Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kupiłem dzisiaj soundbar Q90r bardzo podobny do N950 więc mam pytanko czy macie jakieś sprawdzone, przetestowane ustawienia głośników, jeżeli jeżeli tak to proszę o podanie, chętnie bym przetestował.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

mam na sprzedaż półroczny soundbar N950, używany sporadycznie w warunkach domowych - stwierdziłem, że dla 6-8h w tygodniu nie warto trzymać takiego zestawu.

Jak myślicie, za ile wystawić go na alle? Nie wystawię fvat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kod rabatowy 30% na zakup soundbara z serii Q z 2019 w sklepie Samsunga ktoś zainteresowany


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czołem!
mam na sprzedaż półroczny soundbar N950, używany sporadycznie w warunkach domowych - stwierdziłem, że dla 6-8h w tygodniu nie warto trzymać takiego zestawu.
Jak myślicie, za ile wystawić go na alle? Nie wystawię fvat.
Kupiłeś w regularnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lycone napisał:
Dnia 31.08.2019 o 17:48, Pablopicassoxx napisał:
Czołem!
mam na sprzedaż półroczny soundbar N950, używany sporadycznie w warunkach domowych - stwierdziłem, że dla 6-8h w tygodniu nie warto trzymać takiego zestawu.
Jak myślicie, za ile wystawić go na alle? Nie wystawię fvat.

Kupiłeś w regularnej cenie?

Si

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2019 o 15:04, Waldek2508 napisał:

Witam mam kod rabatowy 30% na zakup soundbara z serii Q z 2019 w sklepie Samsunga ktoś zainteresowany


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Skad dorwac taki kod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od jakiegoś czasu jestem posiadaczem N950 ( przesiadłem się z pelnowymiarowego systemu 7.1) i mam dwa problemy.

Czasami słychać trzask w glosnikach jak przewijam lub pauzuje materiały Atmos na Shield TV. Jeszcze sprawdze czy dzieje się to na Mede8er. 

Druga sprawa GORSZA :( to że subwoofer gra mega cicho w filmach mimo że mam to już na 6+. Jak puszczę coś z Youtube czy z telefonu mp3 to wali niemiłosiernie a w filmach coś tak mruczy pod nosem.

W tym przypadku myślę o dwóch opcjach poprawy. Dokupienia drugiego takiego suba i jakos je połączyć razem. Nie wiem czy się spakuje drugi sub. A jak nie, to pozostaje wytargać płytki i spiac je kablem w odpowiednim miejscu.

Mam jeszcze inny pomysł, wytargac tą płytkę wzmacniacza suba, przewody które idą już na głośnik podłączyć bo wejscie wysokoprądowe mojego starego dużego suba Velodyne EQ Max12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro są różnice w odtwarzaniu dzwięku z dwóch różnych źródeł to moim zdaniem warto najpierw szukać przyczyn w źródle które odtwarza słaby sygnał .  Może jest w ustawieniach np. regulacja  ,,natężenia ,, czy inna opcja poprawiająca dzwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ja od jakiegoś czasu jestem posiadaczem N950 ( przesiadłem się z pelnowymiarowego systemu 7.1) i mam dwa problemy.
Czasami słychać trzask w glosnikach jak przewijam lub pauzuje materiały Atmos na Shield TV. Jeszcze sprawdze czy dzieje się to na Mede8er. 
Druga sprawa GORSZA :( to że subwoofer gra mega cicho w filmach mimo że mam to już na 6+. Jak puszczę coś z Youtube czy z telefonu mp3 to wali niemiłosiernie a w filmach coś tak mruczy pod nosem.
W tym przypadku myślę o dwóch opcjach poprawy. Dokupienia drugiego takiego suba i jakos je połączyć razem. Nie wiem czy się spakuje drugi sub. A jak nie, to pozostaje wytargać płytki i spiac je kablem w odpowiednim miejscu.
Mam jeszcze inny pomysł, wytargac tą płytkę wzmacniacza suba, przewody które idą już na głośnik podłączyć bo wejscie wysokoprądowe mojego starego dużego suba Velodyne EQ Max12


