Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2021 o 20:19, Janusz Jac napisał:

Jak to zrobić?

Musisz uruchomić menu serwisowe. Albo pilotem „pełnym” albo w skorzystać z aplikacji. Ja robiłem na iOS w „Remote for Samsung” wybierając taki pilot który ma wszystkie interesujące mnie przyciski. Konfigurujesz aplikację podłączając appkę do TV. Jeśli już normalnie możesz sterować telewizorem za pomocą telefonu to na włączonym TV: wciskasz kolejno: Mute, 1, 1, 9, Enter (przycisk z kwadratem i strzałką wchodzącą w prawy bok). Powinno się włączyć menu „Hospitality”, następnie wciskasz 1, 2, 3, 4 i przechodzi do wszystkich opcji serwisowych. Dalej sterujesz już normalnie pilotem. Opcja „Factory Reset” dostępna jest w zakładce „Option”. Jak będę miał więcej czasu to mogę przygotować jakiś mini poradnik. Nie odpowiadam za uszkodzenia ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2021 o 19:55, Biwak01 napisał:

Musisz uruchomić menu serwisowe. Albo pilotem „pełnym” albo w skorzystać z aplikacji. Ja robiłem na iOS w „Remote for Samsung” wybierając taki pilot który ma wszystkie interesujące mnie przyciski. Konfigurujesz aplikację podłączając appkę do TV. Jeśli już normalnie możesz sterować telewizorem za pomocą telefonu to na włączonym TV: wciskasz kolejno: Mute, 1, 1, 9, Enter (przycisk z kwadratem i strzałką wchodzącą w prawy bok). Powinno się włączyć menu „Hospitality”, następnie wciskasz 1, 2, 3, 4 i przechodzi do wszystkich opcji serwisowych. Dalej sterujesz już normalnie pilotem. Opcja „Factory Reset” dostępna jest w zakładce „Option”. Jak będę miał więcej czasu to mogę przygotować jakiś mini poradnik. Nie odpowiadam za uszkodzenia ;)

Coś tam ciekawego można poustawiać? Wiem, że takimi opcjami serwisowymi czasem można było zupgradeować TV.

BTW... Rozwiązałem swój problem z nieodtwarzaniem Tidala i radiów internetowych. Okazało się, że jak udostępniłem net z telefonu to działało normalnie. Więc ustawiłem manualnie DNS na IP i poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam tv z noweszej serii QN rozmiar 75 cali od kilku dni, i mam podejrzenia iż dostałem model z ekspozycji, gdzie w systemie tizen mogę sprawdzić licznik godzin ?

mialem kiedys podobna sytuacje z phlipsem z allegro ktory kupilem jako nowy a po sprawdzeniu w systemie android mial prawie 4000 godzin przelotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent 65UENU8002 

PC z RTX3080 najnowsze sterowniki podłączony po HDMI. Nijak nie jestem w stanie odpalić więcej jak 60Hz w 4K. Opcja 120Hz pojawia się w 1080p i 1440p. Czy to tak powinno być? Może kabel HDMI za słaby?

Dodatkowo czy ktoś posiada do tego modelu ustawienia kalibracji? 

Edytowane przez Gravis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2022 o 07:08, impact18 napisał:

Nasz tv nie ma hdmi 2.1 więc nie puści 4k 120hz.

Ok, czyli max jaki TV jest w stanie obsłużyć w 120Hz to 2560 x 1440 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak ogarnąć dolby atmos na tym telewizorze po podłączeniu do soundbara?

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to soundbar? Bo jedyna opcja to podłączenie sprzętu obsługującego atmos do soundbara. Tv nie obsługuje earc więc nic bezpośrednio z tv nie puści dźwięku z atmosem.

A ja mam jeszcze inne pytanie :). Czy widzicie już objawy "degradacji" obrazu po paru latach użytkowania? U mnie powoli coś zaczyna się dziać a nie uśmiecha mi się brać nowego tv 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki to soundbar? Bo jedyna opcja to podłączenie sprzętu obsługującego atmos do soundbara. Tv nie obsługuje earc więc nic bezpośrednio z tv nie puści dźwięku z atmosem.

A ja mam jeszcze inne pytanie default_smile.png. Czy widzicie już objawy "degradacji" obrazu po paru latach użytkowania? U mnie powoli coś zaczyna się dziać a nie uśmiecha mi się brać nowego tv

Nie u mnie telewizor chodzi jak złoto. Wykupiłem dodatkowo gwarancję producenta na 3 lata. Czyli podłączenie soundbara do tego modelu to zły pomysł ?

 

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 

Nie u mnie telewizor chodzi jak złoto. Wykupiłem dodatkowo gwarancję producenta na 3 lata. Czyli podłączenie soundbara do tego modelu to zły pomysł ?

