Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, reddeath napisał:

Cześć jak podpiąłeś Xbox One X do Soundbara, bo ja mam lg b6 który nie wspiera Dolby Atmos i podpiąłem go bezpośrednio do konsoli, ale i tak nie działa. Wyskakuje błąd 0x80bd0009 w skrócie nie działa atmos tylko dts.

Kablem dorzuconym standardowo do zestawu XONE X do Soundbara pod HDMI 1. Mam też kanał zwrotny TV->Soundbar HDMI ARC, ale to dla ONE X nie ma znaczenia.

Przesyłam zdjęcia ustawienia w konsoli Menu oraz z Netflixa potwierdzone logo Atmosa przy tytułach, które go mają. Do tego też z aplikacji Dolby Atmos scena, wszędzie z niebieską diodą, w przypadku K950 tj. Atmos. Przy N950 chyba inaczej jest to rozwiązane.

https://imgur.com/a/pECv6Es

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Kablem dorzuconym standardowo do zestawu XONE X do Soundbara pod HDMI 1. Mam też kanał zwrotny TV->Soundbar HDMI ARC, ale to dla ONE X nie ma znaczenia.

Przesyłam zdjęcia ustawienia w konsoli Menu oraz z Netflixa potwierdzone logo Atmosa przy tytułach, które go mają. Do tego też z aplikacji Dolby Atmos scena, wszędzie z niebieską diodą, w przypadku K950 tj. Atmos. Przy N950 chyba inaczej jest to rozwiązane.

https://imgur.com/a/pECv6Es

to powiedz mi co ja w takim razie źle robię? bo mi cały czas ten błąd wyskakuje. jak ja robię hdmi bitsream out i optical off to Dolby Atmos nie chce się ustawić co więcej u Ciebie optical audio jest wył, a u mnie cały czas jest aktywne. jakie masz ustawienia xboxa coś zmieniałeś? jaka masz aktualizacje? To jest niemożliwe, że masz taki sam sprzęt i Tobie działa a mnie nie. ja Ci też pokaże zrzut z ekranu.

47095678_751518795204490_544101682716344320_n.jpg

46957518_522020851611635_1567248796264431616_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, reddeath napisał:

To jest niemożliwe, że masz taki sam sprzęt i Tobie działa a mnie nie.

47095678_751518795204490_544101682716344320_n.jpg

46957518_522020851611635_1567248796264431616_n.jpg

To jest sprzęt inny, nie ten sam. Zarowno TV jak i Soundbar.

LG OLED + N950 u Ciebie.

Samsung KS 7000 + K950 u mnie.

Nie wiem czemu u Ciebie taki błąd jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobili promocję na xb1x której nie mogłem się oprzeć (wyszedł 1300zł) - no i stało się - też mam xb1x i ten sam problem 

straciłem możliwość wybrania dolby atmosa przez ten głupi error - dziwne bo xb1s obsługiwał to bez problemu

w ogóle jakby xb1x był dużo bardziej kłopotliwy 

przynajmniej w kwestii komunikacji po hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2018 o 08:19, kast6 napisał:

 

W cenie ok 6000 PLN zakup N950 to tak sobie, zwłaszcza że tylko dwa wejścia HDMI!

Onkyo LS7200 to dobra alternatywa za 2k mniej

Edytowane przez djrobus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, djrobus napisał:

Onkyo LS7200 to dobra alternatywa za 2k mniej

tylko onkyo to w praktyce nie ma ani atmosa/dts-x ani nawet 5.1 - no bo sorry ale jak brak tyłów i górnych to zostaje tylko marketing o wirtualnym dźwięku przystrzennym

ale fakt - też je oglądałem - i prezentuje się super

jak na belkę ma radio FM co jest super zaletą no i ta fajna central unit a'la amplituner

19 godzin temu, reddeath napisał:

... mi cały czas ten błąd wyskakuje. jak ja robię hdmi bitsream out i optical off to Dolby Atmos nie chce się ustawić co więcej u Ciebie optical audio jest wył, a u mnie cały czas jest aktywne.....