Mam ten sam zestaw i żadnych problemów z głośnością suba. Poza tym, że czasem traci połączenie. Trzaski przy Atmosie potwierdzam.
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to piszesz o subofer ponieważ ja u siebie (hw-k950) musiałem zejść do -3 a czasami niżej ponieważ jak było na 0 lub powyżej to w filmach z Atmos bas był zbyt mocny. Szkło na komodzie obok drżało. Trzaski również potwierdzam ale to chyba norma. 
jak byś coś działał z tymi płytkami to daj znać bo brzmi to conajmniej ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musisz mieć skopane. U mnie w filmach na N850 i Nvidia Shield bas z suba jest taki że meble się przesuwają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pinknie...... coś musi być nie tak ale z listwą bo Shield bezproblemu gral na starym zestawie.

Żeby suba fajnie i mocniej słychać musiałem wszystkimi kanałami zjechać na -6 a sub ustawiony na +6.

 Latalem już z subem po całym pokoju i najlepsze miejsce jest z przodu w rogu około 2,5metra od listwy. Postawiłem go nawet w tym samym miejscu co stary sub stał i tam też lipa.

Odnoszę jeszcze wrażenie że może akustyka mojego pokoju nie lubi promieniowania tego suba bo nawet stare kolumny BX2 nie potrafiły z siebie wydobyć bass 😕     

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to pinknie...... coś musi być nie tak ale z listwą bo Shield bezproblemu gral na starym zestawie.
Żeby suba fajnie i mocniej słychać musiałem wszystkimi kanałami zjechać na -6 a sub ustawiony na +6.
 Latalem już z subem po całym pokoju i najlepsze miejsce jest z przodu w rogu około 2,5metra od listwy. Postawiłem go nawet w tym samym miejscu co stary sub stał i tam też lipa.
Odnoszę jeszcze wrażenie że może akustyka mojego pokoju nie lubi promieniowania tego suba bo nawet stare kolumny BX2 nie potrafiły z siebie wydobyć bass     
 
 
A sprawdź jeszcze jakie masz ustawienie dźwięku w belce. Ustawienie "surround" potrafi uciąć bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy sounbara Q90R albo n950 czy satelity macie oznaczone jako lewa i prawa

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, chmiel2k napisał:
12 godzin temu, morcine napisał:
No to pinknie...... coś musi być nie tak ale z listwą bo Shield bezproblemu gral na starym zestawie.
Żeby suba fajnie i mocniej słychać musiałem wszystkimi kanałami zjechać na -6 a sub ustawiony na +6.
 Latalem już z subem po całym pokoju i najlepsze miejsce jest z przodu w rogu około 2,5metra od listwy. Postawiłem go nawet w tym samym miejscu co stary sub stał i tam też lipa.
Odnoszę jeszcze wrażenie że może akustyka mojego pokoju nie lubi promieniowania tego suba bo nawet stare kolumny BX2 nie potrafiły z siebie wydobyć bass emoji53.png     
 
 

A sprawdź jeszcze jakie masz ustawienie dźwięku w belce. Ustawienie "surround" potrafi uciąć bas.

Tak wiem, ale to nie to.

Podejrzewam jeszcze jakieś zakłócenia ale to nie ode mnie bo do testów wszystko co bezprzewodowe wyłączyłem.

