Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, msx33 napisał:

jesli wlaczysz material np z dysku czy usb podłączonego do tv to nie bedzie dzwieku ale jesli material puścisz z innego źródła jak np tuner czy np odtwarzacz przez kino domowe czy soundbar to wszystko działa

a jak zadziała jak puścisz sobie mkv-a po sieci ? też nie ma dźwięku w DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, s@jmon napisał:

a jak zadziała jak puścisz sobie mkv-a po sieci ? też nie ma dźwięku w DTS

nie wiem nie sprawdzalem zobacze wieczorem u mnie synology idzie z odtwarzacza himedia przez onkyo dlatego nie ma problemu .

TV wykrywa mi synology to sprawdze po pracy czy to dziala ale podejrzewam ze nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super bo też mam synology, co prawda mam do tego popcor hour 4k ale chciałem się maksymalnie pozbyć zewnętrznych playerów zresztą chyba jak w mkv jest HDR to prze popcorna to nie przejdzie a w Twoim himedia przechodzi HDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, msx33 napisał:

jesli wlaczysz material np z dysku czy usb podłączonego do tv to nie bedzie dzwieku ale jesli material puścisz z innego źródła jak np tuner czy np odtwarzacz przez kino domowe czy soundbar to wszystko działa

Czy masz na mysli, ze nie ma dzwieku na glosnikach tv? Mi chodzi o to, czy na wyjsciu optycznym tv jest sygnal bitstream dts gdy podlaczymy zrodlo ktore nadaje ten format, np kosola do gier, ewentualnie plik z filmem o sciezce dzwiekowej w takim formacie.

To tak zebysmy sie dobrze zrozumieli :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wciąż się waham:
- Samsung NU80** (w zasadzie zdecydowany)
- Sony XF-9005
czy... jednak OLED. I wówczas LG.

Kryterium: 55'' podłączone pod NC+, jakość (unikać serwisów ;)), dostęp do Netflixa via Wifi, Sport i.... co ważne w kontekście dylematu nad OLED... dużo TV news (chodzi o powszechnie krążące opinie o wypalaniu). TV będzie sparowane z ampli Pioneera. Będzie tunel w ścianie, więc nie ma problemu z kablami. Brak PS/QBox.

Nie jestem mega purystą i zapewne większość rzeczy, o którym piszecie nawet nie dostrzegę, ale już na radości z futbolu i sprawnie działającej aplikacji smart to jednak mi zależy. Podobnie w kwestii dźwięku. Nie będę podłączał - o czym ktoś pisał - pendrive z divx (LOL!), ale być może jakieś .mkv się trafi. Z BlueRaya nie korzystam. Ot taki szary użytkownik.

Obecny japończyk ma 12 lat i był to wybór zdecydowanie OK, przynajmniej pod kątem jakości (dycha do dzisiaj :)), dlatego budżet budżetem, ale chciałbym mieć spokój z TV przynajmniej na kolejne 5 lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w samsung brand store i pooglądałem sobie NU8002, Q6 i Q7 faktycznie na Q7 najlepiej to wygląda przynajmniej w sklepie. Oczywiście w sklepie jest włączony tryb sklep i wszytko aż wali po oczach w domu nikt tak nie ogląda bo chyba by oślepł. Minus dla Q7  błyszcząca matryca w sklepie widać w nim było trochę jak w lustrze. Chyba jednak zostanę przy NU8002 tylko w rozmiarze 82" myślę że rozmiar zrobi robotę. 

