Jump to content

kuniu

Użytkownik
 • Content Count

  54
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

7 Neutral

About kuniu

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

333 profile views
 1. Zrestartuj onkyo do ustawień fabrycznych. Poza tym wyłącz na 3 min od prądu. Niech nic nie będzie w pamięci. Tv tez. Potem włącz samsunga i onkyo. Powodzenia
 2. Wystarczy spytać wujka google. Problem raczej onkyo. Sporo postów. https://forum.audio.com.pl/topic/48990-onkyo-676-problem-z-źródłem-hdmi/ Model nizszy. Poszukaj.
 3. Co życie. nie mniej napiszcie czasem początek na stronie how to itd. Może video z kalibracji jak robicie. Czy to zakazane?
 4. No i w dalszym ciągu nie rozumiem podejścia. Chwaliście się jaki to sprzęt wiedza nagrody itd. Ale pochwalić się wiedza to problem. Nie obrażajcie się za słowa - po prostu brakuje na rynku takiego czegoś. Jeżeli nie chcecie w sposób szkolenia zrobić czegokolwiek to może youtube. Po prostu zróbcie coś abyśmy my ludzie którzy hobbystycznie podchodzą do tematu mieli jakieś podparcie na rynku polskim. Ja nie mam zamiaru rzucić roboty i biegać po klientach mówiąc jaki jestem super w kalibracji. Nie jestem - nie mam zamiaru zabierać komuś chleba. Chce to po prostu zrozumieć mieć wiedzę dla swojego hobby. Pomoc kolegom znajomym itd. Doswiadomic ich ze można tez tv skalibrować nie tylko audio. Myśle ze nie tylko Polacy by was oglądali. Miłego wieczoru
 5. Ja zapłaciłem za video tutorial na temat cms od Micheala Chen. Staram się jak najbliżej zdziałać cuda. Ale to myśle ze jak kazdy w miarę poomacku. Zależy od koloru. http://www.tlvexp.ca
 6. Raczej powrotne pytanie kiedy zaczniecie doszkalać „domorosłych kalibratorow” aby nie popełniali błędów. W Polsce brak szkoleń na temat kalibracji. Wiec drogi - mam nadzieje ze nie Maćku proszę o przygotowanie szkolenia. Wtedy wszyscy będą szczęśliwi. W tym ja.
 7. No to coś dla tych co maja problem z czym jest kalibracja. Polecam dla samego zobaczenia. Nie jest to dokładnie wszystko wyjaśnione. Ale to miej więcej tak Miłego oglądania.
 8. Fajnie napisałeś. Jesteśmy po tej stronie. Niedowiarkow. Musimy sami sprawdzić na własne oczy. Oby więcej takich ludzi. Powodzenia w kalibracjach.
 9. Na początku sprawdź. Samsung odczytuje pliki multimedialne. Wrzucisz pendrive i ustaw sobie. To wstępna kalibracja wiec dużo rzeczy nie poustawiasz. Ale warto to zrobić. Każdy kto kalibruje zaczyna od tych plansz testowych. Fakt ze poprzez urządzenie ale to to samo. Różnice mogą być w samych planszach. No isf plansze są inne - jak wejdziesz na stronę murideo i download tez są plansze do ściągnięcia. Sprawdź.
 10. Dla tych co pytają o kalibrację. Nie jest oczywiście do końca pokazana ale miej więcej wyglada to tak Oczywiście poglądowo.
 11. Nie martw się na samsungach w trybie hdr z napisami jest dyskoteka. Jaśniej ciemniej. Local dimming lata jak wściekły. Co brand telewizyjny to różne przypadłości. Może dla wygody skontaktuj się z tutejszymi kalibratorami np. Maciek. I pogadaj z nim przez tel. Jeżeli jest w stanie skalibrować Ci hdr aby było jak najlepiej i zobaczysz różnice to zapłacisz mu za usługę. Jeżeli nie będziesz widział różnicy podobno się nie płaci. Tak jest napisane na stronie. Jak Cię stać to zrób to.
 12. Kto mi to wytłumaczy bo się pogubiłem. Ex-link jest - nie ma. Ja nie mogę znaleźć. Poza tym czy ktoś wie gdzie to cholerstwo kupić jeżeli jest usb-ex-link? Model 8042
 13. Zastanawiam się nad tymi zdjęciami. Jak zamieszczacie jakieś zdjęcia to proszę podawajcie na jakich ustawieniach jesteście. Standard film hdr sdr. Jak puszczacie film z youtube to używajcie aplikacji w tv. Nie ze weźmiecie z telefonu i na tv. Różnice są. Tak tylko pisze.
×
×
 • Create New...
REKLAMA: Automatyczne przekierowanie nastąpi za 20 sekund Przejdź do HDTVPolska teraz »