Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

jak rozumiem ten u góry to też samsung - właśnie q9fn?

dziwne jest to czemu ten u góry wygląda jakby był "wypalony" - biel na dolnym wymaksowana (jak HDR? w sumie jak podłączył XB1 to tryb HDR chyba wymusza konsola) - na górnym wręcz przeciwnie (tryb SDR?)

tv są chyba nieskalibrowane - bo takie różnice w jasności na sygnale SDR o tym chyba świadczą

poza tym ten start w pierwszych 30 sekundach że jest "terrible" - dla mnie wygląda na śmieć clickbaitowy

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, llukk napisał:

spojrzcie nastepca ma wiekszy blooming od Q9fn  przewińcie na 11 minutę i 12 sekundę

w tym porównaniu Q90R porażka a Q9fn ideał he he

samsung na premierę już trzeba robić aktualizację .........

Inaczej "świadomy" klient nie kupi tego tv

Jest to możliwe... Q90R ma lepsze kąty i specjalną powłokę, ale to oznacza blooming, podobnie jak na SONY ZF9... Żadna aktualizacja nie pomoże bo to kwestia powłoki... Mi akurat na kątach kompletnie nie zależy bo TV mam na podstawce, a 90% czasu oglądam centralnie na wprost... i jak bym miał kupować lepsze kąty i większy blooming zamiast słabszych kątów i niższego bloomingu to  zawsze wybrałbym to drugie... Ale spokojnie, poczekajmy na wszystkie testy...

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung w tym roku wypuszcza gnioty na przetrzymanie do micro-leda. Nie bedą kompletnie sie liczyć w klasie high-end przy taniejących oledach. Pozostanie im tylko klasa średnia, gdzie są dominującym producentem.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Waldo94 napisał:

Samsung w tym roku wypuszcza gnioty na przetrzymanie do micro-leda.

prawie cała seria QLED z FALDem (oby dobrym) i szerokimi kątami (oby skutecznymi) to wg Ciebie gnioty na przetrzymanie?

bo wg mnie to frontalny atak na pozycję OLEDów - jak ceny będą atrakcyjne a tv potwierdzą oczekiwania jakościowe - to zacznę się wręcz martwić że mi LG jeszcze splajtuje

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, klaus71 napisał:

prawie cała seria QLED z FALDem (oby dobrym) i szerokimi kątami (oby skutecznymi) to wg Ciebie gnioty na przetrzymanie? 

Tak. Udało sie uzyskać lepsze kąty, ale ucierpiały na tym inne zalety. z technologii lcd nie da sie już nic wiecej wycisnąć. Sony ZD9 i Panasonic DX900 to był szczyt możliwości tej technologii.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to za daleko idące wnioski... Słowo gnioty to trochę za mocne słowo... Jednak 8K i nowy system upscalowania treści HD, SD i 4K do 8K to jest dużo... Nie każdemu też przypadnie do gustu obraz z OLEDa... A z microLCD tez nie jest tak różowo np. przy łączeniu ekranów... Po za tym nawet jak wprowadzą MicroLCD to upłynie sporo czasu zanim się to wszystko ustandaryzuje... Nigdy w życiu nie kupiłbym sprzętu w pierwszym roku gdzie zastosowano nową technologię... Więc gdzieś z 3-5 lat trzeba poczekać na MicroLCD i na pewno Samsung nie odpuści sobie 3-5 lat wydając coś co jest złe... Czerń już na Q9FN jest tak dobra, że naprawdę niewiele jej brakuje do OLEdowej, jak piszą eksperci, a dla mnie osobiście jest idealna...

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od 2015 roku Samsung co roku właściwie wypuszcza te same modele, tyle że po kolejnych  liftingach i bardziej udanych modelach w latach parzystych. Oled sie rozwija pod względem trwałości, czyli tam gdzie ma najwiekszy problem. A oni ze swoim Qledem, a wcześniej SUHD od kilku lat tylko minimalnie posuwają sie naprzód.