 

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 

Soundbara16088798fc33e93feb074a6caf0d86c.jpg&key=377c4f9e1bd45bcff0b813f4780e055ba54a9bd38b4c9d3bd0afeecccda4f837

 

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

 

 

TCL 3.1 TS9030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soundbara16088798fc33e93feb074a6caf0d86c.jpg&key=377c4f9e1bd45bcff0b813f4780e055ba54a9bd38b4c9d3bd0afeecccda4f837 
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
 
 
TCL 3.1 TS9030

Raczej nie. Wręcz przeciwnie. Na pewno będziesz miał lepszy dźwięk niż przez głośniki z tv. Roznica jest taka ze ten model tv nie obsługuje atmosa. Jak chcesz coś słyszeć na atmosie to podłącz źródło do soundbara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, orientujecie się czy na nu8002 będzie możliwość zainstalowania disney+? Niby wszystkie modele o 2016+ powinny mieć tą apkę a ja u siebie nie widze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, tzn. nie wiem czy w PL jest juz dostepna, ale ja mam Disney + w tym TV. juz od dwoch lat (za granica).

 

Widze, ze dostepny jest nowy update - 1325.2, instalowal juz ktos ?

 

Changelog:

- Improvements to TV Plus (logo change and DRM integration)

 - security update

 - Optimizations related to playready certificates

 - Improvements related to FKP client certificates

 

Edytowane przez saptis
Update info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam. Oglądam.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Tak jest, tzn. nie wiem czy w PL jest juz dostepna, ale ja mam Disney + w tym TV. juz od dwoch lat (za granica).
 
Widze, ze dostepny jest nowy update - 1325.2, instalowal juz ktos ?
 
Changelog:
- Improvements to TV Plus (logo change and DRM integration)
 - security update
 - Optimizations related to playready certificates
 - Improvements related to FKP client certificates
 
Ja instalowałem ale nie zauważyłem nic lepszego

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pojawił się pewien problem z TV 55NU8042 - mianowicie dzisiaj przez środek ekranu pojawił się poziomy pas i od dołu od tego miejsca obraz ma inny kolor, czasem miga.

Na zdjęciach widoczne jest co się wydarzyło. TV nie został w żaden sposób uszkodzony, nawet dotknięty.

Cóż to może być i jak idzie to naprawić? Ile w ogóle może to kosztować? TV oczywiście jest z pół roku po gwarancji.....

20220710_144759.jpg

20220710_145548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2022 o 11:54, impact18 napisał:

Jaki to soundbar? Bo jedyna opcja to podłączenie sprzętu obsługującego atmos do soundbara. Tv nie obsługuje earc więc nic bezpośrednio z tv nie puści dźwięku z atmosem.

A ja mam jeszcze inne pytanie :). Czy widzicie już objawy "degradacji" obrazu po paru latach użytkowania? U mnie powoli coś zaczyna się dziać a nie uśmiecha mi się brać nowego tv 😕

Hejka

No na moim  miesiąc temu degradacja nastąpiła. Widoczne pionowe pasy /trzy/ szczególnie na jednolitym tle/ boisko itp/. Oczywiście po roku  użytkowania zaczęła się odklejać matryca ale stwierdziłem, że pomocne będą zaciski biurowe do papieru i tak sobie wisiały 3 sztuki na górnej ramce przez te kilka lat😁No ale pasów już nie zdzierżyłem, szczególnie przy 75 calach.. TV powędrował tymczasowo do innego pokoju do awaryjnego oglądania, a jego miejsce zajął Sony XR 95J. I jestem mega zadowolony. Najśmieszniejsze, że mimo wszystko przez chwilę brałem pod uwagę zakup kolejnego samsunga / mini leda/ ale jak zobaczyłem w sklepie na 85 calach wygięto łukowato górną ramkę to natychmiast się z tego głupiego pomysłu wyleczyłem

Edytowane przez pawcho
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Samsunga z tej serii w wersji 55 cali i ogólnie to jestem z niego bardzo zadowolony. Potrzebuję kupić drugi tv i chcę aby był przynajmniej tak samo dobry jak ten. Czy ktoś może coś polecić? czy tegoroczna seria Samsung QLED QE55Q77BAT to podobny poziom czy trzeba dokładać do Q80BAT lub jeszcze wyższej serii??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2022 o 16:47, impact18 napisał:

Są tu jacyś posiadacze ps5 i tego tv? Macie działającą opcje 1440p,vrr i allm?

Podpinam się, podobno SAMSUNG umożliwia VRR na PS5 bez posiadania HDMI 2.1, jak to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Musiałem zrestartować soundbar(Q950T) do ustawień fabrycznych i w sumie telewizor prawie też i mam problem z ustawieniami dźwięku.

Macie jakieś podstawowe EQ do soundbara albo tv? Zawsze słuchałem muzyki na opcji "standard" i było ją słychać najwyraźniej i po prostu dobrze.

Teraz najlepiej jest na opcji "dopasowujący dźwięk" i w ogóle wszystkie inne tryby brzmią lepiej niż "standardowy" a muzykę wolę słuchać z samego soundbara a nie dodatkowych satelit.

Nie wiem czy zmieniać EQ w tv czy wszystkie inne opcje w soundbarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...