już mi działa - miałem xb1x podpięty bezpośrednio do tv (oled e6) więc chyba to powodowało że nie można było wybrać atmosa bo tv po prostu sygnalizował brak dzwięku hd/atmosa

jak podpiąłem do belki na hdmi1 - opcję mogę wybrać i error znikł

przed podłączeniem jeszcze wyłączyłem konsolę fizycznie z prądu na 5 min

no i opcję optical audio out mam wyłączoną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli  podłączyłeś bezpośrednio  Xbox  One X do Soundbaru Hw-N950 do wejścia  HDMI 1 na sounfbarze i na konsoli HDMI OUT? Jeszcze przed tym  wyłączyłeś z prądu  tak? Nie masz tego błędu? Ja i tak mam soundbar  połączony  z Odtwarzaczem UHD. Spróbuje  tej konfiguracji jak przyjdę  do domu.

12 godzin temu, klaus71 napisał:

tylko onkyo to w praktyce nie ma ani atmosa/dts-x ani nawet 5.1 - no bo sorry ale jak brak tyłów i górnych to zostaje tylko marketing o wirtualnym dźwięku przystrzennym

ale fakt - też je oglądałem - i prezentuje się super

jak na belkę ma radio FM co jest super zaletą no i ta fajna central unit a'la amplituner

już mi działa - miałem xb1x podpięty bezpośrednio do tv (oled e6) więc chyba to powodowało że nie można było wybrać atmosa bo tv po prostu sygnalizował brak dzwięku hd/atmosa

jak podpiąłem do belki na hdmi1 - opcję mogę wybrać i error znikł

przed podłączeniem jeszcze wyłączyłem konsolę fizycznie z prądu na 5 min

no i opcję optical audio out mam wyłączoną

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. zamiast do tv bezpośrednio w belkę i z belki "hdmi out" do tv do wejścia na którym mam ARC (hdmi 2 w lg)

error znikł bo w sumie belka ma atmosa więc erroru nie powinno być - belka ma najnowszy soft 1005.1 (chyba nawet sama się zaktualizowała)

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

tak. zamiast do tv bezpośrednio w belkę i z belki "hdmi out" do tv do wejścia na którym mam ARC (hdmi 2 w lg)

error znikł bo w sumie belka ma atmosa więc erroru nie powinno być - belka ma najnowszy soft 1005.1 (chyba nawet sama się zaktualizowała)

 

wiesz co ja nie wiem co ja źle robię, mam takie ustawienia: hdmi arc mam połączony hdmi arc na belce. hdmi 1 na belce do odtwarzacza uhd sony i hdmi 2 do konsoli do hdmi out. jak próbuje połączyć to mam błąd. Masz może jakiś komunikator bo przez wiadomości na forum się nie dogadamy. Nie wiem co ja źle robię. Czy moja konfiguracja jest poprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2018 o 02:09, reddeath napisał:

to powiedz mi co ja w takim razie źle robię? bo mi cały czas ten błąd wyskakuje. jak ja robię hdmi bitsream out i optical off to Dolby Atmos nie chce się ustawić co więcej u Ciebie optical audio jest wył, a u mnie cały czas jest aktywne. jakie masz ustawienia xboxa coś zmieniałeś? jaka masz aktualizacje? To jest niemożliwe, że masz taki sam sprzęt i Tobie działa a mnie nie. ja Ci też pokaże zrzut z ekranu.

47095678_751518795204490_544101682716344320_n.jpg

46957518_522020851611635_1567248796264431616_n.jpg

Będę strzelał bo nie mam xboxa,ale wydaje mi się że Dźwięk HDMI Bitstream powinien być właczony,a Ty masz wyłaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dekoder napisał:

Będę strzelał bo nie mam xboxa,ale wydaje mi się że Dźwięk HDMI Bitstream powinien być właczony,a Ty masz wyłaczony

powinno być tak jak jest ustawione ale nie działa.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wydobycia dzwięku z soundbara gdy nie jest aktywne żadne źródło np dekoder. Mam LGC7 i chcąc oglądać np youtube czy netflix muszę miec włączony dekoder lub konsole.Da sie to jakoś obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno działać bez problemu - oczywiście soundbar musi być wpięty w wejście HDMI-ARC (hdmi2?) i w tv (przynajmnije ja) muszę mieć przy dzwięku wyprowadzanym na HDMI-ARC właczony CEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odpalanie się stricte samego saoundbaru to jest ok ale zero dźwięku. Wysyłam zdjęcie ustawień w tv.

