Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

Już zmieniając te psychologiczno-psychiatryczno- technologiczne dociekania mam pytanie do użytkowników tego TV. Wyczytałem wczoraj na zagranicznych forach i w opiniach w Amazonie, że można sprawdzić jaki panel jest zastosowany F002 czy jakiś 001, podobno to jest na tabliczce, ale ja nie mogę znaleźć... I czy to też jest w wersji 75'' ? Ktoś może zna sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej zaczynam pierwsze porównania. Wiem, że fotki zniekształcają, ale akurat brak detali w czerniach można uchwycić...

Obejrzałem dzisiaj na TV film z TV (HD, tuner SAT) Wzgórze Nadziei... Trafiłem na jedno kilkusekundowe ujęcie, gdzie strój bohaterki był całkowicie ciemny... Postanowiłem odpalić proja, na którym oglądam filmy od 1,5 roku i można o nim powiedzieć wszystko, ale, nie że gubi detale w czerniach i oto rezultaty:

Epson 9300:

Epson.jpg

TV Samsung:

TV.jpg

Jakże było moje wielkie zaskoczenie jak się okazało, że to na Samsungu jest więcej detali w czerniach !!! Wiem, że na fotkach tego nie widać (do tego nie dość, że na tym forum można edytować post przez 60 sek to są jeszcze jakieś limity dziennie, nie wiem wklejania fotek, więc poszło w bardzo niskiej rozdzielczości), ale na TV było trochę więcej. Z fotek wynika, że mniej więcej to samo...

Tak więc całkowicie dementuję te bzdury o ginących detalach w czerni... W trybie standardowym praktycznie to nie występuje !!!

Jak się zaczęło zwracać specjalną uwagę na coś to można się trochę zafiksować na tym punkcie jak koledzy co wszędzie widzieli blooming lub DSE, ja teraz tak mam z tymi detalami... :) Na Epsonie oglądało mi się i wciąż ogląda super wszystkie filmy i najbardziej chwaliłem właśnie ten projektor za ciemne detale w czerniach, od początku mi się  to bardzo spodobało, więc... jeśli ta scena wypadła gorzej, to nie mam już dalszych pytań...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że mam wielbiciela lub wielbicieli, którzy w KAŻDYM moim poście dają złą buźkę... :) ale wołałbym zamiast tego dyskusję na temat codziennego użytkowania TV Samsunga Q9FN

52 minuty temu, Crnk1987 napisał:

Panowie jaki talerz polecacie do Samsunga ? Chodzi mi o jak najlepszą jakość obrazu. Bo aktualnie mam kablówkę " moico" i obraz daje wiele do zyczsnia, szczególnie że,  mają mało programie HD nie mowiac już o 4k. Żona się zgodziła na talerz za oknem :)

Jakieś nc + czy tym podobne,  jaki dekoder?  czy bez dekodera tylko podłączenie karty do modułu one conect(choć są różne opinie,  że lepiej z dekoderem bo niby lepsza jakość obrazu). 

Z góry dzięki za odp

Zapraszam do dyskusji w tym temacie bo w tamtym jest więcej przeciwników tego TV i tam jest więcej pochwał o SONY niż wymieniania zalet tego... :)

Odpowiadając na pytanie:  Sama antena SAT może być właściwie dowolna, byle z dużą średnicą (ja kupowałem jakieś 7 lat temu i już nie pamiętam co to było) Najważniejszy jednak jest tuner sat - i wtedy najlepiej kupić jakiś 4K, choć to takie trochę udawane 4K... Jak dekoder z NC+ to najlepszy... Sam TV też obsługuje sygnał z satelity, łącznie z nagrywaniem i obsługą kart CI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hubio napisał:

Jak pisałem wcześniej zaczynam pierwsze porównania. Wiem, że fotki zniekształcają, ale akurat brak detali w czerniach można uchwycić...

Obejrzałem dzisiaj na TV film z TV (HD, tuner SAT) Wzgórze Nadziei... Trafiłem na jedno kilkusekundowe ujęcie, gdzie strój bohaterki był całkowicie ciemny... Postanowiłem odpalić proja, na którym oglądam filmy od 1,5 roku i można o nim powiedzieć wszystko, ale, nie że gubi detale w czerniach i oto rezultaty:

Epson 9300:

Epson.jpg

TV Samsung:

TV.jpg

Jakże było moje wielkie zaskoczenie jak się okazało, że to na Samsungu jest więcej detali w czerniach !!! Wiem, że na fotkach tego nie widać (do tego nie dość, że na tym forum można edytować post przez 60 sek to są jeszcze jakieś limity dziennie, nie wiem wklejania fotek, więc poszło w bardzo niskiej rozdzielczości), ale na TV było trochę więcej. Z fotek wynika, że mniej więcej to samo...

