Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym zakupić soundbar  jak w tytule. Tylko mam kilka pytań: Mam telewizor Oled B6 i Xbox One X oraz Playstation 4 pro. Z tego co wiem mój model nie wspiera tego formatu, a Xbox One X przetwarza ten dekoder dźwiękowy. Jak mam podłączyć taki Soundbar, żeby mieć dźwięk w tv i konsoli? Jeszcze myślałem nad kupnem odtwarza sieciowego np Egreat a5  albo jakiegoś innego Jak ktoś ma ten model to napiszcie swoje odczucia? i czy w przypadku kiedy mam sufit podwieszony to ten dźwięk będzie mi się odbijał prawidłowo? sufit od podłogi ma 2m tyle ile jest zalecane. Dodam, że nie interesują mnie zestawy AV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sufitu, jeżeli masz sufit podwieszony "płaski" bez skosów wykonany z typowych płyt gipsowo-kartonowych (gładkich, bez żadnej struktury na powierzchni) to można przyjąć, że odbicie dźwięku od płaszczyzny sufitu będzie poprawne aczkolwiek gorsze od sufitu/stropu z "betonu".

W przypadku N950 założeniem jest również, że dźwięk odbija się od bocznych ścian - dla mnie to może być większy problem niż odbicie dźwięku od sufitu gdyż soundbar powinien być usytuowany (symetrycznie) w równych odległościach od ścian bocznych, a z tym często bywa trudniej. Do tego często na bocznych ścianach są np. ustawiane różne meble / zabudowy wykonane z różnorodnych materiałów o różnych właściwościach akustycznych co może popsuć efekt odsłuchu.

Jeszcze jedna uwaga - soundbar N950 ma mniejsze możliwości "kalibracji" niż K950. W K950 każdy głośnik można ustawić indywidualnie, a w N950 nie jest to możliwe - ustawia się "parami".

Przypuszczam, że sounbary z Dolby Atmos do użytku domowego projektowane są dla pomieszczeń zabudowanych płytami G-K (rynek USA/budynki budowane w szkielecie).

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tesbor napisał:

Odnośnie sufitu, jeżeli masz sufit podwieszony "płaski" bez skosów wykonany z typowych płyt gipsowo-kartonowych (gładkich, bez żadnej struktury na powierzchni) to można przyjąć, że odbicie dźwięku od płaszczyzny sufitu będzie poprawne aczkolwiek gorsze od sufitu/stropu z "betonu".

W przypadku N950 założeniem jest również, że dźwięk odbija się od bocznych ścian - dla mnie to może być większy problem niż odbicie dźwięku od sufitu gdyż soundbar powinien być usytuowany (symetrycznie) w równych odległościach od ścian bocznych, a z tym często bywa trudniej. Do tego często na bocznych ścianach są np. ustawiane różne meble / zabudowy wykonane z różnorodnych materiałów o różnych właściwościach akustycznych co może popsuć efekt odsłuchu.

Jeszcze jedna uwaga - soundbar N950 ma mniejsze możliwości "kalibracji" niż K950. W K950 każdy głośnik można ustawić indywidualnie, a w N950 nie jest to możliwe - ustawia się "parami".

Przypuszczam, że sounbary z Dolby Atmos do użytku domowego projektowane są dla pomieszczeń zabudowanych płytami G-K (rynek USA/budynki budowane w szkielecie).

Dzięki za odpowiedź. U mnie soundbar będzie leżał na szafce rtv  więc u mnie żadnej zabudowy nie planuje. jak już tak napisałeś o braku konfiguracji to myślisz,że nie wprowadzą jakiś ustawień wraz z aktualizacją softu? Zastanawiałem się jeszcze nad Sony ZF9 myślisz że to jest lepszy wybór? I ost rzecz jak taki soundbar podłączyć, żeby mieć to Dolby Atmos, pytam bo mój model tv nie spiera tego formatu tylko jedno z urządzeń mam które obsługuje Dolby Atmos i jest nim Xbox One X. Myślałem jeszcze nad kupnem albo odtwarzacz UHD albo kupno odtwarza sieciowego np Egreat A5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reddeath, nie chcę się wypowiadać autorytatywnie bo mam inną konfigurację sprzętową bazującą na Samsungu co również nie daje gwarancji, że Samsung jest kompatybilny z Samsungiem i że Samsung wspiera Samsunga - kuriozum, ale tak jest.

