Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości pytanie do tych, co narzekają na "napisy walące po oczach" - nie można w tym tv zmienić koloru napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki efekt przy skrajnych wartościach kontrastu, oświetlenia, jasności wraz z HDR+, (więc chyba by musiał z ustawieniami się pomęczyć) i dodatkowo u mnie muszę spojrzeć na TV z boku pod kątem i na appkach z TV, bo na Apple TV tego efektu nie ma - inaczej prezentowane napisy są.

Ja za to mam problem z odtwarzanie nagranych treści z użyciem TV i modułu CAM z NC+, walczę już z tym trochę, ale nic nie pomaga - może ktoś ma/miał podobny problem?
Już nawet na forum samsunga próbowałem pisać o pomoc.. ale nic z tego... niby samsung nie gwarantuje tego...

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Problem-z-odtwarzaniem-nagranych-treści-z-użyciem-harmonogramu-z/m-p/1005756#M9471

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, escapers napisał:

Ja mam taki efekt przy skrajnych wartościach kontrastu, oświetlenia, jasności wraz z HDR+, (więc chyba by musiał z ustawieniami się pomęczyć) i dodatkowo u mnie muszę spojrzeć na TV z boku pod kątem i na appkach z TV, bo na Apple TV tego efektu nie ma - inaczej prezentowane napisy są.

 Żeby napisy tak się prezentowały musiałby by być jakieś skrajne wartości kontrastu... Pamiętajmy, że komórka też podbija, ale nawet to uwzględniając te napisy co pokazał kolega co o tym pisał to był jakiś koszmar... Nikt nie byłby w stanie tak oglądać...

Cytat

Ja za to mam problem z odtwarzanie nagranych treści z użyciem TV i modułu CAM z NC+, walczę już z tym trochę, ale nic nie pomaga - może ktoś ma/miał podobny problem?
Już nawet na forum samsunga próbowałem pisać o pomoc.. ale nic z tego... niby samsung nie gwarantuje tego...

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Problem-z-odtwarzaniem-nagranych-treści-z-użyciem-harmonogramu-z/m-p/1005756#M9471

Nic mi nie przychodzi do głowy oprócz może wymiany dysku na zasilany na prąd ? Może dysk nie daje rady... Może też być chyba kwestia uprawnień z umowy, że np. można tylko jednocześnie coś oglądać, a jak np. nagrywasz i oglądasz to jest blokada... Może spróbuj wymienić dysk, a potem ponagrywać niekodowane przekazy ? I sprawdź... Ale to tylko moje zgadywanki bo nie korzystam z takiego rozwiązania na co dzień...

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, hubio said:

Nic mi nie przychodzi do głowy oprócz może wymiany dysku na zasilany na prąd ? Może dysk nie daje rady... Może też być chyba kwestia uprawnień z umowy, że np. można tylko jednocześnie coś oglądać, a jak np. nagrywasz i oglądasz to jest blokada... Może spróbuj wymienić dysk, a potem ponagrywać niekodowane przekazy ? I sprawdź... Ale to tylko moje zgadywanki bo nie korzystam z takiego rozwiązania na co dzień...

Dysk napewno wyrabia, bo nawet jak w 4k oglądam z opóźnieniem z NC+ 4K Ultra, z dysku to daje radę, nie wiem co mogło mu się stać, już go resetowałem kilka razy, nawet przez support samsunga i nic,  wymienię jeszcze ten dysk na inny i zobaczę czy pomoże.. ale ogólnie pierwszy raz mam takie akcje, a to nie pierwsze moje użycia modułu CAM z NC+.. 