Tak więc całkowicie dementuję te bzdury o ginących detalach w czerni... W trybie standardowym praktycznie to nie występuje !!!

Jak się zaczęło zwracać specjalną uwagę na coś to można się trochę zafiksować na tym punkcie jak koledzy co wszędzie widzieli blooming lub DSE, ja teraz tak mam z tymi detalami... :) Na Epsonie oglądało mi się i wciąż ogląda super wszystkie filmy i najbardziej chwaliłem właśnie ten projektor za ciemne detale w czerniach, od początku mi się  to bardzo spodobało, więc... jeśli ta scena wypadła gorzej, to nie mam już dalszych pytań...

uprzęży nie widać całej na 2 focie. Ciezko porownywac zreszta bo rozne foty (w roznych ujeciach), zapauzowale je ? nie wiadomo w jakich trybach. Takze patrzac na 2 foto nie widac tego co na pierwszym, ale to foty wiec jesli widac w rzeczywistosci inaczej to ok.

taki filmik mi sie przypomniał a propos "widać, nie widać" ;) 

pisales o tych podstawkach pod tv, a nie mogles tv powiesic na scianie ?

 

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, szewi napisał:

uprzęży nie widać całej na 2 focie. Ciezko porownywac zreszta bo rozne foty (w roznych ujeciach), zapauzowale je ? nie wiadomo w jakich trybach. Takze patrzac na 2 foto nie widac tego co na pierwszym, ale to foty wiec jesli widac w rzeczywistosci inaczej to ok.

taki filmik mi sie przypomniał a propos "widać, nie widać" ;) 

pisales o tych podstawkach pod tv, a nie mogles tv powiesic na scianie ?

Cześć Szewi :) Samsung jak gubi jakieś detale to wyłącznie w czarnym kolorze, wszystkie odcienie szarości są ok... Na tej fotce chodziło mi o czarny strój bohaterki i to porównywałem. Konik był ok... :) Nie wiem dokładnie o jakim elemencie uprzęży piszesz...

Fotki były robione na pauzie... Była dokładnie ta sama sek. ale zdjęcia trochę różne bo po hdmi jak zmieniłem źródło film się włączył...

Powiesić niby mógłbym, ale miałbym za daleko... Teraz tak mam wszystko ustawione, że z jednego miejsca mogę oglądać zarówno proj jak i TV... W sytuacji jak bym powiesił TV to miałbym do niego prawie z 3m... Jeśli już to trzeba by było zrobić na odwrót i to ekran powiesić na ścianę, ale z tego powodu, że by zasłaniał TV tak nie mogę... Po za tym TV stoi na obrotowej podstawce i jak np jestem przy stole czy są goście nie ma problemów z kątami...

A zmieniając trochę temat szykuję się na kupno Polańskiego na BD tej antologii... Pamiętasz jak w wątku o Epsonie narzekałem na brak np. Pianisty na BD... Problem się rozwiązał pod koniec grudnia... Wczoraj zobaczyłem... Kosztuje najtaniej 1500zł i nie planowałem kolejnego wydatku, ale chyba się nie oprę... :) Kupiłem sporo filmów UHD i BD... Szczególnie chcę zobaczyć Blade Runnera na UHD bo pamiętam, że chwaliłeś...

Oczywiście będę miał straszny problem co gdzie oglądać... :) Problem bogactwa... Oba wyświetlacze oferują co innego i równie dobrego... Na dzisiaj do filmów HDR skłaniam się na TV z uwagi na jasność, ale z 2 strony w obrazie anamorficznym  na TV wydaje się malutki, więc może jednak proj... ? Obym tylko w życiu miał takie dylematy.... :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na szczescie antologia jest na blu rayu :)

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, szewi napisał:

Tutaj na szczescie antologia jest na blu rayu ;) 

Dokładnie - super, że tak zrobili.. Już pokupowałem sporo filmów i wydałem sporo kasy, ale jeszcze chyba dorzucę tego Polańskiego...

