Skocz do zawartości
hubio

SAMSUNG Q9FN W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest kwestia "zalania kropek kwantowych" tylko zdarcia warstwy antyrefleksyjnej, tzw. oka ćmy. Natomiast tak, jest to problematyczne i środek chemiczny może tę powłokę uszkodzić. Także zdecydowanie odradzam jakieś tanie specyfiki z marketu, płyny do mycia szyb czy inne cuda. Pozostaje woda, ewentualnie na AVForums kiedyś mi polecono w kotekście mojego KSa 7000 Samsunga (też ma tę powłokę) zakup Ecomoist, ale to z Amazona niestety, jak przy okazji coś kupowałem, to dodałem do koszyka, tak to tylko to kupić bez sensu, bo za przesyłkę wyjdzie prawie tyle co za produkt.

https://www.amazon.co.uk/Ecomoist-Natural-Screen-Cleaner-Microfiber/dp/B00846UAZM

Nie ma tu alkoholu ani żadnej chemii.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

To nie jest kwestia "zalania kropek kwantowych" tylko zdarcia warstwy antyrefleksyjnej, tzw. oka ćmy. Natomiast tak, jest to problematyczne i środek chemiczny może tę powłokę uszkodzić. Także zdecydowanie odradzam jakieś tanie specyfiki z marketu, płyny do mycia szyb czy inne cuda. Pozostaje woda, ewentualnie na AVForums kiedyś mi polecono w kotenkście mojego KSa 7000 Samsunga (też ma tę powłokę) zakup Ecomoist, ale to z Amazona niestety, jak przy okazji coś kupowałem, to dodałem do koszyka, tak to tylko to kupić bez sensu, bo za przesyłkę wyjdzie prawie tyle co za produkt.

https://www.amazon.co.uk/Ecomoist-Natural-Screen-Cleaner-Microfiber/dp/B00846UAZM

Nie ma tu alkoholu ani żadnej chemii.

Wielkie dzięki za informacje, w takim razie wychodzi na to , że trzeba się sporo napolerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Kasumi said:

.Mój przyszedł z tłustymi śladami na ekranie, według instrukcji obsługi czyszczenia, która była ze ściereczką jedynym słusznym środkiem dla tych TV jest woda, ale woda nie pomaga za bardzo na te tłuste ślady.
 

Jeśli nowy kupowałeś, to powinien mieć folie ochronną.. i wtedy żadnych paluchów byś nie miał, może warto rozważyć wymianę/oddanie bo to dziwne że sprzedali Ci tak wypalcowany TV, w dodatku z tłustymi...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Kasumi napisał:

 Czy polerować używając tylko wody? Trochę się boję chemicznych środków, bo gdzieś na innym forum przeczytałem, że można zalać kropki kwantowe i jest problem. Co polecacie?
 

No właśnie... Wyczytałem w instrukcji, że NIE WOLNO czyścić niczym oprócz wody, ale do sprzątania na święta nie zaprzątałem sobie tym głowy... Dzięki za odpowiedź, że czyszczenie nawet dedykowanymi płynami do LCD może uszkodzić jedną z warstw.. Pewno jak bym tu tego nie wyczytał, jak siebie znam i tak bym tak zrobił...

A może można zamiast spryskiwania tym bezpośrednio ekranu, spryskać ściereczkę antystatyczną, bardzo delikatnie i wtedy przetrzeć ? Jak myślicie - tak można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym potarł, może pojawią się te detale w czerniach ?

A na serio to jak zalecają zwykłą wodę to stosuj się do instrukcji.

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, escapers napisał:

Jeśli nowy kupowałeś, to powinien mieć folie ochronną.. i wtedy żadnych paluchów byś nie miał, może warto rozważyć wymianę/oddanie bo to dziwne że sprzedali Ci tak wypalcowany TV, w dodatku z tłustymi...