Edytowane przez Waldo94
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem coś od siebie nie krytykują nic i nikogo. Zawsze miałem tv z wysokiej półki bo to mój priorytet. Ostatnie lata spędziłem z Philipsem serii 9 z ambilight. Kolory, kontrast, jasność naprawdę super. Ale później przyszedł czas na zmianę. Trochę się bałem czy te nowe stwory nie pogorszą mi obrazu. Zacząłem porównania. Bardzo długie. Tematyka to film i sport. 50/50. Zero gier. A i jeszcze skoro nowy sprzęt to jeszcze smart tv ważny. Od początku celowałem w Oleda. Po krótce Sony i Panasonic mnie nie przekonały. Także mój kochany Philips. Już miałem dosyć ambilighta. Chciałem się skupiać na ekranie w ciemnym pokoju. Z resztą duży tv już nie potrzebował powiększenia za pomocą podświetlenia. I android nie za bardzo. Powiem tak. Gdyby nie było Oleda to bym wziął Qleda Samsunga. Bo ma naprawdę super obraz. Ale uważam, że jednak jeszcze mu brakuje do oleda. Pomijając fakt że posiada szybki smart tv. Został mi LG. I to jeszcze najtańszy z oledów z wiadomych powodów. Dla każdego coś dobrego.
Jeśli chodzi o jasność telewizorów. Sam to przeżyłem. Wszyscy twierdzą że Oled jest ciemny. Czy HDR za słaby. A jak już mają ustawione czy skalibrowane tv to zjeżdżają z podświetleniem bo im oczy wypalają. I tak jest. Ja np mam podświetlenie ( nie mylić z jasnością) ustawione na 60%. A niektórzy mają na 40 czy 30%. To gdzie tu Oled za ciemny.
I się powtórzę. Dla każdego coś dobrego. .
Pozdrawiam wszystkich.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 ?  Ja mam 18-21 
No i o tym mówię. Jak ktoś lubi halogeny to jego sprawa.
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o podświetlenie matrycy... Czyli parametr podświetlenie... Jeśli tak to kupcie sobie projektor... :) Będziecie wniebowzięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, hubio napisał:

Rozumiem, że chodzi o podświetlenie matrycy... Czyli parametr podświetlenie... Jeśli tak to kupcie sobie projektor... :) Będziecie wniebowzięci...

Nie zupełnie, masz w oledzie dwa parametry: jasność i oświetlenie oled, chłopaki piszą o tym drugim.

 

Co do Samsunga - czego oczekujecie, że wymyślą koło na nowo? Lcd, to lcd, tu już nic nie wycisną, najwyżej coś kosztem czegoś innego i tak non stop. Uroboros.

Pewnie znając tą firmę będą na razie nastawiać się na marketing - 8K, 16K, a potem co? 40K? To już nie przejdzie na dłuższą metę.

Chyba, że im pyknie z laptopami i jednak zaczną produkować własne oled tv, to by było ciekawe.

Edytowane przez Kmicic13
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kmicic13 napisał:

 Pewnie znając tą firmę będą na razie nastawiać się na marketing - 8K, 16K, a potem co? 40K? To już nie przejdzie na dłuższą metę.

ale macie [beeep]ościsk

jak nic nie spieprzą to QLEDy w tym roku mogą wykosić konkurencję 

wreszcie poprawione kąty (jak sony zf9) ale tu już w tańszych modelach od q70 

też od chyba Q70 dostajemy FALD z około 180 strefami (chyba 2x lepiej niż sony z9f)

jak będzie to masowo we wszystkich tv od q70 to jest szansa że ceny jeśli nie na początku to szybko będą w promocji 

@Gmeru 

kiedy test Q70 ?