A powiedz mi - jak Ty rozwiązałeś problem co gdzie oglądać... Wiem, że masz w salce JVC, a w sypialni OLEDa, ale masz jakieś preferencje co gdzie oglądać ?

I co ostatecznie kupujesz do salonu ? Czekasz na nowe modele Samsungów i Sony ? Pewno jak wyjdą będą znowu na starcie drogie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz oledowych czerni ? na Q9FN widać również niebieski śnieg. Zmień tryb ponieważ kiepsko to wyglada.  

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tonybcc napisał:

Oprócz oledowych czerni ? na Q9FN widać również niebieski śnieg. Zmień tryb ponieważ kiepsko to wyglada.  

Popatrzę dzisiaj, ale to raczej przekłamanie komórki... Ale dzięki... W balansie bieli nic nie ruszałem, ani w gammie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubio napisał:

Już pokupowałem sporo filmów i wydałem sporo kasy, ale jeszcze chyba dorzucę tego Polańskiego...

I tak ich nie zobaczysz, bo mieszkasz na forum :)

 

Stary wyluzuj trochę, bo to zaczyna wyglądać jak praca dla Samsunga, a nie dyskusje na forum. Ty w ogóle masz czas na cieszenie się tym tv?

Gdzie nie wejdę to Ciebie pełno i posty długości pociągu towarowego.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to była „wina” telefoniu ponieważ epson wyglada poprawnie i tak przynajmniej ja chciałbym oglądać. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, tonybcc napisał:

Wątpię żeby to była „wina” telefoniu ponieważ epson wyglada poprawnie i tak przynajmniej ja chciałbym oglądać. 

Jak pisałem wcześniej komórka podbija bardzo kontrast i jasność... Matowy obraz z proja wydaje się lepiej skontrastowany, a z TV przejaskrawiony... Oglądałem wczoraj ten film i nie widziałem żadnych odcieni niebieskiego... Wystarczy trochę inaczej skierować komórkę żeby wyszło inaczej... Wkleiłem te fotki żeby przyjrzeć się detalom w ciemnych scenach bo to mimo nawet zniekształceń komórki można zobaczyć, natomiast co do kwestii samego obrazu to nie warto analizować...

32 minuty temu, Kmicic13 napisał:

I tak ich nie zobaczysz, bo mieszkasz na forum :)

Stary wyluzuj trochę, bo to zaczyna wyglądać jak praca dla Samsunga, a nie dyskusje na forum. Ty w ogóle masz czas na cieszenie się tym tv?

Gdzie nie wejdę to Ciebie pełno i posty długości pociągu towarowego.

Dyskutuję na forum od 1,5 roku... Udzielałem się w paru wątkach, bardzo dużo w wątku o Epsonie 7300/9300... To dla Epsona też pracuję... ? :)

To chyba dobrze, że ktoś poświęca swój czas żeby dyskutować... Czas na cieszenie się mam, spokojna Twoja głowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Naprawdę nie chcę mi się czytać całego wątku bo dopiero wróciłem z wczasów, ale widzę że zostałem wywołany do tablicy w 1 poście.

Odnośnie - ponownie - moich spostrzeżeń porównując skalibrowanego Q9FN (75cali), C7(65 cali) i Epsona Tw9300(120cali z magicscreen).

Do 4k HDR:
- z odległości niecałych 3m Q9FN zostawia w tyle za sobą Oled'a o Epsonie nie wspominając, co z tego że krzywa EOTF się nie pokrywa jak HDR zrywa kask z głowy
-czerń praktycznie bardzo ale to bardzo blisko OLED'a, nie giną detale w czerniach na najnowszym firmware z włączonym Local Dimming w najwyższym trybie 
-jasność stała na ok 1550cd/m2 i błyski do 1890cd/m2 (pomierzone), żaden ale to żaden OLED nie ma podjazdu

Do gier - nawet się nie rozwodzę Q9FN

DO SDR:
- przekątna Q9FN ale OLED robi niesamowitą robotę.
- czarne pasy w Netflix -> algorytm się gubi i tutaj lepiej wypada OLED

UWAGA - DLA UŻYTKOWNIKÓW PC, BO TEN TRYB TAKŻE MIAŁEM KALIBROWANY:

KONIECZNIE ZMIEŃCIE NAZWĘ WEJŚCIE Z PC NA KONSOLĘ DO GIER INACZEJ NIE WGRA USTAWIEŃ UŻYTKOWNIKA DOTYCZĄCYCH KOLORU!!! @Maciej Koper

 

Niestety albo i stety Q9FN należy koniecznie skalibrować, bo kolory w trybie FILM/Ciepły 2 potrafią być mocno rozjechane co wyszło u mnie na kalibracji. A jest to niby tryb polecany w każdej recenzji tego TV.

