Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wasylkg napisał:

Jakby Samsung w serii 8000 miał jedną matrycę to by TV miał nazwę modelu jak Sony np. Nu8000 a tak jest kilka modeli na różne sieci handlowe

 

Czyli byłby tylko XF8505, bez wariacji typu XF8577 czy XF8596? A nie, czekaj, przecież dokładnie to samo się dzieje.

I potrafią się różnić cudownym parametrem "Motionflow XR" tylko dzięki różnicy w kolorze ramki. Czary? ?

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JarekWML napisał:

Czyli byłby tylko XF8505, bez wariacji typu XF8577 czy XF8596? A nie, czekaj, przecież dokładnie to samo się dzieje.

I potrafią się różnić cudownym parametrem "Motionflow XR" tylko dzięki różnicy w kolorze ramki. Czary? ?

Bardziej chodziło mi o XF9005 ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wasylkg napisał:

Bardziej chodziło mi o XF9005 ? 

 

Na tej samej zasadzie, w wysokim modelu u Samsunga też masz tylko jeden wariant QLEDa, tzn. Q7FN, a nie jakieś Q7FN02, Q7FN42, Q7FN72 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jaki wpływ ma SUHD a jaki wpływ na obraz ma zwykły UHD.

Czy jest sens brać TV z MediaMarkt/MEdiaExpert (8042/8052) czy jednak z Neonet gdzie o wiele taniej jest..

Brak informacji dla klienta jest karygodne... Na nasze Polskie realia wydatek powyżej 4k zł jest dosyć dużym obciążeniem dla budżetu jak ma się rodzinę. Więc jeżeli wydaje się tyle pieniedzy to chciałoby się mieć pewność że te pieniądze dobrze zostały wydane.. Czy byłby duży problem dla serwisów jak hdtvpolska zrobić osobny test dla wersji 8042/8052/8072 a nie podstawowy model.... 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam jaki wpływ ma SUHD a jaki wpływ na obraz ma zwykły UHD.
Czy jest sens brać TV z MediaMarkt/MEdiaExpert (8042/8052) czy jednak z Neonet gdzie o wiele taniej jest..
Brak informacji dla klienta jest karygodne... Na nasze Polskie realia wydatek powyżej 4k zł jest dosyć dużym obciążeniem dla budżetu jak ma się rodzinę. Więc jeżeli wydaje się tyle pieniedzy to chciałoby się mieć pewność że te pieniądze dobrze zostały wydane.. Czy byłby duży problem dla serwisów jak hdtvpolska zrobić osobny test dla wersji 8042/8052/8072 a nie podstawowy model.... 


Przecież to jest dokładnie ten sam telewizor... Nie daj się nabrać na ten marketingowy bełkot, który od kilku lat opanował rynek RTV.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma absolutnie żadnego sensu robienie osobnego testu, bo to ten sam telewizor... Próbuję to tłumaczyć od kilku dni.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale chyba zbyt optymistycznie podeszliście do ceny.

Na stronie jest 4399 - 1 rata - 440 w bonach. Cena u góry 4179,05 to już cena podana po odjęciu raty(4399-219,95).

Finalnie wychodzi więc 3739zł

Edytowane przez Rivaldo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rivaldo83 napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę ale chyba zbyt optymistycznie podeszliście do ceny.

Na stronie jest 4399 - 1 rata - 440 w bonach. Cena u góry 4179,05 to już cena podana po odjęciu raty(4399-219,95).

Finalnie wychodzi więc 3739zł

Podniesli cene. Wczesniej byla 4179 przed odjeciem raty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak będzie z tym Supreme UHD Dimming ? lepszy obraz w przypadku takiego algorytmu czy jednak mała różnica od zwykłego UHD dimming który jest w modelu 8002?

Pilon nie interesuje, kolor ramki nie interesuje, 10 bit a 8bit+FRC nie wiem czy interesuje więc czy faktycznie obraz będzie super z SUHD czy taki sam będzie ze zwykłego UHD? jakoś nie umiem tego ogarnąć aby sens był dopłacać parę stówek więcej za pic na wode bełkot marketingowy.... Chciałem XF9005 ale dopłacać prawie 1400 zł do 49 cali 49 XF9005 jaki ma sens jak i tak nie będę miał HBO na takim Sony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, JarekWML napisał:

Czy jedzie z nami lekarz?