PS. Ciekawe kiedy będzie test Q7 2018?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, s@jmon napisał:

to super bo też mam synology, co prawda mam do tego popcor hour 4k ale chciałem się maksymalnie pozbyć zewnętrznych playerów zresztą chyba jak w mkv jest HDR to prze popcorna to nie przejdzie a w Twoim himedia przechodzi HDR ?

tak mi na himedia przechodzi hdr , sprawdzilem tez synology podmontowane pod tv i ten sam film na himedia dziala bez problemu z glosem przez kino domowe a na tv pisze ze nie widzi tego kodeka czy cos takiego i film dziala ale bez glosu nawet przez kino czy to przez HDMI czy po optyku. U mnie po prostu tv jest tylko obrazem do odtwarzania podlaczonym do kina domowego kablem hdmi , z kina kablami hdmi do tunera i Himedii i wszystko dziala atmos , dts i inne

 

 

za dlugo zeszlo nie moglem edytowac

tutaj masz taka mala rzecz porownanie  dlaczego q7 lepiej wyglada od tych modeli  q6 i nu80.. oczywiscie hdr 1500

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1cfc67fa7

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msx33 a może jest gdzieś opcja dla hdmi arc lub po optyku włączyć przesyłanie dźwięku pass-through. Jak tego nie ma to trochę kiszka a tak chciałem kupić tego samsunga 

Edytowane przez s@jmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, s@jmon napisał:

Msx33 a może jest gdzieś opcja dla hdmi arc lub po optyku włączyć przesyłanie dźwięku pass-through. Jak tego nie ma to trochę kiszka a tak chciałem kupić tego samsunga 

ja nic takiego w menu nie widze moze sie wypowie ktos kto sie na tym zna moze kolega @Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2018 o 08:20, krzynek1 napisał:

Prosze o wyjasnienie, jak nalezy rozumiec ze tv nie ma wsparcia dla formatu DTS. Czy to oznacza, ze kazdy film ze sciezka dzwiekowa w tym formacie jest niemy? Przeciez wiekszosc filmow taka wlasnie posiada.

 

Do tego niestety TV nie obsługuje wszystkich kodeków, którymi mam zakodowane większość Video na dysku sieciowym i czeka mnie enkodowanie większości materiałów. Trochę słabo, ale przerzucę pracę na kartę graficzną w PC i mam nadzieję, że szybko to ogarnę.

W takim przypadku pojawia się komunikat "Materiał nie jest obsługiwany" lub coś w tym stylu i dający nadzieję przycisk "rozwiąż problem", który problemu nie rozwiązuje :) Czasami pojawi się też przycisk odnoszący się do e-Manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2018 o 08:18, msx33 napisał:

 jest w ustawieniach opcja hdr+ i ją wczoraj uzywalem do filmu Rampage i robi efekt to moge potwierdzic nawet zona byla zaskoczona jaki obraz jest

pozdrawiam

 

No, faktycznie jest.... tyle, że to raczej dla konsol. Bo ja nie znam żadnego filmu nagranego w tym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2018 o 13:39, s@jmon napisał:

a jak zadziała jak puścisz sobie mkv-a po sieci ? też nie ma dźwięku w DTS

Dla mnie to totalnie nie zrozumiale, ale nadal wazne jest czy jesli nawet tv nie dekoduje dts, to czy chociaz puszcza ten sygnal dalej w swiat jako bitstream po optyku.

Tak uwazam byloby po ludzku, jesli natomiast nie, to jak dla mnie jest wielkie nieporozumienie. W tych czasach problemy z jednym z najbardziej popularnych formatow dzwieku przestrzennego...

Wyjsciem z takiej sytuacji byloby zastosowanie takiego schematu:

zrodlo -> ampli (dekodowanie dzwieku) -> tv (odtwarzanie video)

Wobec czego nie potrzebny tv z takimi funkcjami jak odtwarzacz, skoro jest niesprawny.

Ale to rok 2018, moj pooprzedni LCD z 2007r mial to...

9 godzin temu, pepe67 napisał:

Do tego niestety TV nie obsługuje wszystkich kodeków, którymi mam zakodowane większość Video na dysku sieciowym i czeka mnie enkodowanie większości materiałów. Trochę słabo, ale przerzucę pracę na kartę graficzną w PC i mam nadzieję, że szybko to ogarnę.

W takim przypadku pojawia się komunikat "Materiał nie jest obsługiwany" lub coś w tym stylu i dający nadzieję przycisk "rozwiąż problem", który problemu nie rozwiązuje :) Czasami pojawi się też przycisk odnoszący się do e-Manual.