5 godzin temu, Waldo94 napisał:

Sony ZD9 i Panasonic DX900 to był szczyt możliwości tej technologii.

dla mnie nie szczyt - kąty do d...

pod kątem blooming na nich pewnie podobny jak na samsungu q9fn

  • Plusik 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No admin tego forum czyli gmeru zamówił sobie właśnie QLEDA 82''' od Samsunga, nie żaden FALD od SONY, nie żaden OLED tylko QLED Samsunga, więc może nie jest tak źle z tym Samsungiem... :)

8 godzin temu, user7878 napisał:

@hubio nie powielaj tych samych tekstów. Już Ci pisałem, że wybrałem ZF9 nie dlatego, że był tańszy a dlatego, że jest dla mnie lepszy od Q9FN! To, że cena spadła spowodowało, że zdecydowałem się na zakup ale to, że jest dla mnie lepszy wiedziałem wcześniej po testach w domu. Przede wszystkim kolory i ich odwzorowanie, tryb motion i upłynniacz oraz świetne kąty to 3 rzeczy, które wg mnie są zdecydowanie lepsze w Sony ZF9 względem Q9FN. To przekłada się na całokształt obrazu, który jest dla mnie lepszy. Daj już spokój tym ciągłym przekonywaniom. Wybrałeś Q9FN i git. To Tobie się ma on podobać. Tylko nie oceniaj innych TV jak ich nie widziałeś!

No nie wiem jak TV ze znacznie niższym kontrastem i połową stref wygaszania tego co ma Q9FN może być lepszy... :) Nie jest obiektywnie lepszy tylko z pewnych powodów bardziej Ci się spodobał co szanuję... Z tych spraw co podałeś uzasadnienie w testach i recenzjach mają wyłącznie kąty. Tryb motion flow ? Daj spokój. Przecież w trybie gra Q9FN to wygrał we wszystkich możliwych testach dzięki zamianie 30fps na 60fps. Nad tym rozpływał się nawet MK i poświęcił temu sporą część recenzji. Kolory ? Zobacz pokrycie DCI na jednym i na drugim i zgadnij gdzie jest lepiej... :) Jak wielokrotnie pisałem takie sobie porównywanie takiego prawie równorzędnego sprzętu mija się z celem... Nasze oko podczas krótszego lub dłuższego testu na tym poziomie nie dostrzeże różnic, lub nawet mózg zasugerowany bzdurami wyczytanymi na forach (chyba wtedy co kupowałeś przetaczała się dyskusja u nas o "znikającej armii") może znacząco przekłamać i wpłynąć na wybór. Uważasz, że podjąłeś dobrą decyzję. Ok szanuję to, natomiast jednocześnie uważam, że się myliłeś w ocenie... (nie licząc kątów i ceny - tu rzeczywiście zgoda)

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, hubio napisał:

No admin tego forum czyli gmeru zamówił sobie właśnie QLEDA 82''' od Samsunga, nie żaden FALD od SONY, nie żaden OLED tylko QLED Samsunga, więc może nie jest tak źle z tym Samsungiem... :)

Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przecież Gmeru napisał, że nie ma tak dużego OLEDA i dlatego jedzie do niego Samsung jako dobry tv szczególnie w przełożeniu przekątna/jakość.

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisał Gmeru. Za zrozumieniem.

Dnia 5.03.2019 o 20:23, Gmeru napisał:

 

2. Salon to duża przekątna a OLED to tylko 65" więc odpada z miejsca. Ja teraz czekam na zamówionego Q7 2019 w 82". Projektor wisi już tylko jako ozdoba. W ogóle prywatnie przestałem używać.... jakoś tak mam. Liczę na dobre podświetlenie itd. No i te kąty, które teraz będą jak w IPS. 82" OLED to pewnie za kolejne 5 lat z takim tempem wdrażania przekątnych ;((((( A wtedy to już myślę, że inna technologia wejdzie.