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kmicic13 napisał:

Tak z ciekawości pytanie do tych, co narzekają na "napisy walące po oczach" - nie można w tym tv zmienić koloru napisów?

nie można właśnie , jedynie możesz zmienić np youtube , zależy od aplikacji ... ogólnie wydać tyle kasy na tv to powienien chodzic jak żyleta , ale ludzie jak wydadza taka kase to udają że wszystko gra i to najlepszy produkt musi być :) 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, hugozone napisał:

nie można właśnie , jedynie możesz zmienić np youtube , zależy od aplikacji ... ogólnie wydać tyle kasy na tv to powienien chodzic jak żyleta , ale ludzie jak wydadza taka kase to udają że wszystko gra i to najlepszy produkt musi być :) 

Naprawdę nie mam pojęcia co ty tam miałeś z tymi napisami... U mnie napisy na tym TV to najlepsze jakie miałem ever... TV to jest wyświetlacz, któremu dostarcza się sygnał źródłowy i to na nim ustawia się napisy... I tak:

- do filmów z płyt mamy odtwarzacz UHD - w Panasonicu można ustawić jasność napisów jak się chce, osobiście z tego nie korzystałem bo domyślne sprawują się super, także jest tu streaming gdzie można ustawić jasność, kontrast całego obrazu więc YT i inne apki

- do Netflixa, YT i reszty streamingu kupujemy np. Apple 4K, a przy okazji mamy bogate formaty audio

- do plików z dysku kupujemy w miarę przyzwoity TV BOX gdzie mamy możliwość ustawienia napisów

Dodam jeszcze, że oglądając YT czy Netflixa bezpośrednio na TV nie miałem najmniejszych problemów z napisami... Wklejałem także zdjęcia.. Nie rozumiem też podejścia, że "wydałem tyle kasy"... Przecież OLEDY 75'' kosztują znacznie więcej... Projektory z górnej półki także... Nigdy nie mam takiego podejścia, że jak coś kupuję to ma być idealne bo wielki Pan Klient kupił... Miałem przez rok TV Samsunga MU8002 też 75'' (odpowiednik dzisiejszego NU) i w żadnym aspekcie nie ma startu do Q9FN... Właściwie z dnia na dzień przeszedłem z jednego na drugi więc miałem na żywo porównanie i to różnica jak między ziemią, a niebem... :) Więc uważam, że wart jest każdej zł

Musiałeś na źródle mieć ustawione coś nie tak albo w TV albo miałeś wadliwy egzemplarz... Akurat w aspekcie bloomingu to ten TV jest chwalony nawet przez jego największych krytyków...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy widzą "problem" z detalami w czerniach polecam serial The Walking Dead... Jest tam dużo czerni jako, że trupy są ciemne... :) Także ubiory bohaterów raczej w ciemnych tonacjach i jestem po 6 odcinkach i nie było nawet pół sceny gdzie by coś ginęło... super ogląda się różne paski, torby itd. Teraz mamy inny przykład - filmy Kac Vegas - były kręcone charakterystyczną techniką i np jak bohater stoi pod słońce giną detale, ale czy naprawdę ? Zrobiłem test - puściłem na proju i było to samo... Po prostu czasami jest coś tak kręcone, że w zamierzeniu ma nie być widoczne lub nawalają oświetleniowcy i jest to niezamierzone...

Powinno być trochę więcej trybów dostępnych w tym TV żeby wszystko sobie poustawiać... Ja mam tak, że standardowy z jasnością +3 i full upłynniaczem mam do wiadomości żeby mi stroje prezenterek nie ginęły... hahah :)  i ustawiłem sobie wreszcie to idealnie - jest za[beeep]isty kontrast i nic nie ginie. Do 80% filmów używam trybu naturalnego z +2 jasnością, do części filmów tryb HDR+, a do sportu, filmów przyrodniczych czy dokumentalnych natywny tryb dynamiczny i oczywiście w sporcie czy w/w filmach nie ma opcji żeby coś ginęło... :)

Reasumując ten TV wymaga popracowania nad ustawieniami, ale osiągnięty efekt jest oszołamiający... Po 3 miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że osoby, które go wymieniły po prostu nic nie ustawiały... Mnie aby było idealnie zajęło to 3 miesiące wiec jak można było oczekiwać dobrych efektów po tygodniu lub kilku (!) dniach ? I jestem przekonany, że po kalibracji lub właściwym ustawieniu będzie tak w parametrach jak i codziennym używaniu lepszy niż Sony ZF9... Trzeba by mieć z 3 miesiące je obok siebie, zobaczyć setki filmów i innych materiałów żeby wyrobić sobie zdanie...