 

 

F9789D5D-6501-41C7-BFDC-255CCCA07B15.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu trochę osób które do soundbara mają podpięte konsole lub inne shieldy ;) Czy działa Wam CEC na urządzeniach podpiętych przez belkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tonybcc Serdeczne dzięki za tę informację :) 

Tzn. że albo xbox one x się nie lubi z n850 albo muszę coś jeszcze pokombinować 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsung MS750 i na początku nie działało jak bym chciał ale po włączeniu i wyłączeniu soundbara (o czym mówi w sumie instrukcja kiedy się przestawia CEC u Samsunga zwany Anynet) oraz poprawnym ustawieniu (metodą prób i błędów) działa pięknie... tv Sony wyłącza belkę, razem z konsolami (PS4P i XOX). Rodzaju sygnału (DTS czy DD) nie pokazuje na soundbarze niestety i to jest głupie u samsunga bo obsługa DTS HD jest obecna jeśli wierzyć producentowi. Tylko na tv w info jest informacja ale też nie do końca bo nie wtedy kiedy konsola jest połączona do soundbar bezpośrednio. 

Przyciski regulacji głośności i "audio" u mnie na pilocie od tv normalnie sterują soundbarem. 

Też zauważyłem że Samsung średnio się może czasami dogadać z XOX. W tej konsoli ustawienia są jakoś bardziej zagmatwane, a może raczej - źle opisane. I choć belka się włącza razem z tv, to i tak muszę już ręcznie przełączać na HDMI1 pilotem od Samsunga. 

I tak jestem zadowolony bardzo po dokupieniu tylnich głośników i suba. To naprawdę bardzo dużo daje. W Blade Runner 2049 jest po prostu miazga. W grach tak samo.

Edytowane przez LV426
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czołem!

mam za sobą pierwsze godziny z tym sprzętem - na razie podłączyłem laptopa po BT i stąd pytanie:

jak poradzić sobie z opóźnieniem dźwięku? audio jest niestety później niż obraz

wyczytałem w internecie, że sb ma "delay lip sync", a co z przyspieszeniem dźwięku - jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest w instrukcji

Jeśli obraz w telewizorze TV nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem emitowanym
przez listwę Soundbar, w ustawieniach dźwięku należy wybrać opcję SYNC, a
następnie za pomocą przycisków Góra/dół dostosować opóźnienie dźwięku w zakresie
0–300 milisekund.
•• Opcja SYNC jest obsługiwana tylko w przypadku niektórych funkcji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę was o pomoc i dobrą rade. W niedzielę kupiłem tv Samsung  UE55NU8042 i sondbar N950. Podłączyłem kablami hdmi dekoder i konsolę ps4 do soundbara. A wyjście aut do tv tak jak jest to pokazane w instrukcji. Obraz dziala ale mam problem z znikającym dźwiękiem. Różnie się wyłącza po 5 min jak włączę z nagrywarki bajki dla dzieci to też się wyłącza dźwięk. Wyłączenie 2 wejścia hdmi na soundbarze i powrót spowrotem rozwiązuje sprawę na chwilę i nie zawsze działa.  Proszę o proste wytłumaczenie sprawy. Sprzęt za tyle kasy i takie problemy? Czy problem rozwiąże się jak sam dekoder podłączenie bezpośrednio do tv? Bo juz brak pomysłów jak zrobić żeby to ustawić. Czy zadzwonić do serwisu Samsunga i zapytać czy to wina sprzętu czy ja coś źle ustawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dekoder tvsat podłączony po hdmi do telewizora,a nvidia shield do soundbara też po hdmi

Soundbar N850 z telewizorem 65NU8002 połączone przez ARC i nic mi nie rozłącza

Edytowane przez dekoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Gdy podłączyłem belkę N850 po HDMI-ARC do TV LG C7 pilot z TV przestał działać.

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Soundbar N950. Czy pisiadacze tego soundbara zauważyli charczacy subwoofer jak jest ustawiony cicho dźwięk? Prosze o wasze opinie. Czy trzeba coś ustawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...