Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, szewi napisał:

nie wiem czy było, ale jest nowy soft 04.10.31 i z tego co piszą rozwiazuje kilka spraw m.in ogranicza ten szum na tlach w okolicy czerni przy fade to black  (nie mielem jeszcze okazji tego sprawdzić)

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2019/03/09/lg-fixes-oled-tv-flashing-and-blocking-problems/

Już można pobierać ? Jest OTA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, jest szansa żeby OLEDy serii 8 dostały AirPlay jako aktualizacja oprogramowania?

Czy też będzie tak, że jak chcesz mieć AirPlay w TV to musisz kupić nowego OLEDa serii 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Lionel napisał:

Już można pobierać ? Jest OTA ?

TV wykryl ze jest nowy soft dostepny, wiec tak.

1 godzinę temu, Salat napisał:

Jak myślicie, jest szansa żeby OLEDy serii 8 dostały AirPlay jako aktualizacja oprogramowania?

Czy też będzie tak, że jak chcesz mieć AirPlay w TV to musisz kupić nowego OLEDa serii 9?

nikła szansa

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szewi mój dopiero za czwartym kliknięciem wykrył aktualizacje ale faktycznie jest dostępna.

dzieki za info.

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tonybcc napisał:

@szewi mój dopiero za czwartym kliknięciem wykrył aktualizacje ale faktycznie jest dostępna.

dzieki za info.

moj jakis mniej ospały chyba dziś bo od razu na start mi krzyczy ze aktualizacja ;) haha

Edytowane przez szewi
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po przyjściu do domu po dłuższym uruchomieniu poinformował że aktualizacje ma juz za sobą i żebym dalej cieszył sie obrazem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szewi napisał:

moj jakis mniej ospały chyba dziś bo od razu na start mi krzyczy ze aktualizacja ;) haha

To tak, jak u minie.

Ale uwaga!

 

W wolnym tłumaczeniu nowa aktualizacja może zepsuć kalibrację..?

Edytowane przez fio2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupiłem swój sprzęt i jak coś to sobie skalibroje w weekend. Dam znać czy coś się zmieniło w stosunku do tego co było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia po aktualizacji ?

Mam nadzieję, że aktualizacja nie resetuje ustawień obrazu... ?

Edytowane przez Lionel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż będzie ciemno a wtedy wszystko będzie ładnie widać co się zmieniło ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak na szybko jest troszkę ciemniej ale nie miałem czasu sprawdzić na poważnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm fakt, a ja myślalem że mam coś z oczami bo człowiek zmęczony xD jest ciemniejszy obraz, ale czy to dobrze? Chyba będę musiał to jakoś zmienić 

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko na dzieję , że nie zapomną o B8 i wcześniej czy później też wypuszczą aktualizację na ten model :) Może ktoś zwróci uwagę czy nadal piksele lubią mrugnąć przed 'wyłączeniem' tak jak to było pokazane na filmie u Vincenta i ogólnie jakie wrażenia.

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zykfyr nie zapomną ale w pierwszej kolejności poszła aktualizacja na tv z procesorem Alfa9 ponieważ ich jest więcej i w marketingowego punktu widzenia są ważniejsze. Na B8 będzie w następnej kolejności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=164579]Zykfyr[/mention] nie zapomną ale w pierwszej kolejności poszła aktualizacja na tv z procesorem Alfa9 ponieważ ich jest więcej i w marketingowego punktu widzenia są ważniejsze. Na B8 będzie w następnej kolejności. 
Poważnie telewizorów z Alpha 9 jest na rynku więcej niż budżetowych Alpha 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tonybcc napisał:

@Zykfyr nie zapomną ale w pierwszej kolejności poszła aktualizacja na tv z procesorem Alfa9 ponieważ ich jest więcej  z marketingowego punktu widzenia są ważniejsze. Na B8 będzie w następnej kolejności. 

Kolega dokładnie to chciał przekazać.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, chmiel2k napisał:
10 godzin temu, tonybcc napisał:
[mention=164579]Zykfyr[/mention] nie zapomną ale w pierwszej kolejności poszła aktualizacja na tv z procesorem Alfa9 ponieważ ich jest więcej i w marketingowego punktu widzenia są ważniejsze. Na B8 będzie w następnej kolejności. 

Poważnie telewizorów z Alpha 9 jest na rynku więcej niż budżetowych Alpha 7?

Nie mam oczywiście dokładnych danych ale na to wskazywała by logika jako ze tv z Alfa9 to kilka seri od C do W. Samej seri C sprzedaje się kto wie czy nie więcej niż reszty razem wziętych.

Edytowane przez tonybcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, fio2 napisał:

To tak, jak u minie.

Ale uwaga!

 

W wolnym tłumaczeniu nowa aktualizacja może zepsuć kalibrację..?



No to super... osobiście jestem po kalibracji od Macieja a tu taka informacja...  :(

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to LG powinno dostać po łapach za takie coś. Człowiek zapłacił za kalibrację po jakimś czasie wychodzą kwiatki no więc LG robi uaktualnienie (i chwała im za to) a ludzie którzy zapłacili za kalibrację mają klops. Narazie zaczekajcie z nerwami jak Vincent dokładnie sprawdzi. 

@Donnie_Darko a miałeś u siebie problem? Jeżeli nie to nie aktualizuj. 

Edytowane przez tonybcc
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Donnie_Darko napisał:

No to super... osobiście jestem po kalibracji od Macieja a tu taka informacja...  :(

Też jestem po kalibracji u Maćka tyle, że na B8 i mam tylko nadzieję, że nie będzie jakiegoś problemu po aktualizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tonybcc, @Paweł Usinowicz - na moim C8 obraz po aktualizacji 04.10.31 również zdecydowanie się ściemnił.

Nie miałem żadnych problemów z błyskami czerni, mrówkami i innymi problemami, która aktualizacja miała rozwiązać. Od wczoraj jestem załamany. Nawet na fabrycznych trybach detale w ciemnych obszarach sceny nie istnieją. Zmieniałem gammę na 1.9, ale to nie jest to samo... Jeżeli jeszcze nie zaktualizowaliście swoich C8 do 04.10.31 - nie róbcie tego! Nie wiem, czy problem istnieje we wszystkich modelach, ale warto poczekać na więcej opinii oraz wyniki dochodzenia Vincenta. Może Wam się przytrafić coś takiego, jak u mnie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=161901]tonybcc[/mention], [mention=165316]Paweł Usinowicz[/mention] - na moim C8 obraz po aktualizacji 04.10.31 również zdecydowanie się ściemnił.

Nie miałem żadnych problemów z błyskami czerni, mrówkami i innymi problemami, która aktualizacja miała rozwiązać. Od wczoraj jestem załamany. Nawet na fabrycznych trybach detale w ciemnych obszarach sceny nie istnieją. Zmieniałem gammę na 1.9, ale to nie jest to samo... Jeżeli jeszcze nie zaktualizowaliście swoich C8 do 04.10.31 - nie róbcie tego! Nie wiem, czy problem istnieje we wszystkich modelach, ale warto poczekać na więcej opinii oraz wyniki dochodzenia Vincenta. Może Wam się przytrafić coś takiego, jak u mnie.

No to brzmi tragicznie. Jeśli na Alpha 9 jedyne co im się udało zrobić to przyciemnić wszystkie ustawienia, to znaczy że na Alpha 7 będzie jeszcze gorzej. Jeśli nie ogarną szybko tematu, to pierwszy i ostatni raz kupiłem oleda od LG. Przez black crush właściwie przestałem streamować treści inne niż 4K.

 

Czekam na jakąś analizę Vincenta.

  • Plusik 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...