Zarzekali się, że foli nie było przez pierwsze uruchomienie, które zrobił inny sklep gratis. Nie chcę mi się już w to wnikać, śladów użytkowania na nim nie było nie licząc tłustych palców po nieumiejętnym wyciagąniu tv z kartonu wykonanym przez sklep. Raczej wątpie, że jest na nim folia aż tak umiejetnie ukryta że nie moge jej znaleźć, raczej było by to jakoś oznaczone.

1 godzinę temu, hubio napisał:

No właśnie... Wyczytałem w instrukcji, że NIE WOLNO czyścić niczym oprócz wody, ale do sprzątania na święta nie zaprzątałem sobie tym głowy... Dzięki za odpowiedź, że czyszczenie nawet dedykowanymi płynami do LCD może uszkodzić jedną z warstw.. Pewno jak bym tu tego nie wyczytał, jak siebie znam i tak bym tak zrobił...

A może można zamiast spryskiwania tym bezpośrednio ekranu, spryskać ściereczkę antystatyczną, bardzo delikatnie i wtedy przetrzeć ? Jak myślicie - tak można ?

Ja przypadkowo przeczytałem tą informacje jak wyciągałem ściereczkę z zestawu, później zacząłem googlować temat i tak się tu znalazłem,  możliwe że niedługo będę w galerii w Łodzi o ile pamiętam był tam sklep SAMSUNGA może sprzedawcy będą mieli jakąś szerszą wiedze odnośnie czyszczenia ekranów w QLEDACH, jeżeli coś się dowiem to dam znać. A tak przy okazji nawet czyszczenie woda, zostawia ślady aż mnie to zdziwiło.

 

Edytowane przez Kasumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv po aktualizacji 1251. Żadnych zmian nie zauważyłem,  a Wy ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Oni napisał:

Tv po aktualizacji 1251. Żadnych zmian nie zauważyłem,  a Wy ? .

Niestety Samsung nic nigdy nie ujawnia, ale dokonał w swojej historii parę bardzo ważnych aktualizacji głównie w kwestii obrazu więc trzeba się uważnie przypatrzeć... Możliwe też, że coś jest dodane do apek...

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podjąłem decyzję o sprzedaży projektora. Od 01.01.2019 r kiedy nabyłem telewizor na ok 107 obejrzanych filmów obejrzałem na proju tylko 3. Słownie: TRZY (!). Najśmieszniejsze jest to, że kiedy kupowałem ten TV on w ogóle miał mi nie służyć do oglądania filmów. Kupowałem go z myślą o sporcie, wiadomościach i wszystkim innym niż filmy fabularne... Na co dzień miałem jednak porównanie i to dosłowne bo ekran mam spuszczany tuż za TV więc włączyłem np. jakiś film i na jednej połowie miałem obraz z proja, na drugiej z telewizora... Muszę powiedzieć, że TV deklasuje projektor Epson 9300 i zakładam, że każdy inny do 500 000zł w niemal każdym aspekcie.

1. Jeśli chodzi o jasne sceny to niebo, a ziemia... Sceny na pustyni w Quantum of Solance na DVD to aż oczy bolały na proju. Lepsze podnoszenie jakości z SD do 4K mamy na TV. O kontraście nie ma co nawet wspominać...

2. Jeśli chodzi o czernie to ja nigdy nie byłem wybredny i na proju mi wystarczało, ale muszę jednak przyznać, że to na TV dopiero czarne jest rzeczywiście czarne... Np smoking Bonda - po prostu marzenie to obejrzeć

3. UHD - TV znowu deklasuje... Ilość światła i efektów nigdy nie będzie taka na żadnym proju...

Obejrzałem 3 filmy na proju... Było ich tak mało, że warto wymienić: "Roma", "Silent Hill", "Ostatni Mohikanin"... Jest rzeczywiście trochę filmów bardziej się nadających, ale czy dla tej garstki warto trzymać proj ? Po pierwsze przycisnęła mnie sytuacja finansowa, ale głównie to wiem, że będzie on taniał z każdą chwilą więc to był dobry moment... Nie wykluczam, że kupię jeszcze w przyszłości jakiś proj, ale to będzie mały budżet ok 3 tyś i po prostu będę oglądał na nim jakieś stare czarno-białe filmy albo bardzo ciemne, a tu da radę każdy BenQ czy Optoma... Będzie to jednak tylko jako ciekawostka... wynik: 104:3 jest jednoznaczny... Ostateczną decyzję podjąłem także po odkryciu jak rewelacyjnie Q9FN rozszerza 4:3, tego proj nie potrafi...

