Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie to zauważyłem, jak co do fabuły to chwilowe spadki fabuły wszędzie bywają i tu jeszcze tragizmu nie ma, mam nadzieje, że się zdążą ogarnąć ? ale co do jakości to chyba raczej specjalne taki efekt, aby taki klimat po apokalipsowy utrzymać... bo skoro jest wszędzie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z ostatnimi sezonami bo dawno temu przestałem ten serial oglądać, ale TWD od pierwszego sezonu był kręcony w 16mm (oczywiście nie z powodów budżetowych) co z góry oznacza większą ziarnistość obrazu. Więc jeśli ktoś nie widział w pierwszych sezonach ziarna to musiał po prostu oglądać go ze słabego źródła z dużą komprechą, która owo ziarno zjadła :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pierwsze sezony to jakieś 6-8 lat temu były.. to też na innym sprzęcie się je oglądało, ale te ziarno wszędzie widać, tylko myślałem że te ostatnie sezony już jakoś lepsze będą, ale chyba dla klimatu tak to wybrali - w sumie nie znam się, a dodatkowo czym lepszy sprzęt i źródło tym bardziej to widać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te pierwsze tez byly tak krecone ale kilka lat wstecz to nie przeszkadzało. Teraz bardzo to widać jak juz czlowiek z 4k ma doczynienia. Obecny 9 sezon to juz chyba na maksa jest ziarnisty. Jak dla mnie przesadzili z tym efektem bo niektore sceny oglada sie po prostu źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, czym lepszy sprzęt tym bardziej to przeszkadza.. 9-tego jeszcze nie oglądałem, ciekawe jak będzie wyglądać, bo trochę można ostrością powalczyć, ale mimo wszystko średni efekt.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie oglądam 9 sezon... I dziwię się, że piszecie o tym ziarnie bo ja nie widzę tutaj nawet grama... Oglądam z FOX HD, bezpośrednio jak jest w TV, tzn nagrywam na tuner SAT 4K no i jest oczywiście upscalowanie do 4K z HD... Największe ziarno jakie mi utkwiło w pamięci to był Ojciec Chrzestny na BD, generalnie te niektóre starsze filmy remasterowane to wydawały mi się z ziarnem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, hubio napisał:

No ja właśnie oglądam 9 sezon... I dziwię się, że piszecie o tym ziarnie bo ja nie widzę tutaj nawet grama... Oglądam z FOX HD

I tu masz odpowiedź. Nie masz ziarna i przy okazji mnóstwa innych detali obrazu, które zjadła spora komprecha + może jeszcze DNR.

  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio bo Ty masz lepszy TV, tzn. najlepszy i dlatego u Ciebie nawet filmy, które są źle nagrane wyglądają idealnie.

  • Plusik 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, misfit napisał:

I tu masz odpowiedź. Nie masz ziarna i przy okazji mnóstwa innych detali obrazu, które zjadła spora komprecha + może jeszcze DNR.

No całkiem możliwe... Tylko tak się zastanawiam - skoro to jest serial FOX, a odcinki premierowe lecą na FOX HD czyli ich najlepszym kanale to jak to możliwe, że gdzie indziej jest w lepszej jakości ? To by producent serialu dawał u siebie w gorszej jakości niż gdzie indziej ? Bo rozumiem, że porównujemy to do Netflixa ? No chyba, że są różnice np. między FOX HD na inne kraje i tym na Polskę...

Na marginesie to nawet nie wiedziałem, że jest na Netflixie... :)

6 minut temu, user7878 napisał:

@hubio bo Ty masz lepszy TV, tzn. najlepszy i dlatego u Ciebie nawet filmy, które są źle nagrane wyglądają idealnie.

