Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.08.2018 o 10:34, klaus71 napisał:

a XviD nie trzeba zarejestrować by działał?

w moim ku6000 jest w SYSTEM -> USTAWIENIA EKSPERCKIE -> rejestruj divX

teraz już tego nie ma?

Dopiero wieczorem się upewnię jak będę w domu, ale zdaje się, że nie ma (pewnie bym zaznaczył w czasie przekopywania ustawień)

Cytat z instrukcji:

Cytat

Kodeki DivX i DTS nie są obsługiwane przez modele telewizorów Samsung TV wyprodukowane w roku 2018

Szukając w internecie znalazłem, że XviD to modyfikacja DivX, więc pewnie dlatego filmy kodowane XviD nie działają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

to sa moje ustawienia tego tv nu8070 jakby ktos chcial sobie sprobowac moze mu podejda a moze podrzuci swoje  to sprawdzimy

Ja mam takie ustawienia na 65cali obraz standard

eksperckie po kolei od gory bo nie chce mi sie wymieniac po kolei co pisze czyli :
1- 40
2- 0
3- 40
4- 13
5- 20
6Z/C- 0
7- bierzace zrodlo
8- Auto

9- wylaczony (na pilce noznej wlaczam czasem Auto lub uzytkownika suwak 1-10, 2-5 ale pilka wykopana wysoko potrafi znikac troche i to mnie denerwuje ale ogolnie obraz ladniejszy na meczach)
10- standard
11-Niska
12-of
13-of
14-standard
gama bt1886 = -1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda matryca ma odchyły w różne strony, więc podawanie takich ustawień jest kompletnie bez sensu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piter20020 napisał:

Każda matryca ma odchyły w różne strony, więc podawanie takich ustawień jest kompletnie bez sensu.

przeciez ja nie powiedzialem wpisuj te ustawienia i na nich ogladaj , chcesz to sprawdz nie chcesz to nie sprawdzaj proste nikt ci nie nakazuje tego robic , moze znajda sie uzytkownicy ktorzy beda chcieli sobie sprawdzic a noz widelec beda mieli podobna matryce jak ja

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7- bieżące...i trzy złote medale dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru
Widziałem gdzieś na FB, że pisałeś coś o graniu na Samsung 82" serii NU. Posiadasz taki TV, albo widziałeś go w akcji? Robi robotę do codziennego użytkowania w salonie? Nie wykrwawią mi się oczy gdy na codzień używam projektora Sony HW55 i OLEDa 55B7V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Na ten temat wypowiem się dopiero za kilka tygodni... ale fakt jest faktem, że w sierpniu będziemy go ogrywać do wideo a ja prawdopodobnie wstawię go do siebie na 4 kwartał. To jak typowy LCD... myślę, że wiesz czego się spodziewać. Może krwawić oczy a może świecić filmowo ;-). Ja osobiście w tym momencie nie widzę kompletnie żadnej konkurencji w tej cenie. Stosunek cena/jakość/wielkość jest wręcz powalająca ;) 

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) To by było na tyle. Przekonuje mnie bardzo tryb gier (upłynniacz) itd. Rodzice mają 75H6400 i w sumie nie jest źle, a też w soich czasach cena/jakość/wielkość była na bardzo wysokim poziomie. Ten NU jest dużo lepszy to myślę, że będę zadowolony. Na początku polowałem na jakąś dobrą promocje na 77" OLEDa, ale lubię sobie pograć i wiem, że będę żałował, że nie wziąłem Samsunga. Zresztą podłączałem też konsolę do projektora i pomimo tylko FHD i braku HDR gęba się cieszyła grając na 100" :D

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gmeru napisał:

Hej :)

Na ten temat wypowiem się dopiero za kilka tygodni... ale fakt jest faktem, że w sierpniu będziemy go ogrywać do wideo a ja prawdopodobnie wstawię go do siebie na 4 kwartał. To jak typowy LCD... myślę, że wiesz czego się spodziewać. Może krwawić oczy a może świecić filmowo ;-). Ja osobiście w tym momencie nie widzę kompletnie żadnej konkurencji w tej cenie. Stosunek cena/jakość/wielkość jest wręcz powalająca ;) 

