Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
9 minut temu, darekgra napisał:

@Barnaba ale na YouTube 5.1 nie odtworzysz ani z apki tv ani z większości tvboxów na chwilę obecną tylko shild daje radę 5.1 z YouTube wyciągnąć.

hmm, napisałem to dlatego, że właśnie odpaliłem na LG OLED55B8 ten filmik i posłuchałem wszystkich kanałów:)

 

Edytowane przez Barnaba
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@chmiel59 @BarnabaSprawdźcie ten 

 

Lub ten

 

I napiszcie czy słyszycie każdy kanał oddzielnie, a pozostałe w tym samym czasie milczą.

Że grają wszystkie nie znaczy że jest 5.1.

Sporo tego jakiś czas temu testowałem i szukałem info i było tak jak pisałem wyżej, tylko Shield od niedawna puszczał prawdziwe 5.1, może się już coś zmieniło.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, darekgra napisał:

Sprawdźcie ten 

 

Lub ten

 

I napiszcie czy słyszycie każdy kanał oddzielnie?

LG C8 i Samsung N950. Wszystko działa jak należy na obu filmach.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, darekgra napisał:

No to super... Świat zmienia się na lepsze ?

Ja potwierdzam, że działa na B8 + N950, ale .... NIE działa (tyły słychać z przodu) na B7 + DENON 6300 :(

Co prawda Denon podłączony optykiem, bo mi HDMI2 z ARC wysiadło i czekam na serwis.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu używa Apple TV z tytułowym soundbarem? Mam poważne problemy z tym połączeniem i zastanawiam się czy to kwestia braku kompatybilności, czy mam walnięty soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, chmiel2k napisał:

Czy ktoś tu używa Apple TV z tytułowym soundbarem? Mam poważne problemy z tym połączeniem i zastanawiam się czy to kwestia braku kompatybilności, czy mam walnięty soundbar.

Stawiam na ATV: mnie tak wq* przy wspólpracy z Denonem, że na razie podarowałem młodzieży do zabawy

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2019 o 15:28, chmiel2k napisał:

Czy ktoś tu używa Apple TV z tytułowym soundbarem? Mam poważne problemy z tym połączeniem i zastanawiam się czy to kwestia braku kompatybilności, czy mam walnięty soundbar.

Możesz rozwinąć temat? Planuje nabyć N950 właśnie pod kątem współpracy z ATV4K i zależy mi na Atmos. Jeśli nie działa to nie będę sobie głowy zawracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz rozwinąć temat? Planuje nabyć N950 właśnie pod kątem współpracy z ATV4K i zależy mi na Atmos. Jeśli nie działa to nie będę sobie głowy zawracał.

Generalnie Atmos działa, gorzej z obrazem. ATV potrafi się długo łączyć z sounbarem, czasem trzeba zresetować belkę. Podczas włączania i wyłączania filmu pojawiają się purpurowe błyski na całym ekranie. Jeśli oglądasz w ciemnym pomieszczeniu, jak ja, to jakbyś dostał w twarz z otwartej dłoni. ATV podczas odtwarzania potrafi zgubić obraz, a belka czasem wyświetla komunikat o nie wspieranym formacie. Dolby Vision z iTunes błyska w czerniach, nie da się z takich materiałów korzystać. Dużo lepiej sytuacja wygląda poza iTunes. Mam serwer Plex i aplikację Infuse I tutaj tak naprawdę poza purpurowymi błyskami większych problemów nie ma. Problemy znane są obu stronom i od roku nic w związku z tym się nie zmieniło. Możesz poczytać wątki na stronach wsparcia Samsunga. 

Nadal mam ATV, ale przesiadłem się na shielda, jest bajka. Jeśli nie masz ciśnienia na filmy w iTunes, to ten soundbar jest świetny, a w połączeniu z shieldem genialny.

 

TV to LGC8, a kable HDMI to PureLink PS3000 1m i 1,5m.