Edytowane przez hubio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie akurat The Walking Dead to kiepskiej jakości jest, rzeczywiście jest momentami niezła czerń.. ale bardzo duża chyba ziarnistość jest na nim.. nawet ten ostatni 8 sezon niby w lepszej jakości już, ale też jakieś fatalne to HD jest dla mnie, może FOX specjalnie tak to kręci, nie wiem, ja co prawda oglądałem ten ostatni na Netfixie - próbowałem i na appce TV, Apple TV i nawet na PS4 Pro, wszędzie to samo.. ale film świetny poza tym :)

co do jasności to próbowałem kilak razy na tej +3, ale dla mnie to jednak za jasne, schodzę do 0 lub nawet czasami niżej... a jak masz ustawione podświetlenie? też na maksa? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, escapers napisał:

Dla mnie akurat The Walking Dead to kiepskiej jakości jest, rzeczywiście jest momentami niezła czerń.. ale bardzo duża chyba ziarnistość jest na nim.. nawet ten ostatni 8 sezon niby w lepszej jakości już, ale też jakieś fatalne to HD jest dla mnie, może FOX specjalnie tak to kręci, nie wiem, ja co prawda oglądałem ten ostatni na Netfixie - próbowałem i na appce TV, Apple TV i nawet na PS4 Pro, wszędzie to samo.. ale film świetny poza tym :)

co do jasności to próbowałem kilak razy na tej +3, ale dla mnie to jednak za jasne, schodzę do 0 lub nawet czasami niżej... a jak masz ustawione podświetlenie? też na maksa? 

Ja oglądam bezpośrednio z FOX HD z tunera SAT 4K. Nawet nie wiedziałem, że jest na Netflixie... Ja z kolei właśnie tu nie widzę żadnego ziarna. Podświetlenie matrycy mam na ustawieniach z których korzystam maksymalne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minutes ago, hubio said:

Ja oglądam bezpośrednio z FOX HD z tunera SAT 4K. Nawet nie wiedziałem, że jest na Netflixie... Ja z kolei właśnie tu nie widzę żadnego ziarna. Podświetlenie matrycy mam na ustawieniach z których korzystam maksymalne.

a możesz w wolnej chwili zobaczyć jak to wygląda na netflixie? 8 sezon? byłbym wdzięczny - czy ta sama jakość czy na tunerze masz lepiej - bo rozumiem że tuner to Sky? czy coś innego? 

a z tym podświetleniem to ja nie daje rady na maksa - za jasne dla mnie, szczególnie przy takich ciemnych filmach :) jeszcze potestuję to sobie :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, escapers napisał:

a możesz w wolnej chwili zobaczyć jak to wygląda na netflixie? 8 sezon?

Nie mam obecnie dostępu do Netflixa. Ale generalnie jak miałem to nie oglądałem nigdy bezp. z TV tylko z Panasonica bo w Panasie mam tryby HDR + mnóstwo dodatkowych ustawień: kontrast, jasność, ostrość i kolejne predefiniowane tryby własne więc i tu mam ustawione pod TV różne ustawienia. Generalnie TV to traktuję jedynie jako wyświetlacz więc nic bezpośrednio nie oglądam, no może będzie jedynie VOD TVP bo nie mam tego na Panasie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio nie ma problemu, ja głownie tak samo - głównym źródłem jest u mnie Apple TV (oglądanie) i PS4 Pro (granie) poza treściami/meczami z C+ 4K lub kanałami informacyjnymi, ale trochę mnie zdziwiła jakość The Walking Dead na netflixie i ciekawy jestem czy gdzie indziej jest porównywalnie  ;) 