 

No i jak? Paniał? Czy trzeba tłumaczyć jak z HDRem i innymi podstawowymi rzeczami? :)

 

 

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
52 minuty temu, Groszek napisał:

Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przecież Gmeru napisał, że nie ma tak dużego OLEDA i dlatego jedzie do niego Samsung jako dobry tv szczególnie w przełożeniu przekątna/jakość.

Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisał Gmeru. Za zrozumieniem.

No i jak? Paniał? Czy trzeba tłumaczyć jak z HDRem i innymi podstawowymi rzeczami? :)

Nie rozumiem... OLEDy są w wersjach 75'' więc nie tylko 65''... Pewno gmeru miał na myśli, że cena za wysoka... W każdym razie może nie FALDy, ale zwykłe LCD od SONY są nawet w 85''. Najważniejsze jednak to to, że jak by była jakaś nieakceptowalna jakość i ginące armie... :)  to nawet mimo 82'' by nie brał tego Samsunga... Taki był sens mojej wypowiedzi... Ja wiem, że w 82'' Samsung rządzi co jest kolejnym plusem tej firmy, ale jak by było z tymi TV tak źle jak niektórzy pisali/piszą to taki gmeru wziąłby OLEDa 75'' lub FALDA od SONY...

A Ciebie bardzo proszę - nie używaj w stosunku do mnie protekcjonalnego tonu bo taki przyjmuję wyłącznie od 2 osób na tym forum - właśnie gmeru, MK i z zagranicy Vincenta... Cała reszta osób na forum to są osoby takie jak ja z większą lub mniejszą wiedzą... I mnie nie trzeba nic tłumaczyć...

Tak czy inaczej jego wybór padł właśnie na QLEDa od Samsunga... Mógłby poczekać do np. 2020 r na OLEDY 82'' lub FALDY od SONY, ALE TEGO NIE ROBI... ! Może dlatego, że wie jakie to są wspaniałe telewizory !

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

I mnie nie trzeba nic tłumaczyć...

No właśnie:)

  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.03.2019 o 16:27, klaus71 napisał:

prawie cała seria QLED z FALDem (oby dobrym) i szerokimi kątami (oby skutecznymi) to wg Ciebie gnioty na przetrzymanie?

bo wg mnie to frontalny atak na pozycję OLEDów - jak ceny będą atrakcyjne a tv potwierdzą oczekiwania jakościowe - to zacznę się wręcz martwić że mi LG jeszcze splajtuje

Dobrze piszesz... Ja śmiem twierdzić, że obecnie QLEDy to szczytowa jakość tej technologii i lepiej nie bawić się w najbliższych latach w microLEDy czy nawet 8K... Poczekajmy co testerzy powiedzą... Jeśli chodzi o OLEDy też uważam, że to jeszcze nie szczytowa jakość... Powinni pomyśleć nad zwiększeniem jasności i to sporo, żeby biała plansza nie wyglądała jak szaro-biała :)  no i wypaleniami... Jeśli połączą jasność z QLEDów lub FALDów od SONY, zapanują nad wypaleniami, biała plansza będzie tak pięknie biała jak w Samsungach, a do tego będzie taki kontrast i czerń jak mają obecnie to będzie to TV idealny i zanim Samsung dogoni z Microledami mogą zdominować rynek... Nie wiem jednak czy nie ma tu ograniczeń po stronie samej konstrukcji organicznej, jeśli tak to będzie to co jest dzisiaj...