Aktualizacje są wielką niewiadomą mogą coś poprawić, dodać i mogą coś zepsuć.

Soundbar zawsze będzie dla mnie namiastką prawdziwych systemów wielokanałowych z prawdziwymi głośnikami a nie symulowanymi ale jak już wchodzić w soundbary to z maksymalną ilością głośników (tylne kanały obowiązkowo). Mam doświadczenia z K950 i teraz N950 - dolby atmos to bajka jak na takie zestawy.

Dolby Atmos wchodzi do serwisów typu Netflix / Amazon Prime Video jeżeli z tych źródeł, zamierzasz korzystać to szukaj takich urządzeń, które wspierają i w przyszłości będą wspierały te serwisy.

Być może twój LG B6 wspiera Dolby Atmos poprzez Dolby Digital+

Jeżeli chodzi o Xbox One X -  wspiera Dolby Vision / HDR10+ oraz Dolby Atmos wydaje się, że jest OK masz wszystko w jednym. W sieci piszą, że dzień dzisiejszy są pewne problemy ze współpracą z K950 i N950 (zaniki obrazu podobno problem z HDMI hdcp).

Ja również myślałem nad Xbox one X albo Roku, ale generalnie jestem na etapie aby ograniczać ilość klocków do minimum TV i Soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tesbor napisał:

@Reddeath, nie chcę się wypowiadać autorytatywnie bo mam inną konfigurację sprzętową bazującą na Samsungu co również nie daje gwarancji, że Samsung jest kompatybilny z Samsungiem i że Samsung wspiera Samsunga - kuriozum, ale tak jest.

Aktualizacje są wielką niewiadomą mogą coś poprawić, dodać i mogą coś zepsuć.

Soundbar zawsze będzie dla mnie namiastką prawdziwych systemów wielokanałowych z prawdziwymi głośnikami a nie symulowanymi ale jak już wchodzić w soundbary to z maksymalną ilością głośników (tylne kanały obowiązkowo). Mam doświadczenia z K950 i teraz N950 - dolby atmos to bajka jak na takie zestawy.

Dolby Atmos wchodzi do serwisów typu Netflix / Amazon Prime Video jeżeli z tych źródeł, zamierzasz korzystać to szukaj takich urządzeń, które wspierają i w przyszłości będą wspierały te serwisy.

Być może twój LG B6 wspiera Dolby Atmos poprzez Dolby Digital+

Jeżeli chodzi o Xbox One X -  wspiera Dolby Vision / HDR10+ oraz Dolby Atmos wydaje się, że jest OK masz wszystko w jednym. W sieci piszą, że dzień dzisiejszy są pewne problemy ze współpracą z K950 i N950 (zaniki obrazu podobno problem z HDMI hdcp).

Ja również myślałem nad Xbox one X albo Roku, ale generalnie jestem na etapie aby ograniczać ilość klocków do minimum TV i Soundbar.

a mam pytanie jak oceniasz ten Soundbar? jak masz go rozstawionego? i jak masz rozstawione tylne głośniki w jakiej odległości?? Czy rzeczywiście słyszysz Ten Atmos po odbiciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N950 (mam jeszcze chwilowo K950) nie są to typowe "plastiki" sprzęt zrobiony naprawdę solidnie i design jest świetny minimalistyczny.

Miejsce odsłuchu  / usytuowanie soundbara nie przekracza 2,6m od TV 65", a tylne głośniki ok.2m.

Jak to gra? Dolby Atmos rewelacja jest moc! Zwyczajne Dolby Digital 5.1 wymięka przy Atmos - wiadomo! Bas mocny (lubię to), selektywność i przestrzeń bardzo dobra dzięki tylnym głośnikom (to jest przewaga nad innymi).

Dźwięki z "góry / z odbicia" różnie, zależy od materiału - napiszę tak, że 40% materiału z Atmos było słychać, że audio dzieje się nad głową - przeloty samolotów itp.