 

@Oni dzięki, głównie chciałem porównać TWD z Netflixa a np Fox'a, np z Foxplayer którego nie mam.. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko porównać z netflix i Sky Q.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Oni said:

Mogę tylko porównać z netflix i Sky Q.

jak ze Sky to super :)  o to mi właśnie chodzi, Sky to lider, niestety nie mam Sky z czego bardzo ubolewam ? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na potrzebę dopieszczenia ustawień to bardzo polecam do używania do tego TV - playera Panasonica... Szczególnie dla osób nastawionych na UHD/HDR bo tylko Panas (nawet tego nie ma Oppo) ma optymalizację HDR bardzo chwaloną np. przez Vincenta jak i kilka trybów HDR... Jak ktoś naprawdę chce aby go oślepiło światło w HDR powinien włączyć tryb jasne otoczenie w Panasie... :) Filmy HDR zarówno netflixowe, ale szczególnie z płyt wyglądają zjawiskowo...

A tak w trochę ogólnym temacie - kiedy kupowałem na początku stycznia ten TV w ogóle nie miałem zamiaru na nim oglądać żadnych filmów, dlatego nawet nie czytałem o "problemach w czerniach" i jakiś innych sprawach. Filmy miałem nadal oglądać na proju, z którego wcześniej byłem bardzo zadowolony, a TV miał mi służyć do sportu, wiadomości i właściwie wszystkiego co nie jest filmem fabularnym... Po 3 miesiącach rezultat jest taki, że na jakieś 90 filmów, na proju obejrzałem 3, na TV 87.... :) Niech to tylko świadczy o tym jak to jest dobry sprzęt, że mimo mniejszego ekranu - 75'' na TV do 100'' na proju, jednak wciąż wybieram TV... Poprzednio mając Samsunga MU 8002, też 75'' proporcje były dokładnie odwrotne... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio Po prostu jak masz projektor ze średniej czy wyższo-średniej półki to nijak się ma do LCD z najwyższej półki. I właśnie mówię tu o oglądaniu filmów.
I tego też się obawiam w przyszłości jak będę chciał kupić projektor. Mając oleda musiałbym celować w Sony 270 lub Jvc 540/7900. Aby nie było tragedii.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, STELVIO napisał:

@hubio Po prostu jak masz projektor ze średniej czy wyższo-średniej półki to nijak się ma do LCD z najwyższej półki. I właśnie mówię tu o oglądaniu filmów.
I tego też się obawiam w przyszłości jak będę chciał kupić projektor. Mając oleda musiałbym celować w Sony 270 lub Jvc 540/7900. Aby nie było tragedii.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Miałem wcześniej ten MU8002 i filmy znacznie lepiej wyglądały na proju, ale teraz to jest przepaść... To nie jest tak, że nie daję szansy projektorowi... Zdarza mi się obejrzeć cały film na TV, a po jego obejrzeniu potem przełączam się na projektor no i w kontraście jest taka przepaść, że szok... W filmach starszych bez remasteringu to na proju się fajnie ogląda, jak w kinie, ale te nowe to już na proju bardzo odstają... Na Netflixie jest "Zawrót głowy" Hitchcocka, ale po remasteringu i TV wydobywa tyle super szczegółów, że istny zawrót głowy... :) Zresztą kupiłem sobie tydzień temu cały pakiet 5 filmów łącznie z tym na BD bo to wstyd, żeby kinomaniak nie miał żadnego filmu tak wielkiego reżysera...