Oj user nie prowokuj, nie prowokuj bo skończy się jak z buźkami.... :) A na marginesie co do buziek - jak wkleiłem ten screen co mi dałeś, w dziale technicznym to od tygodnia nie ma to odpowiedzi... Chłopaki zarządzający forum nie ogarniają go... :) Oficjalnie - nikt, nigdzie nie ma tego jak sprawdzić, więc czuj się wyjątkowo... :) 

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, hubio napisał:

No całkiem możliwe... Tylko tak się zastanawiam - skoro to jest serial FOX, a odcinki premierowe lecą na FOX HD czyli ich najlepszym kanale to jak to możliwe, że gdzie indziej jest w lepszej jakości ? To by producent serialu dawał u siebie w gorszej jakości niż gdzie indziej ? Bo rozumiem, że porównujemy to do Netflixa ? No chyba, że są różnice np. między FOX HD na inne kraje i tym na Polskę...

Na marginesie to nawet nie wiedziałem, że jest na Netflixie...

Karta DVB jakiś czas temu mi siadła więc nie strzele Wam porównania, ale jak ostatnio robiłem porównanie polskiego FOX HD z nc+ do Netflixa czy niemieckiego ProSieben (m.in. właśnie TWD czy X-files) to różnica była porażająca na niekorzyść tego pierwszego.

Edytowane przez misfit
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, misfit napisał:

Karta DVB jakiś czas temu mi siadła więc nie strzele Wam porównania, ale jak ostatnio robiłem porównanie polskiego FOX HD z nc+ do Netflixa czy niemieckiego ProSieben (m.in. właśnie TWD czy X-files) to różnica była porażająca na niekorzyść tego pierwszego.

No i to wszystko tłumaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misfit TWD zarowno na FOX HD jak i Amazonie leci z takim samym ziarnem. Niektore sceny sa bardzo slabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest z ziarnem to tak jak być powinien, ale z ciekawości zerknę w poniedziałek bo wierzyć mi się nie chce aby TWD z FOX HD prezentował się podobnie jak z Amazon z 3-4 razy wyższym bitrate dla obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Jeśli jest z ziarnem to tak jak być powinien, ale z ciekawości zerknę w poniedziałek bo wierzyć mi się nie chce aby TWD z FOX HD prezentował się podobnie jak z Amazon z 3-4 razy wyższym bitrate dla obrazu.

Też tak myślę... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaki będziesz miał bitrate, bo netflix ma 7,10 przy 1080 na TWD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkretnego odcinka, ale na Netflix widzę zwykle 7 - 7.5 Mb (i jest znośnie), Amazon - nawet do 13-14 Mb, a FOX HD pewnie 3-4 Mb więc przy takim stopniu kompresji zapewne niewiele ziarna się zachowało nawet ze źródła 16mm, ale zobaczymy w poniedziałek :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Fox hd bitrate jest ok 4,5-5. Jest kiepski. Na Amazon jest ok 10 i jest to max dla tego serialu. Mi chodzi natomiast o to, ze zarowno na jednym jak i drugim wyglada to slabo przez zastosowanie takiej a nie innej techniki krecenia tego serialu. Nie pomoże tu zaden TV, no poza Q9FN ale tylko ten konkretny co ma hubio, bo po prostu serial jest taki jaki jest. Jest to bardzo widoczne w 9 i 8 sezonie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w tym Samsungu jest jakaś opcja ulepszacza lub wygładzania wyświetlanego materiału na ekranie?
Tak jak w aparatach. Stary wygląda o 10 lat mniej.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO jedynie co można to ostrość kosztem właśnie wygładzania... 

@misfit mówisz o Amazon Prime Video? bo u mnie nie ma tam TWD jest tylko spin-off Fear..  zresztą jak nie wygląda to lepiej to trudno, nic się nie wymyśli :) czasami nawet pasuje ta ziarnistość, ale trzeba się przestawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką macie ostrość ustawioną ? Ja miałem 16, ale zmniejszyłem do 10 i to nie po Walking Dead tylko innych... W każdym razie dla mnie, akurat TWD prezentuje się świetnie i ziarna to ja tam nie widzę żadnego. Zresztą w ogóle z tunera sat czy to Netflixa to ja nie widziałem nigdy na niczym ziarna... Zdarzało się na filmach BD wyłącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ostrość to taki dopalacz, gdzie film traci naturalność, gdy słabej jakości są treści. W 4k/ultra staram się schodzić z ostrością jak najniżej 4/5, maks to już 10, ale to bardzo rzadko, a czasami jak jest w super jakości film to nawet do 0/1.. akurat w TWD czym większą dawałem ostrość tym większa była ziarnistość...