No przydał bi ci się bo z takim rozumowaniem to ciężko ogarniać cokolwiek.

6 godzin temu, piter20020 napisał:

 


Przecież to jest dokładnie ten sam telewizor... Nie daj się nabrać na ten marketingowy bełkot, który od kilku lat opanował rynek RTV.

8042/8052/8072  jak pisze wasylg tak. Ten sam. 8002 już nie bo jest gorszy.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoja. Na każdym obraz będzie identyczny, to są te same TV, dałeś się nabrać na marketingowy bełkot.


Coś takiego stosują wszystkie firmy obecne na rynku - Sony, Panasonic, LG, Philips, każdy.

Edytowane przez JarekWML
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, JarekWML napisał:

Paranoja. Na każdym obraz będzie identyczny, to są te same TV, dałeś się nabrać na marketingowy bełkot.

No oczywiście masz rację, przyznaję.
To wszystko marketingowy bełkot. Czy samsung z serii NU8002 czy nawet Samsung QE55Q8F to to samo
Ważne jest tylko ósemka w środku. Jak osiem to osiem. Całą reszta to marketingowy bełkot.
1. Ta kropka kwantowa co to? Bełkot, nic nie warte w sumie :P
2. Picture Quality Index: 3300 w przypadku QE55Q8F i 2500 w przypadku NU8002   , co to? Nic nie warte, bo nasz kolega twierdzi, że nie ma różnicy w liczbach. Marketingowy bełkot. :P
3. HDR czy 500 czy 1500 to też marketingowy bełkot bo podają wartości nie do końca prawdziwe :P


No i tak można ze wszystkim. Nie zobaczycie róznicy. Najlepiej kupować najtańszy...

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja by się skończyła, gdyby ktoś zechciał wejść w menu serwisowe i sprawdzić rodzaj matrycy. Niektórzy pisali, że to grozi utratą gwarancji. Myślę, że sporo w tym przesady. Jako nabywca tv uważam, że mam prawo sprawdzić chociażby ilość przepracowanych godzin. Można też uaktywnić 2 dodatkowe tryby CAL-DAY i CAL-NIGHT dla przykładu i je sobie skonfigurować pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Do tego dodajmy 4K to też marketnigowy bełkot bo bez upłynniacza często mamy 450 linii i to w lepszych Samsungach w osławionym trybie game mode.
Ten tryb Game mode w samsungu to też bełkot. Kto zna angielski niech słucha.
https://www.youtube.com/watch?v=2oxPD7HRVf8&feature=youtu.be&t=1394

Respektowany gościu, profesjonalista mówi, że w najlepszym modelu samsunga z serii 9 w trybie Game mode jest tylko 450 linii, są artefakty i nie poleca tego do grania.
Ten tryb to marketingowy bełkot.
Tak wogóle to wszystkie nowe telewizory to marketingowy bełkot i najlepiej mieć Rubina  :P
Słuchajcie dalej tego "znaffcy" Jarka czy jak mu tam.

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzimy na wyższy poziom schizofrenii, na tak wysokim poziomie absurdu nie mam zbytnio doświadczenia, ale spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz.


Jeżeli znajdziesz moją wypowiedź, w której wskazuję że seria NU8 i Q8 to te same telewizory, to dostaniesz ode mnie ten lepszy telewizor, NU8042, w wybranej przez Ciebie przekątnej.

Seria NU8042 i NU8072 nie mają kropki kwantowej, podobnie jak seria NU8002. Wartości w tych całych śmiesznych punktach wynikają z tego, że QLEDy zawierają właśnie dodatkową powłokę w postaci kropki kwantowej, co przekłada się na kilka elementów stanowiących o jakości takiego ekranu. Nie próbuj mi wmawiać, że twierdzę że ekran o wartości PQI 100 jest taki sam jak PQI 3000.