Muszę też podkreślić, że ekran 100'' z mojej odległości ok 2,5m był za duży do objęcia wzrokiem całości, natomiast 75'' jest idealne... Siedzę w tej samej odległości od TV jak i ekranu więc jak pisałem wcześniej miałem bezpośrednie porównanie wszystkiego w trybie live... :) Był mały dyskomfort przy tych 100'''. Przy filmach panoramicznych może troszkę za mały 75'', ale Panasonikiem zawsze przesuwam napisy na dół więc tak naprawdę i tu jest ok. Decydującym czynnikiem była jednak jakość obrazu - to po prostu deklasacja... Zgadzam się z kolegą Irokez, który też to pisał...

Piszę to dla wszystkich osób wahających się między TV a projem... Jeśli nie celujecie w projekcję 120'' i więcej - naprawdę lepiej kupić porządny TV niż bawić się w projektory... Po prostu jak mielibyście porównania to już ani jednego więcej filmu byście nie chcieli obejrzeć na proju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hubio napisał:

No podjąłem decyzję o sprzedaży projektora.

Widziałem Twoją aukcję. A przynajmniej aukcję Hubio, który wystawił Epsona 9300.

Przy okazji gratuluje przeprowadzki, bo jako powód sprzedaży Epsona podana była przeprowadzka...

Hmmmm......

 

Edytowane przez Groszek
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Groszek napisał:

Widziałem Twoją aukcję. A przynajmniej aukcję Hubio, który wystawił Epsona 9300.

Przy okazji gratuluje przeprowadzki, bo jako powód sprzedaży Epsona podana była przeprowadzka...

Hmmmm......

 

nasz guru jest przebiegły i ukrył w stopce prawdziwy powód: 

PROJEKTORY WYGINĄ JAK DINOZAURY... hahahahahahahaha :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam hejterki napisaliście - barnaba i groszek bo mam obu zacnych panów w d. o sorry tzn w ignorowanych, ale jak jakieś personalne zaczepki to niestety i tak nie odpowiem. Przypominam tylko, że to jest wątek poświęcony codziennemu użytkowaniu telewizora Samsung Q9FN więc najlepiej aby wypowiadały się osoby codziennie go używające, a nie zazdroszczące... jak wy..... ?

Edytowane przez hubio
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubio -cierpliwość jest cnotą . Popełniłeś skromnie mowiąc faux pas ,informując na forum ,że sprzedajesz projektor z powodów nieużywania na rzecz „najlepszego na swiecie” Q9fn ,a w ogłoszeniu podajesz powód sprzedaży ,że to przeprowadzka.

to takie dziecinne.

Gdybyś w opisie napisał,że sprzedajesz z powodu nieużywania to dla przyszłego nabywcy bylaby to zaleta.

No ale tłumaczy cie młody wiek i brak doświadczenia w handlu chyba...

Kurde mysłalem ,że prawnicy to „nadzwyczajna kasta ludzi”-ups to sędziowie he he.

Ps.Hubio żart jakby co ,żebyś nieopacznie nie zrozumiał czegoś he he

 

Edytowane przez llukk
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, hubio napisał:

barnaba i groszek bo mam obu zacnych panów w d.

@hubio kolego, nie wiem jakie tam masz fantazje, ale ja jestem hetero więc nie da rady.....