Edytowane przez escapers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam że po kalibracji wszystko wygląda tak jak powinno. I wtedy ma się porównanie jak dane źródło się prezentuje w 100%. Ja na Oledzie też mam ziarno. Czy to niektóre tytuły z Netflix czy z innego. Nawet na UPC jest super ostro, a i tak niektóre filmy mają tzw ziarno. Takie było założenie producenta.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, hubio napisał:

A jaką macie ostrość ustawioną ?

Zawsze na 0. Co do ziarna to odpal sobie jakiś serial Marvela na Netfliksie - jeśli nie widzisz tam ziarna to są dwie opcje:
1. Masz aktywne jakieś ostre odszumianie w TV i/lub odtwarzaczu.
2. Dawno nie byłeś u okulisty ;)

7 minut temu, escapers napisał:

akurat w TWD czym większą dawałem ostrość tym większa była ziarnistość...

Yep, to jest ogólna zasada - im bardziej wyostrzysz obraz tym większe dostaniesz ziarno. A jak już się ostro przegnie pod tym względem to ziarno przemienia się w wielgachny szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, misfit napisał:

Zawsze na 0. Co do ziarna to odpal sobie jakiś serial Marvela na Netfliksie - jeśli nie widzisz tam ziarna to są dwie opcje:
1. Masz aktywne jakieś ostre odszumianie w TV i/lub odtwarzaczu.
2. Dawno nie byłeś u okulisty ;)

Hmm.. a ja myślałem, że 10 to za mało... :) W trybach fabrycznych jest właśnie 14-16, a za bardzo nie chcę od nich odchodzić... Seriali Marvela na Netflixie nigdy nie oglądałem. Prawdę mówiąc to kilka filmów z Netflixa obejrzałem na TV i to był styczeń gdzie ogarniałem TV, zaraz po zakupie. Obecnie nie mam Netflixa, ale za jakieś 2 m-ce wrócę to sprawdzę...

1. A gdzie jest na tym TV odszumianie ? Bo ja nie widziałem takiej opcji. Na Panasonicu owszem jest system poprawy jakości, ale minimalnie tam coś włączyłem.

2. U okulisty byłem równo rok temu, ostatni raz :) Nie noszę okularów, wzrok mam dobry...

29 minut temu, misfit napisał:

Yep, to jest ogólna zasada - im bardziej wyostrzysz obraz tym większe dostaniesz ziarno. A jak już się ostro przegnie pod tym względem to ziarno przemienia się w wielgachny szum.

No tak to oczywiste - ostrość bardzo uwypukla ziarnistość obrazu i np jak jeszcze oglądałem na proju to Człowiek z blizną na BD to była po prostu bajka, jak dobrze był zrobiony remastering, a Ojciec Chrzestny tragedia, a były identyczne ustawienia na proju/playerze w obu tych filmach... Tak samo Chłopcy z Ferajny w UHD/HDR  na proju to była tragedia... Jak widać co film to inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hubio napisał:

1. A gdzie jest na tym TV odszumianie ? Bo ja nie widziałem takiej opcji

Czysty obraz cyfrowy / Digital Clean View

 

2 godziny temu, hubio napisał:

jak jeszcze oglądałem na proju to Człowiek z blizną na BD to była po prostu bajka, jak dobrze był zrobiony remastering, a Ojciec Chrzestny tragedia, a były identyczne ustawienia na proju/playerze w obu tych filmach... Tak samo Chłopcy z Ferajny w UHD/HDR  na proju to była tragedia... Jak widać co film to inaczej...

Tragedia bo ziarno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...