HDR 1500 czy Q HDR 2000 to marketingowa papka, podobnie jak wszystkie inne śmieszne parametry, typu właśnie Motionflow w przypadku Sony.

 

Jak już wspominałem, podobny zabieg stosują wszyscy producenci:

Sony na przykład ma serię XF85, która występuje w wariantach XF8505, XF8577 (srebrna), XF8596 (czarna, ale już Motionflow XR 1000Hz, a nie 800 jak w podstawowym modelu XF8505). Panasonic robił taki manewr np. z serią EX600 czy EX700, gdzie występowały warianty EX600, EX700 i EX633, EX703 (dodatek w postaci tunera satelitarnego), co przekładało się na skok w postaci 1300 lub 1500Hz BMR 4K IFC, cokolwiek to miało znaczyć. LG przyjęło taktykę Samsunga, i np. w modelu UJ6307 i UJ635V użyło innej podstawy, przy tej samej reszcie telewizora. W przypadku Philipsa różnica to głównie Ambilight, przykładem może być seria 6501, która w wariancie 6561 (dostępnym w innych sklepach niż 6501) miała wariant Ambilight 3, zamiast Ambilight 2. Seria NU80 nie jest jedyną gdzie Samsung stosuje taki zabieg, może słyszałeś o ubiegłorocznych wariantach serii MU64, których było aż cztery (MU6402, MU6442, MU6452, MU6472), i obrazowo nie różniły się absolutnie niczym, podobnie jak seria MU70, również występująca w różnokolorowych wariantach (MU7002, MU7042, MU7052, MU7072). To były, są, i będą te same telewizory - jeżeli mówimy o obrazie, bo oczywiście detale w postaci ramki czy brzydszego pilota będą się pojawiać.

No ale Samsung pewnie celowo wali w [beeep]ę swoich dystrybutorów, i oferuje gorszy produkt (NU8002) w tej samej cenie co lepszy dla konkurencji (NU8042, NU8072), żeby się nahapać pieniążków, a dla innych klientów puścić lepszy produkt w niższej cenie. Słuchajcie dalej tego "znaffcy" johnny'ego, czy jak mu tam.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe argumenty, chociaż zaproponowałem prostsze rozwiązanie. Za chwilę temat zacznie przypominać temat Oled, przez który zwykły zjadacz chleba nie da rady przebrnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda na tworzenie "exclusive'ów" stara jak świat, ale wciąż są ludzie którzy się na to nabierają. No ja nie zrobię zdjęcia, bo nie mam Samsunga ?, ale to podstawowa wiedza w dziedzinie telewizorów. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, JarekWML napisał:

Wchodzimy na wyższy poziom schizofrenii, na tak wysokim poziomie absurdu nie mam zbytnio doświadczenia, ale spróbuję wytłumaczyć jeszcze raz.


Jeżeli znajdziesz moją wypowiedź, w której wskazuję że seria NU8 i Q8 to te same telewizory, to dostaniesz ode mnie ten lepszy telewizor, NU8042, w wybranej przez Ciebie przekątnej.

Seria NU8042 i NU8072 nie mają kropki kwantowej, podobnie jak seria NU8002. Wartości w tych całych śmiesznych punktach wynikają z tego, że QLEDy zawierają właśnie dodatkową powłokę w postaci kropki kwantowej, co przekłada się na kilka elementów stanowiących o jakości takiego ekranu. Nie próbuj mi wmawiać, że twierdzę że ekran o wartości PQI 100 jest taki sam jak PQI 3000.

HDR 1500 czy Q HDR 2000 to marketingowa papka, podobnie jak wszystkie inne śmieszne parametry, typu właśnie Motionflow w przypadku Sony.