Do SDR zalecany tryb Local Dimming: Niski.
HDR: Wysoki.

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 2
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Irokez napisał:

Do 4k HDR:
- z odległości niecałych 3m Q9FN zostawia w tyle za sobą Oled'a o Epsonie nie wspominając, co z tego że krzywa EOTF się nie pokrywa jak HDR zrywa kask z głowy
-czerń praktycznie bardzo ale to bardzo blisko OLED'a, nie giną detale w czerniach na najnowszym firmware z włączonym Local Dimming w najwyższym trybie 
-jasność stała na ok 1550cd/m2 i błyski do 1890cd/m2 (pomierzone), żaden ale to żaden OLED nie ma podjazdu
 

Wielkie dzięki za odpowiedź... Zajrzyj do wątku: https://hdtvpolska.com/forum/topic/43155-samsung-q9-qe65q9fn-2018-test-flagowy-qled-lcd-z-technologią-direct-led/

i zobacz co tam się działo... :) Jak im pisałem, że nie giną detale w czerniach to mnie nazwali kłamcą i oszołomem, a jeden kolega Porter poszedł o krok dalej bo na początku był pełen zachwytu, a po 1,5 miesiąca wymienił bo nie widział batmana... :) Komedia i dramat w jednym...

Chciałem usłyszeć głos kogoś w miarę ogarniętego kto ma ten TV bo sam już zgłupiałem... Zresztą na początku i ja z powodu złych ustawień miałem ginące detale w czerniach...

Co do kalibracji jestem tu znacznie bliżej z decyzją niż w przypadku Epsona... Trybu ciepły 2 nie lubię. ciepły 1 albo standardowy to dla mnie ok. Wczoraj obejrzałem w HDR Ciche Miejsce w HDR w trybie kino i ciepły 1. Więcej napiszę później o wrażeniach bo też porównywałem do Epsona...

Dzięki za odp.

9 godzin temu, Irokez napisał:

jasność stała na ok 1550cd/m2 i błyski do 1890cd/m2 (pomierzone), żaden ale to żaden OLED nie ma podjazdu

Potwierdzam w praktyce te błyski... W Cichym Miejscu pod koniec filmu jest taka scena gdzie ojciec rodziny chodzi w lesie z latarką, już po spotkaniu z dziećmi... Tak się składa, że latarka co kilka chwil jest kierowana w stronę obiektywu... Powiem wam, że po raz pierwszy w życiu oglądając coś na TV zostałem oślepiony. Musiałem spauzować i przetrzeć oczy... Po prostu hardcore... W połączeniu z tą niesamowitą czernią lasu niesamowite uczucie... Porównałem tą scenę z  Epsonem i też dawało na Epsonie po oczach ale bardziej to mogło wynikać z przekątnej niż samej jasności.. Porównywałem też ciemne detale w czerniach i samą czerń no i oczywiście bez niespodzianki - czerń na Q9FN to jest magia... Detale są prawidłowo zachowane... Też co zauważyłem ten TV ma naprawdę ogromne możliwości regulacji ustawień... W zależności od ustawień obraz może się diametralnie różnić...

Mam też już netflixa więc jeszcze o tym napiszę, trochę później...

Edytowane przez hubio
  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Irokez napisał:

Cześć,

Naprawdę nie chcę mi się czytać całego wątku bo dopiero wróciłem z wczasów, ale widzę że zostałem wywołany do tablicy w 1 poście.

Odnośnie - ponownie - moich spostrzeżeń porównując skalibrowanego Q9FN (75cali), C7(65 cali) i Epsona Tw9300(120cali z magicscreen).