Natomiast boczne głośniki...hm, chyba nie warte są dodatkowej ceny porównując do K950. Może przestrzeń jest faktycznie trochę szersza z przodu ale mam mieszane odczucia!

Mam wrażenie, że K950 lepiej gra na zwyczajnym DD5.1 i gra lepiej ze Spotify. W N950 brakuje mi niebieskiej diody D.Atmos, która jest w K950 (zawsze wiadomo, czy jest Atmos czy nie) oraz jest mniejszy wyświetlacz w N950.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tesbor napisał:

N950 (mam jeszcze chwilowo K950) nie są to typowe "plastiki" sprzęt zrobiony naprawdę solidnie i design jest świetny minimalistyczny.

Miejsce odsłuchu  / usytuowanie soundbara nie przekracza 2,6m od TV 65", a tylne głośniki ok.2m.

Jak to gra? Dolby Atmos rewelacja jest moc! Zwyczajne Dolby Digital 5.1 wymięka przy Atmos - wiadomo! Bas mocny (lubię to), selektywność i przestrzeń bardzo dobra dzięki tylnym głośnikom (to jest przewaga nad innymi).

Dźwięki z "góry / z odbicia" różnie, zależy od materiału - napiszę tak, że 40% materiału z Atmos było słychać, że audio dzieje się nad głową - przeloty samolotów itp.

Natomiast boczne głośniki...hm, chyba nie warte są dodatkowej ceny porównując do K950. Może przestrzeń jest faktycznie trochę szersza z przodu ale mam mieszane odczucia!

Mam wrażenie, że K950 lepiej gra na zwyczajnym DD5.1 i gra lepiej ze Spotify. W N950 brakuje mi niebieskiej diody D.Atmos, która jest w K950 (zawsze wiadomo, czy jest Atmos czy nie) oraz jest mniejszy wyświetlacz w N950.

dzięki za mini recenzję. Wiesz do muzyki to ja mam zestaw stereo. Ten soundbar chce kupić do filmów i gier. Jedno co mnie jeszcze interesuje to jak on gra w porównaniu do ZF9. Jeszcze chciałem zapytac jak on sie prezentuje przy oglądania netflixa itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem!

 

jestem właśnie przed zakupem sb i mam jedno kluczowe pytanie - czy jest sens montować kupować zestaw z tylnymi głośnikami, które będą praktycznie z boku kanapy?
kanapa będzie stała pod ścianą, głośniki mogę powiesić na ścianie, więc nie wiem czy traktować to jako umieszczenie "z tyłu", czy raczej "po bokach"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens

Kupiłem samsung hw-n850

Jak wiadomo jest to uboższa wersja n950 bo nie ma tylnych głośników,ale w udało mi się kupić ten soundbar w MM za 2.8k,czyli 1.2k taniej niż wszędzie

n950 kosztuje prawie 6k,więc róznica w cenie kolosalna

Belka i subwoofer w N850 są takie same jak w n950

Posłuchałem tego przez kilka dni i byłem pod dużym wrażeniem w porównaniu do hw-m550 którego posiadałem wcześniej

Po około tygodniu dokupiłem powystawowe głośniczki tylne SWA-9000s za 4 stówki i powiem tak,

nawet jakbym miał kupić nowe za 8 stówek,to nie żałowałbym

Do 5.1 jak znalazł

Wiadomo że nie będzie to  idealny atmos,bo swa-9000s nie mają głośników ku górze,

ale do 5.1 robią kolosalną różnicę,a to mi do Netflixa najbardziej potrzebne

No i na koniec odpowiedź na Twoje pytanie

Ja również mam kanapę dosuniętą do ściany,a głośniczki tylne mam zamontowane na bocznych ścianach 