 

9 godzin temu, Waldek2508 napisał:

Mam pytanie do posiadaczy sounbara Q90R albo n950 czy satelity macie oznaczone jako lewa i prawa

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Na samym dole naklejki tylnej kolumny masz wielki napis np Surround Speaker Left

Edytowane przez morcine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na samym dole naklejki tylnej kolumny masz wielki napis np Surround Speaker Left
Tak zauważyłem ten napis dopytuje się bo ja mam dwie z napisem prawa, taki chyba błąd przy pakowaniu. Nie mogłem zaktualizować lewej, a tu poprostu jej nie mam.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy obie grają kanał prawy -sprawdz na jakimś pliku co gra osobno na każdym kanale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy obie grają kanał prawy -sprawdz na jakimś pliku co gra osobno na każdym kanale
Tak sprawdzałem obie grają prawy kanał

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Waldek2508 napisał:

Tak sprawdzałem obie grają prawy kanał

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

A to ciekawe :) sparowaly się takie same kolumny na jednym kanale hmmm, robiłeś to jakoś ręcznie czy automatycznie się połączyło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
A to ciekawe sparowaly się takie same kolumny na jednym kanale hmmm, robiłeś to jakoś ręcznie czy automatycznie się połączyło 
to znaczy normalnie tak jak pisze w instrukcji, tylko za pierwszym razem obie się nie parowały, sparowała się jedna i sobufer za drugim podejściem połączyła się druga. Obie grają różnice można zauważyć przy jakimś teście głośników, że lewej brak.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Waldek2508 napisał:

to znaczy normalnie tak jak pisze w instrukcji, tylko za pierwszym razem obie się nie parowały, sparowała się jedna i sobufer za drugim podejściem połączyła się druga. Obie grają różnice można zauważyć przy jakimś teście głośników, że lewej brak.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

No to nie pozostaje Ci jak tylko ścigać sprzedawcę 😕 swoją drogą ciekawą opcję odkryłeś że można dodać kolumny więc podejrzewam że drugiego suba doda się bez problemu w moim przypadku.

Znalazłem filmik na YT gdzie gościu sprawował 2 suby i 4 tylne  ale to bylo innej marki soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nie pozostaje Ci jak tylko ścigać sprzedawcę swoją drogą ciekawą opcję odkryłeś że można dodać kolumny więc podejrzewam że drugiego suba doda się bez problemu w moim przypadku.
Znalazłem filmik na YT gdzie gościu sprawował 2 suby i 4 tylne  ale to bylo innej marki soundbar.
Już załatwiłem sprawę czekam na przesłanie lewej

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś do N950 podłączyłem Mede8er aby zweryfikować czy słaby bass w filmach będzie nadal. No i .... nadal słaby buuuu. Ale do to odkryłem inną sprawę. Brak trzasków przy nagraniach Dolby Atmos. Odtwarzalem ten sam material na Shield i na Mede8er i w obu przypadkach listwa rozpoznala Atmos i na Mede8er nie ma trzaskówlod czas przewijania. Dodatkowo niektore filmy na Shield nie chodzily prawidłowo np dzwiek sie rozjezdzal lub obraz zamarzał a Mede8er lyka wszystko bez problemu.

Mając tak podłączonego Mede8er  wykorzystałem  aby podłączyć swojego suba Velodyne. Co prawda jako sygnał wykorzystałem kanały L i P ale miałem porównanie. No i teraz jest  basssssss. Zacząłem się dobierać do suba Samsunga aby wytargac jego wzmacniacz i podłączyć go pod wysokoprądowe wejscie suba Velodyne. Po 2 godzinach walki z przyklejoną maskownica dałem sobie spokój i poszedłem do pracy. Aby dostać się do wzmacniacza trzeba usunąć maskownice A ona jest przyklejona na kolkach do obudowy. Przy okazji obejrzałem wnętrze odkrecajac panel tam gdzie jest wejście zasilania. Wnętrze jest wytlumione, obudowa z Mdf-u, wewnętrzne wzmocnienia obudowy. No nawet z klasą wykonanie. 

Jakbym tylko dopadł drugi taki sub ps-wn90 dałbym sobie spokój z taką akcją. Zastanawiam się czy serwis jest w stanie załatwić takiego suba.

Edytowane przez morcine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...