Do 4k HDR:
- z odległości niecałych 3m Q9FN zostawia w tyle za sobą Oled'a o Epsonie nie wspominając, co z tego że krzywa EOTF się nie pokrywa jak HDR zrywa kask z głowy
-czerń praktycznie bardzo ale to bardzo blisko OLED'a, nie giną detale w czerniach na najnowszym firmware z włączonym Local Dimming w najwyższym trybie 
-jasność stała na ok 1550cd/m2 i błyski do 1890cd/m2 (pomierzone), żaden ale to żaden OLED nie ma podjazdu

Do gier - nawet się nie rozwodzę Q9FN

DO SDR:
- przekątna Q9FN ale OLED robi niesamowitą robotę.
- czarne pasy w Netflix -> algorytm się gubi i tutaj lepiej wypada OLED

UWAGA - DLA UŻYTKOWNIKÓW PC, BO TEN TRYB TAKŻE MIAŁEM KALIBROWANY:

KONIECZNIE ZMIEŃCIE NAZWĘ WEJŚCIE Z PC NA KONSOLĘ DO GIER INACZEJ NIE WGRA USTAWIEŃ UŻYTKOWNIKA DOTYCZĄCYCH KOLORU!!! @Maciej Koper

 

Niestety albo i stety Q9FN należy koniecznie skalibrować, bo kolory w trybie FILM/Ciepły 2 potrafią być mocno rozjechane co wyszło u mnie na kalibracji. A jest to niby tryb polecany w każdej recenzji tego TV.

Do SDR zalecany tryb Local Dimming: Niski.
HDR: Wysoki.

Ciekawe co piszesz o HDR  i oled ponieważ wszyscy recenzenci a nawet na pokazie Vincenta wybierali oled jako lepszy do HDR. 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tonybcc napisał:

Ciekawe co piszesz o HDR  i oled ponieważ wszyscy recenzenci a nawet na pokazie Vincenta wybierali oled jako lepszy do HDR.

Pewno na tej samej zasadzie co im zginęły detale w czerniach w Harrym Potterze... :)Może być albo kwestia aktualizacji albo złej woli delikatnie mówiąc...

OLEDy nie mają takiego kopa w jasności żeby wygenerować tak dużą ilość nitów...

Edytowane przez hubio
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, hubio napisał:

Wielkie dzięki za odpowiedź... Zajrzyj do wątku: https://hdtvpolska.com/forum/topic/43155-samsung-q9-qe65q9fn-2018-test-flagowy-qled-lcd-z-technologią-direct-led/

i zobacz co tam się działo... :) Jak im pisałem, że nie giną detale w czerniach to mnie nazwali kłamcą i oszołomem, a jeden kolega Porter poszedł o krok dalej bo na początku był pełen zachwytu, a po 1,5 miesiąca wymienił bo nie widział batmana... :) Komedia i dramat w jednym...

Chciałem usłyszeć głos kogoś w miarę ogarniętego kto ma ten TV bo sam już zgłupiałem... Zresztą na początku i ja z powodu złych ustawień miałem ginące detale w czerniach...

Co do kalibracji jestem tu znacznie bliżej z decyzją niż w przypadku Epsona... Trybu ciepły 2 nie lubię. ciepły 1 albo standardowy to dla mnie ok. Wczoraj obejrzałem w HDR Ciche Miejsce w HDR w trybie kino i ciepły 1. Więcej napiszę później o wrażeniach bo też porównywałem do Epsona...

Dzięki za odp.

Potwierdzam w praktyce te błyski... W Cichym Miejscu pod koniec filmu jest taka scena gdzie ojciec rodziny chodzi w lesie z latarką, już po spotkaniu z dziećmi... Tak się składa, że latarka co kilka chwil jest kierowana w stronę obiektywu... Powiem wam, że po raz pierwszy w życiu oglądając coś na TV zostałem oślepiony. Musiałem spauzować i przetrzeć oczy... Po prostu hardcore... W połączeniu z tą niesamowitą czernią lasu niesamowite uczucie... Porównałem tą scenę z  Epsonem i też dawało na Epsonie po oczach ale bardziej to mogło wynikać z przekątnej niż samej jasności.. Porównywałem też ciemne detale w czerniach i samą czerń no i oczywiście bez niespodzianki - czerń na Q9FN to jest magia... Detale są prawidłowo zachowane... Też co zauważyłem ten TV ma naprawdę ogromne możliwości regulacji ustawień... W zależności od ustawień obraz może się diametralnie różnić...

Mam też już netflixa więc jeszcze o tym napiszę, trochę później...