Co do tej planszy to MK mi wytłumaczył i parę innych osób, ale powiem wam, że mimo tego to dla mnie jakiś absurd mieć TV i zastanawiać czy aby 10 min nie mam włączonej białej planszy bo mi się TV od tego popsuje... Czasami przecież nawet w androidzie jest w jakiejś apce biała plansza... No i do tego jak ciemne (używam skrótu myślowego) muszą być biele na OLEDach... To nie jest taka intensywna, super jasna, olśniewająca biel jak w Q9FN... A dla mnie by to było nie do przejścia... Zresztą z tego samego powodu nie cierpiałem plazm...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

że mimo tego to dla mnie jakiś absurd mieć TV i zastanawiać czy aby 10 min nie mam włączonej białej planszy bo mi się TV od tego popsuje... Czasami przecież nawet w androidzie jest w jakiejś apce biała plansza...

teraz już znowu odpłynąłeś

czemu się ktoś ma bać białej planszy na OLED? co to za bezsensy znowu wymyślasz?

jedyny ewentualny problem oledów to możliwośc wypalenia - z bielą nie ma żadnego problemu 

OLEDY dzieli od plazm przepaść w kwestii bieli

na kanałach SD wieczorem nie zobaczysz róznicy między oled a QLED - tzn ewentualnie zobaczysz na korzyść OLEDa (lepsze kąty, brak bloomingu na strefach)

w HDR masz za to kompromisy po obu stronach - jak oglądasz wieczorem w ciemności to OLED wygra, jak przy świetle i nie pod kątem to LCD

 

 

  • Plusik 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

teraz już znowu odpłynąłeś

czemu się ktoś ma bać białej planszy na OLED? co to za bezsensy znowu wymyślasz?

jedyny ewentualny problem oledów to możliwośc wypalenia - z bielą nie ma żadnego problemu

----->>>>>>

Dnia 15.02.2019 o 10:55, efel napisał:

Żeby mój post miał coś merytorycznego, to powiem że każdy OLED ma wbudowany system ABL (od samego początku istnienia technologii OLED w konsumenckich TV). System obniża jasność ekranu jak wyświetlamy białą planszę, żeby elektronika zasilająca panel OLED się nie usmażyła. To jak dużo musi być białego na ekranie, żeby system zadziałał reguluje sobie producent TV. Najlepiej mają pod tym względem oledy LG - system się włącza dopiero jeżeli na ekranie jest więcej niż 70% bieli. Pozostali producenci ten próg mają niższy. Charakterystykę tego systemu obrazuje ten wykres wykonany przez p.Macieja Kopera:

apl_c8-1024x548.png

Czy to przeszkadza w codziennym oglądaniu? Na oledach Sony, Panasonic, Philips może od czasu do czasu przeszkadzać na meczach hokeja, czy też innych sportach zimowych (skoki narciarskie itp). Na LG nie ma takiej opcji żebyś to zauważył na normalnych treściach. Co innego plansze testowe. 

Podsumowując: jak chcemy oglądać na codzień białą planszę, napawać się jej oślepiającą jasnością to faktycznie OLED nie podoła.

A dodatkowo powiem, że jak wtedy byłem w MM to sprzedawca dosłownie w panice wyłączył tą planszę na OLEDzie bo mówił o wypaleniu... Ja zrozumiałem, że chodzi o to wypalenie o którym wszyscy myślimy, ale jemu chodziło o spalenie ! Bo system ABL systemem, ale widocznie widział o czym mówi... W rezultacie na Q9FN na plansza była sobie spokojnie z 30 min, na OLEDdzie 5 min...  Ja też oczywiście rozumiem jak mądrze napisał efel, że są systemy itd, ale jednak trzeba przyznać, że może coś być na rzeczy z bielami w OLEDach... Jak będę kolejny raz w sklepie specjalną uwagę właśnie zwrócę na biele... Bo ja wiem, że jak ktoś ogląda filmy na podświetleniu 30% to on nawet nie zauważa "intensywności" bieli, ja natomiast do tej grupy nie należę...