Są one w prostej linii z głową na wysokości uszu i wg mnie zdaje to egzamin

Robiłem testy siadając na fotelu bardziej na środku salonu,gdzie głośniczki te były z tyłu

i wg mojego mniemania słychać je było gorzej 

Jednak za cholerę nie mogę odpalić 5.1 z tunera V+ Ultimo 4k

Jeśli nagram na nim  jakiś materiał że ścieżką 5.1 i poszczę przez sambę na nvidia shield tv,to mam 5.1

ale bezpośrednio z tunera jak na razie mam z tym problem;

ale to już temat na inną dyskusję

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Od kilku dni jestem właścicielem N950, którego sygnał podaję ze źródła jakim jest Xbox one S. Jeśli chodzi o Dolby Atmos i inne DTSy, wszystko śmiga. Drażni tylko konieczność ciągłego przestawiania ustawień xboxa. Problem mam jednak inny. Nie mogę z xboxa uzyskać obrazu w HDR. TV jaki posiadam to 65" NU8042. Jeśli włączam cokolwiek z HDRem "z niego" HDR oczywiście jest. Niestety jeśli sygnałem wyjściowym jest Xbox, HDRu brak. Co może być przyczyną? Tak jakby belka nie przekazuje sygnału HDR do TV. Wina kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj żeby nie zaśmiecać. Mam problem z idealnym podłączeniem sprzętu. Posiadam Soundbar Samsung N850 do niego kablem HDMI przez ARC podłączony Oled LG.Ps4 i dekoder sat mam spięte bezpośrednio z TV.Teraz pytanie co zrobić żeby po włączeniu dekodera soundbar odpalał sie z automatu? Drugie pytanie to czy macie jakąś kontrolę na soundbarze gdy jest puszczany format dolby atmos? Pytanie nr 3 czy to normalne gdy wlaczony jest sam TV i chce np odpalic yt to soundbar nie uruchamia się automatycznie tylko muszę go odpalić pilotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak właczam tv to u mnie się soundbar włącza sam - poczytaj w instrukcji (trzeba przytrzymac 5 sek kółko w lewo - aktywuje sie jakis "auto power link" )

jak leci atmos lub dts:x to pojawia sie odpowiedni napis na mini wyświetlaczu

no i na początek chyba warto zrobic update softu - przez apkę smartthings 

 

ogólnie samsung przegiął - menu jak w belce sony to powinien byc standard - tu jest koszmar z konfiguracją

przytrzymałem jakiś klawisz i mi się częśc funkcjponalności soundbara przyblokowała - po półgodzinie poddałem się - wyłączyłem i wszystko zaczęło działać - cyrk

naprawdę co za matoł wpadł na to by w belce z hdmi za 6kzł nie zrobić menu z konfigiem - gratulacje za zatrudnianie idiotów

 

no ale belka gra super a to najważniejsze - nawet muzyka jest całkiem ok

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71Haha, dlatego tak kwestii HDR broniłem (w sensie, że nie ma problemu z puszczeniem przez belkę), natomiast wspomniałem, że K950 ma parę idiotyzmów i wad, które wydają mi się łatwe do ogarnięcia na poziomu tworzenia projektu już nawet, a psują całość odbioru, tj. naprawdę dobrego dźwięku i wrażeń z audio. Widzę, że w N950 nadal nie ogarnęli tych kwestii.

Mnie K950 kosztował 2599 zł na promce roku, ludzie na handel brali, później widziałem lądowały na Allegro sprzedane za 1000 zł więcej (nie było wtedy jeszcze N950 w sprzedaży). Przez to tutaj jest taki paradoks, że jakby się miało urządzenie zepsuć i Samsung zaproponowałby zwrot gotówki, to wolałbym żeby naprawiali, bo w tej cenie ponownie nic zbliżonego nie kupię.

Czy w N950 nadal jest ten idiotyzm dekady, który w przypadku sygnału innego niż PCM (np. Dolby Digital) w serwisach Streamingowych wyłącza Soundbar po 5 minutach braku dźwięku? Próbowałem swego czasu wszystkiego, udało mi się zapobiec wyłączaniu przy PCM, ale jeśli jest DD/DD+, to niestety i tak się wyłaczy po 5 minutach braku dźwięku.

Widziałem nawet petycję w tej sprawie kogoś wkurzonego. O dziwo wyszło na to, że tyczy się to wszystkich Soundbarów Samsunga. Tutaj dobrze to jest opisane:
https://www.change.org/p/samsung-samsung-sound-bars-to-turn-off-auto-power-down-mode-on-all-inputs

Ale to w górę do serii 'M', nie wiem czy w 'N' w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy.