Hubio aktualnie naprawdę nie chcę mi się czytać tego wątku bo zrobił się w nim straszny bałagan i nie mam zamiaru udowadniać że detale w czerniach nie giną. Niech ktoś kupi TV i sam sprawdzi na "normalnych" ustawieniach a nie w trybie dynamicznym z włączonym dynamicznym kontrastem. Odnośnie detali to ginęły ale w bielach we wcześniejszych wersjach firmware tak jak pisał Maciek w recenzji.

4 minuty temu, tonybcc napisał:

Ciekawe co piszesz o HDR  i oled ponieważ wszyscy recenzenci a nawet na pokazie Vincenta wybierali oled jako lepszy do HDR. 

 

Masz nawet na tym portalu TV polecane do 4K HDR, direct LED typu Q9FN, ZD9, DX900 stoją wyżej od OLED. 
Należy pamiętać że jak jest jasna scena to OLED potrafi przyciemnić ekran nawet do 300cd co nawet nie wchodzi w zakres HDR'u. W przypadku gdy czerń jest naprawdę dobra to direct LED wygrywa z OLED'em właśnie przez o wiele wyższą jasność, brak ABL oraz kropki kwantowe w przypadku Samsunga.

I ponownie powtarzam: NIE MA EKRANU IDEALNEGO. Może będzie to micro-led z kropkami kwantowymi. Czyli jasność, kąty, czernie, modułowość itd. 

Oraz cena 75 cali Q9FN jest bezkonkurencyjna na tle innych TV w tej przekątnej. Za OLED trzeba dać 10tys. więcej.

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzenci oceniali jakość obrazu  a nie siłę świecenia telewizora - to inna kategoria. To tak jak w sprzęcie audio, to że coś gra głośniej nie oznacza lepszego dźwięku.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Irokez I właśnie to mnie zastanowiło ponieważ HDR to nie tylko całe jasne sceny ale cóż nie mam LCD to tez ciężko porównać. Sam Vincent mówił nie raz ze oled daje taki „punch” ze nawet topowe LCD ma problemy ale cóż nie mam porównania.

@hubio bez przesady o posądzanie ludzi na porównaniu Vincenta na którym bym MK o złą wolę. Te telewizory były skalibrowana między innymi przez MK wiec insynuacje o złej woli są trochę nie na miejscu. 

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Irokez napisał:

Hubio aktualnie naprawdę nie chcę mi się czytać tego wątku bo zrobił się w nim straszny bałagan i nie mam zamiaru udowadniać że detale w czerniach nie giną. Niech ktoś kupi TV i sam sprawdzi na "normalnych" ustawieniach a nie w trybie dynamicznym z włączonym dynamicznym kontrastem. Odnośnie detali to ginęły ale w bielach we wcześniejszych wersjach firmware tak jak pisał Maciek w recenzji.

Dokładnie. Właśnie taki błąd na początku popełniłem sam... Miałem z wł dynamicznym kontrastem nie doczytałem, że wcześniej przecież pisano o białych, a nie ciemnych detalach, dodałem 2+2 i wyszło nieporozumienie... A od 2 tyg. to prostowałem jak zrozumiałem swój błąd i dlatego też jest tam taki bałagan... Komedia wyszła niezła... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommor napisał:

Recenzenci oceniali jakość obrazu  a nie siłę świecenia telewizora - to inna kategoria. To tak jak w sprzęcie audio, to że coś gra głośniej nie oznacza lepszego dźwięku.

?? ? - poczytaj sobie o HDR i dlaczego np. Sony wprowadziło chip X1 Ultimate który obsługuję maksymalny standard HDR (8k, 10.000cd/m2) oraz jak wzrasta "color volume" (nie wiem jak to przetłumaczyć na polski, objętość koloru?) w zależności od wzrostu szczytowej jasności TV.

https://www.avforums.com/article/what-is-4k-hdr-colour-volume.13485

w HDR chcesz jak najwięcej nitów przy jak najniższej czerni. Dlatego wszyscy w branży czekają na micro-led który będzie miał idealną czerń przy bardzo wysokiej szczytowej jasności TV, ponieważ nie ma w sobie żadnych dodatkowych filtrów które blokują przepływ światła. 

