale tu mówię o grach . Ja osobiście mam nie raz okulary i 5 godzin na głowie grając w firewall zero hours. I nic mnie nie boli i oczy mi nie łzawią. Na początku było mi niedobrze po np . Przejechaniu jednego okrążenia w grand turismo ale z czasem głowa mózg się chyba przyzwyczaił lub nauczył i teraz już mogę jeździć cały wyścig bez skutków ubocznych. 

Co do filmów obraz jest na całej powierzchni wyraźny, zostaje jednak ta powłoka kropkowana (wszyscy co mieli jakiekolwiek okulary 3D na nosie wiedzą chyba o co mi chodzi) bo jest to obraz 2D. Wiadomo nie jest to full hd lub 4k ale po zobaczeniu całego filmu alien z płyty blu-rey ,byłem naprawdę pod wrażeniem odczuć.  Bo wielkość ekranu którą widzimy i czerń po bokach  daje naprawdę poczucie ogromnej sali kinowej. Mam cichą nadzieję że Sony wyda na PS 5 już nowszy model VR który będzie Co najmniej obsługiwał full hd albo i więcej. Co do wygody. Same okulary można powiedzieć są wygodne i w sumie lekkie jedyne co przeszkadza to kabel.

Tu jeszcze coś z innej beczki 

https://www.ppe.pl/publicystyka/7754/cinema-city-pierwsza-sala-kinowa-w-technologii-screenx-czy-warto-doplacac-do-biletow.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oni napisał:

Ja osobiście mam nie raz okulary i 5 godzin na głowie grając w firewall zero hours. I nic mnie nie boli i oczy mi nie łzawią.

polecasz ten firewall zero hours ?

bo na pierwszy kontakt to jakoś takie przeciętne mi się  wydajło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem podchodzić na PS4 pro do vr.. dwa razy.. jednak za słaba jakość jak dla mnie, pierwszy efekt wow jest, ale jednak ta rozdzielczość nie dla mnie.

Mojemu młodemu za to to nie przeszkadza, więc wszystko zależy od wymagań , co kto zaakceptuje :)

 

tego PIP'a nie ogarnąłem jednak, podobno to problem treści UHD... więc kanał, na JS śmigało to pięknie, mieli to tak do pracowane, że jak teraz to porzucili, to aż mi ciężko ?  ale widocznie nie wszyscy z tego korzystali.. 

dodatkowo pojawił mi się problem z odtwarzaniem nagranych treści z dysku, przeważnie (chociaż to nie reguła) jak nagram jeden film po drugim to kolejnych nie mogę odtworzyć, mam błąd:  the content is no longer available due to copyright issues... nc'a twierdzi że to nie po ich stronie... samsung że też nie po ich :) np. pierwszy odcinek serialu bez problemu odtworzy, a kolejny juz nie dostępny jest - macie podobny problem? - nagrywam z nc+ i dodatkowo nagrywa poza kanałem C+4k tylko polską ścieżkę, ma ktoś może nc+ na module cam z tym TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, escapers napisał:

ja próbowałem podchodzić na PS4 pro do vr.. dwa razy.. jednak za słaba jakość jak dla mnie, pierwszy efekt wow jest, ale jednak ta rozdzielczość nie dla mnie.

Mojemu młodemu za to to nie przeszkadza, więc wszystko zależy od wymagań , co kto zaakceptuje :)

jak gra dobra to jej wersja VR leje non-vr dzięki imersji - zagraj w ResidentEvil 7 w VR - grafika naprawdę dobra nawet w trybie VR

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, klaus71 said:

jak gra dobra to jej wersja VR leje non-vr dzięki imersji - zagraj w ResidentEvil 7 w VR - grafika naprawdę dobra nawet w trybie VR

to muszę spróbować, ale jeszcze ta plantanina kabli... ale może się przełamię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

spojrzcie nastepca ma wiekszy blooming od Q9fn  przewińcie na 11 minutę i 12 sekundę

w tym porównaniu Q90R porażka a Q9fn ideał he he

samsung na premierę już trzeba robić aktualizację .........

Inaczej "świadomy" klient nie kupi tego tv

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...