Jeżeli dobrze rozumiem Gmeru że już masz NU8000 ? mam pytanie do Ciebie wczoraj byłem w Saturnie i sprzedawca pokazywał mi ten sam materiał na Q7FN i NU8002 oba tv były zasilane w obraz jakiś materiał promocyjny samsunga z USB więc nie szło przez żaden spliter wideo i powiem szczerze że byłem w szoku jak kolor jest "wyprany" na NU8002 w porównaniu z Q7 pytałem sprzedawcy i zapewniał że obraz nie jest w żaden sposób zmanipulowany na NU8002 żeby Q7 wypał dużo lepiej. Czy z Twoich testów faktycznie przewaga qledów jest tak duża żeby zrobić efekt wow w porównaniu ze zwykłym lcd bez kropki kwantowej ? Gdyby oba tv nie stały obok siebie to pewnie nie było by takiej różnicy, ale tak jak chciałem kupić 82NU8002 to teraz mam duże wątpliwości czy nie lepiej 75Q7FN, chyba że to kwestia ustawienia i kalibracji ? jednak w tym przypadku rozmiar chyba ma znaczenie.

PS. Czy już coś wiesz na temat DTS w nowej linii 2018 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem, to Samsung Nu8002 ma 8 bitową matrycę+FRC  natomiast już nie wiele droższe Nu8042 i Nu8072 mają pełne 10 bit.
Może dlatego kolory wypadają słabo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jonny2003 napisał:

Z tego co się dowiedziałem, to Samsung Nu8002 ma 8 bitową matrycę+FRC  natomiast już nie wiele droższe Nu8042 i Nu8072 mają pełne 10 bit.
Może dlatego kolory wypadają słabo?

Jonny2003 skąd masz takie info ? na 100% jestem pewien że w wersji  49" matryca na pewno jest inna bo 60 Hz, 120 Hz jest od modelu 55" co do 8 lub 10 bit niestety nie wiem być może jest faktycznie tak jak mówisz sprawa do sprawdzenia i potwierdzenia tylko skąd czerpać taką wiedzę w sklepach RTV niestety wiedza sprzedających jest często poniżej krytyki ;(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa. Te same. Chyba z nazwy modelu.
Ty chyba nie wiesz jak Samsung miesza w swoich telewizorach.


Skoro te same to wytłumacz mi dlaczego ten sam samsung z ekranem 49 cali ma tylko 60 hz matrycę i nie obsługuje VRR a 55 już ma 120 i obsługuje VRR.Dlaczego na Displayspecyfycations w przypadku modelu NU8070 jest podane jak byk przy matrycy 10 Bit a w przypadku modeli NU8000 8Bit+FRC
Dlaczego Nu8002 jest tańszy niż NU8070?
Dlaczego w przypadku innych telewizorów Samsunga np  MU6102 w modelu 55 calowym jest matryca PLS a w modelu 50 calowym VA.
A to tylko niektóre znane mi przypadki.
Do tego poczytaj sobie co użytkownik  "canbebetter" napisał w komentarzach na 3 stronie tutaj.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/43547-samsung-nu8002-nu8042-nu8072-test-telewizor-lcd-ultra-hd-z-hdr-2018-i-systemem-tizen/?page=3
 

Dalej idąc...
Dlaczego w specyfikacji na stronie Samsunga w modelu 8002(w dolnej części strony opcja pokaż pełną specyfikację)

https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8000/UE55NU8002TXXH/

Jest napisane:

PQI (Picture Quality Index) 2500

Micro Dimming: UHD Dimming

Miliard Kolorów: Nie

No a w przypadku Samsunga 8072
https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8072/UE55NU8072TXXH/

PQI (Picture Quality Index) 2600

Micro Dimming: Supreme UHD Dimming

Miliard Kolorów Tak
Oczywiście te informacje nie wiele mówią(miliard kolorów? Co to jest? Może chodzi o pełną 10 bitową matrycę).
Czym jest Supreme UHD Dimming i z czym jest lepszy od UHD Dimming ?
No i dlaczego jeden TV ma PQI (Picture Quality Index) równy 2500 a drugi 2600.
W każdym razie to nie są te same telewizory, a jakie naprawdę są różnice to chyba tylko wiedzą w fabrykach Samsunga.