 

Jak już wspominałem, podobny zabieg stosują wszyscy producenci:

Sony na przykład ma serię XF85, która występuje w wariantach XF8505, XF8577 (srebrna), XF8596 (czarna, ale już Motionflow XR 1000Hz, a nie 800 jak w podstawowym modelu XF8505). Panasonic robił taki manewr np. z serią EX600 czy EX700, gdzie występowały warianty EX600, EX700 i EX633, EX703 (dodatek w postaci tunera satelitarnego), co przekładało się na skok w postaci 1300 lub 1500Hz BMR 4K IFC, cokolwiek to miało znaczyć. LG przyjęło taktykę Samsunga, i np. w modelu UJ6307 i UJ635V użyło innej podstawy, przy tej samej reszcie telewizora. W przypadku Philipsa różnica to głównie Ambilight, przykładem może być seria 6501, która w wariancie 6561 (dostępnym w innych sklepach niż 6501) miała wariant Ambilight 3, zamiast Ambilight 2. Seria NU80 nie jest jedyną gdzie Samsung stosuje taki zabieg, może słyszałeś o ubiegłorocznych wariantach serii MU64, których było aż cztery (MU6402, MU6442, MU6452, MU6472), i obrazowo nie różniły się absolutnie niczym, podobnie jak seria MU70, również występująca w różnokolorowych wariantach (MU7002, MU7042, MU7052, MU7072). To były, są, i będą te same telewizory - jeżeli mówimy o obrazie, bo oczywiście detale w postaci ramki czy brzydszego pilota będą się pojawiać.

No ale Samsung pewnie celowo wali w [beeep]ę swoich dystrybutorów, i oferuje gorszy produkt (NU8002) w tej samej cenie co lepszy dla konkurencji (NU8042, NU8072), żeby się nahapać pieniążków, a dla innych klientów puścić lepszy produkt w niższej cenie. Słuchajcie dalej tego "znaffcy" johnny'ego, czy jak mu tam.

Ty poprostu nie zrozumiałeś co ja napisałem.
Bredzisz, że oficjalne parametry to marketingowy bełkot.
"Jeżeli znajdziesz moją wypowiedź, w której wskazuję że seria NU8 i Q8 to te same telewizory, to dostaniesz ode mnie ten lepszy telewizor, NU8042, w wybranej przez Ciebie przekątnej."


No ale co to za różnica? Jeśli ty nie widzisz różnicy pomiędzy liczbami,cyframi, słowem tak i nie, twierdzisz, że PQI to marketingowy bełkot, 8bit to to samo co 10 bit, UHD to to samo co Supreme UHD itp itd, to ja ci pokazuję na czym polega twoja choroba.
Nie ważne są dla ciebie oficjalne parametry, nie ważne strony podające jaka matryca bo wszystko to marketingowy bełkot.
Dlatego pokazałem twoją chorobę jak to sobie tłumaczysz, lekko to przerysowując.
Jeśli dla ciebie Samsungi 8002 i 8042/8072 to to samo pomimo innych parametrów podanych w liczbach, literach i cyfrach to znaczy, że żyjesz w jakimś innym świecie.

Tym sposobem możesz wszystko tak traktować jako marketingowy bełkot.
W twoim świecie, nie wierzy się wogóle w dane techniczne podane na stronie producenta.
Nie bo to marketingowy bełkot. Skoro 2500=2600 to równie dobrze 1=3000. Skoro tak równa się nie, to równie dobrze  NU8 = Q8 .
Chłopie, przestań ćpać.

Dalej udowodniłem ci, że praktycznie wszystkie parametry podawane w telewizorach są naciągane i to marketingowy bełkot.
Nawet udowodniłem ci, że 4K to nie prawdziwe i stałe 4K i to solidnie.
Udowodniłem ci też że chwalony tryb gier samsunga to też po części marketingowy bełkot.

Naprawdę twoim rozumowaniem to żadne parametry nie są nic warte. Zero jakiejkolwiek logiki. Wiesz co to logika?
2500=2600? Tak=nie? Cieżki przypadek.
Marketingowy bełkot.

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym zatem jest UHD, i co takiego magicznego dzieje się z tą właściwością telewizora w Supreme UHD? Strasznie absurdalnie to brzmi, naszego sporu w ten sposób nie rozstrzygniemy - po raz kolejny chyba trzeba zawołać @Maciej Koper, aczkolwiek mam pewne wątpliwości czy będą chętni na rozwianie wątpliwości powstałych z tej bzdury.