 

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby  Atmos   na każdym urządzeniu  audio  zadziała tylko po kablu hdmi ..... żaden optyczny kabel tego nie "puści "  , żeby zadziałał  Atmos  .... konsola Xbox  z zainstalowanym dekoderem , tam  można odpalić  Netflixa  z Atmosem  ...płytę  ze ścieżką  Atmos ....lub  dysk  ( pendrive ) z  filmem  ( te rozwiazanie jest dość słabe  bo  jest  potężne przesunięcie  obrazu  i dzwięku  i  na kilku  sprzętach  nie udało  mi  się  zsynchronizowac .....moze  być  odtwarzacz   bluray ( najlepiej 4K )   choć  na zwykłym  bluray  tez widziałem sciezkę  D.Atmos .... nie na kazdym odtwarzaczu  daje sie zainstalowac  Netflixa   z atmosem.....i  TV  z atmos  ...można miec  Netflixa z atmosem.........na  netflixie  nie ma polskiej ścieżki z atmosem  i trzeba  ją wybierać z  menu ......żaden  Youtube  nie  odtwarza  atmosa ... wgrywałem  osobiście takie pliki  i po konwersacji  atmos znikał ...... łatwo  z sieci   sciągnąc płytę   z Atmos  demo  i tam są   filmiki  którymi przetestujemy swój system (  filmiki  mają  wszystkie mozliwe  konfiguracje  głośników  .....np.  5.1.2     5.1.4   7.1.2    7.14  itd  dalej  nie sprawdzałem   mam tylko 7.1.4   ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Cruel67 napisał:

lub  dysk  ( pendrive ) z  filmem  ( te rozwiazanie jest dość słabe  bo  jest  potężne przesunięcie  obrazu  i dzwięku  i  na kilku  sprzętach  nie udało  mi  się  zsynchronizowac

A cóż to za herezje?! Jaki ma związek nośnik z synchronizacją?

Postaraj się na przyszłość użyć interpunkcji w swojej wypowiedzi, bo "trochę" słabo się czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Barnaba napisał:

A cóż to za herezje?! Jaki ma związek nośnik z synchronizacją?

Postaraj się na przyszłość użyć interpunkcji w swojej wypowiedzi, bo "trochę" słabo się czyta.

to nie  herezje ....  filmy nagrane   na dysku  odtwarzane    na xbox   mają przesuniecie   dzwięku  względem  obrazu .... sprawdzone   na  Yamaha , N960 , Onkyo  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Cruel67 napisał:

to nie  herezje ....  filmy nagrane   na dysku  odtwarzane    na xbox   mają przesuniecie   dzwięku  względem  obrazu .... sprawdzone   na  Yamaha , N960 , Onkyo  

 

ok, jeśli tak jest, to xbox jest walnięty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam pytanie po odpaleniu Dema DolbyAtmos ściągniętego z internetu chciałem sprawdzić możliwości zestawu Samsunga HW-N950 niestety zamiast dźwięku pojawił mi się komunikat o następującej treści Cytuję -"Nieobsługiwany format pliku. Kodek audio TRUEHD" A pod spodem mam  wybór  dwie ikonki STOP i OK I tutaj mam pytanie czy ktoś spotkał się z czymś takim u siebie? Za ewentualną podpowiedź co może być nie tak z góry dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Erafall napisał:

Witam serdecznie mam pytanie po odpaleniu Dema DolbyAtmos ściągniętego z internetu chciałem sprawdzić możliwości zestawu Samsunga HW-N950 niestety zamiast dźwięku pojawił mi się komunikat o następującej treści Cytuję -"Nieobsługiwany format pliku. Kodek audio TRUEHD" A pod spodem mam  wybór  dwie ikonki STOP i OK I tutaj mam pytanie czy ktoś spotkał się z czymś takim u siebie? Za ewentualną podpowiedź co może być nie tak z góry dziękuję 

Podaj link do pliku to sprawdzę u siebie. Puszczasz to z portu USB w TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pliczek to dolby_silent_lossless-DWEU format m2ts    Mam odtwarzacz Samsung Blu Ray 8500 i podpięty twardy dysk z którego zaciągam pliczek po wystartowaniu pisze mi PCM_S16SE Obraz mam ale dźwięku nie mam Może to wina odtwarzacza 

Kolejny plik to dolby_spheres_v2_lossless-DWEU sytuacja podobna tylko problem z Kodekiem TRUEHD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam pliczek to dolby_silent_lossless-DWEU format m2ts    Mam odtwarzacz Samsung Blu Ray 8500 i podpięty twardy dysk z którego zaciągam pliczek po wystartowaniu pisze mi PCM_S16SE Obraz mam ale dźwięku nie mam Może to wina odtwarzacza 

Kolejny plik to dolby_spheres_v2_lossless-DWEU sytuacja podobna tylko problem z Kodekiem TRUEHD

 

 

Okazuje się, że mam ten plik

 

To jest kwestia Twojego odtwarzacza. Kiedy odpalam plik z pendrive'a wpiętego bexpośrednio do LG C8, dostaję komunikat, że to video nie obsługuje dźwięku. Po odpaleniu pliku w aplikacji Kodi na Nvidia Shield, wszystko działa pięknie.