No cóż muszę powiedzieć, że tak jak zachwycony byłem zaraz po zakupie projektorem i ten zachwyt trwał do czasu Q9FN, tak teraz jestem zachwycony tym TV... Może też to wynika stąd, że ja nie miałem wobec niego żadnych oczekiwań... Nie było tak jak co poniektórzy pisali, że "wydali tyle kasy" to oczekiwali bóg wie co... Ja po prostu wymieniłem słabszy TV na lepszy, po za tym chciałem szybko sprzedać MU (i dobrze zrobiłem bo właściwie sprzedałem go za cenę nowego NU), ale nie myślałem wcale o filmach... Zacząłem porównanie od... podstawek bo tylko taka jak w Q9FN i paru innych QLEDach mi się mieściła więc wszystko inne łącznie z Sony ZF9 momentalnie odpadło, z kolei OLEDy 75'' cena zaporowa + moje obawy o jasność, a właściwie za ciemny obraz + to, że TV miał nie być do filmów, a OLEDy dają taki przytłumiony, matowy, kinowy obraz, a nie bardzo żywy jak LCD; no i właściwie został tylko ten Q9FN... Mocno się jeszcze zastanawiałem nad niższym QLEDem Q7FN o 3 tyś tańszym, ale MK pisał, że po testach jak NU + podświetlanie krawędziowe więc stwierdziłem, że kupuję flagowca...

Wszyscy użytkownicy Q9FN mogą mieć jeszcze jeden powód do dumy - otóż w 2018 to był najlepszy TV Samsunga jaki był w całej ofercie... W tym roku wobec modeli 8K, zaraz na horyzoncie microLED sprawa już wygląda inaczej, ale w 2018 król był tylko jeden... I np porównując w SONY - ZF9 wcale nie jest najlepszym TV SONY z 2018 r bo takimi są OLEDy od SONY, a w Samsungu QLEDy... I Samsung, przynajmniej marketingowo właśnie aspirował do wojny nie z ZF9 tylko OLEDami od SONY i chyba tak należy porównywać te TV, szczególnie wobec prawie oledowej czerni na Q9FN...

Edytowane przez hubio
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hubio . wszyscy użytkownicy tv z 2012r mogą być dumni na owe czsy to były najlepsze tv w pozniejszych latach pojawiły sie oled i qledy i już nie są najlepszymi tv.

kurde ty naprawde chwalisz się tym telewizorem wytłuszczasz czcionkę wspominasz ,że wcześniej miałes tez samsunga ,a co było wczesniej nie miałes telewizora.........

 

Edytowane przez llukk
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, llukk napisał:

hubio . wszyscy użytkownicy tv z 2012r mogą być dumni na owe czsy to były najlepsze tv w pozniejszych latach pojawiły sie oled i qledy i już nie są najlepszymi tv.

No cóż... 2012 r był 6 lat temu, a 2018 rok temu... taka malutka różnica... :)

5 minut temu, llukk napisał:

kurde ty naprawde chwalisz się tym telewizorem wytłuszczasz czcionkę wspominasz ,że wcześniej miałes tez samsunga ,a co było wczesniej nie miałes telewizora.........

Wcześniej miałem kilkanaście innych TV... :) Jest czym się chwalić to się chwalę...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio. Jak lubisz się oślepiać, to polecam spawanie bez maski...
Takiego HDR to na tv nigdy nie zobaczysz

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, escapers napisał:

jak ze Sky to super :)  o to mi właśnie chodzi, Sky to lider, niestety nie mam Sky z czego bardzo ubolewam ? 

Nie wiem czy cię pociesze czy z martwię Ale obraz jest identyczny na netflixie i na Sky -TWD. Nie widzę żadnej różnicy

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Just now, Oni said:

Nie wiem czy cię pociesze czy z martwię Ale obraz jest identyczny na netflixie i na Sky -TWD. Nie widzę żadnej różnicy

Dzięki :) Czyli takie źródło musi być ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWD ostatnie sezony są z bardzo duzym ziarnem. Chyba producenci specjalnie tak robią. Niektore sceny wygladaja jak w starym SD. Troche szkoda ale serial juz tez coraz slabszy wiec chyba dostosowują poziom.
Slabo się to oglada czy to na TV czy na projektorze.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...