 

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55 calowy NU8002 jest obecnie do wyrwania w dobrej cenie w Neonet.  Wolaja 4179, ale splacaja jedna rate (200) + daja bony 400zl na kolejne zakupy, wiec ostatecznie cena wychodzi 3570. Kusi :x

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 55 calach to są te same telewizory. W 49 calach Samsung wał kręci już od dłuższego czasu, ale w 55 calach te telewizory obrazowo nie mają prawa się między sobą różnić tylko dlatego, że są dostępne w różnych sklepach. Te końcówki typu 72 czy 42 wskazują na inną ramkę, innego pilota, ewentualnie dodatek w postaci tunera satelitarnego. Nie szukaj spisku ?

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JarekWML napisał:

W 55 calach to są te same telewizory. W 49 calach Samsung wał kręci już od dłuższego czasu, ale w 55 calach te telewizory obrazowo nie mają prawa się między sobą różnić tylko dlatego, że są dostępne w różnych sklepach. Te końcówki typu 72 czy 42 wskazują na inną ramkę, innego pilota, ewentualnie dodatek w postaci tunera satelitarnego. Nie szukaj spisku ?

To ty nie brnij w swoim kłamstwie.
Podałem ci oficjalne strony Samsunga z oficjalnymi parametrami, które się różnią.
A ty wiesz lepiej od Samsunga.
Podałem ci informacje z displayspecifications.
Ale ty wiesz lepiej od nich.
Do tego osoba, o której już pisałem w komentarzach(można wierzyć lub nie ale bardziej jej wierzę niż tobie z tego względu , że jej komentarz potwierdza fakty które można wyczytać na stronie samsunga, że te tv się różnią jakością obrazu) która skontaktowała się z Samsungiem w tej sprawie  napisała:

" Kontakt z Samsungiem również nie pomógł oprócz tego, że dodali, że 8042/72 ma 'Supreme UHD Dimming'. Jak zapytałem czy to oznacza, że jest więcej stref (pasów) lokalnego wygaszania, to odpowiedzieli: "nie ma tego w dokumentacji, ale na pewno jest lepsze". ;) "


Ogólnie wszystko to potwierdza od lat znany fakt, że Samsung miesza w matrycach swoich telewizorów i  niby ten sam model może mieć inną matrycę, inne odświeżanie, inną paletę barw i nie zawsze ma to związek tylko z wielkością ekranu a również z modelem różniącym się ostatnimi cyframi. Wychodzi z tego, że to nie ten sam model zwłaszcza, że ma inne oznaczenia 8002/8042/8072. Jakimś dziwnym trafem ten z najniższymi ostatnimi cyframi czyli 8002 wg specyfikacji Samsunga jest najsłabszy. No chyba to logiczne nie?
Do całej tej układanki dodajmy różnice w cenie i fakt, że Samsunga 8002(tego najsłabszego z matrycą 8 bit ze słabszymi parametrami na oficjalnej stronie samsunga(cokolwiek by one znaczyły to się różnią, które każdy może sobie zobaczyć w moich linkach i porównać ) można najtaniej kupić wg ceneo za 3 998,00 zł a 8042/8072 za : 4399.

 

 

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identycznie przecież było w zeszłorocznej serii MU. Tam też PQI był wyższy o 1000 dla modeli z końcówką 42, 72.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ebola1972 napisał:

Identycznie przecież było w zeszłorocznej serii MU. Tam też PQI był wyższy o 1000 dla modeli z końcówką 42, 72.