Powiem tak - raz w życiu popełniłem błąd i zdałem się na forum w kwestii ekranu do proja... Każdy zalecał ekran matt grey, taki więc kupiłem... i o ile czernie były super to biele to dla mnie był KOSZMAR ! Na tyle wielki, że samemu od sufitu odmontowywałem tą ponad 2m bardzo ciężką listwę modląc się żeby mi się nie wyślizgnęła i nie uszkodziła sprzętu... Tak się złożyło, że nie miałem nikogo do pomocy, ale nie byłem w stanie oglądać filmów na tym "zalecanym" ekranie... Po wymianie na biały ekran, śnieg zaczął być biały, a nie szaro-biały, a białe chmury - białe... Tak więc takie właśnie były zalecenia wielu ekspertów, a na forach to z 95% ludzi tak polecało...  A skąd się to wszystko bierze ? Ano z tego, że ludzie gonią za idealną czernią, zatracają wszystko inne, do tego oglądają filmy w przyciemnionych trybach... Czy to obiektywnie jest słuszne czy nie to osobna historia, ale mnie po prostu to nie odpowiada... W wątku o najnowszym OLEDzie jest kolega (pracownik MM), który podobnie myśli jak ja, ma taki sam stosunek do plazm i widać, że nadajemy na tych samych falach... Cieszę się, że są jeszcze inne takie osoby, ale zdecydowanie jesteśmy w mniejszości...

To wszystko implikuje fakt, że to czym się zachwycają tłumy mnie niekoniecznie odpowiada... dlatego zanim kiedykolwiek kupię jakiegoś OLEDa bardzo, bardzo dokładnie przyjrzę się jasnym i bardzo jasnym scenom zarówno w filmach jak i sporcie, filmach przyrodniczych itd. Na pewno nie popełnię drugi raz tego samego błędu, żeby z automatu uznać, że to co dobre dla innych jest również dobre dla mnie...

 

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oledzie nie trzeba zjeżdżać z podświetleniem żeby mieć super czerń. On ją po prostu ma. I tyle. A i biel ma za[beeep]..iście białą. Nie wiem skąd Ty to wszystko bierzesz.
Zrobiłeś już w swoim Samsungu profesjonalną kalibrację? Pod wszystkie tryby? Pytam z ciekawości.

  • Plusik 4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, klaus71 napisał:

teraz już znowu odpłynąłeś

czemu się ktoś ma bać białej planszy na OLED? co to za bezsensy znowu wymyślasz?

 

4 minuty temu, STELVIO napisał:

Nie wiem skąd Ty to wszystko bierzesz.

Tak to jest jak ktoś dla relaksu ogląda białe plansze w trybie dynamicznym (tylko statyczne żeby nie widzieć DSE) ;) 

Później oślepiony pisze banialuki i nic do niego nie dociera.... ?

  • Plusik 3
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

W Oledzie nie trzeba zjeżdżać z podświetleniem żeby mieć super czerń. On ją po prostu ma. I tyle. A i biel ma za[beeep]..iście białą. Nie wiem skąd Ty to wszystko bierzesz.

A czy ja gdzieś pisałem, że trzeba zjeżdżać z podświetleniem żeby uzyskać super czerń albo biel ????????? Co do czerni to wiem jak jest dobra, a moje wątpliwości budzi jedynie biel po tym co usłyszałem od sprzedawcy w MM jak i jego "prezentacji"... Nie przesądzam czy jest tak źle, że bym tego nie zaakceptował... Nie mam pojęcia... Natomiast po tym co napisał efel np o meczu hokeja czy mi mówił ten sprzedawca i pokazał tą planszę to zacząłem mieć wątpliwości... Wiem nawet jaki film wezmę na testy do OLEDa... Będzie to oczywiście "Fargo" - tam jest mnóstwo scen gdzie 75% i więcej wypełnia biel, zaraz potem pierwsze Lśnienie gdzie też jest sporo takich scen...

1 godzinę temu, Groszek napisał:

Tak to jest jak ktoś dla relaksu ogląda białe plansze w trybie dynamicznym (tylko statyczne żeby nie widzieć DSE) ;) 

Później oślepiony pisze banialuki i nic do niego nie dociera.... ?