---

Ciekawe, tutaj piszą, że w N950 też mają ten problem:
https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/HW-K950-Disabling-power-off-option/td-p/389100

"Yes this is disabled but that doesn't make a difference. The issue is if there is no sound output on the soundbar it powers itself off. By the looks of it this issue is still prersent on the new N950. This is a huge step in the wrong direction as a cheaper sounbar and whole home theather systems are able to disable this functions but Samsung's most expensive soundbars can't?"

Dodam, że wyłączenie Auto Power Down w AUX niczego u mnie nie zmienia, testowane z 10 razy jak nie lepiej. To jest tylko dla AUX zmiana, nie dla wszystkich jak twierdzi Samsung.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, klaus71 napisał:

jak właczam tv to u mnie się soundbar włącza sam - poczytaj w instrukcji (trzeba przytrzymac 5 sek kółko w lewo - aktywuje sie jakis "auto power link" )

jak leci atmos lub dts:x to pojawia sie odpowiedni napis na mini wyświetlaczu

no i na początek chyba warto zrobic update softu - przez apkę smartthings 

 

Ok ale jak to najlepiej pospinać?Update mam zrobiony do wersji 1003 i chyba to jest najnowszy soft no nie?Jeszcze jakbyś mógl napisac jaki napis powinien lecieć przy Dolby Atmos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam 1003

jak włączę źródło z dolby atmos (xbox1s lub nvidia shield) to po odpaleniu ścieżki od razu pojawia sie przewijany tekst Dolby Atmos na mini wyświetlaczu belki

 

w xb1s trzeba atmosa chyba jakoś specjalnie włączyć w menu ustawień (do tego jest to chyba w języku polskim jakoś chyba głupio opisane (no chyba że mylę z Dolby Vision) - odwrotnie niż sugeruje opis)

w shieldzie musiałem w Kodi aktywować dzwięk Dolby HD i DTS HD by shield nie ścinał na jakiegoś zwykłego dolby/dts

10 godzin temu, Fjubens napisał:

Dodam, że wyłączenie Auto Power Down w AUX niczego u mnie nie zmienia, testowane z 10 razy jak nie lepiej. To jest tylko dla AUX zmiana, nie dla wszystkich jak twierdzi Samsung.

N950 nawet nie ma AUX wiec ciekawe co będzie

czy jest jakaś informacja co wchodzi przez D.IN (optyka)?

czy dolby digital 2:0 , 5.1 czy np PCM ?

belka wyświetla tego typu info bo w sumie chyba poza atmos i dts x  nie widzialem info jaki typ dzwieku wchodzi

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2018 o 21:32, Zywczak44 napisał:

Piszę tutaj żeby nie zaśmiecać. Mam problem z idealnym podłączeniem sprzętu. Posiadam Soundbar Samsung N850 do niego kablem HDMI przez ARC podłączony Oled LG.Ps4 i dekoder sat mam spięte bezpośrednio z TV.Teraz pytanie co zrobić żeby po włączeniu dekodera soundbar odpalał sie z automatu? Drugie pytanie to czy macie jakąś kontrolę na soundbarze gdy jest puszczany format dolby atmos? Pytanie nr 3 czy to normalne gdy wlaczony jest sam TV i chce np odpalic yt to soundbar nie uruchamia się automatycznie tylko muszę go odpalić pilotem?

Tez mam tak podłączone z tym że tv Samsung nu8002 i zamiast ps4 nvidia shield

ad1.A po co Ci dekoder tvsat i sounbar bez tv,ale jak już się tak upierasz,to dekoder podłącz do sounbara a nie tv i wtedy przy uruchomieniu dekodera powinien włączyć się sounbar

Ja właczam tv i sounbar włącza się automatycznie.Włącza się też dekoder lub nvidia,zależy co było odpalone przed ostatnim wyłączeniem tv

ad2.Odpowiedzieli już koledzy,jest napis na belce

ad3.A niby dlaczego youtube ma odpalać sounbara,pierwsze słyszę

 

 

Dnia 25.11.2018 o 00:27, Fjubens napisał:

Czy w N950 nadal jest ten idiotyzm dekady, który w przypadku sygnału innego niż PCM (np. Dolby Digital) w serwisach Streamingowych wyłącza Soundbar po 5 minutach braku dźwięku? Próbowałem swego czasu wszystkiego, udało mi się zapobiec wyłączaniu przy PCM, ale jeśli jest DD/DD+, to niestety i tak się wyłaczy po 5 minutach braku dźwięku.