@tonybcc - owszem tylko ten cały punch wychodzi Ci przy dwóch parametrach: kontraście (czytaj poziom czerni TV) oraz maksymalnej jasności. Jeżeli Q9FN ma poziom czerni praktycznie patrząc na wprost TV taki sam lub bardzo bliski OLED przy szczytowej jasności wynoszącej ok 1900cd/m2 to który TV będzie miał lepszy "punch"?. W przypadku SDR OLED wygra z każdym ekranem LCD, tylko nie po to wydaję tysiące na oglądanie SDR na takim TV.

LG C8 vs Q9FN - color volume z rtings:

 

 

Bez nazwy.jpg

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - jak się ten cały HDR ma do filmów? Bo ja w życiu nie byłem oślepiony czymkolwiek, co się pojawiło na ekranie w kinie... Ten efekt jest jakoś specjalnie pompowany w masteringu do użytkowników domowych?

  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi film jaki obejrzałem na tym TV na HDR po Nowym Początku to było "Ciche miejsce" . W porównaniu do Epsona (kilka scen porównywałem) rzuca się z miejsca kontrast co w sumie jest oczywiste... Czerń jest rzeczywiście czarna... Efekty HDR jak pisałem - rzucają na ziemię... Widać po prostu doskonały obraz... Jednak obraz anamorficzny na 75'' wydaje się naprawdę mały w stosunku do ekranu 100''... Tutaj oczywiście jeśli chodzi o wielkość, obraz anamorficzny wygląda tak, że nie ma się poczucia, że jest za mały... Na razie cieszę się nową zabawką więc filmy idą do Q9FN, natomiast docelowo przyjmę chyba proste kryterium: pełne 16:9 na TV, anamorficzny na proju...

Jeśli chodzi o netflixa obraz generowany z Panasonica gdzie Panasonic ma różne własne ustawienia i to naprawdę dużo jak choćby z 4 suwaki do ostrości, 4 do poprawy jakości, oczywiście standardowe jasność, kontrast itd; jest naprawdę doskonały... Jeśli coś wydaje się za ciemne na TV można ustawić jeden z wielu trybów Panasonica i dać do TV. To piszę apropos SDR...  W HDR jakość jest wyczuwalnie niższa niż z płyt, zresztą zarówno na proju jak i TV...Generalnie te netflixowe filmy z HDR jakoś mi nie podchodzą i to nie kwestia sprzętu... Natomiast SDR ogląda się wyśmienicie...

W przeciwieństwie do kolegów z innego wątku, którzy pisali, że na początku był szok, a potem zaczęli widzieć wady u mnie było odwrotnie... Na początku widziałem wady, a potem z każdym kolejnym dniem odkrywałem możliwości drzemiące w tym sprzęcie... A one są, wierzcie mi lub nie, przeogromne... To co już pisałem, że bardzo wiele zależy od ustawień... Kalibracja rzeczywiście będzie tu zrobiona bo po prostu czuję, że sam z siebie nie ustawię go tak jak powinienem... Natomiast nawet w tych swoich trybach kino czy standardowy jestem po prostu zachwycony... Pamiętam jakieś szczegóły filmów oglądanych 10 dni wcześniej...

A i dziękuję koledze lub kolegom, którzy ciągle mi daje te niemiłe buźki... One też podbijają pkt reputacji... Wielkie dzięki... :)

Dzisiaj dotarł do mnie Polański,  nówka zafoliowana:

b758dac236891333.jpg

A tak wygląda karton od telewizora :):

7f1603469c488a01.jpg

Edytowane przez hubio
  • Dzięki 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesoło się nam zrobiło w wątku dotyczącym testu MK telewizora Samsung Q9FN, ale ja tutaj coś napiszę apropos Netflixa... Po sparowaniu z playerem Panasonica świetnie można sobie ustawić HDR jak i i filmy SDR... Wygląda to naprawdę dobrze... Czy lepiej niż bezpośrednio na TV ? Moim zdaniem lepiej...

Nominową do Oscarów Romę z Netflixa obejrzę jednak na proju bo jednak ten obraz anamorficzny ciut za mały na 75''... No i będzie super klimat filmowy na proju... Generalnie to oczywiście tylko formalność, ale obraz na tym TV filmów z Netflixa jest 3x lepszy niż na MU8002... Obecnie się zastanawiam jak ja mogłem wcześniej cokolwiek oglądać na MU...

A i jeszcze jedno - ktoś pytał o napisy do filmów netflixowych... Dla mnie są bez zarzutu - nie ma żadnej poświaty i czegoś w tym stylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...