Displayspecifications nie podaje dokładnych danych, i nie może być traktowana jako naukowe źródło wiedzy o telewizorach, czy też może naukowe źródło prawdy objawionej. Oficjalnym parametrem może być odświeżanie matrycy w postaci 120Hz lub 60Hz, a nie jakiś śmieszny Picture Quality Index, który nie jest wyjaśniony przez Samsunga, co się składa na jaką wartość punktową, i czym dokładnie dany parametr jest. Picture Quality Index nie jest parametrem technicznym telewizora. Gdyby tak było, obecne telewizory z serii NU80 miałyby mniej punktów niż na przykład dwuletni model KS9000, który ma tych punktów... 2400 ?

Nie mam czego przestać ćpać, za to ty powinieneś brać o połowę mniej lekarstw, bo marketingowy bełkot wyprał mózg. ?

 

Nawet kupiłbym Ci te dwa telewizory żeby je postawić, zamaskować, zawołać Maćka żeby je skalibrował, odpaliłbym ten sam materiał z jednego nośnika, i musiałbyś zgadnąć który jest który. I gwarantuję, że nie byłbyś w stanie zauważyć różnic między nimi, ale nie mam mocy sprawczych aby wyprostować wykrzywiony pogląd, widocznie musi zrobić to ktoś z innym kolorem nicka.

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w przypadku NU80XX też są problemy ze znikającą piłką?

Wertuje wątek na temat XE9005 i trochę mi się włos na głowie jeży.

Problemy z Androidem i zamulaniem, znikająca piłka podczas meczy, artefakty podczas działania upłynniaczy.

Czy w omawianej serii Samsunga w tym temacie też występują takie kwiatki?

Bo jeśli nie to już wolę mieć trochę gorszy obraz, brak DTSu (cokolwiek to jest i do czegokolwiek służy) niż niby półkę wyższy tv, ale z całą masą bolączek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JarekWML napisał:

Czym zatem jest UHD, i co takiego magicznego dzieje się z tą właściwością telewizora w Supreme UHD? Strasznie absurdalnie to brzmi, naszego sporu w ten sposób nie rozstrzygniemy - po raz kolejny chyba trzeba zawołać @Maciej Koper, aczkolwiek mam pewne wątpliwości czy będą chętni na rozwianie wątpliwości powstałych z tej bzdury.

Displayspecifications nie podaje dokładnych danych, i nie może być traktowana jako naukowe źródło wiedzy o telewizorach, czy też może naukowe źródło prawdy objawionej. Oficjalnym parametrem może być odświeżanie matrycy w postaci 120Hz lub 60Hz, a nie jakiś śmieszny Picture Quality Index, który nie jest wyjaśniony przez Samsunga, co się składa na jaką wartość punktową, i czym dokładnie dany parametr jest. Picture Quality Index nie jest parametrem technicznym telewizora. Gdyby tak było, obecne telewizory z serii NU80 miałyby mniej punktów niż na przykład dwuletni model KS9000, który ma tych punktów... 2400 ?

Nie mam czego przestać ćpać, za to ty powinieneś brać o połowę mniej lekarstw, bo marketingowy bełkot wyprał mózg. ?

 

Nawet kupiłbym Ci te dwa telewizory żeby je postawić, zamaskować, zawołać Maćka żeby je skalibrował, odpaliłbym ten sam materiał z jednego nośnika, i musiałbyś zgadnąć który jest który. I gwarantuję, że nie byłbyś w stanie zauważyć różnic między nimi, ale nie mam mocy sprawczych aby wyprostować wykrzywiony pogląd, widocznie musi zrobić to ktoś z innym kolorem nicka.

Chłopie nie kompromituj się już więcej.
Skoro twierdzisz, że PQI jest brednią podobnie jak SUHD to ja ci udowodniłem(ja też nie twierdzę, że to jakieś super ważne wyznaczniki, niemniej jednak różnice w tych parametrach wskazują, że dane telewizory nie są te same,)że 4K też jest brednią bo na dobrą sprawę  nie jest parametrem technicznym telewizora.
Nie odzwierciedla prawdziwej rozdzielczości w ruchu. Co z tego, że TV ma 4K skoro rozdzielczość dynamiczna często jest gorsza niż w TV 1080P?
Co mi na to odpowiesz?
Co mi powiesz na to, że HDR podawany jest inny niż rzeczywisty?