 

O jakim braku dźwięku piszesz.Chodzi o to że np zapauzujesz  film na Netflixie i po 5min wyłączy się soundbar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dekoder napisał:

Chodzi o to że np zapauzujesz  film na Netflixie i po 5min wyłączy się soundbar?

Dokładnie tak. Jeśli pauza trwa 5+ minut i naturalnie nie idzie w tym czasie żaden dźwięk to Soundbar się wyłącza.

Wyłączenie Auto Power Down działa tylko w AUX. Na HDMI ARC zdaje się nie mieć znaczenia. Na forum Samsunga mnóstwo osób na to narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Sprawa przedstawia się następująco

Tv Samsung 65NU8002 + HW N850 + Nvidia Shield Tv

Tv podłączony do soundbara po HDMI ARC,Nvidia podłączona bezpośrednio do HDMI1 soundbara

Serial Jack Ryan ze ścieżką dźwiękową Dolby Atmos,puszczony z Amazon Prime Video na Nvidia Shield,po zapauzowaniu na 10min nie skutkuje wyłączeniem soundbara

To samo z apki telewizyjnej Amazon Prime Video,po zapauzowaniu na 10min,po ponownym wystartowaniu filmu,mamy dźwięk w soundbarze,czyli nie wyłącza się po 5min

Nie wiem jak było w serii K,ale wg moich testow,soundbar serii N nie wyłącza się po 5min braku dźwięku

 

Edytowane przez dekoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zmienili w końcu to bardzo dobrze. Irytuje mnie ten problem z wyłączaniem osobiście w serii K.

Jeśli oglądam np. HBO Go gdzie nie ma dźwięku 5.1 w Dolby i tak, tylko zaznaczę PCM to Soundbar nie wyłącza się sam w ogóle. Jeśli jednak oglądam Netflixa czy Amazon Prime z Dolby Digital, to zapauzowanie na 5+ minut skutkuje wyłączeniem Soundbara.

Jeśli puszczam serwis streamingowy z konsoli, np. XONE X gdzie konsola jest podpięta bezpośrednio do listwy, a więc dźwięk nie idzie po HDMI ARC, tylko listwa-konsola, to też nie ma wyłączania się nawet jeśli idzie Dolby Digital. No ale to używam tylko dla materiałów z Atmosem. Bez sensu uruchamiać konsolę i operować padem żeby obejrzeć coś w DD. Lepiej z apki TV, wygodniej, tylko to samowyłączanie się w tym wypadku..

https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/N950-soundbar-auto-power-off/td-p/393876

Tutaj niby narzekają w kontekście N950 na to samo. :X

Serwis streamingowy używasz po HDMI ARC czy po Optyku? Ja na HDMI ARC, tutaj w temacie wyżej też w sumie piszą o HDMI. Może muszę jednak darować sobie ARC i przejść na kabel optyczny...Chciałem tego uniknąć, bo tak to steruję sobie pilotem od TV Samsunga bez potrzeby korzystania z dwóch. W przypadku połączenia kablem optycznym trzeba będzie korzystać z obu pilotów.

Rozumiem, że jak mówisz o Amazon Prime z apki streamingowej to masz zaznaczone Dolby Digital, a nie PCM?

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam optyka właśnie ze względu na pilota,ale po częśći i jakości dźwięku

Zarówno Nvidię jak i dekoder tvsat Vu+ Ultimo 4K,pilot od telewizora obsługuje za[beeep]i*cie,czyli mam jednego pilota do trzech urzadzeń

Tamtych pilotów praktycznie nie używam

Nie mam xboxa,ale mam Nvidię,jest to zarąbiste urządzonko

Nie będę pisał o jej zaletach,bo wszystko można znaleźć w necie

Skupię się na dźwięku

Te same aplikacje z tv a nvidi brzmią diametralnie różnie,z nvidii dźwięk jest o niebo lepszy