Bez przesady. Roznica wynosila 100 :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o jedno zero przesadziłem.
Mam zdjęcie z menu serwisowego jak zakupiłem 55MU7002. Jak dobrze odczytałem z pierwszej strony mam taką wartość 55L1AUOSM - to chyba symbol matrycy. Gdyby ktoś miał model 55Mu7042 czy 72 może z ciekawości porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jonny2003 napisał:

To ty nie brnij w swoim kłamstwie.
Podałem ci oficjalne strony Samsunga z oficjalnymi parametrami, które się różnią.
A ty wiesz lepiej od Samsunga.
Podałem ci informacje z displayspecifications.
Ale ty wiesz lepiej od nich.
Do tego osoba, o której już pisałem w komentarzach(można wierzyć lub nie ale bardziej jej wierzę niż tobie z tego względu , że jej komentarz potwierdza fakty które można wyczytać na stronie samsunga, że te tv się różnią jakością obrazu) która skontaktowała się z Samsungiem w tej sprawie  napisała:

" Kontakt z Samsungiem również nie pomógł oprócz tego, że dodali, że 8042/72 ma 'Supreme UHD Dimming'. Jak zapytałem czy to oznacza, że jest więcej stref (pasów) lokalnego wygaszania, to odpowiedzieli: "nie ma tego w dokumentacji, ale na pewno jest lepsze". ;) "


Ogólnie wszystko to potwierdza od lat znany fakt, że Samsung miesza w matrycach swoich telewizorów i  niby ten sam model może mieć inną matrycę, inne odświeżanie, inną paletę barw i nie zawsze ma to związek tylko z wielkością ekranu a również z modelem różniącym się ostatnimi cyframi. Wychodzi z tego, że to nie ten sam model zwłaszcza, że ma inne oznaczenia 8002/8042/8072. Jakimś dziwnym trafem ten z najniższymi ostatnimi cyframi czyli 8002 wg specyfikacji Samsunga jest najsłabszy. No chyba to logiczne nie?
Do całej tej układanki dodajmy różnice w cenie i fakt, że Samsunga 8002(tego najsłabszego z matrycą 8 bit ze słabszymi parametrami na oficjalnej stronie samsunga(cokolwiek by one znaczyły to się różnią, które każdy może sobie zobaczyć w moich linkach i porównać ) można najtaniej kupić wg ceneo za 3 998,00 zł a 8042/8072 za : 4399.

 

 

Ogolnie problem sie powtarza, gdyz jak wspomnial kolega wyzej, rok temu bylo to samo z seria MU7000, gdzie byly do wyboru 7002/7042/7052/7072.

Jeden z uzytkownikow napisal mejla do Samsunga w celu wyjasnienia sytuacji i otrzymal taka odpowiedz:

" Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.
 Rozumiem, że chodzi Panu o porównanie najnowszych modeli telewizorów. 
 Modele UE55MU7042, UE55MU7052 i UE55MU7072 są dokładnie identyczne, różnią się jedynie kanałami dystrybucji i dostępne są w innych sklepach, natomiast model UE55MU7002 trochę się różni od tych dwóch wcześniejszych. Model UE55MU7002 jest srebrny, natomiast telewizory UE55MU7042/52/72 są ciemno tytanowe. Kolejna różnica to pilot, w modelu MU7002 jest to czarny, plastikowy pilot o symbolu TM1750, a w telewizorach MU7042/52/72 pilot jest srebrny, aluminiowy o symbolu TM1790. 
 Ostatnia różnica to jeden z systemów podnoszenia jakości obrazu UHD w tych odbiornikach. Telewizor MU7002 posiada funkcję UHD Dimming, natomiast odbiorniki MU7042/52/72 dysponuje funkcją Supreme UHD Dimming, co przekłada się na PQI (Picture Quality Index) większy o 100 punktów w modelach MU7042/72. Daje to ostateczne porównania PQI 2400 w modelach MU7042/52/72 do 2300 w modelu MU7002.  Informacje odnośnie tych telewizorów powinny się pojawić na naszej stronie internetowej do końca bieżącego miesiąca. "

Obecnie model 8002 posiada PQI na poziomie 2500, takze i tak jest lepiej niz w najwyzszym modelu MU7000 z poprzedniego roku.