"Nawet kupiłbym Ci te dwa telewizory żeby je postawić, zamaskować, zawołać Maćka żeby je skalibrował, odpaliłbym ten sam materiał z jednego nośnika, i musiałbyś zgadnąć który jest który. I gwarantuję, że nie byłbyś w stanie zauważyć różnic między nimi,"

A czy ty myślisz, że gdyby tobie ktoś pokazał 2 RÓŻNE telewizory z zakrytym logiem i obudową aby widzieć tylko obraz, dobrze skalibrowane i no nawet innych firm ale o PODOBNYCH parametrach i jakości obrazu(nie TAKICH SAMYCH) to zgasnąłbyś który jest który?
Mógłbyś nie odróżnić SONY od SAMSUNGA jeśliby miały podobną jakość obrazu.
Ale to nie znaczy, że to są te same telewizory.
No ale to jest twoje rozumowanie, twoja choroba. Podobne to te same.
Zobaczyłbyś ten sam obraz stwierdziłbyś, że to te same modele
Nie ważne byłoby, że jeden to Sony drugi Samsung.
Tak=nie 2500=2600 - to Sony=Samsung.

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jonny2003 napisał:

podobnie jak SUHD to ja ci udowodniłem(ja też nie twierdzę, że to jakieś super ważne wyznaczniki, niemniej jednak różnice w tych parametrach wskazują, że dane telewizory nie są te same,)że 4K też jest brednią bo na dobrą sprawę  nie jest parametrem technicznym telewizora.
 

Co chwila dowiaduję się czegoś nowego co rzekomo napisałem, tu już brakuje słów żeby opisać ten kabaret ?

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JarekWML napisał:

Co chwila dowiaduję się czegoś nowego co rzekomo napisałem, tu już brakuje słów żeby opisać ten kabaret ?

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz...
" podobnie jak SUHD to ja ci udowodniłem(ja też nie twierdzę, że to jakieś super ważne wyznaczniki, niemniej jednak różnice w tych parametrach wskazują, że dane telewizory nie są te same,)że 4K też jest brednią bo na dobrą sprawę  nie jest parametrem technicznym telewizora."
Wiesz co to nawias?  Takie wtrącenie. Pewnie nie to wkleję ci to bez nawiasu:
"
" podobnie jak SUHD to ja ci udowodniłem, że 4K też jest brednią bo na dobrą sprawę  nie jest parametrem technicznym telewizora."
Rozumiesz już. Potrafisz?
Z tego zdania nie wynika, że ty pisałeś, że 4K jest brednią tylko ja ci udowodniłem, że wg twojego rozumowania 
4K też jest brednią bo na dobrą sprawę  nie jest parametrem technicznym telewizora bo nie odzwierciedla prawdziwej rozdzielczości telewizora.
Ty oczywiście słabo ogarniasz i się pewnie doczytałeś, że ja ci wmawiam, że napisałeś, że 4K nie jest parametrem technicznym telewizora.
Jest ale wg twojego głupiego rozumowania to też marketingowy bełkot bo też jest naciągane tak samo jak inne parametry czyli nic nie warte.


 

Edytowane przez jonny2003
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalsza dyskusja nie ma sensu, bo ty sam nie wiesz o czym mówisz, szkoda mi już czasu na rzucanie grochem o ścianę.

Aha, i ten telewizor nie jest telewizorem 4K - rozdzielczość 4K to 4096x2048 pikseli (w proporcji 2:1), lub od biedy 4096x2304 (w propocji 16:9, praktycznie niespotykane). Układ 3840x2160 pikseli to Ultra HD, i nieprzypadkowo w tytule tego tematu pojawia się właśnie to określenie. To tak tylko dodając nawiasem ?

Edytowane przez JarekWML
  • Zmieszany 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestancie pitolic i lepiej odpowiedzcie mi na moje watpliwosci. 

Kto bedzie chcial to kupi NU8002 bez Super, chruper dimmingu czy jak to zwal, a inny wybierze model z super, uber dimmingiem. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...