Skocz do zawartości
Maciej Koper

Samsung NU8002, NU8042, NU8072 | TEST | Telewizor LCD Ultra HD z HDR (2018) i systemem Tizen

Rekomendowane odpowiedzi

Z tyt rękojmi tylko do Euro. W ogóle zawsze powinno się zgłaszać każdą awarie do sklepu z tyt rękojmi a nie gwarancji do producenta. Masz większe prawa wtedy a sprzedawca też musi szybciej działać. Ja ostatnio walczyłem z euro w grudniu z pralka, ale to inny temat.. Zgłoś po prostu że tv zrywa połączenie Wi-Fi i że YouTube nie działa tak jak powinien bo w 4k się nie da i automatycznie przełącza w 360p. Nie po to kupowałeś telewizor uhd żeby oglądać w SD. Żądaj naprawy problemu lub wymiana na nowy - to jest ważne. Jak coś, pisz na priv, postaram się podpowiedzieć.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mich AEL napisał:

O! Dzięki za poradę! Zaraz to zrobię i na pewno odezwę się PW do Ciebie. :) 

@Mich AEL napisz, też tutaj jak sytuacja przebiegła, na pewno informacja wielu osobom się przyda :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dam znać. Na chwilę obecną zgłosiłem reklamację z tyt. rękojmi do euro. Podejście Samsunga do sprawy jest fatalne, odbijają piłeczkę i zwalają na Google.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż...

Pisałem rok temu i dwa lata temu - będę bojkotował Samsunga wszędzie, gdzie się da.

Trzem osobom już doradziłem Sony, jedna osoba kupiła LG (nie wiem czy pchanie się w inny WebOS jest rozwiązaniem). Czyli dzięki mnie i moich przygodach z tym telewizorem, reszta już nie popełniła błędu i mają pełny Android. Dodam, ze powiązanie konta Google itd - wszystko przebiega perfekcyjnie.

Owszem, mogę sobie MiTV Sticka wsadzić i mieć ustawione domyślnie, żeby włączał się w HDMI1 przypuśćmy razem z odpalaniem TV (teraz mam tak na dekoderze Vectry), jednak to wkładanie kolejnych urządzeń do telewizora, który to sprzętowo obsługuje sam w sobie, tylko soft upośledzony. 

No nic, bez polskiego asystenta i systemu android są dla mnie skreśleni. A niebawem czas wymienić 55" na jakieś 75 ;)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie . Czy Samsung nu8000 wyślę bezprzewodowo dźwięk do słuchawek bluetooth?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie . Czy Samsung nu8000 wyślę bezprzewodowo dźwięk do słuchawek bluetooth?
 
 
 
 
 
 

Tak, mam i z żadnymi słuchawkami nie miał problemu, by je odnaleźć i sparować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam i z żadnymi słuchawkami nie miał problemu, by je odnaleźć i sparować.
Posiadam jabry 65 i jakoś nie mogę sparować z telewizorem

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam jabry 65 i jakoś nie mogę sparować z telewizorem

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Ok. Poszło. Dzieki

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie odnośnie NU8002, wg informacji z recenzji ten TV posiada 120mhz matryce. Przy próbie podłączenia zarówno komputera stacjonarnego jak i laptopa nie ma możliwości wybrania odświeżania 120mhz, maks do 60. Czy to oznacza że moja matryca nie ma 120mhz? Czy może trzeba coś pozmieniać w opcjach? Dodam że próbowałem zarówno na 4k jak i 1440p

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

"wąskim gardłem" jest HDMI

żeby uzyskać 120Hz trzeba mieć wyjście w kompie, wejście w TV i kabel w specyfikacji HDMI 2.1

wszystko musi być w 2.1, a już sam TV nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co za bzdury. 🤦

Przyczyn może być kilka.