Jakich dekoderow video brakuje? Mam ta sama sytuacje, NAS i z niego odtwarzac chcialbym materialy.

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krecio napisał:

No, faktycznie jest.... tyle, że to raczej dla konsol. Bo ja nie znam żadnego filmu nagranego w tym formacie.

Tak to taki bajer mozna powiedziec , jak chodzi film HDR i wcisniesz ta funkcje HDR+ to tak jakby podbijal jeszcze ten HDR i jest bardziej jasniejszy i ostrzejszy

Ja walcze z ustawieniami pod sport  bo jak jest mecz trzeba wlaczyc polepszacze zeby to jakos dzialalo bez migotania  ale znow  przelaczajac na inny kanal jakis film to juz robi sie opera i znow trzeba wejsc w ustawienia i wylaczyc Motion plus i redukcje drgan  i tak w kolko,  na sony xd9305 tego problemu nie bylo (byl za to clouding i banding bardzo widoczny i plamy na filmach na czarnym tle) dlatego ciezko sie przyzwyczaic do takiego obrazu , zauwazylem tez ze kazda nazwa kanalu w rogu caly czas tak jakby migotala nie idzie nic zrobic z tym ,zona mowi ze trzeba sie przyzwyczaic i bedzie ok .

Ten tv do meczy raczej sie nie nadaje nie wiem czemu w tescie sa takie ochy ze taki super do pilki noznej , do filmow tak obraz naprawde ladny ale nie do sportu

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, krzynek1 napisał:

Jakich dekoderow video brakuje? Mam ta sama sytuacje, NAS i z niego odtwarzac chcialbym materialy.

W instrukcji jest tabelka z obsługiwanymi kodekami, póki co nie weryfikowałem jak zakodowane są moje filmy, bo mam trochę mało czasu ostatnio.

Z tego co udało mi się zweryfikować, to pliki mkv działają bez zająknięcia, a problem mam głównie z .avi, pewnie skończy się na tym, że wszystkie pliki przekonweruje na H.264

kodeki.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pepe67 napisał:

W instrukcji jest tabelka z obsługiwanymi kodekami, póki co nie weryfikowałem jak zakodowane są moje filmy, bo mam trochę mało czasu ostatnio.

Musisz mieć jakieś strasznie "egzotyczne" filmy, skoro Samsung nie potrafi ich zdekodować. Na papierze wszystko wygląda w porządku: avi, mpeg4, full hd, 20Mb/s, sporo kodeków audio - nie widzę niczego, co mogłoby powodować jakiekolwiek problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fuze napisał:

Musisz mieć jakieś strasznie "egzotyczne" filmy, skoro Samsung nie potrafi ich zdekodować. Na papierze wszystko wygląda w porządku: avi, mpeg4, full hd, 20Mb/s, sporo kodeków audio - nie widzę niczego, co mogłoby powodować jakiekolwiek problemy.

Właśnie dziwi mnie ten fakt, na PC wszystko działa, kodi odpalony na RaspberryPi czyta wszystko poprawnie. Samsung T23A350 działający jako monitor w PC po podłączeniu pendrive też czyta wszystko jak leci, kilkuletni TV z systemem smart od samsunga czyta wszystko z NAS, a NU8002 ma problem z formatami.

Chyba, że u mnie brak obsługi DTS objawia się właśnie tym, że w ogóle nie chce odtworzyć pliku? Chociaż to dziwne, bo jak czytam w postach powyżej, to materiały z DTS powinny działać tylko nie mieć dźwięku.