Nikt dla relaksu nie ogląda białych plansz... Ale jak się jest w MM i zupełnie przypadkiem kierownik działu RTV na pytanie klienta co wybrać - QLEDa czy OLEDa włącza na dwóch stojących obok siebie TV zwykłą białą planszę i na jednym TVj widać coś imitującego biel, a na drugim prawdziwą biel to można zacząć się zastanawiać... Bardzo się cieszę, że tak zrządził los bo może zaślepiony takimi opiniami jak twoja znowu bym popełnił błąd... Ale ja niczego nie przesądzam... Jak kiedyś nadejdzie taki dzień, że pomyślę o OLEDzie będę to analizował...

Być może pod koniec roku sobie kupię do sypialni jakiegoś OLEDa 55'' tak na próbę, zobaczymy...

I chcę wam coś jeszcze powiedzieć - ja podobno nie dostrzegam wad w Q9FN, natomiast wy nie dostrzegacie wad w OLEDach...

A i jeszcze jedno kolego Groszek - jak nie będziesz pisał mi merytorycznie tylko pisał jakieś ataki personalne, że nic do mnie nie dociera itp to masz ode mnie jak w banku dwie rzeczy: pierwsza dodanie do ignorowanych i zakończy się nasza dyskusja, druga: każdy twój post będzie nagradzany ode mnie sam wiesz czym...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty opisujesz takie sytuacje więc ja napisałem w ten sposób. Ja nie wiem co Ty wiesz. Ja wiem jak to wygląda bo mam taki tv. I po prostu się z tym nie zgadzam co Ci inni w MM czy gdzie indziej ludzie wmawiają. Wiem co to jest Oled i co to jest LCD. Wiem co daje jeden a czego nie daje drugi. I na odwrót. Chyba ponad pół roku kupowałem nowy tv. I nie było siły żebym nie wybrał oleda. Ale się nad nim tak nierozpływam. Bo to tylko tv.
Bez urazy ale Ty już tak posłodziłeś tego Samsunga że jakbym teraz kupował nowy tv to chyba ze strachu bym go nie wybrał. Bo bym myślał że dla niego pracujesz.
Ja Ci z całego serca gratuluję, że go masz i jesteś zadowolony z niego. Ale troszeczkę przesadzasz.
Robiłeś tą kalibrację profesjonalną na nim?

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelvio ja po prostu jestem ze swojego bardzo zadowolony. Te ciemne detale w czerniach w włączonym Contrast Enhancer, w trybach dynamicznym i naturalnym może być można było poprawić, a może nie, bo by było to kosztem kontrastu, sam nie wiem... A oprócz tego nie widzę jakiś wad... Ale też prawda jest taka, że gołym okiem przy tak topowych TV to naprawdę ciężko coś dostrzec, albo ja mam małe wymagania bo ani DSE ani bloomingu nie widzę... Natomiast w OLEDzie po prostu widać gołym okiem jak taka biała plansza wygląda i dlatego napisałem ten post. Bo myślę, że nawet posiadacze OLEDów nie mieli by nic przeciwko temu, żeby taka plansza tak wyglądała jak na LCD, o jasności w HDR nie wspominając... Natomiast to są takie moje rozważania, teoretyczne, bo OLEDa nie testuję na co dzień więc nie należy tego traktować w kategoriach jakiś autorytarnych wypowiedzi bo sam ich tak nie traktuję... Mogę się wypowiadać o swoim  sprzęcie bo tu już coś wiem.

Kalibracji jeszcze nie robiłem bo nie wiem czy to będzie dla mnie dobra rzecz. Przyciemniony jak na moje standardy obraz w tonacji ciepły 2 jakoś mnie odrzuca... Jak po pół roku oglądania będę miał wątpliwości co do jakości obrazu zrobię kalibrację... A jaki Ty masz TV ? Jakiegoś OLEDa ?

  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...