Format dźwięku wejściowego w telewizorze mam na stałe ustawiony na bitsream

Format dźwięku wyjściowego nie jest ode nie zależny,przeważnie jest PCM bo oglądam naszą tvsat,a tam z reguły tylko c+ nadaje w DD,

ale jeśli leci coś z Amazoon czy Netflix,albo jakiś filmik z Kodii,to bardzo często ten format zmienia się na DD lub rzadziej DD+

Edytowane przez dekoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników N950. Są do wybory 3 "rodzaje" dźwięku: 1-standard, 2-surround, 3-smart. Pytanie o ten trzeci. Po co on i do czego używacie? Jakieś różnice pomiędzy smart a standard występują? O co z tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trybie standard w menu telewizora możesz samodzielnie mixować dźwięk.Tryb smart robi to automatycznie w zależności od aktualnie odtwarzanej sceny.Ja używam właśnie tego trybu,bo wg mnie są najlepsze efekty dźwiękowe.Kombinowałem na mixerze w trybie standard,ale jakoś nie mogę trafić w swoje upodobania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2018 o 17:50, Fjubens napisał:

Jeśli to zmienili w końcu to bardzo dobrze. Irytuje mnie ten problem z wyłączaniem osobiście w serii K.

Jeśli oglądam np. HBO Go gdzie nie ma dźwięku 5.1 w Dolby i tak, tylko zaznaczę PCM to Soundbar nie wyłącza się sam w ogóle. Jeśli jednak oglądam Netflixa czy Amazon Prime z Dolby Digital, to zapauzowanie na 5+ minut skutkuje wyłączeniem Soundbara.

Jeśli puszczam serwis streamingowy z konsoli, np. XONE X gdzie konsola jest podpięta bezpośrednio do listwy, a więc dźwięk nie idzie po HDMI ARC, tylko listwa-konsola, to też nie ma wyłączania się nawet jeśli idzie Dolby Digital. No ale to używam tylko dla materiałów z Atmosem. Bez sensu uruchamiać konsolę i operować padem żeby obejrzeć coś w DD. Lepiej z apki TV, wygodniej, tylko to samowyłączanie się w tym wypadku..

https://us.community.samsung.com/t5/Home-Theater-Home-Audio/N950-soundbar-auto-power-off/td-p/393876

Tutaj niby narzekają w kontekście N950 na to samo. :X

Serwis streamingowy używasz po HDMI ARC czy po Optyku? Ja na HDMI ARC, tutaj w temacie wyżej też w sumie piszą o HDMI. Może muszę jednak darować sobie ARC i przejść na kabel optyczny...Chciałem tego uniknąć, bo tak to steruję sobie pilotem od TV Samsunga bez potrzeby korzystania z dwóch. W przypadku połączenia kablem optycznym trzeba będzie korzystać z obu pilotów.

Rozumiem, że jak mówisz o Amazon Prime z apki streamingowej to masz zaznaczone Dolby Digital, a nie PCM?

Cześć jak podpiąłeś Xbox One X do Soundbara, bo ja mam lg b6 który nie wspiera Dolby Atmos i podpiąłem go bezpośrednio do konsoli, ale i tak nie działa. Wyskakuje błąd 0x80bd0009 w skrócie nie działa atmos tylko dts.

Dnia 6.12.2018 o 17:57, dekoder napisał:

W trybie standard w menu telewizora możesz samodzielnie mixować dźwięk.Tryb smart robi to automatycznie w zależności od aktualnie odtwarzanej sceny.Ja używam właśnie tego trybu,bo wg mnie są najlepsze efekty dźwiękowe.Kombinowałem na mixerze w trybie standard,ale jakoś nie mogę trafić w swoje upodobania :)

mam pytanie bo wczoraj w końcu udało mi się włączyć Dolby Atmos (chyba) bo soundbar wyświetla Dolby Atmos na listwie, ale jako wybór dźwięku w filmie mam  True HD 7.1, a dodam, że mam na pudełku od filmu napisane, że obsługuje Dolby Atmos i szczerze to nie czuje żeby dźwięk odbijał się od sufitu. na koniec dodam, że moja listwa współpracuje z Lg B6 i odtwarzaczem Sony x700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...