Paniał? :)

  

Edytowane przez Groszek
  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz szczęście:) Mnie "pocałował" tylko mój ekstrafan @RHJG, którego niniejszym pozdrawiam?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2019 o 22:55, Kasumi napisał:

Witam zostałem "szczęśliwym" posiadaczem Q9 i mam takie proste pytanie, czym czyścicie wasze TV? Mój przyszedł z tłustymi śladami na ekranie, według instrukcji obsługi czyszczenia, która była ze ściereczką jedynym słusznym środkiem dla tych TV jest woda, ale woda nie pomaga za bardzo na te tłuste ślady. Czy polerować używając tylko wody? Trochę się boję chemicznych środków, bo gdzieś na innym forum przeczytałem, że można zalać kropki kwantowe i jest problem. Co polecacie?

 

 

A taka historia odnośnie mojego Q9 - kupiłem 3.04, sprzedawcy zapewniali mnie, że tv przyjdzie z magazynu. Okazało się, że jednak nie przyjdzie bo brakło 55 calowych q9, zakupiłem więc 65 który podobno był jednym z  ostatnich w Polsce, ponieważ samsung wypuszczał w kwietniu nową serie. Tv przyszedł po tygodniu, aleee podziałał mi 20 minut, co się okazało wystąpił jakiś problem z OneConnectem przy gniazdku(tv wykazywał błąd połączenia i dochodził dziwny dźwięk z samego urządzenia) no i aktualnie czekam na naprawę lub wymianę OneConnecta... 
Nie polecam nikomu kupowania takiego TV na schyłku produkcji danej serii, bo serio wychodzą często masakryczne sprawy.
 

żadnych czyszczeń innymi srodkami niz zalecane w instrukcji. Chyba ze sie chce zeby obraz z TV wyglądał tak:

 

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, llukk napisał:

Hubio dzięki za buźkę

Pierwsza sprawa to - nie dałem Ci żadnej buźki... Zweryfikuj swoje informacje... Zapytaj jak to sprawdzić usera bo tylko on wie... :)  Tego nawet nie wie administrator forum... (co nawet nie ma jak komentować). Po drugie - o jaką przeprowadzkę chodzi ????????????? Nie wiem kompletnie o czym piszesz....

50 minut temu, szewi napisał:

żadnych czyszczeń innymi srodkami niz zalecane w instrukcji. Chyba ze sie chce zeby obraz z TV wyglądał tak:

No właśnie na święta muszę wyczyścić i jak pomyślę, że wodą to... tragedia... ale rzeczywiście napisali tak w instrukcji... Zastanawia mnie tylko fakt po co się produkuje "specjalne" płyny do czyszczenia LCD skoro one mogą zniszczyć TV ? Nie rozumiem...

Dnia 16.04.2019 o 22:52, Oni napisał:

Tv po aktualizacji 1251. Żadnych zmian nie zauważyłem,  a Wy ? .

Sprawdziłem dzisiaj aktualizacje i nie ma żadnej 1251... Skąd Ty ją wytrzasnąłeś ? Mam 1202 i TV mi  pokazuje, że to najnowsza... I nie da się zaktualizować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, hubio napisał:

Po drugie - o jaką przeprowadzkę chodzi ????????????? Nie wiem kompletnie o czym piszesz.... 

A na przykład o tę z opisu tej aukcji, niejakiego Hubio

https://allegro.pl/oferta/projektor-epson-9300-gwarancja-jak-nowy-tanio-7674054681

Oj "panie prawnik" i Pan w wątku o Epsonie zarzuca kłamstwo Koledze @user7878??? Nieładnie, nieładnie.....

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie widział nowego soft’u.. przez usb zrobiłem update, ale jakiś znaczących zmian  nie zauważyłem.. myślałem ze może problem z nagrywaniem zniknie.. ale nic z tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zalecam robienia updatu przez USB... Lepiej poczekać aż system sam pobierze... Bo może być jakaś drobna różnica w cyferkach i chyba lepiej nie ryzykować... A w sprawie tego nagrywania może napisz do Samsunga, może coś zrobią w przyszłości albo ci odpiszą.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...