Jeśli masz w komputerze ustawioną rozdzielczość 4K, to maksymalne odświeżanie będzie na poziomie 60hz. Musisz wymusić wyświetlanie obrazu w rozdzielczości innej niż 4K. Np. 2560x1440

Pierwsza rzecz jaką musisz zrobić w tym ułomnym telewizorze to wejść w ustawienia, ogólne, menadżer urządzeń zewnętrznych, HDMI UHD Color i zaznaczyć ręcznie wejście do którego podpiąłeś komputer. Bez tego, ten debilny Tizen nie wie, że coś takiego zostało podpięte. 🤦 

Dzięki temu w ustawieniach wyświetlania (na komputerze) będziesz mógł wybrać inną rozdzielczość, jak i wyższą częstotliwość odświeżania.

Ja mam u siebie ustawione 2560x1440 i 120hz na tym tv.

Jeśli jednak w grze wybiorę rozdzielczość 4K, to odświeżanie z automatu spada do 60hz, ponieważ jest to max co może przesłać standard HDMI 2.0.

 

Edytowane przez Piotrek Skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę konsekwencji Ci brak

zarzucasz mi, że piszę bzdury, a jednocześnie sam piszesz:

"Jeśli jednak w grze wybiorę rozdzielczość 4K, to odświeżanie z automatu spada do 60hz, ponieważ jest to max co może przesłać standard HDMI 2.0."

czym potwierdzasz to co napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę konsekwencji Ci brak
zarzucasz mi, że piszę bzdury, a jednocześnie sam piszesz:
"Jeśli jednak w grze wybiorę rozdzielczość 4K, to odświeżanie z automatu spada do 60hz, ponieważ jest to max co może przesłać standard HDMI 2.0."
czym potwierdzasz to co napisałem
Napisałeś, że do 120hz wymagane jest HDMI 2.1 co jest nieprawdą, bo ten telewizor obsługuje 120fps przy max 1440p. Wsystako powyżej 1440p wymaga już HDMI 2.1. do 120fps. Tak więc kolega miał rację - napsialeś bzdurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można grzecznie doprecyzować, a nie czepiać się szczególików i od razu bzdury komuś zarzucać... to takie polaczkowate

wiadomo, że chodziło mi o 4K, o których kolega też pisał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy można zgłosić reklamację z tytułu rękojmi po upływie 2 lat na problemy z Youtube oraz z siecią WiFi w tym telewizorze ?

gwarancja skończyła się 10 lub 15 kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasadach rekojmi masz rok na zgłoszenie wady . Tylko co to za wady ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałem, wymienili płytę główną inkodul bt/wifi. Oczywiście nie bez rezultatu.

Połączyłem internet po kablu i nie ma problemu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po kablu to zawsze działało, problem z YouTube był i jest tylko po Wi-fi. Ja zgłaszałem reklamacje z tyt. Rękojmi po upływie 2 lat. Media expert przyjął reklamacje, poinformował że mam czekać na serwis, ale minął miesiąc i nikt się nie odezwał. Miałem trochę na głowie i na razie odpuściłem sprawę, ale zamierzam napisać, że skoro nie ustosunkowali się w terminie 14 dni do moich żądań, przyjmuje do wiadomości, że moje roszczenie zostało zaakceptowane. Chciałem naprawy lub zwrotu gotówki. Zobaczymy co teraz będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem rękojmie odpisali ,że już po gwarancji.

Napisałem ,że mam rok od wykrycia WADY i w drugiej odpowiedzi odpisali ,że zgłosili sprawę do autoryzowanego serwisu i mam czekać od 2 do 5 dni na kontakt.

Wady jakie zgłosiłem to Youtube  uruchamia się w 360p zamiast w 4k jak włączę 4k to buforuje później trochę działa i samo przełącza się z 4K na 360p.

Zauważyłem też że zrywa połączenie z Wi-FI 5G

W 1080p raczej wszystko jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Janusz Jac napisał:

Jaki sklep?

OleOle

Na razie czekam na kontakt.

Edytowane przez scooter99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...