Edytowane przez pepe67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tsmuxergui wyjasni jakie strumienie masz w tym kontenerze, tak czy inaczej nadal sytuacja z dts patowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 55NU8072 - moje spostrzeżenia, stary tv to LG47LB671 - szczerze nie widzę różnicy jeśli chodzi o treści hdr (oglądam wszystko z odległości jakieś 2,5m). Nie spotkałem się też z żadnym problemem kompatybilności. Moje zdanie jest takie że do filmów to jednak LG obraz jest bardziej plastyczny jeśli tak można to nazwać, do gier cóż motion plus to bardzo fajne jest. A czern i kontrast hmm lekko lepiej jest na starym LG bez HDR-u niż w samsugu z HDR. Może to przez to ze w lg jest direct led. Oba tv obok siebie stały do testów i jesli jest jakaś różnica w obrazie to bardzo niewielka. Natomiast LG OLED tu faktycznie jest znacznie lepiej.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 55NU8072 - moje spostrzeżenia, stary tv to LG47LB671 - szczerze nie widzę różnicy jeśli chodzi o treści hdr (oglądam wszystko z odległości jakieś 2,5m). Nie spotkałem się też z żadnym problemem kompatybilności. Moje zdanie jest takie że do filmów to jednak LG obraz jest bardziej plastyczny jeśli tak można to nazwać, do gier cóż motion plus to bardzo fajne jest. A czern i kontrast hmm lekko lepiej jest na starym LG bez HDR-u niż w samsugu z HDR. Może to przez to ze w lg jest direct led. Oba tv obok siebie stały do testów i jesli jest jakaś różnica w obrazie to bardzo niewielka. Natomiast LG OLED tu faktycznie jest znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.08.2018 o 11:20, fuze napisał:

Musisz mieć jakieś strasznie "egzotyczne" filmy, skoro Samsung nie potrafi ich zdekodować. Na papierze wszystko wygląda w porządku: avi, mpeg4, full hd, 20Mb/s, sporo kodeków audio - nie widzę niczego, co mogłoby powodować jakiekolwiek problemy.

Póki co sprawdziłem na dwóch filmach zakodowanych Xvid, po przekonwertowaniu mpeg-4 i format mp4 filmy zaczęły działać.

Jeśli Xvid jest egzotyczny to rzeczywiście czeka mnie konwersja wszystkich plików, tyle dobrze, że przy użyciu NVIDIA Cuda filmy w miarę sprawnie się konwertują (ok. 5min na jeden plik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pepe67 napisał:

Jeśli Xvid jest egzotyczny to rzeczywiście czeka mnie konwersja wszystkich plików, tyle dobrze, że przy użyciu NVIDIA Cuda filmy w miarę sprawnie się konwertują (ok. 5min na jeden plik).

Nie pokazałeś szczegółów pliku, więc ciężko wróżyć z fusów. Pobierz jakieś mediainfo, przeskanuj niedziałający film i wrzuć wydruk na forum, to będziemy mogli dalej rozmawiać. Nie mam Samsunga, ale nie chce mi się wierzyć by miał problemy z odtworzeniem popularnych formatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pepe67 napisał:

Jeśli Xvid jest egzotyczny to rzeczywiście czeka mnie konwersja wszystkich plików, tyle dobrze, że przy użyciu NVIDIA Cuda filmy w miarę sprawnie się konwertują (ok. 5min na jeden plik).

a XviD nie trzeba zarejestrować by działał?

w moim ku6000 jest w SYSTEM -> USTAWIENIA EKSPERCKIE -> rejestruj divX

teraz już tego nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ceny NU80** w rozmiarze 55 spadły do poziomu 4399 PLN(z 4999 zł). Gdyby ktoś czekał za promocją to myślę, że taka się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem, że ceny NU80** w rozmiarze 55 spadły do poziomu 4399 PLN(z 4999 zł). Gdyby ktoś czekał za promocją to myślę, że taka się pojawiła.


To i tak początek cyklu życia modeli z serii NU. Jeśli komuś nie spieszy się z zakupem to wstrzymałbym się do końca roku lub nawet do prezentacji nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem z Neonet także wyszedł 4k PLN odliczając bon który i tak poszedł odrazu na obniżenie ceny odkurzacza, myśle, że to dobry deal.

Edytowane przez Bartezzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...