O roznice w matrycy 10 bit, czy 8+2 FRC bym sie nie przejmowal, gdyz  w tej sprawie wypowiedzial, sie juz rok temu Maciej i nie widzi w tym drugim rozwiazaniu nic zlego:

" 8 bit + FRC jest obecnie nawet w profesjonalnych monitorach graficznych i różnicy nie widać, więc naprawdę nie wiem nad czym tu debatować. Telewizor jest w stanie przyjąć taki sygnał i wyświetlić tyle odcieni, więc jest uprawnione nazywać telewizorem 10 bitowym taki, który wykorzystuje omawiane rozwiązanie."

Potwierdzaloby to displayspecifications, gdyz paleta wyswietlanych kolorow dla wszystkich modeli NU800X jest taka sama.

Roznica 100 PQI pomiedzy NU8002 (2500), a NU8042/8072 (2600) wynika z zastosowania roznego dimmingu. W nizszym modelu mamy UHD Dimming, natomiast w wyzszych Supreme UHD Dimming. Najlepsze jest to, ze do dzis nie wiadomo jaka jest miedzy nimi roznica. Na zagranicznej stronie wyczytalem, ze Supreme ma niby wiecej stref + ulepszony algorytm, ktory nimi zarzadza. Nikt nie jest w stanie powiedziec, czy rzeczywiscie sa tam fizycznie dodane jakies strefy podwietlenia, a jesli sa to ile ich jest? A moze to jest tylko wykastrwanie na poziomie oprogramowania i modyfikujac odpowiednio plik z firmware z modelu wyzej, daloby sie zrobic upgrejda w modelu nizej? Ciezko powiedziec.

Na koniec pozostaje pytanie. Czy oplaca sie dokladac 800zl do modelu wyzej dla 100 PQI wiecej? Obecnie w Neonet 55NU8002 wyrwiemy za ok 3600., natomiast 55NU0842 zaczyna sie od 4400. Czy te 100 pkt mialoby znaczacy wplyw na poprawe obrazu przy takiej przepasci cenowej?

Osobiscie, szczerze watpie :7

 

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat w każdym razie warty wyjaśnienia aby rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości.

Cenami radził bym się nie sugerować gdyż rok temu model MU 70?? ( neonet, rtv euroagd - różne końcówki) można było w zależności od okresowych promocji taniej nabyć niż 7002(mediamarkt, saturn).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z głowy bo 82" jest tylko jeden model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, lycone napisał:

Ja mam problem z głowy bo 82" jest tylko jeden model.

Lycone czy przymierzasz się 82" czy już ją masz bo ja też jestem bardzo zainteresowany tą wielkością i mam mały dylemat czy 82" NU8002 czy 75Q7FN jak pisałem wcześniej obraz na Q7 wyglądał dużo lepiej tz. kontrast i kolory tylko te 82" mocno kuszą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bebbop
No w sumie dość dobre wyjaśnienie, jedynie co do ceny to się nie do końca zgadzam
8002 w tym Neonecie kosztuje  4179 w normalnej sprzedaży. czyli 230 zł różnicy.
Nie każdy chce brać na raty. Nawet jeśli to wychodzi 3970. Czyli 400 zł różnicy.
Ja tam w każdym razie wolałbym trochę dopłacić i mieć tą pełną 10 bit matrycę i lepsze czernie nawet jeśli będzie to placebo:P
Kupując 8002 bym się tylko zastanawiał widząc słabe czernie czy nie lepiej by to wyglądało na 8072 :P
Bo ponoć local dimming w tym modelu jest słaby:
" The local dimming on the NU8000 is bad. It dims the screen less than the MU8000, but focuses the dimming on moving highlights as it should. This helps reduce the amount of visible blooming and the black levels appear raised. "
https://www.samsung.com/pl/tvs/uhdtv-nu8000/UE55NU8002TXXH/
Pytanie tylko na ile lepszy w 8072

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...