 

Jaki masz TV?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowy rozumiem że nie ma co liczyć by obecny odtwarzacz jaki posiadam  Samsung UBD-K8500 przesłał mi ścieżkę dźwiękową dolby atmos z dysku twardego. Jak rozumiem dotyczy się to również płyt  BluRay z dolby atmos sytuacja będzie podobna nastąpi przy odtwarzaniu cisza. Mam jeszcze pytanie co byś mi polecił może jakiś inny odtwarzacz tak by po podłączeniu do zestawu N950 mógł bez problemowo odtworzyć film z dźwiękiem dolby atmos. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak patrzę na tą konsolkę Nvidia Shield co pisałeś że sprawdzałeś demo na niej i śmiga bez problemu i tu mam pytanie czy jak podepnę pod niego dysk przenośny z jakimś filmem demo to czy nie będzie mi się rozjeżdżał dźwięk z obrazem sprawdzałeś może? Czytałem powyżej że jest z tym problem na Konsoli Xbox

mirek 59 Dzięki za info najwyraźniej ma problem jedynie z odczytem danych z podłączonego dysku przenośnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

posiadam N950 i mam problem z opóźnieniem obrazu podczas grania na konsoli. Gdy wpinam PS4 do belki i dalej podłączam przez ARC do tv, to grając czuje wyraźny lag w stosunku do tego, jakby konsola podłączona była bezpośrednio do tv.

co więcej, gdy PS4 podłączę do tv a dźwięk wychodzi do soundbara przez ARC, obraz względem komend z pada jest ok, ale dźwięk jest nieco opóźniony. Dodam, ze mowa o dźwięku DD5.1 (bo taki gry na PS4 obsługują) a regulacja opóźnienia dźwięku w tv nie rozwiązuje problemu.

czy ktoś z Was grających spotkał się z opóźnieniem obrazu przy wpietej konsoli do belki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa: DTS HD MA. Zauważyłem, ze podczas oglądania filmów z audio w DTS HD MA, zarówno 6.1 jak i 7.1, dźwięk z tylnych głośników jest dość słabo słyszalny. Porównując ten sam fragment filmu w DD wyraźnie słychać różnice w separacji tyłów prawego i lewego, a także natężenie dźwięku jest większe. 

Odnoszę wrażenie, ze soundbar wysyła dźwięk do głośników bocznych, a tył prawy i lewy traktuje trochę jak tył centralny. Co ciekawe, przód lewy, prawy i centralny oraz sub pracują właściwie.

oczywiscnie zestaw podłączony do odtwarzacza blu ray przez HDMI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy N950 przesłuchiwał może w jakimś salonie audio nowej serii Q90R? Jakieś opinie? Lepiej N950 czy nowa seria wnosi jakieś istotne zmiany? Jeszcze lepszą jakość dźwięku? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.07.2019 o 00:50, JunglistSolo napisał:

Hej,

posiadam N950 i mam problem z opóźnieniem obrazu podczas grania na konsoli. Gdy wpinam PS4 do belki i dalej podłączam przez ARC do tv, to grając czuje wyraźny lag w stosunku do tego, jakby konsola podłączona była bezpośrednio do tv.

co więcej, gdy PS4 podłączę do tv a dźwięk wychodzi do soundbara przez ARC, obraz względem komend z pada jest ok, ale dźwięk jest nieco opóźniony. Dodam, ze mowa o dźwięku DD5.1 (bo taki gry na PS4 obsługują) a regulacja opóźnienia dźwięku w tv nie rozwiązuje problemu.

czy ktoś z Was grających spotkał się z opóźnieniem obrazu przy wpietej konsoli do belki?

Udało się rozwiązać problem?

Przymierzam się do zakupu k950, ale nie wiem jak będzie się odbijał dźwięk.

Telewizor w rogu pokoju, dodatkowo od razu obok jest okno, a po drugiej stronie schody.

Da rade sprzęt czy iść w klasyczne 5.1? (AVR-X1400h i Quintas 6650)

 

pokój.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam 2 letni TV samsung  UE55KU6400 pod który zamierzam kupić  soundbar n950 . Pytanie czy mam szansę odtworzyć na tym zestawie dolby atmos ? Filmy chciałbym puszczać z pendrive'a wpiętego w tv. 

Druga opcja to podłączenie PC przez hdmi z soundbarem.  Testował ktoś takie podłączenie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...